Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


4276. ametiszt73 (válaszként erre: 4275. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 23. 20:14

Mü-mü-mü-mü:))))

Nekem sem volt vizelet vizsgálat...

2010. jún. 23. 20:11

A műkörmeimmel megpucolom a műhagymát, előcsalogatom vele a műkönnyeimet,csorogjanak a műmelleimre, aztán a műszálas törölközőmbe törlöm,csak a műszívem nyugodjon meg!!!


Margaréta! Nekem vizeletvizsgálat nem is volt. Ahány ház, annyi szokás. Emiatt ne idegeskedj.

2010. jún. 23. 19:55

Sziasztok!


Timi! Nagyon csini lettél az új hajjal, nekem tetszik!


Jucika sírd ki magad, megnyugszol, jobb lesz. Pár napja én is nagyon feszült vagyok, de csak este, lefekvéskor érzem. Nem is igazán tudom megmagyarázni, csak olyan ideges szorongás fog el, pár pillanatig, majd elmúlik és megint előjön. Érdekes, eddig ilyet nem éreztem. De tudom az okát, a műtét. Ezzel a gondolattal fekszem, ezzel kelek. Napközben semmi bajom.

Ma mentem vérvételre, vizeletvizsgálatra, persze mára megjött a menzeszem. Szóltam a hölgynek, aki vette a vért, hogy így jártam, azt mondta nem gond, a vizelet lelet nem annyira fontos, anélkül megcsinálják a műtétet. Szerintetek is?

2010. jún. 23. 19:18
Sírjunk - tanácsolják a Kaliforniai Egyetem orvosai. Kimutatták, hogy a zokogás izomlazító, csökkenti a stresszkeltő hormonok termelését, leviszi a vérnyomást és növeli a vörösvérsejtek oxigénfelvelvő-képességét. A marylandi orvosok szerint a sírás egyenesen infarktusmegelőző: a nagy bőgések negyedórás szobabiciklizéssel egyenértékű fizikai változást idéznek elő. Előre hát a könnyfakasztó filmek kölcsönzésével! Azonban figyelem! Gyógyhatással csak a természetes, érzelmi úton feltörő zokogás bír. Nem csalhatunk tehát hagymapucolással vagy műkönnyekkel.
2010. jún. 23. 19:13

Sziasztok Lányok! Nemrég értem haza, ma túlóráztam egy kicsit. Megvacsiztam, kávéztam, megfőztem a rizst a holnapi ebédhez, beraktam a sütőbe a husit, és jöttem hozzátok:)

Látom a hormonpótlás a téma, hát ehhez nem tudok hozzászólni, majd azon a hídon akkor megyek át, ha odaértem.


Timi, nagyon jó lett a frizid. A hosszú is jó volt, de ez olyan csibészes. Apának hogy tetszik?


Jucika, nagyon jót nevettem, ahogy lelki szemeim előtt megjelentél a menő öltözékedben.

Ha fáj a hasad, menjél csak el az orvoshoz. Inkább vizsgáljon meg feleslegesen, minthogy baj legyen. Ilyen sírós hangulatom nekem is szokott lenni. Nem tudom megfogalmazni, hogy mi a bajom, csak fojtogat a sírás:( aztán elmúlik.


Az én Józsim nem szereti a focit, úgyhogy nincs vb mizéria, de ha lenne sem lenne probléma, van elég tévénk, minden szobában egy, plusz a műhely.:)


Bezzeg anyukám nem ússza meg. Apu nagy foci bolond, és ráadásul mikor romlana el a másik tv ha nem most.:(

4271. ametiszt73 (válaszként erre: 4266. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 23. 18:54

Akkor tessék apához bújni és alaposan kibőgni magad ! Van úgy, hogy jót tesz:))

Ne haragudj de nincs jobb ötletem:))

4270. Ildikó 67 (válaszként erre: 4266. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 23. 18:48
Jucika!Sírj!Megkönnyebbülsz kicsit.Néha van olyan,hogy minden szép és jó és mégis sírhatnék jön az emberre.Jucika azért kemény műtéten estünk át.Nekem néha eszembe jut,hogy amig eljutottam a műtétig mi minden rosszon mentem keresztül.Lehet,hogy most jön ki rajtad a félelem az idegesség,ami a műtét miatt volt.Hosszú idő telt el míg felfogtam,hogy túl vagyok rajta.Szeretnek és figyelnek rád.Pici mosoly.:).
4269. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 4265. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 18:34

Timike, szia!

Nem ismertem rád az új frizivel!!!! De úgy voltam vele, csak a Te fejed, hisz más nem rakhat fel képet az adatlapodra. Jó,nagyon jó, csak én hosszú hajjal ismertelek meg, és ragaszkodom a megszokott dolgokhoz.

Egyébként én is rövid haj-párti vagyok.

4268. Ildikó 67 (válaszként erre: 4265. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 18:32
Csini az új frizura,nekem a hosszabb is tetszett.Jobban érzed magad rövid hajjal?
2010. jún. 23. 18:25

Most indulok sportolni,ma a hosszú nyomjuk!

Legyen szép az estétek!

2010. jún. 23. 18:24

Sziasztok, lánykák!


Teljesen le vagyok pukkanva, de teljesen. Fáradta vagyok, de nagyon. Mintha minden erőm elszállt volna, és őrült sírhatnékom van.

Lányok, ha Jucika sírni szeretne ott már baj van!!!!!

Ti olyan ügyes hormon-szakértők vagytok, nálam is ott kell keresni az okot??? Lehet épp most menstruálnék, nem tudom. Fáradt vagyok, és kedvetlen. És még az is bosszant, hogy okom sincs a sírásra. Mindenki olyan kedves velem, igaz én is az vagyok mindenkivel, és mosolygok. Csak amikor hazaértem, akkor pukkantam le. Pedig a gyerekeim tiszta lakással, forró kávéval vártak, apa meg sűrűn megsimogatja az arcom, kezem, nem is néz most meccset.

Olyan jó körülöttem mindenki, én meg sírni szeretnék.


Csinos voltam ma, verhetetlen fekete-fehér összeállítású, azért ici-picit szexis, de ízléses "göncben" mentem dolgozni. Főnike többször végignézett, leszűrtem a pillantásából, hogy én vagyok a jobb.


Fáj a hasam, egyre jobban, már nyilall is, a göbök nem múlnak . Ezt a hetet kivárom, utána orvoshoz fordulok.


Írjatok már valamit, hogy ne legyen sírós a hangulatooooom.

4265. a0aecda338 (válaszként erre: 4262. - Ildikó 67)
2010. jún. 23. 18:22
Ildikó,raktam fel képeket az új fejemről.
2010. jún. 23. 18:21
Timi!Google,hüvelyszárazság fórum és a hüvelyszárazság 5okára kattints rá.Szerintem hasznos.
4263. Ildikó 67 (válaszként erre: 4257. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 18:14
Olvastam arról,hogy natúr joghurtba mártott tampon néhány órára felhelyezve szintén jó hatással van a bélflórára.
2010. jún. 23. 18:11
Timi!Milyen lett az új frizurád?Azt hittem raksz fel képet.:(.
4261. Rezeda63 (válaszként erre: 4258. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 18:02

Csak ami Nektek rosszabb az az, hogy a petefészek eltávolításakor egycsapásra szűnik meg a hormon termelés, és szembesülsz azoknak a problémáknak a tömkelegével amivel. Eddig tök jól érezted magad most meg azt sem tudod mi van veled. Hőhullám, ingerlékenység, hüvelyszárazság, nemi vágy csökkenés, vizelési problémák és sor végtelen. A természetes változókor idején fokozatosan áll le a hormontermelés és van ideje a szervezetnek hozzászokni, ezért is van, hogy van akit jobban, van akit kevésbé visel meg ez az időszak.

Üdv. és jobbulást: Rezeda

4260. Rezeda63 (válaszként erre: 4256. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 17:55

Az ösztrogén adását azért is javasolják mert védi a nőket az öregedés számos tünetétől. Megőrzi úgymond a fiatalságukat a bőr öregedésgátlása révén, de ami fontosabb véd a csontritkulás, a keringési, érrendszeri betegségek a cukorbetegség a menopauza és még sorolhatnám, hogy mi ellen. Igen! De mellékhatása is van. Nem is elvetendő. Mondjuk nem biztos, hogy mindenkinél azonos mellékhatásokat okoz, és lehet hogy ha nekem is azt mondja a nőgyógyászom, hogy évente ellenőrizni kellene a májfunkciót, akkor idejében le lehet állítani. Nem akarom elkiabálni, de a műtét előtt hagytam abba a szedését, és azóta még semmilyen kellemetlen tünetem nem volt. Ebből gondolván lehet már hamarabb is abba lehetett volna hagyni a szedését.

Egyébként Timi jó hatásuak a Laktacid Femina mosakodó gélek, törlő kendők. Ezek is tejsav baktériumokat tartalmaznak ami segít helyreállítani a hüvely illetve a külső nemi szervek PH értékét. Én sokat használom, mert sokkal kellemesebb érzés egy WC használat után mint a sima papír, pláne ha amúgy is olyan mint a "sivatag"

Üdv: Eda

4259. ametiszt73 (válaszként erre: 4258. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 17:15

Tisztában vagyok vele,pont ezért írtam,hogy minden nekünk nőknek jut:((

Majd eljön az én időm is a fene vigye:)))

Sajna anyukám is eléggé megszenvedte ezt az időszakot,neki nem vették ki semmijét ,hanem korban ért oda.

Valamilyen gyógynövényes tablettákat ajánlottak neki,de már nem emlékszik mi volt az,de bejött neki és ahogy szedte szépen enyhültek a tünetei is.

4258. a0aecda338 (válaszként erre: 4255. - Ametiszt73)
2010. jún. 23. 16:44
Ametiszt,nem szeretnélek elkeseríteni,de amikor a petefészkek már nem dolgoznak tovább,akkor szinte minden nőnél előjönnek az ehhez hasonló problémák.Nálunk,akiknek kivették a petefészkeket,mesterségesen előidézték a menopauzát,de akinél ez a folyamat természetes úton zajlik le,annál is jelentkeznek ezek a tünetek,csak valamikor később,40 és 55 év között.Mindenkinél máskor kezdődik a változó kor,és ez alól egy nő sem kivétel. Így vagyunk összerakva.Sajnos!!!!!!!!
2010. jún. 23. 16:34

Ma vettem hüvelykúpot,állítólag segít helyreállítani műtét után a hüvelyi flóra egyensúlyát és segít a fertőzések megelőzésében.

Nekem a hathetes vizsgálat is kellemetlen volt,már a kacsa felhelyezése is irritált,és a csípő érzés azóta is rendszeresen jelentkezik.

Az orvosom azt mondta,hogy az úgynevezett hasznos baktériumok,mint a tejsavbaktérium,a petefészek eltávolítása után hiányzik és ez okozhat kellemetlenségeket.Ezeket is mesterséges úton kell pótolni.

Estére küldöm föl az első kis rakétát,remélem rendet tesz odabent.

4256. a0aecda338 (válaszként erre: 4254. - Rezeda63)
2010. jún. 23. 16:21

Lányok,nagyon hasznos ez a fórum,nem csak azért,mert hasonló problémával küzdő emberek egymásra találnak,hanem mert egymás tapasztalataiból tanulva esetleg megelőzhetünk további rendellenességeket.


Rezeda,sajnálom,hogy pont Te voltál,akinél a Liviál ilyen rendellenességet okozott,de éppen ezt hallva utasítottam el azonnal az ezzel a szerrel történő hormonpótlást.

Tehát,ha nincs a fórum,akkor tudatlanul rábólintottam volna erre,az orvosom által segítségként ajánlott gyógyszerre.


Nagyon örülök,hogy rátok találtam.


Egyébként tegnap is találtam olyan szakvéleményt ami konkrétan azt mondja,hogy méheltávolítás után ösztrogén adása szükséges,a progeszteron pótlásról viszont egy szó nem esett abban az irományban.

2010. jún. 23. 15:12

Sajnálom,hogy ilyenekkel kell küzdenetek:((

A fenébe,mindig csak a nőknek vannak ilyen problémái...

Ahogy megjön az első mensink,onnantól kampec:))))

Nem igazság ez !

Lázadjunk fel:))

Mondjuk nem tudom hol kéne reklamálni...

4254. Rezeda63 (válaszként erre: 4247. - Szofi99)
2010. jún. 23. 14:48

Sziasztok!

Én azt olvastam, hogy a miómát a progeszteron és ösztrogén megbomlott egyensúlya okozza, mégpedig úgy, hogy a ciklus elején emelkedik az ösztrogén szint, majd a közepétől a progeszteronnak kellene nőnie és a vérzést megelőzően kell egy progeszteron csúcs. Ha ez elmarad akkor marad az ösztrogén dominancia. És mivel az ösztrogénnek sejt megújító hatása (ami bizonyos tekintetben jó) van szépen kialakul a mióma mert nincs elég progeszteron a sejt megújítás ellensúlyozására.

Az ösztrogén a provokáló hormon a progeszteron az ellensúlyozó hormon. Régen 20 éve a női változókori problémák kezelésére ösztrogén tartalmú gyógyszereket adtak a nőknek. Nem is lett csontritkulásuk, de lett mell- és egyéb daganatuk. A családunkban lévő gyógyszerész rokon azt mondta, hogy a mai korszerű hormonkészítmények mindkét hormont tartalmazzák a megfelelő arányban, és ami a lényeg nem szintetikus anyagokat, hanem természetes anyagokat tartalmaznak.

Egy biztos! Tényleg nagy a káosz és ellentmondás -még az orvosok között is- a hormonpótlás indokoltságáról. Akkor mi laikusok hogyan döntsünk. Pillanatnyilag megoldjuk a hormonnal a problémát, de mi lesz később ? Lásd Én az alkoholistának beillő májfunkciómmal amit a Liviál-nak köszönhetek. Pedig tök jól éreztem magam tőle, minden panaszom megszüntette.

Üdv: Rezeda

2010. jún. 23. 14:23

Ildikó,Szofi!


Köszönöm az emaileket,puszi!

2010. jún. 23. 10:40
Timi küldök a citromail-re egy ötletet.
4251. Ildikó 67 (válaszként erre: 4249. - A0aecda338)
2010. jún. 23. 10:38
Timi!Nekem is volt az elején olyan érzésem,hogy száraz a hüvelyem.De annyi mindent olvastam már,hogy úgy gondoltam kötelező,hogy velem is megtörténjen.Nálam tuti pszihés oka volt.Onnantól,hogy el tudtam lazulni nem éreztem hogy esetleg száraz vagyok.Az,hogy csíp lehet valami fertőzés vagy felfázás esetleg.Én amíg így érzem magam nem fogok semmit szedni.Eldöntöttem.
4250. Ildikó 67 (válaszként erre: 4244. - Szofi99)
2010. jún. 23. 10:32
Egyetértek,szerintem is üzleti érdek.Már 9hónapja műtöttek és nem szedek semmit.A hőhullámokon kívül semmi.Az is egyre ritkábban.Anyukámnak 43 évesen elmúlt a menstruációja ő szedett fél évig hormont.Gondolom 34 éve agresszívabb készítmények voltak.Most 77 múlt.Fiatalos jó erőben van.Mondjuk a vérnyomására és a szívére szed gyógyszert és csontritkulásra.Majd megelőzöm valahogy a csontritkulást sok D-vitamin tartalmú étellel és itallal.
4249. a0aecda338 (válaszként erre: 4247. - Szofi99)
2010. jún. 23. 09:35

Szia Szofi!


Éppen ez a legnagyobb problémám,hogy nagyon ellentétes dolgokat lehet olvasni.A szakemberek is különbözőképpen tálalják a dolgokat,nagyon sok egymásnak ellentmondó véleményről lehet olvasni.Már arra hajlok,hogy a tapasztalatok sokkal tanulságosabbak,kint az orvosi cikkek.

Na majd csak kitalálok valamit,a leginkább zavaró dolog a hüvelyszárazság ami csípő érzéssel is párosul.Erről is azt olvastam,hogy a női hormon hiánya okozza és ösztirol tartalmú krém a megoldás,közben pedig nem is az ösztrogén az amit pótolni kellene. Hát ki ért ezt?Én nem.

Indulok a fodrászhoz,legalább a fejem kívülről legyen rendben.


Mindenkinek szép napot!!!!!!!!!!!!!!

4248. szofi99
2010. jún. 23. 09:27

Timi!


Átküldtem 3 emailt az itt található cimedre, majd nézd meg megkaptad-e, puszi

4247. szofi99
2010. jún. 23. 09:13

Folytatom! Jól megszivatott a gép, ill. a klaviaturában kimerült az elem, még jó hogy az előbbi irásom el tudtam küldeni. Mire rájöttem hogy mi a baj, idegrohamot kaptam :):)


Jucika öltözetéhez még annyit, hogy a bokazoknit szandállal mindenképpen szoknyával kell fölvenni, most ez a menő :) Van egy pár szoknyám, én is inkább gyüjtöm őket, küldjek belőlük ???


Szóval a cickafark is növényi ösztrogént tartalmaz. Van egy un. menses tea, klimax tea, és mindben benne van, na most ezt mikor issza az ember, mikor vérzésproblémája van- mondjuk a miómától, és klimaxol, mert egyébként is magas az ösztrogén szintje.


Na most én amiket itt leirok azt olvastam imitt amott, én egyáltalán nem értek hozzá. Akinek hormonpótlásra van szüksége olvasson, nézzen utánna, és ne higgyen el mindent az első szóra, és döntsön saját belátása szerint.


Pl. mikor anyukámmal elkezdtük ezt az egész procedurát, a mütét után kapott egy tájékoztatót, hogy a nők melldaganatát mi okozza. Hát volt benne olyan, hogy pl. a sok állati zsiradék- nem tudom leginkább ezt jegyeztem meg, de az ösztrogén dominanciáról egy szó sem esett. Nem tudom teljesen tájékozatlannak hiszik az embereket?


Akkor beszélhetnénk a kemoterápiáról.Egyik legdurvább kémiai beavatkozás az emberi szervezetbe, és csak próbálkoznak hogy vagy sikerül vagy nem. Tipikusan az az eset, "hogy a beavatkozás jól sikerült, csak a beteg nem élte tul". Lehet hogy enélkül is jók lennének az eredményei, de ki meri kockáztatni?


Na jól kiirtam magam,és ma szép napsütés van reméljük már vége ennak az őszies időnek, de azért ne jöjjön a kánikula :):)


Ja, nálunk is egyfolytában szól a vuvuzela, van a házban három tv. mindegyiken meccset kell nézni !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook