Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 5. 13:04

Szokásomhoz híven ma ismét nagyot alakítottam.Csöpögött a mosogató csaptelep,Apa leszerelte,hogy betétet cseréljen benne,vízköves volt a belseje.Hipó-ecet keverékébe zutty bele,mindent letakarított,még a bevonatot is.

A vécékagylóban működni szokott ez a keverék!!!!!!!!!

2010. aug. 5. 12:55
Nem tudod,hogy petefészked marad-e?Ha csak lehet,ragaszkodj hozzá,nélküle egyik napról a másika kezdődik a klimax.Tapasztalatból mondom,hogy nem kellemes.
5636. a0aecda338 (válaszként erre: 5635. - Moncsina)
2010. aug. 5. 12:52
Állítható fejvégű ágyam volt,napközben mindig felemeltem,simán tudam volna gépezni,ha lett volna mivel.
5635. Moncsina (válaszként erre: 5634. - A0aecda338)
2010. aug. 5. 12:42
Köszi Timcsi:) Valószinűleg én is egyágyasban leszek, ezért gondoltam az internetet, meg amúgy is... eléggé függő vagyok:)) A barátnőm debreceni, vele is itt szoktam trécselni esténként, szóval az is hiányozni fog. Meglátom, ma megyek utánanézni az internet lehetőségnek, mert nekem csak erre az időre kellene mobil (max. egy hónap), nem akarok én hűségidőzni meg semmi ilyenbe belemenni.
5634. a0aecda338 (válaszként erre: 5628. - Moncsina)
2010. aug. 5. 12:28

Szia Moncsi!


Ha van mobil neted akkor vigyed a gépet,fogod tudni használni.Nekem nagyon hiányzott,11 napig voltam bent,egyedül egy szobában.Gyakran átjöttek másik kórtermekből beszélgetni vagy a dohányzó teraszon trécseltünk,de a szobában töltött idő nekem nagyon unalmas volt.Annak ellenére,hogy akkor még jó volt az alvókám.

Puszi:Timi


Lálekben Veled leszünk és ne félj!

5633. szofi99 (válaszként erre: 5631. - Moncsina)
2010. aug. 5. 11:51

Szia Moncsika!


Ne aggódj, - ja azt nem mondhatom, hogy nem fog fájni! Az jó ha lesz interneted, és helyszini közvetitést tartasz nekünk, de meg lehet lenni nélküle is. Az biztos, hogy a mütét napján nem tudsz, vagy kedved sem igen lesz hozzá.Utánna, meg eltelik az idő a szobatársakkal. Mindig jön-megy valaki, történik valami, és jókat lehet beszélgetni, röhögcsélni a saját kinján :)

Szóval szerintem ráérsz majd bevitetni később a laptopot, mondjuk 1-2nap mulva .

2010. aug. 5. 11:47

Hát.... nem akarok okoskodni, de szerintem arra a pár napra nem nagyon érdemes. Első egy-két napban nem nagyon lesz kedved, tehát max. 4 nap lenne, amikor tudnád használni, de a nap nagy részét akkor is fekve töltöd, mert maximálisan kimeríti a mozgásigényedet, ha elmész WC-re, meg pár métert sétálsz a folyosón. Legalábbis én így voltam.


Pár újságot érdemes vinni, én vittem könyvet is, de bele sem néztem. Mikor jobban voltam, a szobatársammal rötyögtünk szinte egész nap:-))) Azóta is tartjuk a kapcsolatot telefonon:-)))

5631. Moncsina (válaszként erre: 5629. - Margaréta68)
2010. aug. 5. 11:40
gondoltam veszek ilyen mobilinternetet:) vagy kérek kölcsön:))
5630. Margaréta68 (válaszként erre: 5627. - Ametiszt73)
2010. aug. 5. 11:25

Nagyon találó ez a duracell nyuszimacák:-))))


Milyen érdekes, mindegyikőnk ilyen, pörög ezerrel:-)))

2010. aug. 5. 11:24

Szia Moncsina!


Hogy gondolod az internetezést? A kórházban van internet kapcsolat? Vagy neked van kártyád?

5628. Moncsina
2010. aug. 5. 10:23

Köszi csajok, olyan édik vagytok:))

Képzeljétek, megvannak apum eredményei. Engem 17-én fognak műteni, neki 18-án kell befeküdnie, mert akkor lesz ott a kórházban a gép, amivel szétzúzzák majd a kövét:( Fasza lesz...

Szóval szerintetek akkor vigyem a loptopot??:)) Tudom majd használni? Képes leszek rá? Azért gondoltam, hogy elviszem, hogy 1. olcsóbb mint a telefon, 2. nem fogok unatkozni:(

Hm??

2010. aug. 5. 10:06

Kedves Moncsi nagyon szorítunk érted és ahogy nemrég Margarétának,most neked küldjük a sok pozitív energiát rendben?!:)))

Nahát a férjed vére jó neked? Ez nagyon szép:)))

És apukádért is szorítunk,képzed amikor Margaréta ment műtétre ,neki a testvére volt bajban...jajj olyan szomorú,de neki is küldtünk pozitív energiát és már jobban is van !!!

Mi vagyunk itt a méh nélküli duracell nyuszimacák:))))))))

5626. ametiszt73 (válaszként erre: 5625. - Moncsina)
2010. aug. 5. 10:02
Nyugodtan vigyed a laptopot és tessék naprakészen velünk dumcsizni !
5625. Moncsina
2010. aug. 5. 09:48
Jaaa, kérdés: szerintetek, ha viszek laptopot a kórházba fogom tudni használni? Mármint fogok tudni ülni-állni annyit, hogy ne mobilon kelljen kommunikálnom, hanem interneten? Tudom hülye kérdés, csak felmerült a lehetősége.
5624. Moncsina
2010. aug. 5. 09:46

Jó reggelt kislányok:)

Én is szerettem volna hüvelyi műtétet, de azt mondta a doki, hogy felejtsem el, ekkora méhet nem lehet onnan kivenni. De hát mondom miért? a baba is kijön ott, nem? igen, de hány óra alatt.... ok.. megértettem.

Ma voltam ekg-n és a véradóban, a férjem adott nekem egy tasak vért, ha szükség lesz rá, még pityeregtem is egyemmeg mikor vették le tőle:(

Én is fogok kapni beöntést, már mondták előre:( de ismerem, mert már volt részem ilyenben:(

Most idegeskedek, mert az apukám is épp dokinál van, elzárta a vesekő a hugycsövét, pang a veséje, úgyhogy lehet ő is kórházba kerül még ma:( Most ülnek a röntgennen. Zajlik az élet lányok:(

5623. pilike (válaszként erre: 5621. - Rezeda63)
2010. aug. 5. 09:07

Egyszerre írtuk az ahány ház annyi szokást. :D

Különben ahogy olvasgattalak titeket másban is igaz ez.

Ahol engem műtöttek, ott pl műtét előtti nap beöntés, műtét hajnalán ismét beöntés. Más meg kúpot, meg mittomén mit írt.

Ahhh, nem tudom, én úúútálom a beöntést! Ráadásul, mikor a hajnali adagot beadta a nővér, gyors tempókkal csoszogtam vissza a szobámba a kezelőből, hogy be ne foffak, mire odaértem, a szobatársam bevette magát a tusolóba, így nem fértem hozzá a vécéhez. Mit mondjak, muris jelenet volt! És minő szerencse, hogy nem az első beöntésnél történt, mert akkor csúúúnya vége lett volna! :))))

5622. pilike (válaszként erre: 5620. - Rezeda63)
2010. aug. 5. 09:02

Látod ahány ház annyi szokás. :)

Én is kérdeztem, hogy laparoszkópos, vagy hüvelyit lehet-e, de dokibácsim azt mondta, nálam nem lehet. Ha csak a miómám lett volna, azt megcsinálja hüvelyi úton, de a petefészek daganat miatt nem lehet. Mert a petefészekben folyadék van, és ha a daganat rosszindulatú, és akár egy csepp folyadék bekerül a hasüregbe, akkor egy perc alatt 1-es stádiumból 4-es stádiumba lépek. Azt mondta egyedül a hasi műtétnél tudja garantálni, hogy sérülésmentesen kiemeli a petefészkem.

5621. Rezeda63 (válaszként erre: 5619. - Pilike)
2010. aug. 5. 08:59

Lehet ahány kórház annyi szokás. Engem Debrecenben műtöttek, ott hasi műtéthez altatnak. Engem epidurálisan érzéstelenítettek, de semmilyen cső nem maradt a hátamban. Ébren voltam, de nem éreztem semmit. A műtét közben kérte az orvos, hogy akarok e aludni egy kicsi, és Én igent mondtam. Akkor adott valamit és már csak az őrzőben tértem magamhoz teljesen. Olyan félig tudatos, félig öntudatlan állapot volt. Emlékszem, hogy telefonáltam is az őrzőben délután, de úgy az egész nap kiesett egészen másnap hajnal kettőig. Akkorra tisztult ki a tudatom. Akkor ébredtem, és úgy ébredtem, hogy tudom hol vagyok és túl vagyok.

Fura érzés volt.

Üdv. Rezeda

5620. Rezeda63 (válaszként erre: 5617. - Pilike)
2010. aug. 5. 08:55

Nekem azt mondta, a doki, hogy műtét közben nézik meg, és ha valami gond van akkor fel kell nyitni a hasamat. Így íratták alá velem a nyilatkozatot. 'Hál' Istennek nem volt semmi. Nekem még (relatíve) nagyon kicsi volt a miómám, és semmi gondot nem okozott, azon kívűl, hogy erőteljes tempóban nőtt. Ha sokat várok, biztosan Nálam is eljött volna az az idő amikor komoly problémát okozott volna. Nekem akkor még azt mondta a doki, hogy nem kell feltétlenül műteni, de amilyen tempoban nő nem valószínű, hogy a közel jövőben stagnálni kezdene. Ha várok akkor biztos hasi nagyműtét, és narkózis. Én úgy voltam, hogy ha elkerülhetetlen essünk túl rajta minél hamarabb. Így lett hüvelyi műtét és epidurál. Fizikailag nagyon könnyen viseltem, mondhatom hogy az első éjszakát kivéve meg sem éreztem. Utána nem véreztem, nem voltak fájdalmaim. Annyi gubanc jött közbe, hogy februárban a kórházban összeszedtem egy vírust, és belázasodtam, köhögtem, ment a hasam. Ez volt a leg rosszabb.

Üdv. Rezeda

5619. pilike
2010. aug. 5. 08:50

Akkor nem tudom mi a pontos megfogalmazása, de valami epidirál volt benne, mert az anesztes valamit motyogott nekem erről, de azt mondta, inkább altatást ír ki, mert a főorvos úgysem menne bele az epidurálba.

A szobatársamnak is hasi műtéte volt és amikor bementem aznap vették ki a hátából a csövet...

5618. Rezeda63 (válaszként erre: 5615. - Pilike)
2010. aug. 5. 08:45

Akkor epidurális érzéstelenítést nem választhattál volna. Hasi műtétnél altatnak!

Üdv. Rezeda

5617. pilike
2010. aug. 5. 08:37
Rezeda. Az én dokim azt mondta azért kell az abrázió, hogy a nagyműtéten ott legyen a méh szövettana. Mert ha az pozitív, akkor másként megy a műtét. Vagyis akkor környező nyirokcsomókat is pucolják.
5616. Rezeda63 (válaszként erre: 5603. - Nedermanné Niki)
2010. aug. 5. 08:34

Tudod sok felesleges műtétet csinálnak az orvosok. Nekem az első orvosm azt mondta, mindenképpen méheltávolítás! Először kisműtét (eü kaparás) szövettan miatt, majd hasi nagy műtét. Kérdeztem tőle, hogy nem lehet esetleg hüvelyi műtét, vagy hogy a kis műtét mindenképpen kell? Kategorikus elutasítás volt a válasz. Elmentem egy másik orvoshoz, Ő pont az ellenkezőjét mondta, hogy fölösleges a kisműtét, mert a nagy után is lehet szövettanra külden, és az Én esetemben még a hüvelyi műtét is számításba jöhet.

Őt választottam, de nem bántam meg.

Üdv.Rezeda

5615. pilike (válaszként erre: 5613. - Rezeda63)
2010. aug. 5. 08:10
Nem. Hasi műtétem volt.
5614. Rezeda63 (válaszként erre: 5600. - Nedermanné Niki)
2010. aug. 5. 08:09

Niki!

40 napból 7-et nem vérezni???!!!!!! Szerintem sok gondolkozásra nincs időd. Szerintem még a szeptember is nagyon messze van. Nagyon le fogsz gyengülni.

Üdv. Rezeda

5613. Rezeda63 (válaszként erre: 5602. - Pilike)
2010. aug. 5. 08:07

Stzia !

Hüvelyen keresztül műtöttek Téged is?

Üdv. Rezeda

5612. szofi99 (válaszként erre: 5610. - Nedermanné Niki)
2010. aug. 5. 07:31

Szia Niki!


Üdv. a csapatban ! Én nem értem, hogy hogy hagyhattak ennyi ideig vérezni. Keress egy megbizható orvost, és ha kell akkor irány a mütét. Mint már előttem is irták, és olvastad is már korábbról, maga a mütét nem kis megpróbáltatás, és utánna a lábadozás sem, de ha csak ez visz előre, akkor meg kell történnie. Ha petefészkek maradnak, akkor nem fog olyan drasztikus lenni a változás. Legyen szép napod ! Nagyon szépek vagytok a képeken!:)

5611. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5610. - Nedermanné Niki)
2010. aug. 4. 21:14

Niki!

Én teljes mértékben megértelek, és ha valaki támogat abban, hogy ne sokat gondolkozz a műtéten, nos az én vagyok. Mert ez jobb már nem lesz, csak műtét után.

A műtét, és az utána következő hetek sok-sok kellemetlenséggel, fájdalommal járnak. Valamit valamiért. Egy jobb életért.

Azt viszont tudni kéne, hogy a petefészkek maradnak-e, mert ha nem, akkor vérzés helyett hirtelen klimaxos tünetek jelentkeznek, egy másik probléma.

A férjeddel meg utána élitek meg az igazi szabadságot. Persze azt se csak úgy hipp-hopp, mert először a fájdalom miatti félelem dolgozik, amit idővel leküzdesz. Meg a hüvelyszárazság, de azon is lehet segíteni, ilyen-olyan készítményekkel.

És utána jön a kánaán, de fontos, hogy akard is magad jól érezni, ne süppedj bele az önsajnálatba, ne fogd fel veszteségnek, vereségnek.

Habár, ahogyan leírod, azt látom, Neked is csak nyereség lesz. Ennyi vérzés után nem is lehet másképp felfogni. Segíteni fogunk, mindenki véleményét hallgasd meg, mert van akinek nem ilyen jó a tapasztalata.

Ez azért fontos, nehogy utólag becsapva érezd magad, hogy egyoldalú volt a tájékoztatás, jobb minden eshetőségre felkészülni

Üdvözöllek, és minden jót. Jó éjszakát.

5610. Nedermanné Niki (válaszként erre: 5609. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 4. 20:18

Szia Jucika42!

Nekem is csak nyűg,hogy soha sem tudom mikor önt el nyakig.Nem tudsz tervezni,már fáj minden porcikám,hőhullámaim vannak.És még fiatal vagyok,hogy lemondjak a férjemről.

5609. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5599. - Nedermanné Niki)
2010. aug. 4. 20:11

Szia Niki!

Az én személyes tapasztalatom, hogy műtét után semmi nem olyan, mint régen, Hanem sokkal jobb!!!

Nálam így volt, van akinél nem. Nekem is őrületes vérzésproblémák miatt távolítotték el a méhemet, április végén, az már szinte nem élhető élet volt, ahogyan, és ahányszor véreztem.

Csak jókat tudok mondani a méh nélküli életről, nem vették ki a petefészkeimet, tehát hormonális problémáim (még) nincsenek. Nekem megkönnyebbülés, hogy megszabadultam a nyűgtől, mert nekem már az volt.

Hangsúlyozom, ez az én személyes érzésem, véleményem, de olvasgass vissza bennünket, mert ahányan vagyunk, annyi féleképpen éljük meg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook