Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5556. 289fab1d6b (válaszként erre: 5555. - Rezeda63)
2010. aug. 2. 19:59
Én sem siettetem, de sajnos mivel átestem ezen a műtéten, számíthatok rá, hogy hamarabb be fog következni:(
5555. Rezeda63 (válaszként erre: 5553. - 289fab1d6b)
2010. aug. 2. 19:56

Ez sajna így van, de jobb utóbb mint előbb. Én a kolléganőimnél látom mennyi szenvedést tud okozni.

Üdv. Eda

5554. Ildikó 67 (válaszként erre: 5552. - Marcsi 61)
2010. aug. 2. 19:35
Akkor tévedtem.
5553. 289fab1d6b (válaszként erre: 5552. - Marcsi 61)
2010. aug. 2. 19:29

Barátnőm 46 éves múlt, megvan minden női szerve, mégis szenved a hőhullámoktól, mivel elkezdődött nála a klimax.

Előbb utóbb mindenkire sor kerül.:(

5552. marcsi 61 (válaszként erre: 5549. - Ildikó 67)
2010. aug. 2. 19:21

Ne hogy azt hidd nekem meg van mind két petefészkem és még is szenvedek a höhullámoktól. Éppen most hallom, hogy az E vitamintól hizni is lehet. Na szépen vagyok most akkor azért fogok hizni???? mióta mütöttek rajtam is van 6kg.


Marcsi

5551. 289fab1d6b (válaszként erre: 5550. - Pilike)
2010. aug. 2. 19:15
Becsüljük meg azt, amink van.:)
5550. pilike
2010. aug. 2. 19:12
:))) MNFPM vagyok. Méh Nélküli Fél Petefészkes Maca.
2010. aug. 2. 18:33
Hát igen!Akinek legalább egy petefészek maradt az jobb helyzetben van,mint mi petefészek nélküliek!Akkor mi méh és petefészek nélküli macák vagyunk!Hú de hosszú.
5548. Moncsina (válaszként erre: 5547. - 289fab1d6b)
2010. aug. 2. 16:37
hurrá!!!:)) erre a válaszra vártam:) Nem adom az élvezőkémet:)) jujj bocsánat...
5547. 289fab1d6b (válaszként erre: 5546. - Moncsina)
2010. aug. 2. 16:35
Nekem csak az egyik petefészek maradt, a méhemből semmi. Nincs hüvelyszárazságom. És a szex is O.k
5546. Moncsina
2010. aug. 2. 16:30

Sziasztok:)

Olvasok, csak olvasok, pityogok itt magamban, már kérdezni sem tudok... Össze vagyok zavarodva. Ma valahogy nincs jó napom. Holnap megyek vérvételre (na nem emiatt stresszelek).

Érdekes ez a sextéma is... kivánjátok, nem kivánjátok... Ha bent maradnak a petefészkek, akkor elvileg nem változik semmi, nem?:o Hüvelyszárazság? Az nem amiatt van, hogy eltávolították a méhet, ugye? Jajjj csajok:(((

5545. Ildikó 67 (válaszként erre: 5530. - Rezeda63)
2010. aug. 2. 16:21
Igaza van az anyósodnak.Bölcs mondat.
5544. Ildikó 67 (válaszként erre: 5529. - Rezeda63)
2010. aug. 2. 16:20
Szia Rezeda!Nem gondolom,hogy kakukktojás vagy.Nem vagyunk egyformák,mindannyian másként éljük meg ezt a dolgot.Én nagyon örülnék annak,ha megszűnne a gyakori vizelés.
5543. 289fab1d6b (válaszként erre: 5513. - Moncsina)
2010. aug. 2. 15:06

Szia Móni!

Úgy látszik, ez a cső dolog változó. De hogy mitől függ, nem tudom. Hármónkat műtötték ugyanazon a napon, más más doki, de mindenkinek volt csöve.

Kedden műtöttek, csütörtökön délelőtt vették ki, utána már oldalra tudtam feküdni.

Nekem volt gerincműtétem is, 16 éve, azóta jól vagyok, csak vigyáznom kell, hogy meg ne fázzon a derekam, arra érzékeny. Szerencsémre háton fekve is jól alszom.:)

5542. szrregi (válaszként erre: 5540. - Rezeda63)
2010. aug. 2. 14:21

Szia Rezeda!

Nem a saját dokimnál voltam,mert csak rákszűrést akartam, és megakartam úszni egy napot a Baross utcában. Igaz nagyon kedves doki volt,mindent megcsinált, de méreteket nem mondott, és papírt sem adott, hogy mit látott a hüvelyi ultrahangon. A mirenától én egyáltalán nem menstruálok, sőt ő is azt hitte, hogy erős menstruáció miatt tetettem fel. De akkor még nem emiatt. Bár, így visszagondolva elég erős mensim volt, de kezelhető, nagy gondot nem okozott.

Örülök, hogy felhoztad az alternatív gyógyászatot, mert nyitott is vagyok rá, és éppen azon gondolkodtam, mit is tehetnék, hogy késleltessem a növekedést, vagy, hogy nagyobb panaszokat okozzon. Ez irányban mindenképpen keresgélni fogok, és felkeresek valakit.

Köszönöm.

5541. Rezeda63 (válaszként erre: 5539. - Kosarozalia)
2010. aug. 2. 14:16

Szia!

Azt kívánom, hogy ez minél hamarabb megváltozzon, vagy legalább javuljon. Írj gyakrabban!

Üdv. Rezeda

5540. Rezeda63 (válaszként erre: 5537. - Szrregi)
2010. aug. 2. 14:13

Szia!

Milyen méretűek a miómáid, mit mondott az orvos? Azt mondta, hogy a Mirena mióma ellen hathat??? Nekem volt egy kolléganőm akinek mióma miatt tették föl, és stagnált tőle (lehet amúgy is stagnált volna) A vérzés egyáltalán nem biztos, bár attól függ, hogy hol van a mióma. Nekem is Mirenám volt, és egyáltalán nem volt vérzészavarom a mióma miatt. Ha még kicsi a miómád, mindenképpen próbálkozz un. alternatív módszerekkel, a növényi ösztrogének mérséklésével a táplálkozásban, sőt az akupunktúra is állítólag jó hatású a kezdeti fázisban.

Üdv. Rezeda

5539. kosarozalia (válaszként erre: 5534. - A0aecda338)
2010. aug. 2. 14:08
Sziasztok lányok!Szoktalak olvasni benneteket,igaz nem mindent,de azért,hogy nem írok nagyjából tudom kivel mi van.Timike,leírtad ugyanazt amit én érzek,nem ismételném meg.Nem a hízás miatt vagy letörve,én lefogytam a műtét után 48kg-ra,most vagyok a régi 52-nél,mégis olyan a lelkem mint ahogy leírtad.Ma voltam gyógynövény boltban,a hölgy akié az üzlet 2 éve esett át ezen a műtéten/hihetetlen mennyien átestünk,azelőtt biztos nem figyeltem így oda,mert nem voltam érintve/most nekem a Vénusz cseppet javasolta,kíváncsi leszek a hatásra.Azt mondta azóta már mindent próbált,most neki ez úgy ahogy bevált,de a régiek már sajnos nem leszünk.Timike,én a síkosítót használom,már jobb a szex,attól félek ha elhárítom teljesen frigid leszek.A gyakorlás teszi a mestert:):):)Összefoglalva:sem a lelkem,sem a testem nem jól működik.Puszi mindenkinek!
5538. Rezeda63 (válaszként erre: 5534. - A0aecda338)
2010. aug. 2. 14:06

Drága Timi!

Nem tudom (még) hogy milyen érzés amit érzel, de el tudom képzelni a leírásod alapján. Én a hormon szedéséhez sokkal több reményt fűztem, de még ne add fel. Kövérnek nem vagy kövér, csak a Te ÉN-képedbe még nem épült be ez a testkép. A pozitív önelfogadás, pozitív testkép egyik alapja a jó szexnek. Ha a párod odabújik, ne háríts el, mert a gyengédségre a testi érintésre mindenkinek szüksége van, még akkor ha nem kívánja a szexet.

Én komolyabb problémának tartom az alvászavarodat. Ne legyen igazam, de Nekem hasonló problémákkal kezdődött a műtét után az az un. depresszív időszakom. Ideges voltam, és rossz kedvű, ok nélkül, naponta 1 kilót fogytam, nem tudtam aludni napokig, szívdobogásom volt, nem szerettem emberekkel találkozni, csak sírni tudtam, ha megkérdezték hogy vagyok. Nagyon rossz volt.

Timi, ha úgy érzed, hogy nagyon rossz, menj orvoshoz, mondd el ugyan ezt amit itt leírtál. Ne hagyd hogy végleg padlóra kerülj.

Puszillak, és ha tudnék többet segítenék.

Eda

5537. szrregi
2010. aug. 2. 13:57
Sziasztok. Új vagyok a témában, és be is tojtam az egésztől, bár még nagyon az elején vagyok.De tudom mi vár rám, csak azt nem, hogy mikor. 34 éves vagyok, két gyerkőccel. 1 hete tudtam meg kezdenek mutatkozni méhemen a myomás elváltozások. Valahol számítottam rá,mert édesanyámnak is volt, 47 évesen eltávolították a méhét. Mégis mellbe vágott az egész.Nézhetném a jó oldalát is, hogy inkább ez, mint egy rossz indulatú daganat...Mirena spirálom van fent, ami még 1 évig maradhat. Leakartam szedetni, de közölte a doki, hogy készüljek fel az erős menstruációkra, a myoma miatt. Így marad még a spirál.Egészségügyis vagyok, mégis összezavarodva, és elkeseredve gondolok arra, hogy mi lesz később. Minek kell kitennem a fiaimat, férjemet.Mindig támogatni foglak, efelől nincs kétségem. Édesek,drágák. A lényeg az egészből, hogy félek.
5536. Rezeda63 (válaszként erre: 5532. - A0aecda338)
2010. aug. 2. 13:53

Nem az vígasztal, hogy nem vagyok egyedül, hanem az vigasztal, hogy amokor padlón voltam volt aki vigasztaljon, és ezk közé Ti itt mindannyian közé tartoztok.

Puszi Eda

5535. marcsi 61 (válaszként erre: 5534. - A0aecda338)
2010. aug. 2. 11:54

Timi tudom, hogy mit ézel mert éjszakánként bizony én is megszenvedtem a höhullámaimmal. De vége mert én a Remif...+ szedem hozzá E vitamint ugyan kellett várni a hatásra 3 hetet de már jól vagyok. Lelkileg és idegileg is nagyon jót tesz ez a bogyó hiszen nyugtató is van benne, probáld ki ha esetleg a tied nem használna. Hüvely szárazságot néha én is érzek pedig vannak petefészkeim. a 3-4 órai alvást is tudom milyen mert nekem másfél ezelött fejeződőtt be, vagy is vagy közel 2 évig igy voltam. Nagyon fáradt voltam reggelente de hiába mentem dokihoz csak az volt a válasz, hogy sajnos ez a változókor tehet ilyet. Probálj meg ezzel eggyütt élni és ha nem idegesíted magad és áttlépsz ezen akkor lassan meg is fog szünni. A párod tényleg édi lehet de vigyázz nem szabad ilyennek lenned mert akkor te is olyan leszel mint egy klimaxolos banya akit mindenki jobb ha elkerül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kérlek legyél olyan vidám mint az elején! de most mondom ne csak probáld hanem TEDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD is meg.


sok puszika Marcsi

2010. aug. 2. 10:27

Sziasztok Lányok!

Leírom ami bánt,ami a műtét után megváltozott.Nekem nem maradtak petefészkek,csütörtökön lesz 3 hete,hogy szedem a hormont,eddig még hatástalan.Elmúltam 3 hónapos,sajnos híztam 8 kilól és ettől padlóra kerültem.úgy érzem akkora vagyok mint egy bálna és ettől nagyon le vagyok törve.Gondolom ez is hatással van a hangulatomra,gyakran ok nélkül kedvetlen vagyok.A szex az első hetekben egyáltalán nem ment,a hüvelyszárazság miatt alkalmatlan lettem.A szárazság megszűnt,csak a kedvem nem jött vissza,úgy érzem,hogy jól meglennék nélküle.Férjem mindig bújós volt,állandóan ölelget,puszilgat.Normális nőnek ez tetszene,engem viszont újabban irritál.Fölcsattanok,hogy mit akarsz,most nem alkalmas,pedig hátsó szándék nélkül közeledik,mégis lehurrogom.Még mosolyogva viseli de vajon meddig.

8-10 hete szinte nem alszom,naponta 3-4 óránál többet nem tudok ágyban maradni,pedig fáradt vagyok.Kínoznak a hőhullámok,állandóan el akarok égni.Nappal még elviselem,de amint lefekszem lángol az egész testem,kegyetlen rossz érzés.

Nem nyafogok tovább,azért írtam le,hogy tudjátok ilyen is van.

Puszi:Timi

5533. pilike (válaszként erre: 5531. - Emma*)
2010. aug. 2. 10:11
Szia Emma. Nem tudom. Arra van, hogy a váladék ürülni tudjon és ne bent pangjon. Lehet, hogy kipakolás és kipakolás között is van különbség. Dokibácsim bejött a műtét után és elmondta, hogy olyan kiterjedt volt az endometriózis, és olyan összenövések voltak bennem a daganat és mióma mellett, hogy beinvitált még egy sebészt is a műtétemre. Ketten végeztek velem 3.5 óra alatt. De lehet, hogy nem ezen múlt, hanem kórháztól, vagy dokitól függ. Mondjuk másnál nem láttam ennyi csövet mint nálam.. lehet a dokim dilije. Ő onkológus főorvos, és nagyon bízom benne, apumat, anyumat megmentette már.
5532. a0aecda338 (válaszként erre: 5529. - Rezeda63)
2010. aug. 2. 09:46

Drága Eda!

Hidd el nem vagy kakukktojás,igaz,hogy engem lelkileg nem viselt meg,hogy kivették a méhemet,már nagyon legyöngített a betegség.Műtét előtti hónapokban ,már az is megterhelő volt,hogy megmásszak 10 lépcsőfokot.A bennem lévő cysták,polipok,myóma kinyírták a szervezetemet.Hogy megszabadítottak tőlük megváltásnak indult.Sok problémám megszűnt

a műtéttel,de sajnos jött helyette más.Nem vagyok jól és a tünetek már nem csak testileg,de lelkileg is bántanak.Próbálok arra gondolni,hogy hamarosan minden jobb lesz,de lassan elfogy a türelmem.Tudom,hogy nem vigasztal,de nem vagy egyedül.

Puszi:Timi

5531. Emma* (válaszként erre: 5523. - Pilike)
2010. aug. 2. 09:37
Meglepődve olvasom, hogy csövek is voltak. Miért? Nekem is hasi műtétem volt, de csak vizeletkatéterem volt, semmi más. Miért kell más is?
5530. Rezeda63 (válaszként erre: 5528. - Ildikó 67)
2010. aug. 2. 09:00

De hogy "pozitív" legyek és valami jót is írjak, szerencsére Nekem nem volt vágásom, csövem, altatásom, vérzésem. Katéterem is csak az első éjszaka.

A műtét után fizikailag rendkívül hamar felépültem. Semmim nem fájt, folyt, görcsölt stb.

Csak a lelkem épült fel nehezebben mint itt sokan másoké. Trauma, stressz, hormonális összeborulás az okok között. Némi segítséggel, de már azon is túl vagyok. És örülök, hogy időben segítséget kértem, mert szinte egy hét alatt jobban lettem.

És örülök, hogy olyan férjem van aki mindezen át tudott segíteni, mert Neki legalább olyan nehéz volt mint Nekem. Mikor néha haragszom rá valamiért, mindíg az akkori segítőkészségére, és gondoskodására gondolok. És már nem is haragszom.

'Bár' Én az Én anyósomtól azt tanultam "kislányom sose feküdj le haraggal a szivedben a férjeddel szemben"

Üdv. Eda

5529. Rezeda63 (válaszként erre: 5526. - Ildikó 67)
2010. aug. 2. 08:53

Szia Ildikó!

Úgy érzem Én egy "kakukk tojás" vagyok itt közöttetek. Számomra úgy fizikailag, mint pszichikailag, mind szexuálisan csak veszteséget okozott a műtét. Legalább is Én ezt érzem. Biztosan ha Én is átélem azokat amiket Ti akkor más volna a véleményem. De ezek szerint nagyon időben mentem orvoshoz, és nem sokat hezitáltam a az orvos szerint elkerülhetetlen műtéten. 'bár bizonyos tekintetben szerncsésnek mondhatom magam, mert 47 éves létemre még nem kell változókori problémákkal küzdenem, mint szegény Timinek aki hozzám képest még fiatal, de említhetnék másokaz is akik sokkal fiatalabbak. Sőt az egyetlen egy problémám a sűrű vizelés is megszünt . Ennyit nyertem vele:))))

Üdv. Eda

5528. Ildikó 67 (válaszként erre: 5513. - Moncsina)
2010. aug. 1. 21:35
Nekem a második napon vették ki a csövet.
5527. Ildikó 67 (válaszként erre: 5512. - Moncsina)
2010. aug. 1. 21:34
Muszáj volt,én nem tudok hanyatt vagy hason aludni.Nagyon óvatosan leginkább a baloldalamra fordulva próbáltam pihenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook