Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7324. Benimutti (válaszként erre: 7319. - Jojócska)
2010. dec. 29. 16:38

szia Jojócska!

Karácsony nagyon jól telt, alig érzem már a hasamat, persze azért sokat pihenek de nagyon unom a fekvést...egyetlen kellemetlenség a szorulás, de az nagyon idegesít már...csak hashajtóra múlik, és akkor 2 nap hasmenés, utána szorulás, aztán előről...ördögi kör.

Te hogy vagy, hogy teltek az ünnepek?

Nóri

7323. Benimutti (válaszként erre: 7321. - Bbbogi)
2010. dec. 29. 16:36

szia!


Én megmutattam a göbömet dokinak aki azt mondta, mint itt a többiek is mind, hogy a varratokat ott kötötték el, és aki vékony testalkat, annak ennyire kilátszik, és hogy kb a 6. hét végére el fog múlni, szép lassan felszívódik.

7322. bbbogi
2010. dec. 29. 15:28

Szia Neskee hogy vagy hogy bírod a munkát?

Én még nem dolgozom mert sajnos közbejött egy

másik betegség.

7321. bbbogi
2010. dec. 29. 15:26

Sziasztok én 2 hónapos műtött vagyok és nemrég

vettem én is észre hogy a vágás jobb végén nekem

is van egy kemény göb.Van amikor fáj nem mindig.

Szerintetek elmúlik?Akinek van hasonló tapasztalata megírná?

Köszönöm!

7320. Imisz (válaszként erre: 7318. - Jojócska)
2010. dec. 29. 13:59

Szia Jojocska!


Igen, a család fontos, nekem sokat segítettek. Főleg ugye műtét után, én voltam az anyacárnő és csak osztogatni kellett a parancsokat:)) szóval szinte a gondolataimat is kitalálták. Párom is mellettem állt, bár a döntést rám bízta. Sokat beszélgettünk előtte mi lenne a legjobb, valami kenőcsöt is akartam rendelni, nézz utána ha érdekel.

[link]

De én már inkább a műtétet akartam mert biztos voltam benne, hogy megszabadulok a bajaimtól.

A cickafark teával óvatosan bánj, jó minden nőgyógyászati bajra, vérzészavarra de miómára nem ajánlott. (én is ittam gyógyteákat, sajnos nem használtak) A kineziológusoddal nem vitatkozom, de nekem már -csúnyán kifejezve- nem volt szükségem a méhemre és nem érzem a hiányát semmilyen téren! Nem akarlak a műtétre rábeszélni hidd el, az lenne a legjobb, ha meg tudnád menteni a méhed! Meg nézz utána a mióma embolizációnak is, az is egy lehetőség.

Az végüli jó, hogy a szövettan negatív! Bár a mióma általában negatív, tehát egy jóindulatú daganat.

Ünnepek elteltek, sokat nem pihentem, 26-a volt a lazulós nap amikor nem mentünk sehova é nem jött senki. Idén én alakítottam így, hogy nekem is legyen egy nyugis napom.

Szilveszter a tavalyi társasággal lesz a helyi műv.házban. Remélem idén is jó lesz, saját szervezés, batyus jelleggel, mindenki hoz valami enni, innivalót és jót mulatunk.

Nálatok hogy lesz?

Teljenek jól még az idei év hátralévő napjai, és remélem a doki januárban kedvező dolgokat fog mondani!


Üdv: Szimi

7319. jojócska (válaszként erre: 7283. - Benimutti)
2010. dec. 29. 11:27

Szia Nóri!


Örömmel olvasom,hogy van egy kisbabócád aki bearanyozza az életed!

Tényleg minden történik valamiért és ő neked az élet ajándéka.

A tesó dolgot meg majd meglátjátok,fiatalok vagytok,van időtök bőven eldönteni,hogy fogadtok-e örökbe még egy kisgyereket.

A lényeg,hogy túl vagy az egészen,hogy most már a teljes felépülés útjára léptél.

Karácsonyt hogy bírtad?Volt segítséged?

Hogy érzed magad?


Üdv.Jojócska

7318. jojócska (válaszként erre: 7281. - Imisz)
2010. dec. 29. 11:20

Szia Szimi!


Szép nagy családod van és a gyerkőcök is nagyok már.Biztos sok erőt adnak neked a mindennapokban és a párod is.Fontos,hogy ők ilyen megértőek velünk és támogatnak bennünket lelkileg.

Képzeld tegnap lett kész az első eg.kaparásom szövettani eredménye,szerencsére negatív.De végig izgultam az egész karácsonyt miatta.

Tegnap elmentem egy kineziológushoz,mert ajánlották nekem,hogy tud segíteni a stresz oldásában és utána majd jobban érzem magam.

Mit mondjak?Másfél órát voltam bent nála,de valahogy egyelőre nem érzek semmi változást.

Mindenesetre arra ösztönzött,hogy ne engedjem kivenni a méhemet,járjak utána van-e más megoldás...mert arra egy nőnek szüksége van.Azt mondja használjam a biotron lámpát amilyen gyakran csak tudom,mert az csodákra képes és igyak gyógyteákat(cickafark,palástfű)

Az orvosom szabin van,majd január elején megyek hozzá.

Attól tartok a legjobban,hogy a következő menzeszem milyen lesz.

Két ünnep között itthon vagyok szabin a családdal,tőlük töltődöm és egyébként jól érzem magam.

Hogy telt a karácsony?Tudtál sokat pihenni?

Szilveszter?


Üdv.Jojócska

7317. jojócska (válaszként erre: 7284. - Rezeda63)
2010. dec. 29. 11:05

Szia Rezeda!


Köszönöm a tippet,képzeld épp tegnap olvastam róla,de az orvosom nem ajánlotta.Most szabin van,majd január elején megyek hozzá és feltétlenül rákérdezek.

Emlékszem kb.tíz éve volt már fent valamilyen spirálom,de akkor csak fogamzásgátlás miatt...akkor még nem volt miómám.Nem emlékszem pontosan miért,de pár hónap múlva le kellett vetetnem.Úgy rémlik,folyton fájt alul a hasam.

Ezért vagyok kicsit tanácstalan,mert mi lesz,ha ezt sem bírja a szervezetem.

Neked most is van fent ilyen spirál?Ne haragudj,előző írásaidat nem olvastam,ezért nem tudom műtöttek-e téged,vagy a méheddel mi a helyzet...

Írj kérlek!

Üdv.Jojócska

7316. szofi99 (válaszként erre: 7313. - Benimutti)
2010. dec. 28. 18:07

Szia !


Vissza kellene telepiteni a kihalt bélflórádat, talán.. Normafl....és még egyéb ilyen szereket is lehet kapni.. ártani nem árthat ....

7315. 19Vica68
2010. dec. 28. 17:58

Sziasztok!

Ma voltam kontrollon. Két varratot kiszedett a doki, most újra van barnafolyásom. Hurrá!!

Egyébként minden rendben, csak én vagyok fáradékony és mehetek január 5.én dolgozni is.

Benimutti, nekem is azt mondta a doki, hogy a varratot erősebben húzták össze és azért van az a göb.

7314. kisbeka1 (válaszként erre: 7313. - Benimutti)
2010. dec. 28. 16:57

próbáld meg az aszalt szilvát reggel éhgyomorra.

Vagy sárgabaracklekvár.A kislányom nagyon szorulásos,nála ezek váltak be.

7313. Benimutti
2010. dec. 28. 16:09
székrekedés, műtét óta, aranyérrel kombózva. igazán fantasztikus. he beveszek hashajtót 2 napig jo, aztán ujra dugó. glicerins kup, levolac,szilvalé, hunyadiviz nem segit, de nem élhetek hashajton. sok gyümölcsöt eszem.mégis mit csináljak még?van valaki hasonló cipőben? tippek, ötletek? köszi nagyon nóri
7312. kisbeka1
2010. dec. 28. 10:09

igen,én is arra gondolok,hogy a testtartásom miatt.

Majd megpróbálok odafigyelni,hogy rendesen kihúzzam magam,ne görnyedjek.

7311. szofi99 (válaszként erre: 7309. - Kisbeka1)
2010. dec. 28. 07:23

Szia !


Hogyan fáj a derekad??? Belülről, mint mikor menses "fájdalmaid" voltak? Most az jutott eszembe, hogy lehet hogy másként tartod magad, a derekad, önkéntelenül kerülöd hogy huzódjon a hasad, vagy másként ülsz mint eddig, és ez a derekadon jön ki.. Lehet hogy egy masszázs segitene, vagy valamilyen gyógykrém...

7310. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 7309. - Kisbeka1)
2010. dec. 28. 07:22
Biztos, hogy a derékfájásod összefügg a műtéttel?
7309. kisbeka1
2010. dec. 27. 19:42

sziasztok

Holnap leszek 6 hetes.4 hétig szinte semmit nem csináltam.Most már úgy ahogy bírom a terhelést,csak a derekam fáj nagyon.Az mitől lehet?

Volt valakinek hasonló panasza?

7308. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 7304. - Benimutti)
2010. dec. 27. 18:40
Az, hogy valaki vékony alkat, vagy kórosan sovány, az két egymástól nagyon távoli dolog!Mellesleg a hájréteg se jó, mert az nem forr össze ( csak az izom). Szóval: arany középút...
7307. Benimutti (válaszként erre: 7300. - Kat68)
2010. dec. 27. 18:00
biztosan nincs ba, már hallottam ilyet. gondolom, nem erős?drukkolok, aztán ird meg, mit mondott a doki.
7306. Benimutti (válaszként erre: 7305. - Rezeda63)
2010. dec. 27. 16:13
oké, visszafogom magam!:-)
7305. Rezeda63 (válaszként erre: 7304. - Benimutti)
2010. dec. 27. 12:51

Szia Nóri! Szerintem a hat hetet csak nyugodtan böjtöld ki. Nem maradsz le semmiről,de ha túl korán kezded a hétköznapi életet csúnyán visszaköszönhet. 1o napos műtöttként mondjuk Én még a kimozdulásra se nagyon gondoltam, nem hogy a mozira, pedig hüvelyi műtött voltam , nem volt hasi vágásom.

Üdv REzeda

7304. Benimutti (válaszként erre: 7303. - Dombrádi Ildikó)
2010. dec. 27. 12:10

beszéltem ma a dokival és ő is pont ezt mondta, ugyhogy megnyugodtam, köszi!meg hogy olyan vékony vagyok, hogy nincs zsírréteg, és minden kilátszik.ezen mondjuk elcsodlkoztam, mert egyáltalán nem vagyok kórosan sovány vagy ilyesmi.

székrekedésre ti mit használtatok? elég kellemetlen az erőlködés.

de amúgy tök jól vagyok már!10 napos, hasi műtét után. féltema lépcsőzéstől de nem volt semmi.szerintetek mikor lehet kocsival elmenni egy moziba vagy hasonló programra? köszönöm előre is , Nóri

7303. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 7292. - Benimutti)
2010. dec. 27. 10:39
Alighanem túlságosan meghúztak egy szálat a varráskor, és vastag lett a heg. Lassan fel fog oldódni. Ha begyulladt volna, piros lenne, és meleg tapintatú.
7302. kat68
2010. dec. 27. 09:52
Jövő héten megyek,majd meg mondja,hogy mi van
7301. szofi99 (válaszként erre: 7300. - Kat68)
2010. dec. 27. 09:42

Szia !


Mikor mész vizsgálatra? Majd mond valamit a doki, reméljük minden rendben lesz.Érdekes ez , mert nekem egyáltalán semmi-de semmi nem jött ki, közvetlenül mütét után sem....

7300. kat68
2010. dec. 27. 09:20

sziasztok!

Én csütörtökön leszek 6 hetes,de még mindig van hüvelyi folyásom,már egy kicsit kezdek aggódni.

7299. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 7293. - Rezeda63)
2010. dec. 27. 08:41

Én se gondoltam semmi rosszra, és nem is tudták, hogy ápolónő vagyok. Nem kérdezték...

Életemben akkor voltam először abban a kórházban ( szerencsére azóta se), úgy bántak velem, mint bárki mással. Ezért írtam, hogy ez valószínűleg orvos-és kórházfüggő.

7298. 19Vica68 (válaszként erre: 7297. - Szofi99)
2010. dec. 27. 08:06

Szia!

Köszönöm a segítséged! Hosszabbítás nem nagyon lehetséges, államháztartásban pénzügyesként dolgozom a főnökeim január 3.-ig nagyon megértőek, de tovább nem hiszem.

Érzem itthon mikor a gép előtt ülök, hogy a legjobb a bő szabadidőruha lenne. Hát majd holnap meglátjuk mint mond a doki.

Éva

7297. szofi99 (válaszként erre: 7296. - 19Vica68)
2010. dec. 27. 07:59

Szia !


Kérjél hosszabbitást, hátha maradhatsz még otthon, de most még mindenképpen lesz egy pár nap, használd kis és pihenj :):)


Az biztos, hogy csak valami kényelmes sztreccs bő- ruhában lehet elképzelni az ülést, de biztos nem lesz könnyü....

Kivánom, hogy minden rendben legyen...

7296. 19Vica68
2010. dec. 27. 07:50

Sziasztok!

Nekem ma reggel nagyon feszít a hasam, kicsit erőltetett menet volt a karácsony. Holnap megyek vissza kontrollra, már előre félek tőle.

Nem sokára letelik a hat hét, irodában dolgozom, hogy lehet bírni a 8 órás ülést?

Benimutti nekem is van ilyen göböm igaz nekem nem mindig fáj csak érzékeny, megkérdezem mi az és megírom holnap neked.

7295. szofi99
2010. dec. 27. 07:43

Sziasztok!


Hogy vagytok ma reggel, igy ünnep után ???????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook