Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7354. Imisz
2011. jan. 3. 18:18

kittiszi, ez borzalmas amiken keresztül mentél! De, most talán vége lesz az egész tortúrának ezzel a műtéttel!

A kíméleted szerezéséhez annyit, ha a párod vagy a nagylány tudná hozni-vinni a kicsiket az fontos lenne, mert te nem fogsz tudni annyit menni legalább 3 hétig. Igaz, nem tudom gyalog vagy kocsival, és milyen távolságra jártok oviba isibe.

Délután pedig szintén legalább 3 hétig valaki segítsen főzni (a te másnapi kajádat is, ha napközben egyedül lennél) mert nem szabad emelni! Fazekat sem a tűzhelyre, nemhogy esetleg vízzel vagy egyéb cuccal benne! Mosás: teregetni tudsz majd de a gépbe ne hajolj be, és a kosarat ne te vidd! A fiúk is segíthetnek, nekem pl. fiam nagyon készséges volt, simán ugrált nekem, amit kértem tőle. Nem akarnak ők sem rosszat, megértik ha elmagyarázod nekik! Ja, és a bevásárlás is valamelyik családtagra marad. Aztán a hetek múlásával te is érzed majd, mit és mennyit bírsz. Csak ne akard siettetni ami nem megy. Sok sok pihenés, leginkább fekvés kell az elején.


Az aneszteziológustól kérdezd meg, nem lehet-e epidurális érzéstelenítést alkalmazni? Akkor nem altatnak, illetve nem az a mély altatás van.

De miért félsz az altatástól? Eddigi tapasztalataid is rosszak voltak? És hasi vagy hüvelyi úton lesz a műtét? Hüvelyivel kevesebb a kórházi napok száma, nekem pl. 3 nap volt. Hasival több, 6-7 nap.

Ebben a pár hétben bizony össze kell fogni a családnak a te érdekedben! De biztos vagyok benn, hogy megértik és segíteni fognak!

Ne idegeskedj annyit, beszélj a dokival, aneszteziológussal, elmondanak mindent mi, hogy fog történni. Mi mindenesetre szurkolunk és szorítunk neked!

7353. bpklara
2011. jan. 3. 17:22
azt elfelejtettem megkérdezni, hol fognak műteni?
7352. bpklara (válaszként erre: 7351. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 17:19

kittiszi!

Ez a műtét nem halogatható. Igaza van az orvosnak, jobb minél előbb túlesni rajta.

5 gyerek mellett viszont flottul meg kell szervezni a menetrendet. Legalább 3 hétre próbálj meg segítséget keríteni, mert különben nem fog menni. NEM FOGOD TUDNI ELLÁTNI ŐKET! Őszintén szólva 2 hétig énnekem még magamat is nehéz volt ellátni.

A párod is elmehet ilyen esetben táppénzre valamelyik gyerekkel, vagy betegápolási táppénz is létezik... Beszéld meg vele, hogy valahogyan vállaljon be legalább 2 hetet. Vagy egy barátnőt, vagy készséges rokont kérjetek meg. Hidd el, ha nem szervezed meg a gyerekellátást, végig fogod idegeskedni a kórházi tartózkodást és a lábadozás sem lesz nyugodt. Még van időd, most kezdj el szervezkedni! A 15 éves lány nyakába nem lehet varrni 2-3 kistesót meg egy háztartást az iskola mellé! Ezt én tapasztalatból tudom. Szerintem a műtét után kell legalább 3 (de inkább 4-5) hét nyugalom, ezt a férjeddel is beszéld meg! Sajnos a férjek egy része hajlamos elbagatellizálni ezt a műtétet, pedig ez komolyabb mint egy sima szülés vagy egy császár... Szerintetek?

7351. kittiszi (válaszként erre: 7350. - Kamilla62)
2011. jan. 3. 16:21
a problémám már a tavasszal rosszabbodott kétszer vettek le szövettant most a második már nagyon rossz volt akkor azt mondta az orvos most nagy a százaléka annak hogy rákossá fajulhat a dolog én magamon annyit tapasztalok hogy szinte egész hónapokat vérzek és most már egyre erősebb vérzéseim vannak szinte betéteken élek már közel egy éve mikor peteérésem van olyan erős görcseim vannak hogy néha elviselhetetlen a kér küret között kaptam gyógyszeres kezelést de nem segített azt hittem az majd segít ezért ért ilyen váratlanul és gyorsan a műtét ténye most mire várjak még a vérképemet többször javítani kellett már nincs erőm máshová mászkálni remélem ezzel a műtéttel minden megoldódik csak na félnék ennyire hát röviden ezek az előzmények
7350. kamilla62
2011. jan. 3. 15:55
Azért én a te helyedben alaposabban utánajárnék.Azt nem említetted, hogy te hogy érzed magad?Mitől ennyire sürgős a műtét?Rossz a közérzeted?Vérzel netán?Jó lenne, ha egy nőgyógyász részletesen felvilágosítana milyen várható változások lesznek, mit kockáztatsz ha még vársz, én nem elégednék meg csak egy véleménnyel,legalább két orvos egybehangzó véleménye már segítene dönteni.Ezek csak tanácsok, de valahogy azt érzem rajtad , hogy beleegyezel egy olyan dologba amiről te magad sem vagy meggyőződve, hogy mi is az?
7349. kittiszi (válaszként erre: 7347. - Kamilla62)
2011. jan. 3. 15:09
hát igen jól elírtam nem vagyok egy gép zseni most leírom mi áll a papíron Hyprplasia glandularis ez valami méh bolyhok elburlyánzását jelenti vagy ilyesmi még nagyon nem tudtam beszélni az orvossal dec 23án kaptam a levelet hogy azonnal keressem fel a kórházat további kezelés céljából ott hamar megkaptam a papírokat beutalókat .labor.belgyógyász 13 án kell befeküdnöm a kórházba másnap lesz a műtét tehát ez egy hamar gyors folyamat volt még csak most gondolkozok el rajta mi is fog történni velem hihetetlen az egész és félelmetes
7348. kittiszi
2011. jan. 3. 15:02
hát a segítség az kicsit gond mama -papa nálunk már nincs csak magunkra számíthatunk meg 15 éves lényomra DE HÁT Ő MÉG TANUL A NAGY FIÚK MEG FIÚK A PÁROM AMIBEN TUD REMÉLEM SEGÍT DE MUSZÁJ NEKI DOLGOZNI KETTEN NEM LEHETÜNK BETEGÁLLOMÁNYBA LAKÁS KÖLCSÖNÜNK VAN AZ ALTATÁSOKTÓL FÉLEK SOKSZOR VOLTAK RÉMÁLMAIM A KICSIK MÉG OVISOK 4-6 ÉVESEK AZÉRT NAPKÖZBEN NYUGI LESZ REMÉLEM MERT ILYENKOR SZOKTAK LEBETEGEDNI DE BÍZOK BENNE MOST MINDEN RENDBE LESZ MEDDIG KELL BENT LENNI A KÓRHÁZBA;
7347. kamilla62
2011. jan. 3. 15:00

Szia!

Édes, Kittisz, mint anya annyi mindenen keresztül mentél már, megérdemled, hogy sikeresen helyreálljon minden a méheddel is!

Édesanyámat juttatad eszembe, négyen vagyunk testvérek, ő is 38 évesen szülte a kisebbik öcsémet, a baba súlya is a tiédhez hasonlóan hatalmas volt,csak akkor én még nem tudtam micsoda szenvedéseken ment át.

Amiről te írsz, a hipertónia, az magas vérnyomást jelent, lehet, hogy nem jegyezted meg jól az orvos diagnózisát, de akárhogyan is van, ha műtétileg kell eltávolívani a méhedet, azt mi itt mindannyian sikeresen átéltük.Meglásd, nálad sem lesz ez másként.Ami a gyermekeket illeti , itt az ideje, hogy kíméljenek egy kicsit, mert most neked van szükséged rájuk az ő segítségükre, és szerintem nem lesz ezen a téren sem gond.Ahol ennyi gyerek nevelkedik egy családban ott kialakul magától is az egymásra-figyelés, a szülők segítése.Ugye így van?

üdv:kamilla

7346. szofi99 (válaszként erre: 7345. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 14:49

Szia !


Hu, olvasni is sok, amin keresztülmentél. Azt hiszem nem kell bővebben ecsetelni a mütét előtti és utáni állapotot, Te ezt már többszörösen tapasztaltad. Biztosan jobban félsz, mintha még semmiféle tapasztaltod nem lenne. Nekem nem volt előtte még soha mütétem, ugyhogy nem tudtam mi vár rám, de nem olyan szörnyü. Főleg igy már a távlatból:):)- ápr.21-én volt az én mütétem. A kórházi időre, és utánna szerintem vagy két három hétig mindenképpen segitségre lesz szükséged a háztartáshoz is, és hát a kisebb gyerekekhez is. Van valaki aki tud segiteni, vagy a nagyobb gyerekek tudnak??? vagy a párod?? Azért fokozatosan majd tudsz ezt -azt csinálni :):)Üdv. Judit

7345. kittiszi
2011. jan. 3. 14:28
Sziasztok köszönöm hogy válaszoltok levelemre folyamatosan olvasom a tanácsokat és sok jót is találok benne mire elérkezik a műtét ideje talán könnyebb lesz a segítségetekkel magamról annyit 44 éves vagyok szültem öt gyermeket a kicsi most 4 éves a nagy 27 a gondom a kicsi után kezdődött 38 évesen bátran vállaltam ezt a terhességet de előtte el vesztettem egy 20 hetes magzatot megint altatás küret a terhesség alatt ami létezik betegség az mind elő jött cukros lettem fulladtam a sok víztől meg minden a baba rendben megszületett igaz óriási lett 4855dkg ez se volt gond szakadtam minden hol ötödik nap újból küret nem távozott el minden méh lepény altatás pocsék volt aztán plasztikáztatni kellett mert ott is repedt ahol nem kellett volna megint altatás de itt már gondok voltak begyulladtam meg minden attól kezdve mindig véreztem kicsi szünetekkel orvos megint küret altatás ez háromszor egy más után itt derült ki mi a probléma Hipertónia valami rendellenesség a méh be ami idővel rákosodhat ezért döntöttem úgy hogy akkor műtsenek de már erőm sincs félek főleg az altatástól a fájdalom az elviselhető én már csak tudom de remélem ezzel megoldódnak a problémák remélem a segítségetekkel könnyebb lesz és mennyi ideig kell bent lenni a kórházba ezt még nem is tudom mi lesz a gyerekeimmel hát nem egyszerű egy anyát 6 hétig elvonni a teendőktől várom a tanácsotokat
7344. szofi99 (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 08:02

Szia !


Sajnálom, hogy rád is ez vár, de ne félj kérlek. Persze természetes a mütéttől való félelem, de látod már mennyien tuléltük, Klara leirta hogy zajlik, és ha visszafelé olvasol bennünket már leirtuk többször. Rossz mütét előtt, és rossz utánna is de minden órával és nappal jobb lesz...

Miért kell Neked a mütét ?????

Üdv. Judit

7343. szofi99 (válaszként erre: 7339. - Benimutti)
2011. jan. 3. 07:58

Szia !


Elképzelhető, hogy aranyér okozta, de ezt csak meg kellene mutatni orvosnak, mert nem lehet tudni, lehet más is....

7342. Imisz (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 2. 19:23

Szia kittiszi!

Sajnálom, hogy Te is erre a sorsra jutottál!

Én mindig mindenkinek azt mondom, szabad félni, ugyis hiába mondja bárki, hogy nem kell. De eddig mindenki túlélte...nem lesz könnyű az első pár óra főleg, de elviselhető, és adnak fájdalomcsillapítót.

A nagyon fontos, hogy utána TILOS emelni, hajolni! 6 hétig minimum!

Nekem pl. az altatás nem okozott semmit, sem hányingert sem fejfájást, semmit. Ez egyénenként változik.

Ha van időd olvass vissza, rengeteg tanácsot kaphatsz, mit érdemes a kórházba vinni és mire számíts egyáltalán. De ha nincs kedved akkor kérdezz bátran.

Fel a fejjel, és csak arra gondolj, megszabadulsz a kellemetlenségektől!

Üdv: Szimi

7341. bpklara (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 2. 17:58

Szia Kittiszi!

Engem 2010. 06. 02-n műtöttek. Éppen most néztem vissza akkori fórumos megnyilvánulásaimat, mert én is rettenetesen be voltam tojva, de már azért vártam is az alagút végét.

Nálam csak a műtét után derült ki, hogy tulajdonképpen mi okozta a borzalas fájdalmakat és szűnni nem akaró vérzéseket (endometriózis).

Téged miért kell műteni? Mesélek egy keveset saját magamról, hátha az lelket önt beléd.

Én egy nagyszerű csapat kezei közé kerültem a Péterfyben. Az első perctől mindenki emberszámba vett, és ez már egy fél gyógyulás.

A műtét előtt nem volt beöntés (helyette béltisztítót kellett inni), a műtét reggel 8 órakor pontosan kezdődött (tehát nem kellett órákig rágnom előtte a kefét, hogy mi lesz már.....

Amikor betoltak a műtőbe akkor mindenki viccelődött, bátorított szóval jó hangulat volt.

ébredés után már 1-2 percen belül ott voltak az ágyamnál. még az altató orvos is (!) bejött megkérdezni, hogy aludtam, van-e hányingerem stb...

Az első 24 óra az kellemetlen. Nem annyira a seb miatt, hanem a hányinger kerülgeti az embert az altatás következményeként. Az első felkelés sem leányálom, mert szédül az ember lánya a sok altatótól. Mint láthatod, nekem főként az altatás okozott inkább problémát az elején.

A sebgyógyulás az első 2 hétben kellemetlen, mert nagyon húzódik. azt javaslom, hogy 2 hétig ne akarj takarítani, boltba menni, emelni, hajolni stb. Én ez idő alatt fél óra munka , két óra pihenés elvét alkalmaztam. 2 hét után már egyre több dolgot meg tudsz csinálni. Január végére újjá fogsz születni! Hidd el negyon jó dolog gondtalanul ücsörögni a szaunában, tudván hogy soha többé nem önt el a vér és nem vágja keresztbe az előre jól megtervezett programodat!

A legjobbkor műtenek, úgysem lehet még strandolni, kertészkedni, befőzni, nagytakarítani.... Mire kitavaszodik belevetheted magad a munkába! Puszi és ne sajnáld magad! Én is eleinte rettentően sajnáltam magam, aztán azt mondtam magamnak, hogy ez még nem a halálos betegség kategória. Sokkal könnyebb, ha nem azon agyalsz, hogy miért pont te... A nehézségek azért vannak, hogy legyőzzük őket!

7340. kittiszi (válaszként erre: 7339. - Benimutti)
2011. jan. 2. 17:19
szia ahogy olvasom te már túl vagy a műtéten nekem 14 én lesz de nagyon félek és aggódok jó lenne ha tanácsokat kapnék mivel tehetném könnyebbé a gyógyulást vagy a műtét előtti stresszt 44 éves vagyok de jobban félek mint egy gyerek várom válaszod hátha a tanácsod kicsit megnyugtat
7339. Benimutti
2011. jan. 2. 16:11

sziasztok!


Ma vagyok 16 napos. Sokáig székrekedésem volt, aztán hashajtásra hasmenés, most kezd normalizálódni. Viszont ma székeléskor friss piros vérrel volt fedve a kaki, nagyon megijedtem, mert nem is tudom, honnan jött, hüvelyen át már tök régóta nem is véreztem, most eléggé megijedtem, valakinek volt hasonló tapasztalata? de azóta megint semmi...

7338. nino63
2010. dec. 31. 18:58

Eljott egy nap mely lezar egy evet.

A jovotok rejtsen sok boldogsagot szepet!

Almotok s vagyatok valora valjon.

Mindenkire egezsegben gazdag,boldog

Ujesztendo varjon!

7337. Benimutti
2010. dec. 31. 17:00

Az előzőnél sokkal sokkal boldogabb új évet kívánok mindannyiótoknak!

Nóri

7336. zsike1964
2010. dec. 31. 16:27

Békés, boldog új évet kívánok minden kedves fórumozónak!


Zsike:)

7335. hjaniko
2010. dec. 31. 16:20
Én is boldog 2011-et kívánok valamennyi fórumozó társunknak:)
7334. kisbeka1
2010. dec. 31. 16:13

Sziasztok


Boldog új évet kívánok minden kedves fórumozónak!

7333. Imisz
2010. dec. 31. 15:04

Sziasztok!


Mindenkinek békés, boldog új évet kívánok!


Puszi: Szimi

7332. szofi99
2010. dec. 31. 13:50

Sziasztok!


Mindenkinek kellemes ünneplést, és Boldog Uj Évet kivánok : Judit

7331. Rezeda63
2010. dec. 31. 08:21

Midannyiótoknak Boldog Új Évet kívánok. Kívánom, hogy sokkal zökkenő mentesebb legyen mint az elmúlt esztendő. A frissen műtötteknek jobbulást és kitartást.

Üdvözlettel Rezeda

Ha van kedvetek látogassatok meg minket az "Interneten létrejött barátságok" fórumon, melyet egy sorstársunk hozott létre, és ahol minden fórumozó átesett azon a műtéten melyen Ti. Mindenféléről beszélgetünk, csupa hétköznapi dolog, de összetart bennünket a közös történés tudata.

7330. kisbeka1 (válaszként erre: 7327. - Rezeda63)
2010. dec. 29. 19:59

van egy kismama derékmelegítőm,én is azt hordom.Csak egyik oldalon érzek fájdalmat,főleg ha már fáradt vagyok.Dokihoz majd csak fél év múlva kell mennem,4. héten volt kontroll.2 hónap múlva onkológus.Viszont jövő héten megyek a háziorvoshoz,majd rákérdezek.

Remélem semmi rossz,mert már nem tudnám megemészteni.

Februártól készülök vissza dolgozni 4 órában.

7329. Neskee
2010. dec. 29. 18:35

Szia Bbbogi!


Elég jól bírom a munkát, már egy hónapja lesz 2-án, hogy dolgozom. Most már bírom az iratokat is cipelni. Mindent tudok csinálni, lehet hogy azért elfáradok este vagy nagyon hosszú járkálás után.

Remélem nem komoly betegséged van. Vigyázz magadra. Egyébként a műtét után 6 héttel nem tud a körzeti orvos táppénzen tovább tartani, szakorvosi javaslat kell hozzá. De addig is erősödsz és pihenjél! Nekem a varratom szép nincs göb rajta igaz van egy kis súlyfelesleg.


Székrekedésre nagyon jó még a tejeskávé. Nekem műtét után az indította be a dolgokat és paradicsomot ettem hozzá. De a tejeskávé is elég. Azóta én szinte mindennap tudok menni a wc-re pedig műtét előtt nagyon ritkán jártam.

7328. Rezeda63 (válaszként erre: 7324. - Benimutti)
2010. dec. 29. 17:29

Szia Benimutti!

Mit használsz székrekedés ellen? Lehet, hogy még is szerencsésebb volna valami természetes anyaggal próbálkozni. Nem tudom írtam e, de Nekem a dokim azt mondta, hogy napi 3 liter folyadék és minden reggel akár kell akár nem azonos időben a wc-re ülni és próbálkozni, mert akkor alakul ki az a bizonyos pavlovi reflex, és egy idő után biztos hogy sikerülni fog. Akkor megmosolyogtam, de mivel itthon egyéb dolgom sem volt így rápróbáltam. Kb. egy hónap de lehet, hogy kevesebb idő elteltével azt tapasztaltam, hogy működik. Először csak erőlködve, majd spontán. Egyébként ahogy a belek elhelyezkedtek a műtét után a hasüregben, azt követően oldódni fog ez a probléma is.

Üdv Rezeda

7327. Rezeda63 (válaszként erre: 7309. - Kisbeka1)
2010. dec. 29. 17:20

Szia Kisbeka!

Nekem volt műtét után hosszú ideig nem erős, de egy enyhe derékfájdalmam, meg állandóan fázott a derekam. Csak bekötött derékkal bírtam létezni. Nem tudom mennyi idő után de elmúlt mind a kettő. Egyébként Nekem műtét után is a derekam fájt de iszonyúan. Én annak tudtam be, hogy a hasam nem vágták és azért. De lehet, hogy még sem. Néhány hetet még légy türelemmel, de ha a hat hetes kontrollra mész megemlítheted az orvosodnak.

Üdv Rezeda

7326. Rezeda63 (válaszként erre: 7317. - Jojócska)
2010. dec. 29. 17:14

Szia Jojócska!

Engem is műtöttek miómával, lassan egy éve. Nekem régen volt ez a mirenám, de kolléganőmnél bevállt, mert Neki is miómája van, és a mirenával meg tudták állítani a növekedését. A változókor közeledtével meg az ösztrogén szint csökkenése által a meglévő miómák is visszafejlődhetnek.

Egyébként a neten rengeteg alternatív gyógymódról lehet olvasni, ami a miómák növekedésének megállítására irányul. Egyébként a lényeg az, hogy olyan étrendre és eljárásokra kell a hangsúlyt fektetni amelyek csökkentik az ösztrogén szintet. Én azt olvastam például, hogy a cickafark pont nem jó, mert növeli a fitoösztrogének szintjét. De mellőzni kell például a kávét, az alkoholt, és nem is emlékszem már hogy miket. Én is akartam próbálkozni ilyen alternatív terápiával mert állítólag jó hatású az akupunktúra és az akupresszúra is, de Nekem olyan rohamosan nőtt, hogy az orvosom azt mondta, próbálkozhatok, mert még nem nagy, de ilyen léptékű növekedést nem lehet alternatív terápiával megállítani. Egyik hónapban még zöld diónyi, másikban meg már férfiökölnyi volt.

Úgy hogy gyorsan amíg hüvelyen át meg lehetett műteni addig túl estem rajta. Szerencsémre a petefészkeket nem kellet bántani.

Üdv Rezeda

7325. szofi99 (válaszként erre: 7318. - Jojócska)
2010. dec. 29. 16:47

Szia !


A kineziológiai kezelés nem biztos hogy azonnal érezhető. Én már régebb óta járok kinezhez, és később jön elő a hatása.

Olvass utánna a vonemscare krémnek, nekem azt mondta a hormonterapeuta, hogy ezzel meg lehetett volna akadályozni a mióma növekedését, mivel azt ösztrogén dominencia okozza , és progeszteron pótlással elensulyozható lett volna. A hormonterapeuta: Nora Igloi Sylversen, és a nőiportálon is megtalálhatod.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook