Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 23. 17:52
Mindenkinek nagyon békés,boldog karcsonyt kivánok:Kati
7268. szofi99
2010. dec. 23. 16:07
Minden kedves sorstársamnak, és kedves hozzátartozóitoknak boldog, békés karácsonyi ünnepet kivánok : Judit
7267. Saci-maci
2010. dec. 23. 11:39

Sziasztok Lányok!


Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt, és jó egészséget kívánok a jővőre.

Akik műtét előtt állnak, leletre, időpontra várva, azoknak szorítok, hogy minden rendben legyen, és kívánom nekik, hogy tudjanak az ünnepek alatt feltöltődni, kissé elvonatkoztatni a problémáktól, a bizonytalanságtól, és csak a szépre-jóra, családra, boldogságra koncentrálni.


Még 1-2 megjegyzés lábadozó társaimhoz:

-vérzés- váladékozás hüvelyből: dokim sz. 6 hétig nem gond, ha ilyen van, nyugodtan lehet, mert a hüvelyben is vannak varratok, azoknak is rendbe kell jönni - erre kell a 6 hét- és a gyógyulás során lehet váladékozás, varrat kilökődés, miegyéb. Erős vérzés, nagy fájdalom, vagy láz viszont orvost kíván!

- székelési gondok: sajnos előfordul a hasfájás, felpuffadás. Ez utóbbira én espumisan-t szedek- ha kell- napi akár 3*2-t, néha csak 1-1 et. Az erőlködés ellen jó lehet a glicerines kúp, - vagy ha az nincs, pl babaolaj. Persze nem meginnni!! hanem kúp helyett egy kicsit belülre maszatolni:-)) és hát az ételekkel a lazítás-könnyítés. Van akinek a forraratlan tej, másnak a forralt jön be, valakinek a szilvalekvár, nekem pl a paradicsom, vagy a ketchup, valamint pl a lekvár félék. (Egy kiskanál kechup pl egy párizsis zsemlében elég nekem ahhoz, hogy hasmenésem ne, de könnyebben ürithető székletem legyen.) Na meg a sok folyadék ivása is fontos!

- Ünnepek alatt is mindenki vigyázzon magára,

sütés-főzés- takarítás csak felügyelettel-segítséggel történjen, nehogy bajt okozzatok Magatoknak a nagy jóakarásban. Segitséget kérni nem hiszem, hgy szégyen, és együtt végezni bármely feladatot viszont összébb hozza a családtagokat. :-))

-Látom, másnak is húz a hasa. (meg néha ki akar szakadni az egész. (mondjuk, én ne türelmetlenkedjek, ugye, hiszen még épp csak 3 hetes vagyok, de már kissé unom ezt az érzést!

:-((

De már most is sokkal jobb, mint 1. héten, és a következőkben biztos még jobb lesz. :-))


Vigyázzatok Magatokra minden, aztán viszlát itt.

Sziasztok

Saci

7266. Imisz (válaszként erre: 7263. - Kisbeka1)
2010. dec. 22. 19:21
A húz a hasam érzés nem a lustaság miatt, hanem a fáradtság miatt van. Nekem már elmúlt, de még a 8 hét után is éreztem, persze egyre kevésbé. Ma már egyáltalán nincs ilyen érzésem. (szept.3-án műtöttek)
7265. zsike1964
2010. dec. 22. 19:08
Mindenkinek nagyon boldog karácsonyi ünnepeket kivánok.
7264. kisbeka1
2010. dec. 22. 17:44
Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok,minden kedves fórumozónak.
7263. kisbeka1 (válaszként erre: 7251. - Nino63)
2010. dec. 22. 17:42

szia

Klimaxos tüneteim nincsenek,mert a petefészkek maradtak.

Még azért érzem,hogy húz a hasam időnként,meg hamar elfáradok.Vagy lehet,hogy ez már csak lustaság?

Szerencsére még dolgoznom nem kell,jelenleg gyeden vagyok,csak itthon robotolok,meg próbálom lekötni az örökmozgó 2 évesemet.

7262. kisbeka1 (válaszként erre: 7259. - Benimutti)
2010. dec. 22. 17:26

Nagyon nehéz,ezt csak megerősíteni tudom,az én kislányom most lesz 2.

Azt már megértette,hogy nem vehetem fel,mondja:anya pocak fáj,gyógyul.

Viszont most a hisztis korszakát éli,és sokszor nem bírok vele.Elfut,nem lehet pelenkázni,öltöztetni,stb.

Eddig volt segítségem,anyu,anyósom,most a nagylányom segít,ha itthon van.

7261. Imisz
2010. dec. 22. 16:36

Sziasztok!

1-2 napig nem jövök, és mindig egyre többen leszünk! Sajnos!

Benimutti, picikéd nem érti még miért nem vagy használható, de ha nagyon anyás azért hozzád bújhat! Amit gondolom meg is tesz. Csak hát a mindennapok:öltöztetés, fürdetés stb. el tudom képzelni, hogy hiányzol neki. De arra gondolj, ha nincs ez a műtét és nagyobb baj történik, akkor hogy hiányoznál! Én mindig azt mondom, nem tehetek róla, hogy beteg lettem, ez a műtét gyógyított meg és végülis az egészség a legfontosabb! Túl leszel a nehezén (az elején) és minden visszatér a régi kerékvágásba. Az emelési tilalom viszont fontos, hogy a későbbi bajokat megelőzd. Pl. a szalagok amik most a hüvelyt tartják, ne lazuljanak meg! Szóval bármilyen nehéz, ki kell bírni. Kívánok Neked kitartást hozzá!

És minden lábadozónak és várakozónak kívánok nagyon boldog, békés, karácsonyt!

Jade szegény, Te lehet a műtéttel kezded az új évet....de jövő karácsonyra el is felejted! Azért szurkolok, hátha kitalál valamit a doki!

Puszi mindenkinek: Szimi

7260. hjaniko
2010. dec. 22. 16:20

Szép ünnepet kívánok minden Sorstársnak!

Akik friss műtöttek, vagy nemrégen, ne most akarják bizonyítani háziasszonyi képességeiket, pihenjenek sokat!

Üdvözlettel:

Anikó

7259. Benimutti
2010. dec. 22. 15:49

igen,van segitség, hol anyukám, hol anyósom,hol aki épp ráér, mert most ugye nem lehet emelni a babát 6 hétig. nagyon nehezen viseli ő is meg én is, nem érti mi ez az egész, hogy anya ilyen használhatatlan.alapból megviselte az 1 hét amig korházban voltam, most meg ez...

remélem, hogy hamar egyenesbe jövök!

7258. szofi99 (válaszként erre: 7254. - Benimutti)
2010. dec. 22. 14:58

Szia !


Örülök, hogy van már gyermeked, milyen jó hogy lett........ majd meglátod hamar felgyógyulsz, és már csak jobb lesz. Van segitséged otthon, ugye????

7257. kisbeka1 (válaszként erre: 7247. - Benimutti)
2010. dec. 22. 13:16

igen,én is puffadt voltam,minimum 2-3 hétig.

Aztán úgy mennek a napok,és tényleg minden nap jobb.

7256. jade10
2010. dec. 22. 12:20

Sziasztok!

Mindenkinek boldog karácsonyt kívánok, és gyors gyógyulást.

Én még mindig a műtét időpontjára várok.

Remélem mihamarabb sorra kerülök.

Már 4 vas injekciót kaptam, így egy kicsit erősebb vagyok tudok sütni , főzni is.

Remélem mindenkinek jól fognak telni az ünnepek.

Sziasztok!

7255. 19Vica68 (válaszként erre: 7244. - Benimutti)
2010. dec. 22. 10:17

Szia Nóri!

Én ma vagyok 1 hónapos, nekem is hasi úton vették ki a méhemet. A nagy wc nagyon nehezen ment és a görcsök is nagyok voltak előtte kb. 2 hétig tartott aztán egyre inkább kezdett helyre állni a dolog. A kórházban én glicerines kúpot kaptam ami nagyon tudott segíteni az erőlködés (nyomás) megelőzésében. Persze mindig nem lehet használni!

A sebemet kötni nem kellett, de egy gézlapot odatettem mert a bugyi, a nadrág nagyon birizgálta. Rózsaszín váladék még néha most is előfordul, attól függően hogy mennyit mozgok és mit csinálok.

Nagyon vigyázz magadra és ne erőltesd túl a dolgokat!

Üdv: Éva

7254. Benimutti (válaszként erre: 7252. - Szofi99)
2010. dec. 22. 08:27
endometriózis, adenomiózis, iszonyatos fájdalmak és hihetetlen erősségű gyakorlatilag állandóvá váló vérzés miatt. meg se várták hogy enyhüljön a vérzés sürgősséggel kipakoltak, én csak 1 vizsgálatra mentem be...DE: túl vagyok rajta,meg fogok gyógyulni, és már hála Istennek van egy egészséges kisfiam!!!1éves múlt. Hálás vagyok hogy szülhettem, és azután történt velem mindez.köszia bíztató szavakat!Nóri
7253. szofi99 (válaszként erre: 7251. - Nino63)
2010. dec. 22. 07:52

Szia !


Az éjszakai szauna :):) az nálam is igy van, nem gyózök lepedőt cserélni. Na de nézzük a kellemes oldalát a dolognak, - nem kell külön eljárnunk szaunázni, mi minusz 10 fokban is ugy tudunk izzadni mint a ........:):)

7252. szofi99 (válaszként erre: 7247. - Benimutti)
2010. dec. 22. 07:49

Szia !


Jajj, nagyon fiatal vagy !:) Mi volt a gond, hogy kellett a mütét???

Türelem most még, nagyon friss mütött vagy !!Sokáig meg lesz a vágás felett ez a dudor, és egyszercsak észrevétlen elmulik... mint minden egyéb más. Sokáig fáj a bélmozgás, arra figyelj, hogy laza legyen a székleted. Majd meglátod szép lassan minden jobb lesz. Puszi Judit

7251. nino63
2010. dec. 21. 21:44

Szerbusztok kedves sorstarsaim!holnap leszek 5-hetes es egyre tobbet mozgok,meg a hajolassal meg az emelessel vannak kis gondok de amugy minden naprol napra jobb.Mar a konyhaban teszek veszek,fozok is,es ma eszre se vettem leszurtem a makaronit(vagy 4-liter viz).Eddig vigyaztam ne emeljek 2-liternel tobbet.Ezt csak batoritaskent irom azoknak akik az ut elejen vannak.Eszre se veszed mar tobb dolgot ugy akarsz csinalni mint azelott.Ami rossz ezek a klimaxos tunetek;nappal meg elviselhetoek de ejszaka tiszta szauna.

Kisbeka ahogy latom te is 5-hetes leszel,nalad vannak tunetek?szedsz ra valamit?amugy en is felek milyen lesz 6-het utan.Kellemes Unnepekket mindenkinek!es jo gyogyulast!

7250. Benimutti (válaszként erre: 7249. - Rezeda63)
2010. dec. 21. 20:31
Köszi, én is kívánok mindenkiinek Szép karácsonyt és SOKKAL jobb új évet, mint a tavalyi volt!
7249. Rezeda63
2010. dec. 21. 19:29

Kedves sorstársaim!


Mindenkinek Békés Boldog és nem utolsósorban fájdalom mentes Karácsonyt kívánok. Vigyázzatok magatokra, és családotokra.

Kitartást és sok szerencsét!

Üdvözlettel! Rezeda

7248. Rezeda63 (válaszként erre: 7244. - Benimutti)
2010. dec. 21. 19:26

Szia Nóri!

Engem lassan egy éve műtöttek, és hüvelyi úton de:

- A székelés hosszú ideig nehezen ment. Igyál nagyon sok folyadékot, az segíthet, és valami enyhe székletlazító is, ha puffadsz és nincs székleted. Egyedül szenna teát ne igyál, mert az iszonyú bélgörcsöket is okoz, amellett hogy hashajtó hatása is van. Ha a patikában elmondod, milyen állapot után kell, ők tudnak ajánlani nagyon kíméleteset. Én is használtam időnként, de a nevét már nem tudom. De szigorúan csak ha muszály.

- A hasadra nem tudom mit írni, mert engem nem vágtak, gondolom a vágás helye a fájdalmas. Szerintem 5-6 nap után még természetes hogy fáj.

-A rózsaszínű folyás is természetes, hiszen a hüvelycsonk is egy eleven seb, és az okozza.

-Szerintem ha nem nedvezik a sebed valóban elég ha gézlappal lefeded, hiszen szabadon jobban gyógyul minden seb.

És ne aggódj!!!!!!! Meglátod egy hét múlva már sokkal jobb lesz. Csak vigyázz magadra, és pihenj!

Minden jót!

Rezeda

7247. Benimutti (válaszként erre: 7245. - Kisbeka1)
2010. dec. 21. 15:32
köszi, Kisbéka.ja és még annyi, hogy puffadt nagyon a hasam, ez is belefér? más is tapasztalt ilyet?
7246. kisbeka1 (válaszként erre: 7243. - Agenske)
2010. dec. 21. 15:28

Szia,nagyon sajnálom!bár lehet ,ha meglett volna az eredmény,és nem az amit vársz,akkor rosszabb volna.

Így még bizakodhatsz!

Szorítok neked továbbra is!

7245. kisbeka1 (válaszként erre: 7244. - Benimutti)
2010. dec. 21. 15:24

Szia Benimutti.


A hasgörcs normális,nekem is fájt jó darabig.Arra vigyázz,szorulásod ne legyen.

Nekem azt mondták a kórházban,hogy nem kell bekötni a sebet.Ha még váladékozna,egy gézlapot tegyél rá,hogy ne vérezze össze a bugyit.

A hüvely felől a váladék is normális,az orvosom szólt,hogy számíthatok rá,bár nekem nem nagyon volt.

Hogy meddig fáj?nekem az első 3 hét volt rossz.

Tényleg úgy van,mint ahogyan már sokan megírták előttem,hogy szinte napról napra jobb,könnyebb.


Gyors gyógyulást,fájdalommentes napokat,És Boldog karácsonyt kívánok:-)

7244. Benimutti
2010. dec. 21. 14:56

Szisztok! Ma vagyok 5 napos , hosszú, több mint 1 éves tortúra után 5 napja hasi úton kivették a méhemet.Ma hazajöhettem.

Lenne pár kérdésem a "tapaszatalatabbakhoz":-)


1. kakilás előtt iszonyatos hasgörcs,a mig nem tudok üríteni, ez normális?

2. meddig fáj a has ilyen szinten?:-(

3.Mindenkinek kötni kell a sebet, mert nekem ilyet nem mondtak...

4. rózsaszín váladék, elég sok, de hol több-hol kevesebb, normális?láom, an aki nem is vérzik egyáltalán...meddig lesz?

köszi nagyon előre is!

aggódó Nóri

7243. agenske
2010. dec. 21. 10:01

Sziasztok, nincs meg az eredmény, most kétségek közt karácsonyozhatok, 28-án kell hívjam a dokit...


Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!!

7242. Saci-maci (válaszként erre: 7240. - Imisz)
2010. dec. 21. 09:47

Szia mindenki!


Jaj, bocs! nem akartam senkit elijeszteni!!!

még pár mondat:

A fizikai fájdalmat nagyon jól elviselem, (a lelkit kevésvé.) mégis a műtét után a hasi vágásnál nagyon-nagyon fájt. Számitottam rá, hiszen írtátok, de mégis!!!

2. nem vagyok abszolut hányós, most mégis így lett. igaz kissé meleg volt, a megivott pár korty viz pdig visszafordult. CSak sajnos a hasamnak túlzottan rosszul esett. Aztán kértem egy vizes rongyot, azzal törölgettem a ahomlokom, nyakam, mikor úgy éreztem, melegem van és ezt követi a hányinger. így megúsztam a további hányást.

3. műtét után egyik kezemben infúzió, másikban vér volt. A vérképem jó volt, mégis az anesztes műtét alatt vér adását rendelte el, a dokim azóta sem tudja, vajon miért is??

4. le tudok hajolni. persze óvatosan, lassan, és terpeszben.

5.zokni felhúzás: 4-es formálok a lábamból, és zsenilia zoknit húzok rá. (puha,meleg, szára lazább, mint pl egy sport zoknié, egy mozdulattal fent van.)

6. hegem szép, váladék semmi. Hüvelyből sem, de onnan 6 hétig bármikor-bármi jöhet, mert hát ott is vannak varratok, meg minden. )

7. hasam: a heg (alulvan, ahol a has gömbölyödik, a hajlatban) keresztben van, 24 cm.-es, szépen gyógyul,) szóval a heg nem fáj, de felette a hasam bőre valami nagyon érzékeny. Nyilván belül is vannak varratok, miegyéb, de a bőr is alig birja a bugyi érintését, meg hát ott a teljes hasizom fájdalmas a mozdulatoknál, ezért irtam, hogy lényegében még minden mozdulatért meg kell küzdenem. Ezt leszámitva amúgy minden oké, javulgat, de azért még vannak jócskán kórlátok.

Emelés 1-2 kg nem gond, több még nem jó,de rosszabb, ha húzni-tolni akarok valamit, ill. pl a mosogató fölé hajolni. 1-1 pohár elmosása oké, de egy teljes mosogatás nem oké!!


Vigyázzatot Magatokra, mindenkinek kösz a biztatásokat, műtét előtt is-után is.

Gyógyulgassatok, pihenjetek, és a régebbi műtöttek is csak annyit csináljanak, amennyi "könnyen" megy.

Puszi mindenkinek.

Saci

7241. Imisz (válaszként erre: 7236. - Agenske)
2010. dec. 20. 15:55
Agenske ez nem jó hír. Remélem a dokidnak van valami ötlete, elképzelése a továbbiakról. Sajnos szerintem lelkiekben készülj fel, bár nem akarom az ördögöt a falra festeni!
7240. Imisz
2010. dec. 20. 15:52

Saci, köszi a beszámolót, nagyon élethűre sikerült, aki előtte van azért meg ne ijedjen! Ki lehet bírni! Igaz?

A munkával csak lassan, ne siess. És látod, jelzi a szervezeted, mennyit és mit lehet. Csak figyeld ezeket a jelzéseket.

Azért mikor ilyeneket olvasok, áldom a sorsom a hüvelyi műtét miatt! Elég volt ott belül a fájdalom, nem hiányzott volna kívül is. Persze tudom, ha muszáj akkor nincs mit tenni.


Gyógyulgass tovább és nemám karácsonyi nagytakarítás meg terülj asztalkámon járjon a fejed!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook