Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7954. kisbeka1 (válaszként erre: 7947. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 18. 09:04

Nem használtam semmi hasszorítót.

Sokat pihentem,sétáltam,nem emeltem,hajolgattam.

Oldalfekvésből kell felülni az ágyból,a kórházban megmutatták.Így nem lesz gond.

6Hétig azért éreztem a hasam,főleg ha sokat mászkáltam.

Nem szedtem semmit fájdalomcsillapítót.

7953. kisbeka1 (válaszként erre: 7950. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 18. 08:58

szia,én injekcióban kaptam az első napokban.

Nem kellett kérni,adták.

Később meg már nem volt rá szükség.

Üdv:Heni

7952. szofi99
2011. márc. 18. 08:36

Szia !


Hát azt mondom, hogy a rossz eredmény az rossz eredmény...akárhogy is volt... Sajnálom, mennyire rossz? A mütét nem elég a gyógyuláshoz ? Irjál kérlek , üdv. Judit

7951. Pidor2
2011. márc. 18. 07:56
Sziasztok!Tudnátok nekem segíteni?Március 1.jén műtöttek.Mondtuk a dokinak,hogy meglehetne-e gyórsítani a szövettant?Azt mondta igen,de akkor sem lesz meg 2hétnél előbb!Erre 7.én már megvolt az eredmény,persze rossz lett.Ez 4nap,ha a hétvégét nem számolom!Ez nem túl gyors így?Pláne hogy 2helyről is vettek mintát!Szerintetek?
2011. márc. 18. 00:07

Lányok!

Mi a véleményetek arról,hogy a Rubint Réka császáros szülés után 3 nappal hazament és a következő héten már tornaórát tart?

Azért csak neki is felvágták a hasát!

Egyébként milyen fájdalomcsillapítót érdemes vinni a kórházba (ha esetleg nem adnak eleget)?

Jó éjszakát!

Szilvi

7949. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7939. - Popova4)
2011. márc. 18. 00:02

Szia Erika!

Azért,be voltál takarva a műtét után ugye?

Hogy bírtál kimenni az asztalokhoz másnaptól és ott ülni? Eléggé messze vannak.

Akkor a nővéreknek nem érdemes szórni a pénzt,ha egész héten nem cserélik az ágyneműt.

És ha hozatok be otthonról lepedőt,amit ráterítek?

A műtét utáni nap már mindent tudtál enni?

Most már teljesen jól vagy?

Üdv: Szilvi

7948. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7942. - Rezeda63)
2011. márc. 17. 23:54

Szia Rezeda!


Április 11.-ét beszéltük,de még nem szóltam vissza.

Mindig mondom,hogy holnap felhívom az orvost,de most már muszáj lesz,hogy ne csússzak bele a húsvétba.

Puszi: Szilvi

7947. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7945. - Kisbeka1)
2011. márc. 17. 23:45

Szia Heni!

De jó hogy már túl vagy rajta!

Mivel itt írta valaki,hogy sérvet kapott,mert nem kímélte magát eléggé,arra gondoltam,hogy hasznos lehet olyan alsóneműt beszerezni, ami tartja a hasfalat.Vagy amit zsírleszívás után szoktak ajánlani,valami tartó fáslit?

Mit gondoltok erről? Vagy nem jó,ha szorítja a hasat? Legalább akkor,mikor terhelni kezdjük a hasfalat(torna,futás, stb)

Az hogy a 6. hét után nem volt gond,azt jelenti,hogy addig fájdogált? Szedtél rá valami fájdalomcsillapítót?

Puszi: Szilvi

7946. Rezeda63 (válaszként erre: 7945. - Kisbeka1)
2011. márc. 17. 16:47

Szia Heni!

És Te futás után nem érezted, hogy fáj a hasad? Én csak fél év után tértem vissza a régi edzésemhez, addig csak bicajoztam, bár kedvencem a futás és a gyaloglás. De még fél év után is azt éreztem, hogy fáj a hasam. Féltem is, hogy nehogy a tartó szalagok megnyúljanak, vagy valami ilyesmi, de e doki megnyugtatott, hogy egyenlőre semmi baj,bár a futás terheli meg a legjobban a hasizmokat a speciális hasizom gyakorlatok után. Olyanokkal meg nem is próbálkozom. Pedig műtét előtt 3kg súlyzóval, haspadon 15o-2oo felülést is megcsináltam.

Üdv Rezeda

7945. kisbeka1 (válaszként erre: 7937. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 17. 14:23

szia

Igen reggel korán keltem,és lezuhanyoztam.

Bár nem kellett volna annyira sietni,mert 10 után kerültem sorra.

Eleinte kellemetlen volt a wc-zés,de pár hét,és elmúlik.

3 hétig szinte semmit sem csináltam,csak pihiztem,sétáltam.Megtehettem,mert anyukám velünk volt.

Aztán szép fokozatosan mindent,a hajoláson emelésen kívül.

A hatodik hét után már semmi gondom nem volt.

3-dik hónap után voltam kontrollon,és kérdeztem az orvost,hogy szabad-e futni.

Azt mondta,már mindent szabad.:-))

Puszi:Heni

7944. Imisz (válaszként erre: 7940. - Turkkati)
2011. márc. 17. 14:16

Szia Turkatti!

Örülök neki, hogy jól vagy! Sétálgass nyugodtan ha jól esik és nem fáraszt. De tényleg csak annyit mozogj és csinálj ami nem fáraszt. Ha kicsit is úgy érzed abbahagyod ugyis és akkor nem lesz böjtje.


Üdv: Szimi

7943. Imisz (válaszként erre: 7935. - Piszi80)
2011. márc. 17. 14:14

Szia Piszi!

Ha elkerülhetetlen a műtét (ami azért nem biztos) kérdezz rá, nem lehet-e laparoszkóposan? Sokkal kisebb megterhelést jelent.

7942. Rezeda63 (válaszként erre: 7937. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 17. 10:06

Szia Szilvi!

Igaz nem Engem kérdeztél, de nyugodj meg, nem csak, hogy lesz időd, de fertőtlenítő mosakodószerrel meg is kell alaposan fürödnöd reggel.

A felépülés változó. Általában 6 hét, de lehet több is. Nálam a teljes régi életvitel visszaállásához fél év kellet. Akkorra éreztem, hogy már olyan vagyok minden téren mint műtét előtt.

Számomra nem volt szörnyű a WC, de Nekem nem volt hasi vágásom, tehát nem tudom abban az esetben milyen érzés.

Bélmozgatót adnak a műtét után, tehát rásegíteni nem érdemes. Legalább is a kórházban.

Üdv Rezeda

Mikor mész??????

7941. Rezeda63 (válaszként erre: 7935. - Piszi80)
2011. márc. 17. 10:01

Szia!

Fájdalmat is okoz ez a ciszta? Nem mondták, hogy esetleg felszívódhat? Mindenképpen muszály műteni? Ha muszály akkor nincs mit tenni, csak Én azt tapasztalom, hogy ezek az orvosok nagyon szeretnek műteni. Ha kell, ha nem. Nekem a régimorvosom egyértelmű hasi méheltávolítást javasolt, előtte természetesen kisműtéttel!!!! Nem volt nagy a miómám, még, de gyorsan nőtt.

Nem tetszett, mert semmi alkuba nem ment bele. Pl hüvelyi műtét, vagy a kisműtét mellőzése, hiszen ha kiveszik úgy is a méhed utána is lehet szövettant csinálni.

Elmentem egy másik orvoshoz, aki nagyon aranyos volt, és elmondta mindkettő előnyét és hátrányát. Valamint arról is tájékoztatott, hogy ha hüvelyi műtétet választom, és Ő menet közben úgy ítéli meg, hogy szükséges, akkor átvált hasi műtétre. Hál Istennek nem volt rá szükség. Ezt csak azért írom le, mert sok esetben az orvosnak nem számít a beteg tortúrája, csak a számára csurranó pénz.

Egy hüvelyi műtét sokkal kisebb megterhelés mint egy hasi. Gyorsabb gyógyulás, nincs narkózis, és még sorolhatnám. De az orvos számára sokkal bonyolultabb, ezért nem akarják, holott a beteg számára sokkal kedvezőbb.

Üdv Rezeda

7940. turkkati
2011. márc. 17. 08:56

Sziasztok!

3 hete volt a műtétem, bikinivonalon vágva. Nagyon jól vagyok, egyre kevesebbet fekszem, (szinte semmit napközben). Érdekelne ki mennyit pihent, nem lesz-e "böjtje" a jól-létemnek? Természetesen nem emelek, nem kezdtem el takarítani. Hétfőn voltam félórát sétálni, elég is volt.

7939. popova4
2011. márc. 16. 22:10

Szia Szilvi!

Én az altatóorvosnak nem adtam pénzt egyáltalán, eszembe se jutott, hogy neki is kéne. Amúgy egy nagyon rendes, fiatal férfi volt, előző nap bejött a kórterembe beszélgetni.

A műtét napján nem vehetsz fel hálóinget, utána másnap hajnalban a mosdatásnál adnak kincstárit. Utána minden napra egyet számolj. Amúgy a kórházi ágyneműt amíg bent vagy, nem cserélik, úgyhogy akárhogy mosakszik az ember, utána tíz perc múlva ugyanott vagy,mint előtte.

Az őrzőbe jöhet látogató, inkább tényleg csak délutántól, mindig csak egy személy és az is beöltözve. Ott mindig van frissen műtött és nem jó a több látogató. Utána a kórteremben már nincs látogatás, ki kell menni a folyosóra az asztalokhoz.

Minden jót neked, hamar túlleszel a nehezén, aztán már csak a gyors felépülés jön! Üdv: Erika

7938. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7894. - Kisbeka1)
2011. márc. 16. 21:36

Külön örömhír,hogy van olyan orvos,aki nem fogad el hálapénzt! Vagy legalábbis nem mindenkitől?

A szülésekért úgy is rengeteget kapnak!

7937. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7894. - Kisbeka1)
2011. márc. 16. 21:34

Kedves Kisbéka!

Köszönöm a beszámolót!

Azt szeretném kérdezni,hogy a műtét előtt (kedd reggel)volt még időd lezuhanyozni?

Mennyi idő alatt jöttél rendbe? 4-6 hét telt el mire már mindent csinálhattál,amit a műtét előtt is?

Nagyon szörnyű eleinte a wc-zés? Érdemes valamit szedni,ami segít?

Ennyi jutott most eszembe,mert a lányok már sok mindent leírtak.

Jó egészséget kívánok!

Szilvi

7936. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7895. - Lala68)
2011. márc. 16. 21:23

Kedves Lala68!

Köszönöm az alapos beszámolót!

Beszerzem a kenőcsöt.Mennyi hálóing kell arra a 4-5 napra? Átázhat a sebtől? A műtétre a saját hálóingben "mentél"?Tényleg a legrosszabb,ha nem tudja az ember,mire számíthat,illetve ha nem tud felkészülni a váratlan helyzetekre!

Holnap megpróbálom lefixálni a műtétet az orvossal.

Nyáron akár bikiniben is napozhatsz a hegtől?

Azt még elárulnád,hogy mikor és mennyit adtál az orvosnak,altatóorvosnak?

Jó egészséget kívánok!

Szilvi

7935. Piszi80
2011. márc. 16. 19:48

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Nekem tavaly júliusban volt méheltávolításom, azóta megjelent egy ciszta amit a műtét következményeként gondolok. Most 4x6 cm nagy és műtétet javasolnak. Volt másnak is hasonló problémája? Mindenképpen szeretném elkerülni a műtétet (bár ez elvileg már műtétnek sem számít).

Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni.

Kitartást mindenkinek, aki műtét előtt áll.

7934. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7904. - Popova4)
2011. márc. 15. 22:25

Szia Erika!Sziasztok Lányok!

Köszönöm az alapos beszámolót! Én is abba a kórházba készülök! Még kíváncsiskodnék egy kicsit.

Az altatóorvosnak adtál pénzt a műtét előtt vagy pár nappal utána? A műtétre adtak hálóinget,vagy a sajátodba mentél? Hány hálóinget kell bevinnem arra a 4-5 napra?Másnap délelőtt tudtál önállóan wc-zni? Hogy bírtad az éhezést a másfél nap alatt? Mit lehet a műtét előtti napon inni,bármit? Teát,gyümölcslét is? Ezek szerint az őrzőbe beengedik a hozzátartozót? Mennyire szigorúan tartják be a látogatási időt? Korábban is beengednek látogatót?

Jó egészséget kívánok mindenkinek!

Szilvi

2011. márc. 15. 21:50
Műtét után jó megtanulni az intim tornát. későbbi problémától ment és kímél meg. Jobb helyeken ezt tanítják és ajánlják. De szerintem a nőgyógyásztól lehet kérni prospektust. Nekik van ilyen. De aki teheti menjen gyógytornászhoz, h a helyes technikát is belé verjék. (kicsit nehéz jól csinálni) Én már párszor neki álltam, de.... a lustaság..pedig volt mikor 1hónapig is kitartóan tornáztattam izmaim.
7932. kisbeka1 (válaszként erre: 7924. - Kosztianda)
2011. márc. 15. 20:07
köszönöm, igen.Az előző hozzászólásomat olvasd el.
7931. kisbeka1 (válaszként erre: 7926. - Pidor2)
2011. márc. 15. 20:05

szia,nekem azt mondta a doki,hogy úgymond túlbiztosításként kapom a sugárkezelést.

2 kezelés volt összesen,pár percig tartott maga a sugarazás,a hüvelyen keresztül.

Nem éreztem semmit,inkább csak kellemetlen volt.

7930. Imisz (válaszként erre: 7929. - Ggica63)
2011. márc. 15. 19:21

Ha így tudtál vigyázni, nem lehet nagy baj.

Én már nem tudom, mikor kezdtem emelni, olyan szép lassan, mindig kicsit nehezebbet. Ha nem felejtem el, akkor most sem emelek nagyon nehezet. Tegnap pl. anyumnál a kertben melóztunk, na estére éreztem a hasam. Pedig nem is emeltem. Szerencsére mára elmúlt. Nem fájt, inkább csak éreztem, hogy van. Legközelebb nem kapálgatom a földet az biztos, meghagyom másnak.

Gondolod, hogy neked gyengébb a kötőszövet? Műtétkor csak látta a doki. Menj azért el hozzá.

7929. Ggica63 (válaszként erre: 7927. - Imisz)
2011. márc. 15. 18:23

Szia!


köszi a választ.

Én nagyon vigyáztam magamra 2 hónapig. Utána a bevásárlószatyor volt nehezebb, majd az elmúlt héten egy nagyobb takarítás, de bútort nem tologattam, csak a szokásos törölgrtés, felmosás stb. A hasam- derekam évek óta fáj, de ez az érzés 1 hete van.

Gondolom ez hajlam is lehet amennyiben gyengébb a kötőszövet, holnaptól csinálom az intimtornát és elmegyek a dokihoz is.

Ti mikor kezdtetek emelni, én még nem nagyon merek, bár egyedül a gyerekkel nehéz kikerülni egyes dolgokat.

7928. jojócska (válaszként erre: 7923. - Rezeda63)
2011. márc. 15. 18:10

Szia Rezeda!


Jó nagyot sétáltunk,várat néztünk,gyönyörködtünk a szép időben,jó nagyokat szippantottam a friss levegőből :) igyekeztem feltöltődni energiával.

Azért már kezdek idegeskedni,már nagyjából be is pakoltam.....

Ti mi jót csináltatok ezen a szép napon?


Üdv.

Kata

7927. Imisz
2011. márc. 15. 18:01

Szia Gica!


Amikor engem hazaengedtek a kórházból, akkor jött egy idősebb hölgy mert szinte kitüremkedett a hüvelye. De neki vagy 15 éve volt méheltávolítása és nem is vigyázott magára, az a tipikus falusi asszony aki a 6 hetet ki sem várva ment a földekre dolgozni.

Szóval hallottam ilyet de nem a műtét után pár hónappal!

Feltétlen menj dokihoz, nézze már meg, mit érzel!

Bízzunk benne, hogy valami más van nálad.

7926. Pidor2 (válaszként erre: 7919. - Kisbeka1)
2011. márc. 15. 17:59

Sziasztok,szia kisbeka1!Nekem a diagnózishoz CARCINOMA van írva!Nagyon félek.Ha méheltávolítás lesz,és ha nem jó a szövettan,akkor mondta a doki a sugárkezelést!Írnál róla mire lehet számolni?Neked miért volt 2-szer?Azóta minden rendben?Köszönöm szépen hogy írtál!

Szia kosztiandi,majd írsz email.t!puszi

7925. Ggica63
2011. márc. 15. 17:18

Sziasztok!

kérdésem lenne: lehetséges hüvely sűlyedés műtét után, volt valakinek?

3 hónapig semmi panaszom nem volt most olyan mintha valami nem stimmelne , mintha lenne a hüvelybemenetnél valami zavaró.


Mindenkinek gyógyulgatást, a műtétre váróknak szorítok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook