Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7984. hjaniko (válaszként erre: 7907. - Nino63)
2011. márc. 20. 01:29

Nagyon köszönöm, amit írtál...! Azt hittem, senki nem válaszolt nekem...

Ezek után, hogy ott van az a vacak sérv (hol keményebb és nagyobbnak, hol kisebbnek tűnik)

vehetek fel vajon haskötőt? Talán jobb lenne! Eddig is volt, csak nem mertem viselni,nehogy negnyomjam a hasam, valószínűleg butaság volt.

7983. Rezeda63
2011. márc. 19. 19:57

Egyébként úgy látom Kati "évfolyam társak vagyunk" :)))))))))) Csak most figyeltem fel rá. Olyan jó lenne ha lenne képed fenn.

Üdv Eda

7982. Rezeda63 (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 19:55

Szia Kati!

Akkor készülj a nagy napra:))))))

Nálam lassan jöttek elő az érzések, de ez köszönhető volt annak az antidepresszánsnak amit szednem kellett.

Számomra jó a szex, de nem olyan mint régen volt. Ha össze kellene hasonlítanom, régen jobb volt. De Nálam lehet ez pszichés eredetű. Hiszen azt mondják a szex fejben dől el:)))))))

Üdv Eda

7981. turkkati (válaszként erre: 7980. - Kisbeka1)
2011. márc. 19. 17:34
Köszönöm, megnyugtató!
7980. kisbeka1 (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 14:46

Nálunk semmi probléma,ugyanolyan jó mint előtte.

Persze először én is féltem tőle..:-)

7979. kisbeka1 (válaszként erre: 7967. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 14:44

Szia Szilvi.

Azért egy császáros szülés szerintem nem olyan komoly dolog,mint a méheltávolítás.Persze ezzel nem megbántani akarom a császáros kismamákat.

A hasi vágás mindenkinek fáj,viszont itt sokkal több a varrat,a belső szerveknél is.


Fogat mosni, hajolni tudsz,azzal nem lesz gond.

Üdv:Heni

7978. turkkati (válaszként erre: 7977. - Imisz)
2011. márc. 19. 11:39

Kösz Szimi!

Bízom benne, hogy nálunk is OK lesz!

7977. Imisz (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 11:35

Szia Kati!

A magam részéről tudok véleményt mondani, nekem ugyan olyan jó! A tilalom lejárta után féltem azért, csak szép lassan próbáltuk de ahogy az érzések jöttek, úgy lett egyre hevesebb a dolog.

7976. turkkati
2011. márc. 19. 11:14

Lányok!

Lehet, hogy hülye a kérdés, de ha tudtok válaszoljatok!

A "házasélet" ugyanolyan, mint előtte? 1 hetem van a tilalom lejártáig, félek, hogy működik-e majd minden.

Kösz: Kati

7975. turkkati (válaszként erre: 7972. - Popova4)
2011. márc. 19. 11:10

Szia Erika!

Miskolcon hálóinget adnak a műtét napján, és az az őrzőben is rajtunk volt.Itt másnap mindenkit kivittek a szobába( nem volt semmilyen komplikáció). Nekem a hasamat vágták tudtam ülni is, három hetes voltam csütörtökön, már alszom hason is. Igaz, hogy annyira fájt a derekam, hogy már a műtét után azonnal jobb volt oldalt feküdni. Sétálni én is szoktam, tornázni még nem mertem, félek az inkotinanciától.

Szia. Kati

7974. turkkati
2011. márc. 19. 10:59

Szia Szilvi!

A mobilomat nem vittem be az őrzőbe, az altatás és a fájdalomcsillapítók miatt kába voltam. A kórház telefonján beszéltem a férjemmel, este édesanyámmal is, aztán másnaptól a barátokkal tudtam mobilozni.

Puszi.Kati

7973. popova4 (válaszként erre: 7968. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 10:30

Szia Szilvi!

Én azt hittem, nem is lehet majd oldalra feküdni hetekig, aztán láttam a kórházban, hogy már a műtét napján is volt, aki forgott. Így én is megpróbáltam és nem volt rossz, vagyis úgy se fáj jobban, mint háton. Hat hetesen már hason is feküdtem, az se rossz. Nekem tíz napig fájt azért durván, utána egyre kevésbé, aztán más sehogy, azóta se. Kitartás! Üdv: Erika

7972. popova4
2011. márc. 19. 10:27

Szia Szilvi!

Természetesen a műtét után betakarnak a paplannal, de alatta meztelenül van az ember másnap hajnalig. Én három napig lehettem az őrzőben, ott négy ágyas a szoba és ha nincs friss műtött, akkor maradhat az ember tovább is. Így csak a vége felé kellett kimennem a folyosóra. Egyébként ki tudsz majd menni simán, csak ülni nem olyan jó. Ha nem szőrös szívűek az ápolónők, megengedik, hogy a másik szobába is bemenjenek a látogatók, de van aki csúnyán kiabál érte. Szerintem az ágyneművel ne foglalkozz, az egész olyan büdös a végére, hogy hiába viszel otthoni lepedőt, a többi is gáz.. majd otthon jó lesz.

Én már nyolc hetes leszek, kb. a 10. napig minden nap fájt, onnantól már sokkal enyhébben és úgy a harmadik-negyedik héttől már semmi. Azóta is sokat gyalogolok, tornázom, nincs probléma sem a sebbel, sem belül. Mikor fájt, igazából én nem tudtam volna meghatározni, hogy hol.

Pár hét és elfelejted az egészet! Üdv: Erika

7971. Rezeda63 (válaszként erre: 7969. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 09:13

Szia Silvi!

Én az az együl szenvedő típus vagyok. A telefont felvettem a műtét délutánján, de hogy kivel és mit beszéltem arra nem emlékszem. Az altatás utáni állapot furcsa érzés a lét és a nem lét határán.

Tudom, hogy telefonáltam, de hogy mit arra nem emlékszem.

ÜDV Rezeda

7970. Rezeda63 (válaszként erre: 7967. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 09:08

Szia!

Kötve hiszem, de nagyon szkeptikus vagyok.

Puszi Eda

7969. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7966. - Turkkati)
2011. márc. 18. 23:24

Kedves Kati!

Nekem erről az jutott eszembe,mikor a gyermekemet szültem.Éjfélkor mentünk a kórházba és reggel fél hétre lett meg.Tehát a fájásokon túl, az alvás is kimaradt.Kértem a férjemet,hogy mondja el a barátoknak, ismerősöknek a hírt,de ma senki se látogasson meg,pihenni szeretnék.Nem is voltam jó formában,kiütéses (bevérzések?)lettem az arcomon az erőlködéstől,a hajam csapzott volt és aludni szerettem volna,amennyit lehet.És alul fájt a metszésnél. Hát nem bejöttek 3-an délután meglátogatni? Ki kellett totyognom a folyosóra,ilyen állapotban!

Szóval,ha lesz műtétem,tényleg csak a férjem látogasson,elég ha a többiek felhívnak.

Egyáltalán, az altatásból ébredezve fel tudtad venni a telefont?

Jó egészséget kívánok Neked!

Üdv:Szilvi

2011. márc. 18. 23:15

Lányok!

A hason -,ill. oldalt alvás hány hét után ment?

Fogat mosni (előre hajolni) mennyi ideig volt fájdalmas? Ágyról,fotelből felkelni meddig fáj?

Jó éjt: Szilvi

7967. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7963. - Rezeda63)
2011. márc. 18. 23:11

Szia Rezeda!

Azt hallottam,hogy pl. az amerikai sztároknál bevett szokás,hogy császármetszés esetén egyúttal a plasztikai sebész hasplasztikát végez rajtuk,szükség estén.Jó,a Réka 5 kg-ot hízott,nincs szüksége hasplasztikára,de lehet,hogy valami spéci varrást kapott!Azért annyira nem hiszem,hogy szupernő lenne,hogy az ő sebe 1 hét múlva terhelhető lenne,míg Ti 6 hét után is kímélitek Magatokat.Lehet,hogy van valami hasvédő cucc is.

De lehet,hogy ezzel is reklámozni akarja a "módszert"."Ettől az életmódtól hasi műtét után 1 héttel már tornázni lehet".

Üdv: Szilvi

7966. turkkati
2011. márc. 18. 16:13

Kedves yelina!

Látogatási tilalom volt, amikor engem műtöttek. Nem hiányoztak a látogatók, és mindannyiunknak ez volt a véleménye. Nem tudtunk mozogni szabadon,nem olyan a tisztálkodás sem mint itthon, ronda volt a hajunk, stb. Engem hívtak a barátaim mindennap, jó volt beszélgetni, de a látogatás megmaradt itthonra. Kevésbé volt fárasztó, de a barátnődet te ismered, lehet neki más a véleménye. Kérdezd meg!

Üdv: Kati

7965. Rezeda63 (válaszként erre: 7956. - Pidor2)
2011. márc. 18. 16:12

Pidor!

Ha ezt érzed, keress egy másik orvost, és annak is kérd ki a tanácsát, és vizsgáltasd is meg magad.

Megéri!!!!

Üdv Rezeda

7964. Rezeda63 (válaszként erre: 7951. - Pidor2)
2011. márc. 18. 16:09

Szia Pidor!

Nekem is meglett az eredmény egy hét alatt.

Üdv Rezeda

7963. Rezeda63 (válaszként erre: 7950. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 18. 16:08

Szia Szilvi!

Vagy hazudik, vagy valami spéci -számunkra megfizethetetlen - módszert alkalmaztak Nála.

Egy hasfelmetszés után sima esetben, bár mennyire is fitt valaki egy hét után nem lehet tornázni. Ez hülyeség! Szerintem!!!!!!

Üdv Rezeda

7962. Imisz (válaszként erre: 7960. - C0275abe94)
2011. márc. 18. 13:54

Szia yelina!

Nagyon rendes barátnő vagy!

Azt, hogy látogatásodnak a barátnőd örülne-e igazából Neked kell tudni, Te ismered. Én a magam részéről örülnék, de mondom, ezt Te jobban tudod biztosan. Csak ne a műtét napján látogasd meg, azt hagyd meg a családnak. Másnap, harmadnap már mehetsz, a barátnőd is tud már majd mozogni. Azt javaslom gyümölcslét, szénsavmentes ásványvizet vigyél neki, esetleg joghurtot, gyümölcsöt csak olyat ami nem puffaszt. Meg olvasnivalót.

Esetleg felhívod előtte, mire van szüksége. De ha itt a fórumon visszaolvasol sok tanácsot tudsz adni neki mire készüljön.

Ha már otthon lesz az első és legfontosabb az emelési tilalom, és ezt jó ha a 6 hét után is csak fokozatosan vezeti be, tehát legtöbbet ebben tudsz segíteni. A családi körülményeit biztosan ismered, tehát ehhez mérten tudsz segítséget nyújtani. Értem ezalatt, ha pl. egyedül él akkor bevásárolsz neki, főzöl valami könnyű és gyorsat. Ha nem egyedül él akkor természetesen a család segít neki gondolom.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz nyugodtan ha eszedbe jut valami.


Üdv: Szimi

7961. c0275abe94 (válaszként erre: 7960. - C0275abe94)
2011. márc. 18. 12:09
bocsánat, rosszul írtam, helyesbítek: méheltávolítása
2011. márc. 18. 12:07

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék Tőletek kérni. Egy nagyon kedves Barátnőmnek a jövő héten lesz méheltávolíta. Szeretném majd meglátogatni a kórházban is, de bizonytalan vagyok abban, hogy vajon örülne-e neki vagy ilyenkor inkább egyedül maradna szívesen?

Miben és hogyan tudnék neki segíteni, támaszt nyújtani? Előre is köszönöm Nektek a válaszokat!

7959. Imisz (válaszként erre: 7957. - Turkkati)
2011. márc. 18. 10:39

Érezzétek jól magatokat!

Én pár hetesen moziban voltam, nem volt gond az üléssel sem, ha úgy éreztem nyomom a hasam lejjebb csúsztam a széken.

7958. turkkati (válaszként erre: 7956. - Pidor2)
2011. márc. 18. 10:11

Szia Pidor2!

Valóban legyél túl rajta minél hamarabb, hogy utána már a gyógyulásra tudj koncentrálni.

Már túlvagyok a műtéten, ezért "könnyen" beszélek, de az operáció nem nagy valami. Adnak fájdalomcsillapítót, amennyire szükséged van.

7957. turkkati (válaszként erre: 7944. - Imisz)
2011. márc. 18. 10:06

Szia Szimi!

Köszönöm a tanácsot, így fogok tenni.

Ma színházba megyek, bérletes előadás, remélem végig bírom ülni.

Üdv: Kati

7956. Pidor2 (válaszként erre: 7952. - Szofi99)
2011. márc. 18. 10:01
Szia Judit és Mindenki!Konizácios műtétem volt,mert cin3hsil lett az eredményem!És ennek a műtétnek lett rossz a szövettana,méheltávolítást javasoltak!De nagyon gyorsnak találom az eredményt!Persze ha baj van akkor minél előbb legyek túl rajta.Totál kivagyok,nagyon sok az ellentmondás!Puszi
7955. kisbeka1 (válaszként erre: 7946. - Rezeda63)
2011. márc. 18. 09:09

szia Rezeda.

Még nem vittem túlzásba a futást,picit kocogtam.

Utána nagyon elfáradtam,és fájt a hasam nekem is.

4 hét után szólt a dokim,hogy lehet edzeni a hasizmot.Persze kinek volt akkor még kedve hozzá.:-)

Üdv:Heni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook