Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7999. kisbeka1 (válaszként erre: 7990. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 20. 21:39

Úgy van,ahogy Imisz írja.Enni nem lehetett,de nem is voltam éhes.

A műtétet meg ki kell bírni,ha szükséges.

Üdv:Heni

7998. Rezeda63 (válaszként erre: 7991. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 20. 21:36

Szia Szilvi!

Szerintem ahány kórház annyi szokás. Nekem például a műtét reggelén adtak kórházi hálóinget, de ha kértem volna végig adnak. Ha szükséges volt lecserélték az ágyneműt. A betétekkel viszont nagyon csínján bántak. Mondjuk Nekem nem is kellett, de volt akinek igen. Én a műtét utáni napon reggelit kaptam. Csuda rosszul esett. Délután jött látogatni a férjem és hozott finom tyúkhúslevest. Vérré vált bennem:))))) Valahogy a kórházi koszttól undorom volt. Nem mint ha rossz lett volna, vagy gusztustalan. Nem! De nem bírtam lenyelni. Engem Debrecenben a klinikán műtöttek. A dokim nagyon rendes volt, ugyan ezt a nővérekről már nem tudom elmondani.

Üdv Rezeda

7997. Rezeda63 (válaszként erre: 7988. - Szisziági)
2011. márc. 20. 21:28

Szia Ági!

Feltétlenül jelentkezz, mert az itteni kapcsolat a felépülésedben is nagyon sokat segíthet.

Minden jót kívánok Neked!

Üdv Rezeda

2011. márc. 20. 19:47

Sziasztok!

Köszönöm Szimi és Szilvi a biztató köszöntést,menet közben biztosan lesz egy csomó problémám, ami még meg sem fordul a fejemben. Visszaolvasva a válaszokban egy sor kérdésre már választ kaptam.Az én legnagyobb félelmem az, hogy nem műtenek meg valami miatt. A nagyfiamnak április 29-én lesz a ballagása, a kicsinek pedig június 15-én, miattuk is a muszáj hamar meggyógyulnom,mennyire csak lehetséges.

Szilvinek azt kívánom hogy jó időpontot kapjon,remélem hogy jó orvosa van, akiben megbízik. Nekem egy óra alatt kellett ismeretlenül egy orvost megfogadnom, de ebben is szerencsém volt,az óvodásom anyukája UH -asszisztensnő ő ajánlotta a vizsgálat előtt.Teljesen ismeretlenül is lejött hozzám, mindent elmagyarázott kedvesen és emberségesen.Utánaérdeklődtem és jó sebész is.

Hüvelyi úton fognak műteni.Elmondta azt is, hogy ha csak mióma műtét lett volna laparoszkóppal, akkor azt el sem válalta volna, mert nem olyan gyakorlott benne,ebben viszont igen. Másoktól is hallottam hogy ügyes keze van. Rossz tapasztalataim vannak a nőgyógyászokról,nem vagyok egy panaszkodós fajta, de rendszeresen

mentem a panaszaimmal, mégis majdnem el kellett véreznem ahhoz, hogy végre valaki komolyan vegyen.

Ennél már csak jobb lehet,én bizakodom !

Szép estét mindenkinek :Ági

7995. Imisz (válaszként erre: 7988. - Szisziági)
2011. márc. 20. 19:07

Szia!

Sajnálom, hogy megint egyel többen vagyunk, de örülök, hogy ide találtál!

Ha van kérdésed nyugodtan tedd fel!

Hidd el, utána sokkal jobb lesz, már ha csak a vérzést nézzük.


Szorítunk neked is majd!


Üdv: Szimi

7994. Imisz (válaszként erre: 7991. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 20. 19:03

Szia!

Hát nálam nem volt koszos a lepedő, mert a műtét után nem volt folyás, vérzés, illetve ami volt az csak akkor mikor felkeltem. Valahogy fekve nem. Biztos a gravitáció:) A katéter eltávolítása után húzhattam bugyit egyébként.

Mikor magamhoz tértem be voltam takarva. Valószínű a műtőből már betakarva vittek az őrzőbe. A hajnali zuhanyzás után -még az őrzőben- a saját hálóingemet vettem fel.

Inni lehetett a műtét után, már amikor magamhoz tértem, infúzió ment így éhes nem is voltam. Enni azt hiszem másnap délben kaptam először szűrt levest. Nem volt rossz. Vacsira 1 kefír. na azt utálom, így nekem kicserélték 1 tejfölre.

7993. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7971. - Rezeda63)
2011. márc. 20. 18:57

Szia Rezeda!

A hozzátartozóid meséltek erről az érdekes beszélgetésről?

Üdv: Szilvi

7992. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7974. - Turkkati)
2011. márc. 20. 18:53

Szia Kati!

Mikor és hogy beszéltél a kórházi telefonon? Ki tudtál menni a folyosóra?

Üdv: Szilvi

7991. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7972. - Popova4)
2011. márc. 20. 18:52

Szia Erika!

Azért ez megalázó,hogy nem adnak a betegre hálóinget,és a koszos lepedőt se cserélik! A műtét után, másnapig csak infúzió ment,nem lehetett enni-inni?

Jó,hogy már így rendbe jöttél!

Vigyázz magadra!

Üdv: Szilvi

7990. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7979. - Kisbeka1)
2011. márc. 20. 18:39

Szia Heni!

Biztos így van,ez nagyobb műtét.De csak ki lehet bírni.Gondolom,mindenki maga tapasztalja ki,hogy mit és mennyit bír utána,

A műtét napján semmit sem lehet enni és inni,ugye csak infúzió megy utána?

Üdv: Szilvi

7989. Tavaszi szellő (válaszként erre: 7988. - Szisziági)
2011. márc. 20. 18:31

Kedves Ági!

Drukkolok Neked,én holnap beszélem meg a műtét időpontját.

Üdvözlettel: Szilvi

2011. márc. 20. 18:01

Sziasztok Lányok!

Már két napja olvaslak Benneteket, most már illő hogy én is bejelentkezzek.Március 16-án, a 41-ik születésnapom másnapján tudtam meg, hogy nekem is el kell távolítani a méhemet,az egészet,csak a petefészkek megmaradnak.Előzmény: mint szinte mindegyikőtöknek-miómák, helyesebben adenomiózis, amit úgy magyarázott az orvosom hogy egy kocsonyás burok veszi körül a méhnyálkahártya göböket. Két éve még csak egy hátsófali 16mm-es miómáról tudtam ,ami december óta megnőtt, plusz még egy lúdtojásnyi kocsonyás vacak is díszeleg a méhem közepén, a kicsi miómák meg körülveszik szépen.

Magyon szerencsés vagyok, mert az elvérzés jellegű mensesen, és az azt kísérő erős migrénen kívül más panaszom nincs.A hír letaglózott, amikor megtudtam ,de rögtön megkönnyebbültem ,hogy túl leszek rajta.Március 29-én műtenek, a neten tallózva találtam rátok , és alig tudtam abbahagyni, olyan jó volt olvasni a sok engem is érintő kérdésre megfogalmazott válaszokat. Két nagy fiam és a férjem mellett jó ilyen női dolgokról olvasni. Még egy hétig dolgozom, óvónő vagyok, nem lesz könnyű mosolyogni, de jobb mint itthon agyalni.A csomagomat- hála nektek- szépen összeraktam , a szükséges vizsgálatokat elvégzik, a többi meg az orvoson és rajtam múlik!

Előre is köszönök nektek mindent,és kívánom hogy más is találjon meg Benneteket, aki még kételyek és félelmek között él!

Majd még jelentkezem! Hellóka: Ági

7987. Rezeda63 (válaszként erre: 7986. - Turkkati)
2011. márc. 20. 11:17

Szia Kati!

Igen láttam, hogy kollégák is vagyunk. Én 8 hét után mentem vissza dolgozni. Nem mint ha addig nem dolgoztam volna, csak itthonról telefonon "osztottam az eszet":))))))

Csak hát közvetlenül a gyerekekkel másabb dolgozni. Őket nem lehet az asztal fiába dugni, és majd ha meggyógyulsz előveszed. Addig meg csak ami fontos azt csinálod.

Nekem a lelki felépülés volt nehezebb. Én sokkal nehezebben tudtam ezt az egészet feldolgozni mint sokan mások. Ráadásul derült égből villámcsapásként ért a műtét javaslata. Semmi bajom nem volt. Tudtam, hogy van egy miómám, és rendszeresen jártam ellenőrzésre. Aztán az utolsó ellenőrzésen kiderült, hogy 3 hónap alatt a duplájára nőtt. Dönthettem, hogy várok még akkor tuti hasfelmetszés, vagy azonnal megcsináltatom és akkor van esélyem a hüvelyi műtétre. Ez utóbbi mellett döntöttem, mert az egyik kolléganőmet hasi vágással műtötték, és borzasztó nehezen tudott felépülni belőle. Ráadásul szerencsém is volt, hogy találtam olyan orvost aki ezt a fajta műtétet be is vállalta. Műtét után a hormonjaim annyira megvadultak:) hogy pánik szerű rohamaim lettek, úgy hogy pszichiáternél kötöttem ki. Gondolom túl sok lett egyszerre. A hormonok a műtéti stressz, a műtéti fájdalom, a kórházban benyelt lázzal, köhögéssel és hasmenéssel járó vírus. Sokszor írtam már, hogy a legkomikusabb az volt az egészben, hogy magából a műtétből fizikailag nagyon könnyen felépültem. Csak agyilag nem:))))))

Úgy hogy ennyi az Én történetem dióhéjban.

A tanulság, hogy ki kell várni és ki kell pihenni, mert ez egy komoly műtét. Mikor hazajöttem a kórházból (1o napra, más hüvelyi műtéttel 4-5 nap után hazamehet) eljött a háziorvosom, mert még akkor sem voltam jól, köhögtem meg hőemelkedésem is volt esténként, és meglátta, hogy melegítőben ülök a számítógép előtt, azonnal ágyba parancsolt mint egy gyereket, és azt mondta, nehogy azt higgyem már, hogy a mandulámat vették ki. Ez egy komoly műtét, amit ki kell pihenni:))))

Üdv Eda

7986. turkkati (válaszként erre: 7983. - Rezeda63)
2011. márc. 20. 09:55

Szia Eda!

Nem csak évfolyamtársak, hanem kollégák is vagyunk. Óvodavezető vagy? Én tanító. Éppen most kicsikéim vannak, aranyos kis elsősök. Hiányoznak. Te mennyi idő múlva mentél vissza dolgozni? Február 24-én volt a műtétem nem tudom a tavaszi szünet előtt bírok-e dolgozni.

Majd teszek fel képet.

Üdv: Kati

7985. hjaniko
2011. márc. 20. 01:31
És még valami: elkezdtem most újra tornázni, csinálhatok szerintetek felüléseket? Vagy inkább ne?
7984. hjaniko (válaszként erre: 7907. - Nino63)
2011. márc. 20. 01:29

Nagyon köszönöm, amit írtál...! Azt hittem, senki nem válaszolt nekem...

Ezek után, hogy ott van az a vacak sérv (hol keményebb és nagyobbnak, hol kisebbnek tűnik)

vehetek fel vajon haskötőt? Talán jobb lenne! Eddig is volt, csak nem mertem viselni,nehogy negnyomjam a hasam, valószínűleg butaság volt.

7983. Rezeda63
2011. márc. 19. 19:57

Egyébként úgy látom Kati "évfolyam társak vagyunk" :)))))))))) Csak most figyeltem fel rá. Olyan jó lenne ha lenne képed fenn.

Üdv Eda

7982. Rezeda63 (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 19:55

Szia Kati!

Akkor készülj a nagy napra:))))))

Nálam lassan jöttek elő az érzések, de ez köszönhető volt annak az antidepresszánsnak amit szednem kellett.

Számomra jó a szex, de nem olyan mint régen volt. Ha össze kellene hasonlítanom, régen jobb volt. De Nálam lehet ez pszichés eredetű. Hiszen azt mondják a szex fejben dől el:)))))))

Üdv Eda

7981. turkkati (válaszként erre: 7980. - Kisbeka1)
2011. márc. 19. 17:34
Köszönöm, megnyugtató!
7980. kisbeka1 (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 14:46

Nálunk semmi probléma,ugyanolyan jó mint előtte.

Persze először én is féltem tőle..:-)

7979. kisbeka1 (válaszként erre: 7967. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 14:44

Szia Szilvi.

Azért egy császáros szülés szerintem nem olyan komoly dolog,mint a méheltávolítás.Persze ezzel nem megbántani akarom a császáros kismamákat.

A hasi vágás mindenkinek fáj,viszont itt sokkal több a varrat,a belső szerveknél is.


Fogat mosni, hajolni tudsz,azzal nem lesz gond.

Üdv:Heni

7978. turkkati (válaszként erre: 7977. - Imisz)
2011. márc. 19. 11:39

Kösz Szimi!

Bízom benne, hogy nálunk is OK lesz!

7977. Imisz (válaszként erre: 7976. - Turkkati)
2011. márc. 19. 11:35

Szia Kati!

A magam részéről tudok véleményt mondani, nekem ugyan olyan jó! A tilalom lejárta után féltem azért, csak szép lassan próbáltuk de ahogy az érzések jöttek, úgy lett egyre hevesebb a dolog.

7976. turkkati
2011. márc. 19. 11:14

Lányok!

Lehet, hogy hülye a kérdés, de ha tudtok válaszoljatok!

A "házasélet" ugyanolyan, mint előtte? 1 hetem van a tilalom lejártáig, félek, hogy működik-e majd minden.

Kösz: Kati

7975. turkkati (válaszként erre: 7972. - Popova4)
2011. márc. 19. 11:10

Szia Erika!

Miskolcon hálóinget adnak a műtét napján, és az az őrzőben is rajtunk volt.Itt másnap mindenkit kivittek a szobába( nem volt semmilyen komplikáció). Nekem a hasamat vágták tudtam ülni is, három hetes voltam csütörtökön, már alszom hason is. Igaz, hogy annyira fájt a derekam, hogy már a műtét után azonnal jobb volt oldalt feküdni. Sétálni én is szoktam, tornázni még nem mertem, félek az inkotinanciától.

Szia. Kati

7974. turkkati
2011. márc. 19. 10:59

Szia Szilvi!

A mobilomat nem vittem be az őrzőbe, az altatás és a fájdalomcsillapítók miatt kába voltam. A kórház telefonján beszéltem a férjemmel, este édesanyámmal is, aztán másnaptól a barátokkal tudtam mobilozni.

Puszi.Kati

7973. popova4 (válaszként erre: 7968. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 10:30

Szia Szilvi!

Én azt hittem, nem is lehet majd oldalra feküdni hetekig, aztán láttam a kórházban, hogy már a műtét napján is volt, aki forgott. Így én is megpróbáltam és nem volt rossz, vagyis úgy se fáj jobban, mint háton. Hat hetesen már hason is feküdtem, az se rossz. Nekem tíz napig fájt azért durván, utána egyre kevésbé, aztán más sehogy, azóta se. Kitartás! Üdv: Erika

7972. popova4
2011. márc. 19. 10:27

Szia Szilvi!

Természetesen a műtét után betakarnak a paplannal, de alatta meztelenül van az ember másnap hajnalig. Én három napig lehettem az őrzőben, ott négy ágyas a szoba és ha nincs friss műtött, akkor maradhat az ember tovább is. Így csak a vége felé kellett kimennem a folyosóra. Egyébként ki tudsz majd menni simán, csak ülni nem olyan jó. Ha nem szőrös szívűek az ápolónők, megengedik, hogy a másik szobába is bemenjenek a látogatók, de van aki csúnyán kiabál érte. Szerintem az ágyneművel ne foglalkozz, az egész olyan büdös a végére, hogy hiába viszel otthoni lepedőt, a többi is gáz.. majd otthon jó lesz.

Én már nyolc hetes leszek, kb. a 10. napig minden nap fájt, onnantól már sokkal enyhébben és úgy a harmadik-negyedik héttől már semmi. Azóta is sokat gyalogolok, tornázom, nincs probléma sem a sebbel, sem belül. Mikor fájt, igazából én nem tudtam volna meghatározni, hogy hol.

Pár hét és elfelejted az egészet! Üdv: Erika

7971. Rezeda63 (válaszként erre: 7969. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 09:13

Szia Silvi!

Én az az együl szenvedő típus vagyok. A telefont felvettem a műtét délutánján, de hogy kivel és mit beszéltem arra nem emlékszem. Az altatás utáni állapot furcsa érzés a lét és a nem lét határán.

Tudom, hogy telefonáltam, de hogy mit arra nem emlékszem.

ÜDV Rezeda

7970. Rezeda63 (válaszként erre: 7967. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 19. 09:08

Szia!

Kötve hiszem, de nagyon szkeptikus vagyok.

Puszi Eda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook