Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8098. popova4 (válaszként erre: 8094. - BorcsaKati)
2011. márc. 30. 14:05

Szia Borcsa!

Ha befekszel a kórházba, onnantól az ellátást ők biztosítják. Én kb. délre értem oda, a műtét előtti napon, fél liter üres húslevest ehettem, amit ott adtak, éjféltől már inni sem lehetett, a műtét napján semmi, azt követő nap víz és háztartási keksz. Utána napon már könnyű menüt kaptunk, de olyat egész végig nem ehettünk, amihez kés és villa kellett volna. Azt csak otthon a műtét utáni 4. napon. Amúgy sem lesz étvágyad szerintem és éhes sem leszel az infúzió miatt. Sajnálom, hogy lelkileg nem tudtál rákészülni, sajnos én 18 évig minden alkalommal úgy mentem a nőgyógyászhoz, hogy esetleg már műteni kell. Eddig bírtam, nekem sem okozott a miómám gondot, csak az utolsó két hónapban, amikor elhúzódott a vérzésem. Azt mondta a doki, hogy ez már csak egyre rosszabb lesz, várhatok még hónapokat, de egyedüli megoldás a műtét. Nem bántam meg. Neked is gyors felépülést kívánok, és gondolj arra, hogy első az egészség. Üdv: Erika

8097. Neskee
2011. márc. 30. 12:56
hhagi! Az Üllői úti klinikát kérdezed? Engem ott műtöttek
8096. Rezeda63 (válaszként erre: 8094. - BorcsaKati)
2011. márc. 30. 11:46

Szia Borcsa!

Abból amit Én ott tapasztaltam, biztosabb, ha viszel magaddal egy termoszban. Nem biztos, hogy gondolnak rád az étel terén ha másnap műtenek. Ők nem nézik azt, hogy reggel 9 vagy délután 2 órakor lesz a műtéted.

Sok szerencsét és privátban írdd már meg, hogy ki fog műteni.

Várunk vissza!!!

Üdv Rezeda

8095. Rezeda63 (válaszként erre: 8089. - 0c45ebc039)
2011. márc. 30. 11:40

Szia Tücsike!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha a vizeleted lenne véres az a lepedőn nem hagyna foltot, tehát a vér máshonnan származik, olyan helyről ahonnan nem tudod visszatartani.

Szerintem gyorsan keress egy másik nődokit.

Üdv Rezeda

2011. márc. 30. 10:30

Sziasztok!

Sajnos én is csatlakozom, hozzátok. Ti segítettetek felkészülnöm a műtétre, ami 1-én pénteken lesz.Szinte minden kérdésemre választ kaptam, főleg Rezedát olvastam, mert nagyon hasonló az esetünk, én is debreceni vok és a klinikán műtenek, hüvelyi úton. Én is azért szeretném leírni, hátha valakinek pont én tudok segíteni.Szóval,3 éve van egy 8 cm-es miómám, ami a világon semmilyen panaszt nem okozott és most sem okoz, nem nőt, nem volt erős vérzésem, csak kicsit sűrűbben jártam nőgyógyászhoz ellenőrzésre. Sajna most januárban az UH kimutatta, hogy a mióma széle fellágyult és kevert összetételű lett, azt nem tudom mitől bár egész karácsonykor bioelektron lámpáztam, lehet, hogy attól, bár az orvos szerint ezzel nem lehet kezelni miómát, de rosszat nem tettem szerinte.Nem tudom, hogy ez a fellágyulás rosszat jelent-e egyébként, az orvos nem mondta ki egyértelműen, hogy igen, de azt se hogy nem,így csak reménykedem. Na ezután kiküldött a klinikára, ahol az orvos a vizsgálat után ráírta a papírra, hogy ki kell venni a méhemmel együtt.Nagyon megdöbbentem, erre nem számítottam, még 41 éves vagyok és bár szülni már nem akarok, mert van 2 gyerekem, de azért mégis lelkileg nagyon megvisel még most is, főleg azért mert egyébként makk egészségesnek érzem magam. Elmentem még egy nődokihoz, mert nem akartam elhinni, de ő is megerősítette műtétet, azt mondta "ebben a korban" ne ragaszkodjak egy ilyen méhhez. Szerencsére hüvelyi úton veszik ki, állítólag így könnyebben gyógyulok, 4 hetet mondtak felépülésre. Fizikálisan én sem félek (annyira), de agyilag igen, mert már most is nehéz elviselni a gondolatot, hogy mi lesz műtét után, itt fogok senyvedni amikor most semmi bajom. Persze a gyerekeknek én is azt mondtam, hogy semmi gond ez egy kis rutin műtét, hogy legalább ők ne féljenek, a férjem is nagyon optimista és biztat,de hát nem őt műtik. Annyit sírtam ezalatt az 1 hónap alatt, mint még soha.Ma itthon vagyok már szabin és készítem össze a cuccom,nagyon jó volt, hogy Rezeda leírtad, hogy a Debreceni klinikán hogy zajlanak az események és mit kell pakolni. Én pld nem akartam telefont vinni, de így jó ha a nővér utánam hozza majd a pihenőbe.Sajnos azt nem tudom, hogy ? órakkor lesz a műtét és mikor ébredezem, gerinc érzéstelenítést kapok és infuzión valami nyugit, remélem azért este a férjemmel már fogok tudni beszélni. Próbálom magam összeszedni, bár állandóan hív valaki, hogy minden jót kívánjon, így aztán kezdődik a sírás előlről. Az áll előttem példának, hogy Ti is átvészeltétek és akkor nekem is sikerülnie kell.Sok erőt merítettem belőletek, és remélem hamarosan csatlakozom újra,mint frissen műtöt.

Ha esetleg valaki még ma tud válaszolni az 1 megmaradt kérdésemre, akkor megköszönöm, az orvos azt mondta, hogy műtét előtti napon utoljára délben ehetek üres levest, ezt ott kapom a beköltözés után v. nekem kell vinnem azt a levest? Köszi:Borcsa

8093. tzs65
2011. márc. 29. 20:48

Sziasztok!

Én vasárnap reggel feküdtem be, s szerencsére hasi műtöttként már pénteken otthon voltam. Ez azért volt nagyszerű, mert a "nagydolgok" így "egyszerűbbek" lettek. Kedden szedték ki a varratokat.

8092. Imisz (válaszként erre: 8089. - 0c45ebc039)
2011. márc. 29. 17:49

Szia Tücsike!


Úgy utálom az ilyen dokikat! A Te dokid volt vagy ép csak ez rendelt?

Azt furcsállom, ha a vizelet véres, az nem hagyna foltot a lepedőn nem? Ha csak nem vagy inkontinens. De ezt nem tudom csak gondolom.

remélem a házidoki megnézi azt a vizeletet legalább.


Mielőbbi gyógyulást kívánok!

8091. jojócska (válaszként erre: 8089. - 0c45ebc039)
2011. márc. 29. 17:24

Szia Tücsike!


Elhiszem,hogy bosszantó,ahogy a nőgyógyász viselkedett veled.Mégis jobb így,hogy neki is megmutattad magad.Végülis honnan tudhattad volna,hogy mi a problémád?Ők az orvosok és azért keressük fel őket,mert tőlük reméljúk a segítséget és a gyógyulást.

Remélem a háziorvosod barátságosabban fogadott és mostanra már kiderült mitől vérezgetsz.

Majd írj,hogy mit mondott és hogy vagy azóta?

Üdv.

Kata

8090. turkkati (válaszként erre: 8087. - Hhagi)
2011. márc. 29. 16:09

Szia!

Én szerdán feküdtem be, csütörtökön műtöttek, hasi vágással, szrdán engedtek haza. Miskolcon ez a szokás, vágással 7., hüvelyi műtétnél 6. nap lehet hazajönni.

2011. márc. 29. 13:27

sziasztok Lányok!

voltam ma nőgyógyásznál, mert olyan érzésem volt, mintha mégsem a vizelet lenne véres, hanem a hüvelyből jönne.

reggelre picit a lepedő is véres lett.

a lényeg, elküldött a doki a fenébe, h semmi bajom. menjek, csináltassak vizelet vizsgálatot.

úgyhogy mindjárt megyek a körzetihez, de úgy felbosszantott a nődoki, tiszta hülyének nézett.

mintha nem hitt volna nekem.


azt hitte talán szórakozásból ültem ott közel 3 órát?

ha tudnám, hogy magától rendbe jön, nem is mennék utána de hát az Én érdekem.

8088. popova4 (válaszként erre: 8087. - Hhagi)
2011. márc. 29. 13:12
Szia! Én hétfőn feküdtem be, kedden műtöttek hasi vágással, szombaton délben mehettem haza. Következő hét kedden vissza kellett mennem varratszedésre.
8087. hhagi
2011. márc. 29. 11:53
Sziasztok! Méheltávolítás után mennyi idő mulva lehet elhagyni a kórházat? Köszi a válaszokat előre is!
8086. tzs65
2011. márc. 29. 09:06
Köszönöm Popova, hasonló tünetekkel én is küzdöm..., kicsit megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül..
8085. popova4 (válaszként erre: 8070. - 0c45ebc039)
2011. márc. 29. 08:10

Szia Tücsike!

Szerintem is a vizeleted lehetett véres, sajnos volt 1-2 év, mikor nekem elég gyakran volt hólyaggyulladásom, ilyenkor mindig cifritet, cifloxant, vagy valami hasonlót írt az orvos. Aztán a patikában ajánlotta a hölgy, hogy csináljak egy kúrát Urovaxommal, három hónapig kellett szedni, drága is, de elmúlt tőle. Most a műtét során használtak katétert, és akkor is lett hólyaghurutom. Remélem azóta jobban vagy, mert ezek az antibiotikumok szinte órák alatt segítenek. Üdv: Erika

8084. popova4 (válaszként erre: 8065. - Tzs65)
2011. márc. 29. 08:03

Helóka!

Nekem is volt ilyen érzésem, főleg, hogy elég sokáig nem ment a nagydolog csak kúppal, meg mindenféle háziszerekkel vegyítve. Néha úgy éreztem, mintha félúton elakadna a történet, és onnan se ki se be. Utána ha ültem, olyan volt, mintha közvetlenül a beleimen ülnék, tök fura érzés. Ahogy rendeződtek a széklet, vizelet problémák, ez is elmúlt szépen. Türelem...

8083. popova4
2011. márc. 29. 08:01

Sziasztok Lányok!

Ma reggel rácsörögtem az orvosomra, mondtam neki, lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de akkor is: már több hete semmiféle fájdalmat nem éreztem, most meg péntek óta úgy szurkál jobb oldalon a hasam, majdnem a combhajlatnál, mintha damillal bökdösnék. Nem egyfolytában, csak bizonyos mozdulatoknál, de így is nagyon kellemetlen.Na, a doki azt mondta, belefér, de ha nem múlik el, a jövő héten megnézi.

Mondjátok Nálatok mi a tapasztalat? Ma pont 9 hete műtöttek, azt hittem már minden rossznak vége. Üdv mindenkinek: Erika

8082. 0c45ebc039 (válaszként erre: 8080. - Rezeda63)
2011. márc. 28. 20:15

köszönöm szépen.

holnap elmegyek.

8081. Rezeda63
2011. márc. 28. 19:30

Azt akartam írni, hogy akkor is tapasztalsz vérzést......

Eda

8080. Rezeda63 (válaszként erre: 8079. - 0c45ebc039)
2011. márc. 28. 19:29

Szia Tücsike!

Igen egyszer előfordult Nálam is. De a fájdalom amit éreztem nem volt összehasonlítható a menstruációs görccsel.

Egyébként a hüvelyből eredő vérzést el lehet különíteni attól ha véres a vizeleted. A hüvelyi eredetű vérzésnél a vér mindíg síkos nyálkás és nem oldódik, vagy csak kicsit, és akkor tapasztalsz vérzést ha éppen nem kell pisilni. Fel kell nyúlni, mintha tampont tennél be és látod az eredményt. Jobb kizárni, mert akkor legalább tudod, hogy a háziorvoshoz menj e vagy a nőgyógyászhoz.

Üdv Rezeda

8079. 0c45ebc039 (válaszként erre: 8077. - Rezeda63)
2011. márc. 28. 17:14

még 1 kérdés. azt írod, évekig szenvedtél hólyaghurutban.

nekem még soha nem volt. azt szeretném kérdezni, h neked is véres volt a vizelet?

mert Én még nem voltam így, de tisztára olyan, mintha megjönni készülne.

2011. márc. 28. 17:05

szia Rezeda!

köszönöm szépen.

a háziorvos is holnap délután rendel. ma délelőtt volt, viszont ez ma 2-kor történt először, de már azóta is voltam.

ja, és amit még nem értek, a Párom is beteg, több napja nagyon lázas volt, neki is hasonló problémája van. Ő ma volt orvosnál, kapott antibiotikumot, az augmentint. ezért is van itthon.

bár sok mindent nem mondott neki az orvos, csak hogy genny is van benne, meg hogy gyulladás. kapott gyógyszereket, jövő héten küldi laborba.

ja, és neki is csíp, de neki a dereka is fáj.

szóval lehet, h elkaptam esetleg tőle?

olyan ciki, de Én még soha nem voltam így.

8077. Rezeda63 (válaszként erre: 8074. - 0c45ebc039)
2011. márc. 28. 16:56

Szia Tücsike!

Nem akarok beleszólni, de ha hólyaghurutod van, azt a háziorvos vizeletből meg tudja állapítani. Viszont nem jó rá mindenféle antibiotikum, a hólyaghurutra speciális antibiotikumot írnak. Profi vagyok benne, sajnos, mert évekig küzdöttem vele.

Igyál nagyon sok folyadékot, lehetőleg kamillateát, ha nem szereted mentes vizet. Minél többet, hogy mossa ki a bacit a hólyagodból. Ha nagyon nyilallana, vagy görcsölne nagyon jó a halidor görcsoldó, de no-spa is megteszi és akkor könnyebb, nem kínoz annyira a vizelési inger. Jó hatású még a hasra tett meleg párna, villanypárna, stb.

Jobbulást! Rezeda

8076. jojócska
2011. márc. 28. 16:22

Minden városban van általános orvosi ügyelet,ahol a környező falvak betegeit ellátják éjszaka és hétvégén.Azt hiszem talán este 19 órától rendelnek.A neten próbálj rákeresni....google-ba üsd be a város nevét és utána-orvosi ügyelet.Aztán már ki is adja neked,hogy hol fogadnak és hány órától van ügyeleti rendelés.

Ott egyből írnak neked erre megfelelő antibiotikumot amit az ügyeletes gyógyszertárban ki is tudsz váltani és hipp-hopp jobban leszel.De az augmentint csak úgy ne szedd be,lásson előtte orvos mindenképp.

2011. márc. 28. 16:17

kicsit lelépek, átadom a gépet a Lányomnak.

később jövök.

köszönök mindent.

2011. márc. 28. 16:12

augmentin.

azt esetleg nem tudod, milyen orvoshoz menjek?

nőgyógyászhoz nem tudok. esetleg belgyógyász?

8073. jojócska
2011. márc. 28. 16:08

Milyen antibiotikumod van?

Közeli városban biztos van ügyelet,ahol fogadnak ha mégis úgy érzed...

8072. 0c45ebc039 (válaszként erre: 8071. - Jojócska)
2011. márc. 28. 16:06

köszönöm szépen. nagyon rendes vagy.

van itthon antibiotikum, lehet, hogy veszek be.

tudod, ez 1 kis falu, itt nincs ügyelet.

8071. jojócska
2011. márc. 28. 16:03

Ha csíp a vizelet,ha gyakran érzed,hogy feszít és nagyon pisilni kell,akkor hólyaghurutod van.Nekem is volt már kétszer is és nekem is véres volt a vizeletem és folyton olyan érzésem volt,hogy menten bepisilek annyira kell.Aztán mikor leültem,alig jött pár csepp.Alul szúrkált a hasam,de a vesém nekem sem fájt.Kellemetlen érzés.Ha továbbra is így marad,akkor este nyugodtan menj el az orvosi ügyeletre(én is így voltam)és ott írnak neked antibiotikumot mert ebből csak azzal jössz rendbe 2-3 nap alatt.

Majd írj,hogy mi van veled!


Kata

2011. márc. 28. 15:52

szia! de, kicsit csíp, meg kicsit a hasam is fáj, és olyan érzés, mintha meg akarna jönni.

vesekövem biztos nincs, a derekam, vagy a vese tájékon nem fáj.

hogy felfáztam-e? eddig nem gondoltam, de lehet.

8069. jojócska (válaszként erre: 8068. - 0c45ebc039)
2011. márc. 28. 15:42

Szia Tücsike!


Ha fájdalmad nincs és eddig nem fordult elő ilyen,akkor nem valószínű,hogy hüvelyen keresztül véreztél.

Nem lehet,hogy felfáztál vagy veseköved van?Attól pisilhet véreset az ember.

Nem csíp mikor pisilsz,vagy nem nyilal fel a fájdalom a húgycsövedbe?


Üdv.Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook