Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12669. szofi99 (válaszként erre: 12667. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 19:12

Szia ! Nekem ma két éve volt a mütétem, méh és petefészkek eltávolitásával. Már két hét után kezdtem érezni a petefészek hiányát, kellemetlen rosszullétes tünetekkel :( Az orvos adott volna hormonpótlást ,de én nem akartam. Remifemin plust, calc.magn. szedésével próbálkoztam, több kevesebb sikerrel. Talán fél év kellett nálam ahhoz hogy elviselhetőbbnek érezhettem a hőhullámokat. Az éjszakai felébredés még mindig tart. Még most is vannak hőhullámaim, ritkábban jelentkeznek, már nem okoz olyan kellmetlen rossz közérzetet mint eleinte.


El kell döntetned, hogy akarsz-e mühormont vagy sem, vagy pedig próbálkozol az egyéb kapható klimaxos szerekkel. Zaklasd nyugodtan a dokidat, nem kis dolog amit átélünk..

Kitartást kivánok, s mielőbbi tünetmentességet.Vannak szerencsésebbek akiknek nem okozott problémát a petefészek hiánya, háááát mi nem azok közé tartozunk :(

12668. Szette
2012. ápr. 21. 17:36

Sziasztiok Lányok!

A nevetéssel, tüsszentéssel, köhögéssel kapcsolatban a gyógytornász - mert nekünk az is volt, minden délelőtt jött és megtornáztatott minket egy kicsit- na Ő azt mondta, ha ilyen ingerd van, tedd a kezed a hasadra és külsőleg támaszd, ahogy és ami nekjed jó. Ez a "külső" támaszték megfogja az izmokat, és nincs az a mozgás, ami ebbben a helyzetben kellemetelen. Vigyázzatok magatokra, a műtétre készülőkért szorítunk, a lábadozók gyógyuljanak!

2012. ápr. 21. 16:09
Sziasztok! Azoktól szeretnék kérdezni, akiknek szintén teljes méheltávolítás volt (mirigyekkel együtt), hogy a "változó-kor" mikor jelentkezett? És hormonpótlást kaptatok-e? Vagy pl a havi ciklust, hogy "éljük" meg? Most vagyok hét hetes, és hát.... olyan furi minden.... brrr. de most ezzel zaklatni a dokimat? Valaki hasonló cipőben? Köszi előre is.
12666. YPanna (válaszként erre: 12665. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 11:02

Szia, gondoltam, hogy ezért kell az eső, nekem csak az erkélyen vannak saláta és paradicsom palántáim, kicsit megfáztak, de bírják, és ma reggel nekem sem kellett locsolni :)

Panna

12665. Judit1109 (válaszként erre: 12661. - YPanna)
2012. ápr. 21. 10:39

Szia! Tolom magamba a vitaminokat, nehogy beszedjek valamit. A trüsszögéssel lehet gondom lesz, ugyanis rendesen allergiás vagyok és állat módon tudok trüszizni. Most azon dolgozom (tüdőgyógyászommal karöltve), hogy ezt minimálisra lecsökkentsük. Már jó úton haladok. Bagózok is, de szerencsére nem vagyok köhögős bagós.

Az eső: mi mezőgazdasággal is foglalkozunk és már nagyon kongtak a vészharangok! Talán szerencsénk lesz és ez megmenti a vetést.

12664. turkkati (válaszként erre: 12662. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 10:37

Szerencsére nekem nincs a köhögésről semmilyen élményem, (lehet, nem is köhögtem). A nevetés az tényleg macerás volt, már a kórházban is sokat nevettünk. Ha megtámasztottam a hasamat, ment az is, mint a karikacsapás.

De a vizet csakugyan ajánlotta a főnővér, hogy legyen kéztávolságra:)

12663. Iza-bell (válaszként erre: 12662. - Zsebimama64)
2012. ápr. 21. 10:16

Nekem köhögés ellen mindig volt kéznél valamilyen cukorka és egy pohár víz. Még éjszaka is. Mert a köhögés, tüsszentés, nevetés tényleg problémás.

(Én nem bírtam végignézni a Magyaroszág szeretlek! c. műsort az első két hétben. El kellett jönnöm a tévé elől!)

12662. zsebimama64 (válaszként erre: 12661. - YPanna)
2012. ápr. 21. 10:01
Szia! Igen, ezt itt nem nagyon említették, de köhögni-tüsszenteni- és nevetni egy ideig nem nagyon tudtam én se. Bő három hét volt mire úgy ahogy ment. A nevetés volt a legrosszabb, mert arra sűrűn adódik alkalom.:-) Ezt tényleg jó tanács akik még előtte állnak.
12661. YPanna (válaszként erre: 12660. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 09:51

Szia, nacsak ne nagyon virgonckodj itt az esővel, :) vigyázz nehogy megfázz, mert akkor elnapolhatnak, ill ami még eszembe jutott: gyakoroljátok, hogyan kell elódázni egy tüsszentést, vagy köhögést :)

Azért, persze ne csak magunkra gondoljunk, kell az eső, már kissé el is késett...

Panna

12660. Judit1109
2012. ápr. 21. 09:06
Szép napot mindenkinek! Szerencsére nálunk zuhog az eső, így táncsak nem halunk éhen:-)
12659. krasiné (válaszként erre: 12649. - Judit1109)
2012. ápr. 21. 06:40
Szia Judit! Ezen a fórumon Mindenki átesett ezen a műtéten. Hidd el volt itt "hiszti" bőven. Én is csináltam, meg a másik is. De itt kiadhatod magadból, amit a család előtt nem lehet. Mindenki fél, ez természetes. Nekem nagy erőt és "bátorságot" adtak a csajok. Nagyon féltem, de itt mindig valamennyire megnyugodtam. Panaszkodd ki magad, nyugodtan hisztizzél, ez jogunkban áll. De egy a lényeg, hogy idővel talpra állunk, fizikailag és érzelmileg is. Mi itt szorítunk Neked és Melletted vagyunk. Ritkán írok, de azért mindig olvaslak Benneteket. Végülis, sorstársak vagyunk. Vigyázzál Magadra és gyere fel hisztizni, add ki Magadból. Puszi: Klári.
12658. krasiné (válaszként erre: 12656. - Nagy49éva)
2012. ápr. 21. 06:31
Szia Évi! Csatlakozom Hozzád, én is szép hétvégét kívánok. A jövő hét, azért csak hosszabb lesz, 4 nap. Délután meló, de így a jó. Puszi: Klári.
12657. turkkati
2012. ápr. 21. 06:31
Jó reggelt!
12656. nagy49éva
2012. ápr. 21. 05:43
Sziasztok Lányok! Kellemes napot mindenkinek és szép hétvégét. Éva
12655. Judit1109 (válaszként erre: 12654. - Nino63)
2012. ápr. 20. 21:11
Neked is és mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok!
12654. nino63
2012. ápr. 20. 20:47
Kellemes hetveget mindenkinek!Nino.
12653. Judit1109
2012. ápr. 20. 20:12
Ma egy táskát vettem, hogy szép új tatyóba tudja rakni a cuccaimat. Most az embert győzködöm egy táblagép beszerzése miatt. A fiam barátnőjével olyan hadjáratot indítottunk, hogy a nélkül nem élet az élet a kórházban és utána sem, mert az asztalihoz nem tudok odaülni, a laptopot meg nem rakhatom a hasamra. Szerintem győzni fogunk:-)
12652. Ildikócska (válaszként erre: 12634. - Judit1109)
2012. ápr. 20. 19:25

Kedves Judit! Nekem nem vérzett egyáltalán. A nővérek mondták, hogy vegyek fel,de a főnővér leteremtett, hogy nőgyógyászaton nem kell bugyi. Úgyhogy anélkül flangáltam 4 napig. :-))

Gyorsan eltelik a 17 nap. Aztán meg csak úgy történnek veled a dolgok, és már otthon is leszel. Kitartás!!!!!

12651. turkkati (válaszként erre: 12649. - Judit1109)
2012. ápr. 20. 17:03

Szia!

Miért kéne a hisztit előttünk titkolni?

Hidd el mindegyikünk átment ezen, megértjük.

Nyugodtan nyafogj, add ki magadból a félelmeket, senki nem fog se kinevetni, se lehurrogni!

12650. zsömci (válaszként erre: 12649. - Judit1109)
2012. ápr. 20. 15:47

Szia Judit!

Szerintem nyugodtan "hisztizzél" ha úgy érzed. Ezeken a stádiumokon itt mindenki keresztül ment. Itt mindenki tudja, hogy miről beszélsz, senki nem fog lehurrogni mert esetleg kérdésed van a félelmeddel kapcsolatban. Sőt inkább segítünk egymásnak. Amikor én ide kerültem akkor én is választ kaptam az összes kérdésemre, és nagyon rendesek voltak a lányok. Ha kell akkor ötvenszer is elmondják a kérdésedre a választ, még akkor is ha esetleg ezt már megtették az előtted hozzászólónak! Szóval itt bátran oszd meg a félelmeidet velünk, itt mindig lesz valaki aki megnyugtat! Fel a fejjel itt mindannyian ugyan azért jöttünk ide mint Te, vagy az összes többi fórumozó!:):):):)

12649. Judit1109 (válaszként erre: 12647. - YPanna)
2012. ápr. 20. 14:01

Szia Panna!

Nagyon szépen köszönöm biztató szavaid:-) Tegnap este a félelmi stádiumomba voltam, ma a gyomor összeugrósba. No, de eldöntöttem, hogy nem csak a környezetemet, hanem titeket is megkíméllek a hisztijeimtől, így maradok az olvasgatásnál. Persze, ha meg leszek szólítva, akkor válaszolok ám!:-)

12648. summer40 (válaszként erre: 12642. - Nino63)
2012. ápr. 20. 13:55
Szia Jucika!Nagyon köszönöm a gyors választ.Üdvözlettel.Évi
12647. YPanna
2012. ápr. 20. 12:12

Sziasztok, bocsánat, de én senkit sem szeretnék megijeszteni, de nem játék az erős vérzés. Engem a műtét előtti utolsó két periódusomnál úgy vonszolt be a párom a kórházba, mert rengeteg vért vesztettem. Most néztem a kórházi vérképek eredményét, 82 volt a haemoglobin szintem, és ezt kritikusnak jellemezték, kaptam is 5 egység vért, amivel 112-re vitték fel, a műtét során pedig 103-ra csökkent. De ezzel már haza engedtek. Csak tájékoztatásképp 120 a minimum. Tehát az erős vérzéssel ne játszatok!

Judit a katéterért hálás leszel műtét után, mert sokat kell inni, így sokat kell pisilni, és a felkeléseket kétszer meggondolod. Akkor teszik be amikor már alszol, és a kivétele pedig olyan, mint egy teli tampon kivétele.

A méhszáj bent maradására nekem azt mondta az orvos h ha rendszeresen mész szűrővizsgálatra akkor nem lesz gond, persze mi úgy gondolnánk, hogy ha már műtét akkor ki onnan azzal is. Amit mérlegelned kell, hogy a házasélet ugyanolyan lesz mint előtte ha bent marad, érdemes megnézni egy anatomia képet erről :) Ha kiveszik, az kicsit bonyolítja a műtétet, de aki műteni fog annak ez nem jelent gondot.

A betét nekem is jól jött mert egy egészen kicsi váladékozás még volt, de tisztasági is elég.

Nekem tegnap vették ki a varratokat, még nem mertem megnézni a sebem, de a párom azt mondja nagyon szép. én azért leveszem a szemüvegem, és leoltom a villanyt a fürdőben :)

Minden jót, és még egy kis türelem.... (nekem mondták h nem szégyen egy két nyugi bogyót felíratni, de nem éltem vele, van homeopátiás a patikában, el kell szopogatni, esetleg próbáld ki)

Panna

12646. Esztimanó (válaszként erre: 12645. - Tica68)
2012. ápr. 20. 11:45

Köszi a tippet! Remélem, már nem sokáig kell ilyen cuccokat használnom, már nagyon unom, hogy sosem lehet rám számítani, minden jóból kimaradok. Imádok kirándulni, most hétvégére is terveztünk egyet, de nem merem megkockáztatni. Az erdőben elég érdekes lenne betétet cserélgetni, ráadásul csupa fiú lesz a túrán meg a kétéves kislányunk.

Szép napot! Mónika

12645. Tica68 (válaszként erre: 12643. - Esztimanó)
2012. ápr. 20. 11:30

Szia!

Nekem is erős vérzéseim vannak. Pár hónapja a Tena Lady extra betétjeit használom és állítom, háromszor annyit bírnak, mint a legerősebb éjszakai betétek.

üdv

Tica

12644. Esztimanó
2012. ápr. 20. 10:44
Bocsi, ha félreérthető voltam, egy hete volt a kaparásom és egy hét múlva megyek az eredményért.
12643. Esztimanó
2012. ápr. 20. 09:59

Sziasztok Lányok! Rég jutottam géphez, párom kisajátította magának (na ja, pasiból van). De jó annak, aki már közel van a műtéthez! Alig várom, hogy végre nekem is eldöntsék, mikor lesz és hogyan. Jövő csütörtökön megyek szövettanra, remélem addig nem lesz semmi gubanc. Jó, hogy mi itt vagyunk egymásnak, a dokikból kiszedni valamit kész művészet. A kisműtétkor a kezünkbe nyomott a nővérke egy fénymásolt papírt, amin két oldalon elmondták, mi a kaparás, mire számíthatunk utána stb. Eszerint néhány nap vérezgetés még természetes. Na ja, de mennyi az a néhány? Két-három nap vagy két hét? Nem mindegy. Örültem, hogy két nap múlva már csak tisztasági betét kellett, erre tegnap este megyek vécére, görcs és minden egyéb előjel nélkül két barackmagnyi húsdarabka csusszant ki belőlem egy csomó vér kíséretében. Megijedtem, mert nem számítottam rá, éjjel még kétszer volt részem eme véres mulatságban. Már azt hittem, a kaparás ellenére megjött a mensim, pont most lett volna itt az ideje, ha nem lett volna műtét. Reggel felhívtam a kórházat, ahol az volt az első kérdés: ki műtött? Csodálkoztak, hogy nem tudom, mert műtétkor minden doki bemutatkozik. Lehet, de szerintem akkor én már aludtam. Az ügyeletes orvos megnyugtatott, hogy két hétig is eltarthat a vérezgetés (remek), az sem baj, ha darabok is távoznak belőlem. Csak akkor kell visszamenni a kórházba, ha görcsölni kezdek vagy tenyérnyi darabok jönnek ki belőlem, vagy belázasodom. Szerinte a lekapart nyálkahártyából nem szedtek ki minden darabot, ezek jöttek most ki belőlem.

Nem tudom, de szerintem egy egészségügyi kaparáskor nem illene mindent kiszedni odabentről? Még jó, hogy egy éve rászántam magam az intimtölcsérre, tampont még egy darabig nem használhatok. Csak betéttel nem győzném, meg aztán annyit egyik sem tud, amennyi a reklámokban van. Igaz, ez a tölcsér is szivárog kicsit, mert nem mindig sikerül jól felhelyezni, de még így is nagy segítség. Még műtét előtt megkérdeztem a vizsgálóorvostól, hogy ezt használhatom-e. Azt mondta, igen, mert itt nincs fertőzésveszély, mint a tamponnál. Hát remélem, már nem sokáig kell használnom, jó lenne már néhány tiszta hét.

12642. nino63 (válaszként erre: 12631. - Summer40)
2012. ápr. 19. 22:33
Irtam privit!udv.Nino!
12641. zsömci (válaszként erre: 12640. - Judit1109)
2012. ápr. 19. 20:03
Hát igen ilyenkor ez is egyféle feladat, hogy ne lássák rajtunk az idegeskedést. Meg hajlamos az ember őket nyugtatgatni (hol ott nekünk sem ártana!), de így valahogy könnyebb az ember lelke, ha őket nyugodtnak látjuk. Bár én "csak" a férjemről és a gyerekeimről tudom, hogy sikerült ezzel a mondattal megnyugtatnom őket. Bár az is igaz, hogy az utolsó hetet azt úgy csináltam végig, hogy nem voltak mellettem, mert én otthon voltam magyar országon ők viszont külföldön. Igaz a nagynéném meg azt sem tudta szegény, hogy műtét lesz, őt az őrzőből hívtam fel, hogy túl vagyok a műtéten, és ne jöjjön be hozzám ne hozzon semmi kaját, majd rá ér másnap bejönni.:):):)
12640. Judit1109 (válaszként erre: 12639. - Zsömci)
2012. ápr. 19. 19:27
Nagyon igyekszem, főleg nem mutatni. Szegény anyám állandóan kérdezgeti, hogy nem vagy ideges? Mondom, miért lennék? És elhiszi a drágám és meg is nyugszik ilyenkor. Imádom! Most is ki akart helyettem vasalni (mondta, hogy vigyem el hozzájuk, majd ő megcsinálja), pedig már 73 éves lesz és meg is tenné. Naná, hogy nem hagyom, tévé nézés közben a "legjobb" program....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook