Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


12451. turkkati
2012. ápr. 8. 16:42
Kellemes húsvétot mindenkinek!
12450. aliza43
2012. ápr. 8. 15:59

Sziasztok!

Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kivánok mindenkinek!

12449. sügi 71
2012. ápr. 8. 15:40

Szisztok!

Rég voltam már !Dolgozom három hete.

Örülök,ha haza érek és lepihenek.Jól vagyok és bízom benne ti is!

Kellemes Húsvétot kívánok mindenkinek!!!!

12448. aliza43
2012. ápr. 8. 15:33

Lila nap "3. 0" Túra

Nyilvános esemény · Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány Szervezésében!

2012. április 21.

9:00 - 23:30

„”LILA NAP TÚRA”” 2012 04 21.


INDULÁS: Pécs vasútállomásnál lévő autóbusz pályaudvarról 9óra 35 perckor induló 34SZ autóbusszal/gyülekező 9órától ugyanitt/

az állatkertig innen gyalog folytatjuk utunkat a Flóra-pihenőhöz , majd vissza a Dömör kapuhoz és tovább a Sárga sávon haladunk érintve a Hamedli és Lenke-pihenőket. Itt irányt váltunk és a Zöld-négyzetet követve megtekintjük az Ilonka-pihenőt és a Francia emlékművet. Utunk következő állomása a Balázs-pihenő és a Tettye –téri romok. Itt rendezvények várnak bennünket a Föld-napja alkalmából, de egyénileg meglehet látogatni a mésztufa barlangot, a víz kereket, a Havi-hegyi templomot. A 33sz autóbusszal juthatunk vissza a vasútállomásra, vagy gyalog, amit ha, van erőtök csak ajánlani tudok.

A túra-/ vezetett túra/, együtt haladunk túratársainkat megvárva!

A túra teljes távon kiépített túra úton, szintesen és lejtősön halad.

Könnyen teljesíthető, de a kényelmes cipő és az időjárásnak megfelelő ruházat ajánlott!

A túrán mindenki saját felelősségére indul, a rendezőktől, semmilyen címen kártérítés nem igényelhető!!!


Jelezzetek vissza minél többen!

Érdeklődni Vargáné/kati

Tel:06-30-3727341.

MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!!!!

12447. nino63
2012. ápr. 8. 13:13
Kellemes Husveti Unnepeket!az egesz kedves forumozoknak,sok szeretettel Nino!
12446. szofi99
2012. ápr. 7. 13:30
Mindekinek kellemes készülődést, és Husvéti ünnepet kivánok, kevés locsolkodóval :)
12445. Esztimanó (válaszként erre: 12444. - Zsömci)
2012. ápr. 6. 21:54

Szia! Hát remélem, nekem is elfogadják majd, elvégre nem az én hibám a késés. A nagyműtéttől csak egy kicsit félek, a régi emlékeim miatt. Tíz évvel ezelőtt már volt egy miómaműtétem laparoszkóppal, akkor három diónyi golyót vettek ki belőlem. Műtét közben történt egy kis gubanc: felébredtem, mielőtt végeztek volna, alig tudtak visszaaltatni. Néha még most is előfordul, hogy rémálmaimban éles fény világít felettem és fehér köpenyes alakokat látok magam körül futkosni.

Tényleg jó ez a kis közösség, sokat segítenek a lányok. Tartjuk egymásban a lelket és egy nagyon sokat jelent. Jó éjt és szép álmokat! Mónika

12444. zsömci (válaszként erre: 12442. - Esztimanó)
2012. ápr. 6. 21:17

Szia!

Nekem egy hónaposak voltak a leleteim és simán elfogadták. A mai nővérekről meg sajnos meg van a véleményem,tisztelet a kivételnek, de van olyan dolog ami nem a pénzen múlik! Mondom ezt úgy, hogy '81-ben 1600 ft volt az alapom és arra jött még a 300!!!! forintos ágy melletti pótlék! Szóval akkor sem voltak a nővérek meg az orvosok túlfizetve, de sokkal emberségesebbek voltak mint a mai nővérek! Nem győzöm hangsúlyozni, tisztelet a kivételnek, bár ez is sajnos olyan ritka mint a fehér holló! Sajnos a közelmúltban saját bőrömön tapasztaltam, hogy milyenek, szinte semmi empátia nincs bennük. S ugye ha jól meg gondoljuk akkor ez nem pénz kérdés! Szóval nem akarom "fényezni" magam de mi még úgy tanultuk az iskolában, hogy a betegnek mindig igaza van, még akkor is ha nincs! Ez a mondat volt a fő mottónk, és ma ez a szemlélet már sehol sincs! A műtéttel kapcsolatban meg csak annyit mondanék, hogy fel a fejjel és nem kell félni tőle, mindig az legyen a szemed előtt, hogy a mostani állapotodtól sokkal jobb lesz! Mondom ezt úgy, hogy szerdán leszek három hetes műtött! Nekem is rengeteg álmatlan éjszakát okozott a műtét előtti időszak, és persze, hogy egy csomó kérdés felmerült bennem, de ezért is választottam ezt a fórumot mert itt szinte mindenre választ kaptam, és nagyon segítőkészek voltak és ma is azok a Lányok!:)Szóval összefoglalva nagyon jó az itteni közösség és az, hogy ennyire segítünk egymáson! A mai világban ez aranyat ér!

2012. ápr. 6. 20:31

Sziasztok!

Rendszeresen olvaslak benneteket, mert úgy tűnik, rövid időn belül én is műtétre kerülök. Van közöttetek olyan, akit Miskolcon Dr. Fenesi István műtött?

12442. Esztimanó
2012. ápr. 6. 10:21

A két hetet telefonon mondták, mikor megkérdeztem, kell-e időpont, hányra kell menni, mikortól nem ehetek...stb az aszisztensnőre tippelek. Aki a felvételt intézte, most nagyon rendes volt, úgy beszélt velem, mint egyik nő a másikkal, megértette a helyzetemet. Sajnos nem ők tehetnek róla, hogy kevésa az orvos, ők is csak előző délután tudták meg, hogy csak sürgősségi ellátás lesz. Nem irigylem őket, mivel a betegek először velük találkoznak, rajtuk csattan minden.

Nagyon egyszerűen meg lehetne oldani a problémát: meg kellene cserélni a politikusok fizetését az orvosokéval, nővérekével. Akkor biztos többen itthon maradnának. Bele sem merek gondolni, mi lesz, ha már az ügyeletre sem jut elég szakember? Mi lesz, ha a kislányom balesetet szenved és azért nem tudnak segíteni rajta, mert nincs, aki megműtse? Remélem, eddig azért nem hagyják elfajulni a dolgokat. Vagy túl optimista vagyok?

12441. Kavicsné (válaszként erre: 12439. - Esztimanó)
2012. ápr. 6. 09:46

Engem januári laboreredményekkel műtöttek március 6-án. Ki mondta a 2 hetet?

Egyébként szólhattak volna... :-S

12440. krasiné (válaszként erre: 12438. - Rozsakrisz)
2012. ápr. 6. 05:53
Szia Kriszti! Igazad van nagyon sokat jelent, milyen a kollektíva. Úgy látom, hogy sikerült kifogni egy jó munkahelyet. Persze, a tulajdonos nagyon emberséges, kellemes ember. Mesélték, hogy egyszer bement az üzembe ( egy pici üzem ) és látta, hogy morcosak az asszonyok. Megkérdezte a műszakvezetőt, hogy mi a baj? Azt mondta, ha rossz kedvű a csapat, nem megy a termelés és hozatott be hifit+nagy hangfalakat. Nem hittem a fülemnek. A mai világban inkább bele rúgnak a dolgozóba. Hihetetlen. Még 4 évig csinálja, aztán átadja a fiának. Na majd akkor.... De addig még van idő. Neked is jó munkát és jó egészséget kívánok, na meg sok locsolkodót! Nagyon vigyázzál Magdra. Puszi: Klári.
12439. Esztimanó
2012. ápr. 5. 22:27
Sziasztok! Hát nem csalódtam a magyar egészségügyben. Reggel bementem a kórházba , hogy mintát vegyenek a szövettanhoz. Lelkileg már rákészültem, fizikailag is (éhgyomor, éjféltől semmi, túlélőcsomag, ha esetleg valami miatt mégsem engednének haza este...) Először a központi kartonozóban kell jelentkezni, aztán fent az osztályon az ügyeletes főnővérnél. Húsz perc várakozás után végre bejutottam, aztán a nővér közölte velem, hogy mehetek haza, mert csak az ünnepek után tudnak fogadni. Addig csak sürgősségi ellátás van, mert nincs altatóorvos. Kérdeztem, hogy de mi van, ha jövő héten sem tudnak műteni, a férjem nem tud minden héten szabit kivenni, hogy vigyázzon a kislányunkra. Ráadásul újból kellene csináltatni a vér-és vizeletvizsgálatot is, mert a műtétnél nem fogadják el a két hétnél régebbieket. Ez persze megint újabb sorbanállást, újabb csúszásokat jelent.
12438. rozsakrisz (válaszként erre: 12427. - Krasiné)
2012. ápr. 5. 19:17
Szia! Jaj, de jó :) Örülök, hogy jó a munkahely, már az is nagyon sokat számít, hogy milyen a kollektíva, így még a derékfájdalmaidat is el fogod felejteni! Hogyne gondoltam volna Rád, olyan sokat segítettél Te is a műtétem előtt, és a többiek is, rájuk is szoktam gondolni, meg olvasgatom is néha a fórumot, csak már ugye, meló mellett kevesebb idő jut erre :( Te is vigyázz továbbra is Magadra :) Kellemes Ünnepeket, puszi: Kriszti
12437. Rezeda63 (válaszként erre: 12428. - Iza-bell)
2012. ápr. 5. 18:25

Szia Izabell!

Én is rendszeres futó voltam a műtét előtt, de a műtét után talán 3 hónap is eltelt mire futni merészeltem. Előbb a szobabicajjal próbálkoztam, ha jól emlékszem olyan 2 hónapos műtöttként, majd a kocogás. De az elején nagyon be voltam ijedve, mert annyira fájt a hasam alja, hogy nagyon.

Még a dokival is beszéltem miatta, és azt mondta, hogy ne hagyjam abba, de vegyek vissza a tempóból, és fokozatosan meg fog erősödni. Így is lett. Már több mint két éve műtöttek, és már régen a régi vagyok:)))))

Egyenlőre még várjál a futással, az nagyon drasztikus. Elég a séta!

Üdv. Rezeda

12436. Iza-bell (válaszként erre: 12434. - Szofi99)
2012. ápr. 5. 15:15

Szia!

Köszi a választ, elég a séta természetesen. Csak nem akarom elhagyni sem magamat, de idő előtt túlterhelni sem. Kíváncsi voltam, hogy kinek mit mondott az orvosa, mert nekem nem adott konkrét választ.

12435. szofi99 (válaszként erre: 12429. - Milup2)
2012. ápr. 5. 14:14

Szia, telefonálj szerintem és kérdezd meg. Nekem a dokim mindjárt tudta amikor kész lett az erdmény, és mondta hogy telefonáltak volna ha nem jó...

Valami miatt késhet az eredményed, feltorlódhatott a munka, nem tudom. Biztos minden ok. lesz :)

12434. szofi99 (válaszként erre: 12428. - Iza-bell)
2012. ápr. 5. 14:11
Szia ! Miért is nem elég még mozgásként a séta ? Elég nagy átalakitáson mentünk keresztül, a szöveteknek idő kell a gyógyuláshoz, sok pihenés és érezni fogod amikor egyre inkább terhelheted magad. Kivánok mielőbbi felépülést :)
12433. Milup2 (válaszként erre: 12430. - Kavicsné)
2012. ápr. 5. 14:09
Én is biciklizek már 2 hete..Muszáj, különben soha nem érnék el sehová...
12432. Milup2 (válaszként erre: 12431. - Kavicsné)
2012. ápr. 5. 14:07

Ne idegesíts!

Én nemtom mit ülnek az enyémen..

2 hete voltam a dokimnál, akkor ő hívta őket, azt mondták, 2 hét múlva lesz meg..

Hát most már letelt a 2 hét, és semmi...


A zárójelentésen 6 hét volt írva...


Kíváncsi vagyok, holnap meglesz-e..

12431. Kavicsné (válaszként erre: 12429. - Milup2)
2012. ápr. 5. 13:05

Szia Milup!

Nekem bő két hét múlva megjött postán az eredmény, be sem kellett mennem...

Ági

12430. Kavicsné (válaszként erre: 12428. - Iza-bell)
2012. ápr. 5. 13:04

Szia Iza-bell!


Engem 4 hete műtöttek, én is sétálok, semmi más. Ja, meg 3 km napi autóvezetés a gyerek miatt az oviba. Nekem 3 hónapot mondott az orvos, hogy utána kezdhetek fokozatosan újra mozogni, tornázni, addig séta.

De van köztünk olyan, aki simán biciklizik...


Ági

12429. Milup2
2012. ápr. 5. 10:53

Sziasztok!

Nekem több, mint 7 hete volt a nagyműtétem, mindent kivettek (méh, petefészek, nyirokmirigy), s még mindig nincs meg a szövettani eredmény..:( Mondták, ne izguljak, ez nem azért van, mert rossz lenne...Dehát bakker, nemhogy izgulok, kvázi pánikban vagyok...

Adtak tel. számot, hogy fölöslegesen ne menjek megint be, hanem hívjam előtte az ambulanciát, megvan-e már az eredmény..


Járt más is úgy, hogy késett a szövettani eredménye?

12428. Iza-bell
2012. ápr. 5. 08:09

Hali!

Csatlakozom a klubhoz.

Nekem 2 hete volt a műtétem (Crobak), vagyis a méhszáj megmaradt. Miómák miatt volt rá szükség.

Egész jól vagyok, igazából csak a műtét utáni 24 óra nehéz.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mikor lehet elkezdeni egy ilyen műtét után a mozgást, kocogást?

Én ugyanis nagyon gyengének érzem magam, 4 kilót lefogytam az 51-ből. Most ott tartok, hogy az utcánkban sétálgatok, de ezt sem nagyon merem erőltetni.Előtte rendszeresen futottam, tornáztam.

A doki szerint minden jól ment, a sebem sem fáj már. Megkérdeztem ezt a mozgás dolgot tőle is , de nem adott konkrét választ, csak annyit, hogy hát még azért 1-2 hétig várjak, de ezt is alig tudtam kihámozni a szavaiból. Nem egy bőbeszédű fajta.

Mindenkinek gyógyulást, aki előtte van, ne izguljon túlságosan! Szép napot! Izabell

12427. krasiné (válaszként erre: 12404. - Rozsakrisz)
2012. ápr. 5. 06:26

Szia Kriszti! Elmondhatom, hogy nagyon jó munkahelyet találtam. 10-en dolgozunk össz-vissz, de nagyon aranyosak a csajok. Nem kell megszakadni, nincs norma, normális a vezetőség. Most már csak a derekamon múlik, remélem megbírkózik vele, mert igazán nem nehéz, ülő munka. Remélem jól vagy, vigyázz Magadra! Puszi:) Klári.


Köszönöm, hogy gondoltál Rám, nagyon jól esett.

12426. lettike26 (válaszként erre: 12412. - Zsebimama64)
2012. ápr. 4. 15:13
Dehogy zagyva, sőt! Én is féltem! nost azt képzeld el, bemész a kórházba mint a betegség során már évekig kb 200szor, hogy csillapitsák a fájdalmaid, majd közlik, hogy ezúttal nem haza mész, hanem a műtőbe...kb fél órám volt "felkészülni" a műtétre!!!
12425. lettike26 (válaszként erre: 12411. - Szofi99)
2012. ápr. 4. 15:11
Már fél éve volt aműtét. jol vagyok, műtétileg legalábbis. Sajnos nekem az alapbetegséget nem tudja megoldani a méheltáv sem, szovala vérzésen kivüli tünetek megmaradtak...
12424. tandrea66 (válaszként erre: 12418. - Esztimanó)
2012. ápr. 4. 12:24

Szia :)


Hát én nem is értem ezt a dolgot, bár sokaknál olvastam, hogy van egy kisműtét a nagy előtt, én ezt szenecsére megúsztam, de nekem minden orvos csak az azonnali műtétet javasolta.Veszprémben nagyon rendes orvos Kiszely Zsolt, most a lányom vittem hozzá, mert cisztát találtak a hüvelyében és megpróbálta neki kiszúrni, hátha kifakad és nem kell műteni, de akkor nem sikerült és adott időpontot a műtétre keddre. bementünk, aláírtam az altatási papírokat és akkor bejutottunk végre az ügyeletes dokihoz is, mert ugy az veheti csak fel az osztályra. Hát ő még a helyét se látta egyiknek sem. erre beszéltem a Kiszelivel és azt mondta, el ne menjünk addig amíg ő meg nem nézi, hát sajnos Ő megtalálta, de sokkal kissebb és akkor ne nyúljunk még hozzá, hátha elmúlik, így kaptunk időpontot keddre. remélem sikerül elerülni a műtétet, mert még 18 éves sincs. MOst etetem vele a mézes aloét, hátha segít. szóval remélem jó kezekbe kerülsz a műtétnél, mert vannak ott is jó orvosok. Én sokáig jártam a Csütörtökihez és nála is szültem mind a két gyerkőcöm, de ő sem műt szerintem már mert öreg már.


Kitartás és minden jó lesz műtét után :)

Szép napot kívánok4

Andi

12423. Esztimanó
2012. ápr. 4. 09:26
Köszönöm a kedves jeleket, csak most vettem észre őket. Hiába, nem vagyok egy számítógépzseni, nem is tudtam, mi mindenre van itt lehetőség :)
12422. Esztimanó
2012. ápr. 4. 09:19

Sziasztok! Lányok, ti felértek egy adag nyugtatóval :)

Annamari, ez már a maximum szerintem. Ennyire voltak képesek összehúzódni szülés után, akkor a legnagyobb 17 centis volt. Tavaly ősszel kezdett el kívülről is látszani, azóta ha megerőltetem magam, bekeményedik napokra, kérdezik is mindig, mikor jön a második baba, mert a rŭán keresztül is látszik. Hajolni nehezen tudok, futni is alig. Szóval nem csak az erős vérzés a probléma. Ráadásul 44 évesen már a fogamzásgátló módszerek között sem nagyon válogathatunk, méhen belüliek a miómák miatt nem jöhetnek szóba, tablettát már nem írnak fel, marad a gumi.

Igazából az utolsó lökést, ahogy már egyszer írtam, édesanyám halála adta, ősszel távozott közülünk. A holmijai között bukkantam rá néhány papírra, akkor tudtam meg, hogy pontosan ugyanaz volt a baja, mint nekem: 44 évesen kellett kipakolni egy daganat miatt, miután ájultan szedték össze az utcán. Ha egy órával később kerül kórházba, már nem tudták volna megmenteni, elvérzik. Három hónapos terhes volt, de a daganat miatt az öcsém nem a méhben, hanem a petevezetékben tapadt meg. Na ezek után ki merne vállalkozni még egy babára? Drukkoljatok nekem holnap, hogy minden rendben legyen és este hazaengedjenek. Bár mostanában úgy hallom, dobják ki az embereket hamar, nehogy sokba kerüljön az ellátás.

Kimegyek kicsit a kertbe, feltöltöm a napelemeimet. este még biztos itt leszek, nem hinném, hogy gyorsan elalszom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook