Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4829. Alexa77 (válaszként erre: 4826. - DODICA)
2009. ápr. 1. 11:41
Csak a különbözőséget próbáltam érzékeltetni. :-))
4828. DODICA
2009. ápr. 1. 11:36

Sokan, sokszor kérdeznek...


Ha valakit érdekel, találtam egy irományt, érdemes elolvasni! Pláne azoknak, akik őszintén érdeklődnek a különbségek iránt.


[link]

4827. Vanet (válaszként erre: 4823. - Alexa77)
2009. ápr. 1. 10:48
vigyázz Gabka, kikapunk, hogy a végzettségünkkel kérkedünk:) (off: irtam a MT-s barátnőmnek, várom a választ on)
4826. DODICA (válaszként erre: 4823. - Alexa77)
2009. ápr. 1. 10:47

:)))


Hagyd ezt abba! Még a végén "minden" kiderül, s lehet majd az értelmiséget szidni! :))

Pedig én emlékszem a tanfolyamokról szakmunkásokra éppúgy, mint egyetemi végzettségűekre. Se a külső, se a végzettség nem meghatározó. A legkülönfélébb emberek közül jönnek az otthonszülők, s csak a közös bennük, hogy gyermekeiket intézményen kívül, szabadon, háborítatlanul kívánják világra hozni. Ennyi, semmi több. De ezt sokan sose lesznek képesek felfogni....:(

4825. DODICA (válaszként erre: 4819. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 1. 10:42

:))))


Nem is sima a hajam, hanem enyhén hullámos, de ha hátul összefogom, akkor ezt nem látni.


A vörös tüsi mellett javaslom még a fekete-sárga melírozottat, a tépett frizurát, vagy a lilát, rózsaszínt. Van választék bőven! :)

4824. DODICA (válaszként erre: 4818. - 32ba140908)
2009. ápr. 1. 10:40

A bestresszelés egyáltalán nem hülyeség. Mivel a baba érző lény, nem feltétlen tetszenek neki a vizsgálatok. :) A maga módján tud is jelezni, tiltakozni! Vagy te még nem hallottál olyan esetről, amikor a baba elkúszik a szívhanghallgatás elől (ilyenkor szokott olyan papír keletkezni, ami azt mutatja, kihagy a szívhang, holott a világon semmi gond), az uh elől? Avagy egy jól irányzott rúgással lelöki a monitor vevőkészülékét? Gondolod, hogy mindez pusztán véletlen? Gondolod, hogy szülés közben csak az anyák képesek stresszelni és tudatalatt leállítani a szülés folyamatát? A babának semmihez semmi köze???


De nem emiatt lesz problémás, hanem amiatt, hogy mindennemű tök fölösleges kütyü és beavatkozás megzavarja az ő részéről is a szülés folyamatát, ami aztán szép sorjában komplikációkhoz vezethet. A komplikáció miatt pedig sokszor problémás gyerek születik, csak "szerencsére" olyannyira gyenge fokon, hogy az nem kerül a nagy nyilvánosság elé.

4823. Alexa77 (válaszként erre: 4822. - Vanet)
2009. ápr. 1. 10:38
Bizony! :-) Emlékszel, volt a tanfolyamon olyan anyuka is, aki műszaki végzettségű, folyamatosan fordított a párjának, aki német anyanyelvű volt és szintén műszaki szakember. Aztán ott voltatok ti, te is mint világlátott, diplomás, értelmes, önálló nő, a nemzetközi jogász pároddal. Vagy mondhatom magunkat is, én a testnevelési egyetemmel, a párom az eü végzettsége mellett közgazdász és gazdasági szakfordító...:-DDD Kész vicc, nem? Anita meg, ha jól emlékszem, informatikát tanult, a párja építész vállalkozó... Kriszta, aki divattervező, a férjét nem tudom, csak azt, hogy hobbija a motorozás... Csupa szentimentális alak, hm??? És egészen biztosan teljesen egyformák.:-DD Vagy Helga, aki manöken és modell, ugye... Kár, hogy nem láttak minket együtt az általánosítók. Kíváncsi vagyok, mit gondolnának. :-))
4822. Vanet (válaszként erre: 4819. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 1. 10:01
:) most jutott eszembe, hogy az egyik anyukának a tanfolyamon volt egy szép tetoválása hátul a derekánál... micsoda bölcsész alkat hihi :) istenem, hogy mennyire nevetségesek az általánositások meg a sztereotipiák, de legalább jókat kuncogogok itt :)
4821. Alexa77 (válaszként erre: 4819. - 9ea67a7a1c)
2009. ápr. 1. 08:23
:-))
4820. Alexa77 (válaszként erre: 4818. - 32ba140908)
2009. ápr. 1. 08:22

Láttál már ilyet? Én tapasztaltam is. A szülésznők is mondták a kórházban, hogy a legtöbb baba nagyon nem szereti a monitorozást, az enyém meg még annyira se bírta: rendszeresen megfordult!! nst közben. Még aggódtunk is, hogy elférjen visszafordulni. Amúgy meg nekem is elég kellemetlen élmény volt már akkor a forgása, gondolom, a baba se örült neki...

Képzeld, nem hülyeséget beszélt Dodica, csak te vagy tájékozatlan. A sima uh-t se szeretik a babák, az orvos, akihez terhesgondozásra jártam is mondta, hogy nem nagy élmény nekik.

Előbb nézz utána dolgoknak, aztán beszélj.

4819. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 4816. - DODICA)
2009. ápr. 1. 06:16

hosszú barna haja van mindőtöknek,sima.....ez a közös azthiszem mert amúgy mindőtök totál más:))

én már ép pedzegettem úgy naplóban ha otthonszülnék levágatom majd előtte vörös tüsisre és effélék nehogymár tipikus legyek a hosszú barna hajammal:)

4818. 32ba140908 (válaszként erre: 4817. - DODICA)
2009. márc. 31. 22:36

Bestresszel....Ekkora hülyeséget...És ettől lesz valaki problémás gyerek, vagy sikertelen felnőtt.

Istenem!!!!!!!!!!!!!!

4817. DODICA (válaszként erre: 4804. - Drnéni)
2009. márc. 31. 22:17

Kihagytad, hogy a baba pont a monitorozástól stresszel be.... Ő ugyanis nem gép.

Érzi a kütyüt, s zavarhatja is. Olyannyira, hogy akár képes le is rúgni a hasról! (S ez nem vicc!)

4816. DODICA (válaszként erre: 4720. - 1eb84e4bad)
2009. márc. 31. 21:56

Elég baj az. :(


Elárulnád, mi a tipikus külső úgy mégis?

4815. Vanet (válaszként erre: 4813. - 32ba140908)
2009. márc. 31. 13:14
de hát én sem mondom az ellenkezőjét... az anyukám szülésznő, az elhivatottabb fajtából :) én nem vagyok a kórházban szülők ellensége egyszerüen csak más utat választottam
4814. drnéni (válaszként erre: 4805. - Vanet)
2009. márc. 31. 13:04
Régen 7-8 megszületett gyerekből jó, ha 3-4 megérte a szülőkort, nem utolsósorban a csecsemőkori halálozásnak köszönhetően. De az emberiség fennmaradásához ez bőven elég volt. Sokkal magasabb volt az anyai halálozás is.
4813. 32ba140908 (válaszként erre: 4802. - Vanet)
2009. márc. 31. 12:48

Erre mondom, hogy már aki.

Én amíg dolgoztam, mindig ott voltam a kismama mellett. ÉS nem pénzért, mert azt sosem fogadtam el. És ne higyjétek, hogy ez akkora ritkaság, csak meg kell találni az ilyen szakembereket is.

Szerintem nem véletlenül van olyan kismamám, akitől (3 éves a kislánya) még mindig havi szinten 1-2 képet kapok. Jól esik. A sok rossz mellett, amit hallani lehet, jól esik, hogy engem ennyire szerettek a kismamák. ÉS NEM VOLTAM EGYEDÜL. Sok jó bába és orvos van, akik örömtelivé tudnak tenni egy kórházi szülést is.

4812. Alexa77 (válaszként erre: 4809. - Poldy)
2009. márc. 31. 12:00
Az is DOLGA lenne, hogy odafigeljen, ha már csinálja.... Tudod, hol találta meg a párom? Kávézott és cseverészett a nővérszobában, benn ültek négyen, ment a tv. No comment!
4811. Vanet
2009. márc. 31. 10:42
igy van, de remélem nem fog megtörténni, mert az azt jelentené, hogy valami komplikáció merült fel. Amúgy azért mert otthonszültem, az nem azt jelenti hogy kórházellenes vagyok!!!! Ez az amit olyan sokan nem értenek, hogy itt nem arról van szó, hogy ha valami mellett, akkor a másik ellen is...
4810. poldy (válaszként erre: 4808. - Vanet)
2009. márc. 31. 10:35
Én nem mondtam, hogy veszélyes, de bármi megtörténhet. És még te is szülhetsz kórházban, nem?
4809. poldy (válaszként erre: 4803. - Alexa77)
2009. márc. 31. 10:34
Még szép, hogy újrakezdte a vizsgálatot, az a DOLGA, és azért van ott!
4808. Vanet
2009. márc. 31. 10:33
mint az is, hogy a szülés veszélyes...
4807. poldy (válaszként erre: 4802. - Vanet)
2009. márc. 31. 10:32
Ez általánosítás. Mellettem szinte végig ott volt az orvosom, pedig problémamentes szülés volt.
4806. Vanet
2009. márc. 31. 09:59
jav: ... hogy szülhessünk és megszülethessünk...
4805. Vanet
2009. márc. 31. 09:58
én továbbra sem gondolom azt, hogy minden baba veszélyeztetett, ez kicsit olyan Pygmalion effektusnak tünne számomra, én inkább úgy gondolom, hogy erre születtünk -szó szerint :) - hogy szülhessünk és megszülhessünk, máskülönben a nők nem vállalnának gyereket, és az emberiség már rég kihalt volna ha ez olyan veszélyes vállalkozás volna. A monitorizálás pont az otthonszülés háboritatlanságát rombolná szét... de köszönöm drnéni a hszt, én itt már annak is örülök ha vki nem tart totál flúgosnak vagy felelőtlennek...
4804. drnéni (válaszként erre: 4802. - Vanet)
2009. márc. 31. 09:32

A vajúdás során minden baba veszélyeztetett (ezért egy kórház sem láthatja be az ellenkezőjét). A ctg nem egyszerűen arra való, hogy kimutassa, van-e szívhang, hanem hogy milyen, és hogyan változik a méhkontrakciók függvényében. Ezért nézi meg minden esetben orvos, nem elég a szülésznő (ő csak regisztrálja). Segítségével hamar látható, ha a baba stressznek van kitéve. Az is követhető, hogy hogyan reagál a stresszre. Amíg képes kompenzálni, nincs szükség beavatkozásra, legfeljebb több figyelemre. Ha a baba kompenzáló mechanizmusai kezdenek kimerülni, a szívműködés ismét változik, ekkor beavatkozásra van szükség. Ez a lehetőség nagy biztonságot ad, én soha le nem mondanék róla. Ezért kérdeztem, hogy megoldott-e otthonszülés esetén, és nagyon csodálkozom a válaszon. Nem csak a baba túléléséről, hanem későbbi problémák megelőzése miatt is fontos, hogy ha a baba hyoixiás, mihamarabb kikerüljön.

Én nagyon örülök, hogy sok otthonszülő számára csodálatos élményt jelentett a baba érkezése, és kívánom, hogy így is maradjon, de még jobban örülnék, ha a továbbiakban biztonságosabb körülmények között történhetne a dolog.

4803. Alexa77 (válaszként erre: 4802. - Vanet)
2009. márc. 31. 08:58

Ez az! Még várandósság alatt jártam úgy, hogy nst-n voltunk, aott hagytak egyedül, egyszer csak eltűnt a szívhang. Nem ijedtem meg, mert éreztem mozogni a babát, de amikor már vagy tíz perce senki nem jött be, a párom elindult, hogy keressen valakit. Teljesen feleslegesen voltam a gépen. Bejött egy szülésznő és kezdtük elölről a vizsgálatot, bár mondtam, hogy mozog a baba, de a csaj erősködött, hogy muszáj megnézni, van-e gond, mivel nincs szívhang... Most erre mit mondjak? Ha valóban nem vert volna a kis szíve, totál mindegy, ennyi idő alatt rég meghalt volna a gyerekem, a császáros műtő melletti szobában...

Szerintem ennek az egésznek max. úgy lenne értelme, hogy folyamatosan ott van valaki, aztán ha eltűnik a szívhang, gyorsan megnézi, nem fordult-e el a baba, esetleg simán szívhangot hallgat, hogy tényleg van-e gond és ha igen, akkor azonnal cselekszik. Másként teljesen felesleges a dolog. Ha pedig felesleges, akkor minek is?

Abban pedig tökéletesen egyetértünk, hogy sokkal inkább olyan valaki, aki minden rezdülésemet érti és érzi, mert órák óta rám van hangolódva és csak engem figyel, mint egy ilyen személytelen és felesleges gépi megfigyelés.

4802. Vanet (válaszként erre: 4800. - 32ba140908)
2009. márc. 31. 08:19
Szerencsére azért egyre több kórház látja be, ha nem veszélyeztetett a baba, akkor felesleg az állandó gépen levés... én ezt nevezném inkább középkorinak. A szülés természetes dolog, nem valamiféle orvosi találmány. és néha többet ér egy figyelő, veled együtt rezdülő szakember, aki mivel napok vagy órák óta csak rád koncentrál, igy már a hangodból tudja, h vmi változott vagy sem. nekem legalábbis megnyugtatóbb, mint egy gép, ami vagy jól mükődik vagy nem és közben mellesleg időnként benéz valaki, ellenőrizni a gépet!!! nem engem ... szomorú.
4801. Alexa77
2009. márc. 31. 07:09
A folyamatos monitorizálással az a baj (többek között) hogy nem tud tőle az anyuka szabadon mozogni. A folyamatos monitorra nincs szükség, a szabad testhelyzet-választásra annál inkább. Nem azért, mert a fájdalmat szabadon mozogva könnyebb viselni, bár ez sem utólsó szempont, hanem a baba miatt. Az a testhelyzet, ami adott pillanatban legkényelmesebb az anyának, az egyben a babának a legjobb. Segíti a helyezkedésben, haladásban.
4800. 32ba140908 (válaszként erre: 4797. - Alexa77)
2009. márc. 30. 23:35

Bocsi, de akkor nem tudom, hogy milyen kórházakban járhattál, mert én egy vidékiben dolgoztam, és MÉGIS KÖTELEZŐ VOLT A FOLYAMATOS CTG MONITORIZÁLÁS.

Azonnal látszott, ha baj van. A szívhanghallgatást inkább középkori módszernek nevezném.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook