Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbízható fogamzásgátló módszerek fórum

Megbízható fogamzásgátló módszerek (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. bc681dac13 (válaszként erre: 40. - Gribedli***)
2017. aug. 30. 18:26
nekem szakadt, es akkor egymas utan ketto. ami ugye nem fura, mert sorozatgyartott termek. meg maskor is. es nem bena meg tapasztalatlan kez miatt. es semmilyen sikositot mem hasznaltunk. nem hulye, aakivel ilyesmi megesik. amugy en is jo megoldasnak tartom, de volt spiralom is. emellett meg van, aki tenyleg nem birja, hiaban lehet 100 felebol valasztan. volt ilyen pasihoz szerencsem. amugy nagyon jol mukodott a pockose, de akarmilyen gumit vettunk, lekonyult.
2017. aug. 30. 17:24

Pl a braziloknál, ahol nagyon elterjedt a spirál, a kamaszoknak is felteszik már, és ugye egyike azoknak az országoknak, ahol a legtöbben aids-esek a fiatalok között. Még az oroszoknál (szintén spirál a menő) is a leggyakoribb az aids, és a kínaiaknál is (ott nem tudon, hogy mivel védekeznek).


Szóval az van, hogy sokan azzal el is intézik a nemi életüket, hogy ha terhesség ellen védettek, akkor minden rendben. De nem is kell ahhoz sok partner, hogy elkapjanak bármit, elég ha csak a pasijuk félrejár, akár egy futó kaland, jó kis hepatitisz, meg hiv vírust hazavisz, ilyenkor a tabletta, a hüvelygyűrű, a spirál mit ér?


Ha azt vesszük nem sok olyan nő van, aki azonnal rájön, hogy a férje félredugott és mi van, ha valamit addigra már elkapott? Okè, hogy nem kellene folyton úgy élni, hogy Damoklész kardja a fejünk felett, de mennyien vannak, akiket úgy csaltak meg, hogy amúgy 100%megbíztak a párjukban. Hát persze, mert attól, hogy valaki megbízik a másikban, akkor védett lesz örökre a kapcsolata? Szerintem nem. Legalábbis akiket megcsalnak, gondolom, biztos átgondolják, hogy az ember nem mindig monogám, vagy nem mindenki monogám, főleg nem mindenki jelenti be a kedvesnek, hogy valakivel dugni készül vagy már meg is tette.

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - 61a61656b0)
2017. aug. 30. 17:13
Hát igen, amikor megtudtam, akkor kábé ugyanezt gondoltam, hogy ha leszexelem az árát óvszerrel, mire annyit elhasználok, amennyibe az elköttetés kerül, már lehet, hogy nem is leszek termékeny, vagy lehet, hogy eszembe se jut már a szex és kötögetek vagy unokázok:D
40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Bc681dac13)
2017. aug. 30. 17:10

A gumi tényleg nagyon nehezen szakad ki, illetve megkérdezném azokat, akiknek ténylegesen valaha kiszakadt egy óvszer, hogy nem használtak-e vazelint vagy babaolajat, ugyanis ezekben oldódik de általában rá is írják. Még a legvékonyabb óvszer sem szakadt ki soha nekünk.


Vagy ezek azokkal fordulnak elő, akik ritkán használják az óvszert ès bénáznak is, de annál inkább egy gyakori nemi èletet élő, összeszokott párnál szerintem semmit nem ront az atmoszférán. Most komolyan, sokkal kevesebben lennének a nemibeteg gondozókban is, de mindegy, a topik témája egy házasságban élő páros, ezért nem akarom ebbe az irányba vinni.


Bármelyik másik módszert veszel alapul, még egy nyomi kis gombás fertőzéstől sem védenek, nemhogy egy hiv-től, egyebektől. Ellenben óvszerből már minfenféle péniszformára, méretre kaphatsz olyan vékonyat, hogy nem is érezni, sőt, van latexre érzèkenyeknek is latexmentes is és nemcsak a terhességtől véd.

39. 61a61656b0 (válaszként erre: 37. - Gribedli***)
2017. aug. 30. 14:38

Nálunk ha van biztosítása az embernek akkor 800.

Anélkül nem tudom.

20-30 ezer euró hát nem tudom, azért inkább vennék egy autót meg egy zsák óvszert :D

38. bc681dac13 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2017. aug. 30. 13:30
a spriralra sztem igazan nem lehet azt mondani, h korszerutlen :/ sok kulonbozo velemeny van, dokija is valogatja mire eskuzik. a szakadt, lecsuszott gumikrol is lehet sztorizni. egy kiztos, a nem kivant terhessegnek, abortusznal mind jobb
37. gribedli*** (válaszként erre: 35. - 61a61656b0)
2017. aug. 30. 09:28

Nekem meg azért nem csinálták meg mert az olasz törvények szerint tilos, nagyon katolikus ország és tilos az elköttetés. Csak olyanokat kötnek el,akinek nagyon súlyos nőgyógyászati betegsége van,ami miatt nem lenne indokolt egy terhesség de paradox módon ők meg nem tudják kihasználni ezt,mert pont a bajaik miatt szexelni sem tudnak.


Viszont a szomszéd Svájcba rengetegen mennek át emiatt, olyan nagy üzlet lett, hogy nálunk tilos, ők meg ezen jól keresnek, 20-30ezer euro egy elköttetés.

36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Bc681dac13)
2017. aug. 30. 09:23

Hát azért engem az extra fájdalmas és bő menzesz sem vonz. Mert kivéve a miréna spirált,általában a spirálok ezt is okozzák. Az én dokim pl ellene van a sima spiráloknak, és meg is magyarázta, hogy igenis egy csomó màs gyulladás oka a nőknél de a szegényebb országokban elterjedt mert nincs pénzük korszerűbb dolgokra, pl a braziloknál és az oroszoknál, a nők már fiatalon szülnek, dugót beléjük oszt jóvan, de ő mint doki, ezzel nem ért egyet.


Most azt hagyjuk, hogy hány nőnek a méhébe bele is nő a spirál és csak műtéttel tudják belőle kivagdosni, én örülök,ha valaki elégedett a spiráljával és jó egészséget meg sok szexet kívánok neki, csak vegyük figyelembe, hogy a kevés elégedett mellett meg sokan kifogják,hogy szar.


Ahogy elhiszem azt is, hogy néhány tablettaszedőnek nincs esetleg semmilyen tünete, nem okoz mellékhatásokat, stb. Én meg nem egy nőt ismerek, akinek tönkretette a petefészkét és istentudja hány lombikkal sikerül neki a gyerek, vagy azzal sem. Igaz, aki nem akar több gyereket, annak pont ez a mellékhatás kapóra jöhet.

35. 61a61656b0 (válaszként erre: 21. - Sziszi0528)
2017. aug. 30. 09:17

Esetleg a sterilizáló.

Amikor született a kicsi tavaly,mivel program császár volt, meg akartam csinaltatni, de 35 év alatt itt nem csinálják, nem tudom otthon hogy van.

Azért akartam gyógyszert, gondoltam 3 évig kihuzom vele, addig csak nem csinal annyi kárt, aztán megcsináltatom a sterilizálót.

Bár ez sem 100%,de a megszakításnal mindenképp kényelmesebb

34. bc681dac13 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2017. aug. 29. 21:09
az a steril gyulladas, az nem olyan gyulladas, mint az atlag ember fejeben van. a nyalkahartya meg pont h vekony lesz, es azert nem tud beagyazodni a zogota
33. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 30. - 61a61656b0)
2017. aug. 29. 21:05
És még ki tudja milyen hosszútávú hatásai fognak kiderülni 20-30 év múlva. Csak bomba üzlet egyeseknek, azért kussolják el a mellékhatások felét. Van akit felhízlal mint egy disznót (és amint elhagyja beindul a fogyás) olyat is ismerek akinek ronda lett tőle az arcbőre, olyat is aki csak kezelésekkel bírt teherbe esni mert ostoba módon és az ostoba pasija kedvéért 16 éves korától tolta magába a "bogyót" de a libidócsökkenés és a hangulatingadozás a többségnél előjön. Én már az elején megmondtam a férjemnek, hogy nem vagyok hajlandó tablettát szedni, ő pedig elfogadta, hogy nem fogok.
32. 61a61656b0 (válaszként erre: 31. - 61a61656b0)
2017. aug. 29. 15:26
Mindegyiknél, csak kijavit a telefon
2017. aug. 29. 15:24

Egyébként én teljesen elhiszem, hogy valakinek bejon a gyógyszer és nincs tőle semmi baja.

Bár nálam is így lenne,sokkal egyszerűbb mint az óvszerrel piszmogni.

De eddig minden hormonális fogamzásgátlótól sz@rul voltam,volt amelyiktol a gyomrom is teljesen kikeszult.De a libidócsökkenés és az idegbaj megvolt mindenért,hiába vártam, hogy a bűvös három hónap után megszunik

30. 61a61656b0 (válaszként erre: 22. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 29. 15:18

Hát persze...

Szabályosan rosszul voltam a gondolattól,hogy jön az este és mi lesz ha...

Aztán a gyógyszer elhagyása után kettő nappal ezt mintha elvagtak volna. Nyilván semmi köze a kettőnek egymáshoz

2017. aug. 29. 14:55
Aki 35 évnél idősebb dohányos nőnek...
28. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 29. 14:54

Mi nem baj? Ezt nem értem.a fórumindító azt írta, hogy heti 5x együtt vannak. Ha elkezd tabletát szedni és csökken a libidója, akkor mondja azt, hogy Géza, hát emberek vagyunk?


Szerintem több elvész a réven mint a vámon, vagy hogy van az a mondás.


Most az egy dolog, hogy neked bejött a tabletta de nem rólad szól a fórum, hanem ő arra kíváncsi, hogy mi van a gyógyszeren kívül.


Passz, azt se tudjuk, hány éves és dohányzik-e, 35 év felett aki dohányos nőnek felír tablettát, azt az orvost sem érdekli, hogy a nő mit kockáztat.

27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 29. 14:44
Vagyis a párodnak semmilyen kötelessége nincs, csak te védekezel. Pedig ketten szexeltek.
26. 10cc61fb5a (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. aug. 29. 13:47

Pedig minden nőnek kötelessége a saját védelmét megszervezni. Nyilván ha csak 1 v 2 féle védekezési módszer lenne, még oké. De így, hogy van egy csomó??

Én már megszoktam a tablettát, és sztem a legbiztonságosabb is, ha úgy szedi az emberlánya, ahogy kell. És sokkal több jó mellékhatása van, mint rossz. ;)

25. 10cc61fb5a (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. aug. 29. 13:44
De ez nem egy olyan kritérium, amin ne lehetne segíteni. És úgy vélem 30-40 körül már egyik pár sem olyan mint a nyulak, főleg ha tizenéve együtt vannak. És ez nem baj, hanem egyszerűen emberek vagyunk. ;)
2017. aug. 29. 13:22

Mondjuk nem tudom, hogy erről az egészről sok férfi hogy gondolkodik de ha férfi lennék, nekem nem lenne olyan édes a boldogság,ha a szerelmem az egészségét azért kell, hogy kockáztassa, mert nem akarok óvszert húzni.


Valahol természetesnek tartom egy kapcsolatban, hogy mindenki figyel a másikra. És nekem fura, hogy van, aki meg azt tartja természetesnek, hogy csak a nő dolga a védekezés. Aki így gondolkodik, mint férfi, csak félig-meddig teszi oda magát.

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 10cc61fb5a)
2017. aug. 29. 13:13
Erre kíváncsi vagyok, mert a legtöbb használati utasításban is benne van, mint mellékhatás. Tehát ha egy nő szedi és libidócsökkenése van (ami a gyógyszer papírján is fel van tüntetve), akkor nyilván nem jó a partner (a te olvasatodban). De ha abbahagyja a gyógyszert és újra visszatér a libidója, ugyanazzal a partnerrel, akkor meg visszaszeretett belé vagy mi? Akkor hogy a viharba a partnertől lenne függő? Akinél ez jelentkezik, annál bizony gyógyszerfüggő.
2017. aug. 29. 13:06
Nekem bejön a tabletta. 18 éve szedem, 1 év megszakítás volt csupán, mikor a fiúnkkal voltam terhes. Jó, mert nincsenek mensi-görcsök, mindig pontos és visszafogja a vérzést is. ;) És a libidót sem csökkenti. Az úgyis a pártól függ.
2017. aug. 29. 12:31

Köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat! Még jobban eltántorítottatok a gyógyszertől...


Aki meg írta, hogy semmi szex, az nem is tudom minek ír ide, ha érdemben nem tud hozzászólni a témához, nyilván egyedülálló vagy nem is tudom, egészségére ha neki nem kell szex, de nem ez volt a kérdés...

20. 61a61656b0 (válaszként erre: 19. - 96e4cb8ca7)
2017. aug. 29. 11:45

A huvelygyurut is próbáltam,ugyanezek miatt hagytam abba. Aztán még néhány fajta gyógyszert, de mindegyiknél jelentkeztek elég durva mellekhatasok.

Gondolkoztam sokáig a mirena spirálon,de mivan ha attól is rosszul leszek... Itt 450 euróért rakják fel,ez elég sok pénz kísérletezni :)

19. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 18. - 61a61656b0)
2017. aug. 28. 21:17
Amit neked okozott a tabletta, az csak egy része a borzasztó mellékhatásoknak. Tudnám sorolni, kiknél miket idézett elő, szóval nem ajánlanám én sem a kérdezőnek. Talán egy hüvelygyűrűvel be lehet próbálkozni, állítólag kevesebb benne a hormon és nem cseszi szét az érzékenyebb emésztőrendszert. Amúgy én se lettem terhes megszakításos módszer mellett 8 évig, aztán a kisfiunk 3, a tesó 2 hónap próbálkozásra összejött :) szóval akár még működhet is ( tudom, ne mondjam annak akinél egyszer már nem vált be)
18. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. aug. 28. 17:00

Mi is megszakítással kezdtük naptár módszerrel kombinálva. Másfél év után terhes lettem :)

Kezdtük a terhesség után óvszerrel.

Majd próbálkoztam gyógyszerrel, borzasztó volt, nulla libidó és idegbajos, depressziós voltam.

Most visszatértünk az óvszerre,már nem olyan zavaró mint korábban,nyilván anélkül lenne a legjobb,de hát meg lehet szokni és így nincs rettegés menzesz előtt, hogy jön e vagy tesó lesz

2017. aug. 28. 16:28
no szex!
2017. aug. 28. 15:49
Én nem szexelek. Tuti módszer.
15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. aug. 28. 15:21

Pont ez az, hogy a gyakori együttlétekhez is a legjobb az óvszer mert hamar megszokjátok.


A megszakításos módszer hibaszázaléka 18% vagyis amellett, hogy a legjobb pillanatban kell abbahagyni, ráadásul így is minden 5. alkalom ugye nemkívánt terhességhez vezet. Esetleg azoknál nem,akik kevésbé termékenyek.


A gyógyszertől csökkenhet a libidód, és akkor úgy végződik,hogy hiába is szeded, ritkább együttlétekhez nem éri meg a sok kockázat, pl hüvelyszárazság, gombás fertőzések.


A spirâlt hordóknál viszont gyakoribb és erősebb is a menzesz, úgyhogy ha minden 3.héten egy hetet nem tudsz kihasználni, plusz a helyi gyulladáson alapszik, nem azon, hogy megfogan a baba de nem marad meg. Mesterségesen egy gyulladt nyálkahártyát idéz elő, aminek a következtében a gyulladásos nyák olyan sűrű, hogy áthatolhatatlan a sperma számára (ehhez hozzájön, hogy a spirál alakról is "visszacsúsznak)


Szóval mondanám,hogy óvszer (mert nem avatkozik be a hormonháztartásodba, nem kell félbeszakítani semmit és a betegsègektől is véd) de kategorikusan kijelentetted, hogy nem, esetleg mirena spirál? Az nem okoz gyulladást, és ha szerencséd van, pecsételgetős vérzést sem. Nem lesz tőle többször menzeszed sem, hanem inkább ritkábban. Én nem merném felrakatni de sokan meg vannak vele elégedve.

14. mosolykás (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2017. aug. 28. 15:12

Szerintem a spirál nemcsak azoknak ajánlott akik már nem szeretnének több babát, hanem kizárólag szült nőknek ajánlják! A mirena spirálról tudok nyilatkozni, nekem évekig fent volt, 5 évig védelmet nyújt, és bármikor levetethető a dokival.

Én is sokáig gondolkodtam, hogy mi legyen, mert gyógyszert nem szerettem volna szedni.

Tehát a megoldások: spirál, gyógyszer, megszakítás, hüvelygyűrű,pesszárium, hüvelykúp,

most hirtelen ezek jutottak eszembe.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook