Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbízható fogamzásgátló módszerek fórum

Megbízható fogamzásgátló módszerek (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. sziszi0528 (válaszként erre: 72. - Lolita2112)
2018. jún. 26. 05:28
Több kellemetlen mellékhatását is olvastam sajnos... Már eldöntöttem, valószínű spirál lesz.
2018. jún. 26. 02:04
gyogyszer,de meg ez sem 100 szazalekos,en pl 1 este nem vettem be es terhes lettem,ha hirtelenjeben kell meg az esemenyutani tablettat tudom ajanlani.
71. ángyombángyom (válaszként erre: 70. - Bobe212)
2018. jún. 21. 16:49
Na erre mondta megboldogult férfi rokonom (bocs) : Jó pina a lepedőről is fölszedi..
70. bobe212 (válaszként erre: 69. - Sziszi0528)
2017. szept. 15. 11:38

NEm így értettem a hazugságot...

Hanem a fogamzásgátló módszerek hatékonyságát mérő vizsgálatoknál hazudnak.

Pl. gyógyszer mellett estem teherbe történet, de kiderül, hogy 2 napig nem szedte be, vagy hasmenése volt, és akkor nem védekezett más módszerrel stb. Tehát azt mondja, hogy ők megszakítással védekeztek, és így lett terhes, de valójában akkor éppen nem szakították meg, amikor terhes lett. Nem egy ismerősnél derült ki, hogy valójában ez történt.

Ha valaki nagyon-nagyon nem akar gyereket nyilván nem javasolt ilyen módszer, házasságon kívül sem, stb. De amúgy jól csinálva tud jól működni két összeszokott ember között.

69. sziszi0528 (válaszként erre: 67. - Bobe212)
2017. szept. 15. 10:31
Maradjunk annyiban, hogy nekem nem hazudott a férjem, hiszen nem akartunk még gyereket ilyen hamar, teljesen más terveink voltak (lakáscsere, munkahelyváltás/keresés, stb), nem "csinált volna fel" - nem tudom szebben mondani - csak úgy kedvtelésből.
68. bobe212 (válaszként erre: 64. - Gribedli***)
2017. szept. 15. 00:13
Szerintem a nem kívánt terhességek jó része abból adódik, hogy semmilyen védekezést nem használnak. :)
67. bobe212 (válaszként erre: 65. - Csikil4ny)
2017. szept. 15. 00:10

Majdnem biztos, hogy ez ügyben hazudnak az emberek, leginkább a pasik, egyszerűen nem vették ki időben ennyi.

Vizsgálták párszor az előváladékot, ha volt is benne sperma, minimális mennyiségű, terhesség abból csoda lenne. De ha előtte élvezett már a pasi, és nem pisilt mosakodott, akkor újabb aktusnál már lehet elegendő sperma, az előző élvezésből ott maradtakból.

66. sziszi0528 (válaszként erre: 60. - Bobe212)
2017. szept. 8. 15:11

Szia!


Előváladékba jutott sperma eredménye, hogy 3 hét múlva szülök... :). 8 évig védekeztünk megszakítással, soha semmi gond, csúszás, mensi késés nem volt, mikor az első babánkkal próbálkoztunk szinte rögtön teherbe is estem (3. próbálkozós hónapban, tehát mondhatni, hogy én is termékeny vagyok). Mikor beköszöntött a kistesó, akkor is megszakítással védekeztünk, férjemnek előtte nem volt orgazmusa, mert ő marad mindig a "végére", ő megy el utoljára. Szóval én már ezért nem bízom ebben a módszerben, de attól függetlenül 8 éven keresztül szerettük így csinálni, mert egyrészt nem okozott gondot, hogy megvárja amíg én elmegyek, nem kellett bajlódni a gyógyszerrel, krémmel, gumival, stb, bármikor egymáséi lehettünk mindenféle para, előkészület és mellékhatás nélkül, természetesen. Hát ez most kilőve.

65. csikil4ny (válaszként erre: 60. - Bobe212)
2017. szept. 8. 15:07
Ezt magyarázd el az összes nőnek, akik emellett a "védekezési módszer" mellett estek teherbe. :)
64. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Bobe212)
2017. szept. 8. 13:58
Ja, és tényleg nem akarom, hogy úgy jöjjön le,hogy demonizálom a megszakítást. Nem is kell demonizâlni, hiszen az orvosok egyöntetűen az egész világon ezt tartják a legmegbízhatatlanabb módszernek és a nemkívánt terhességek túlnyomó része pont a megszakításos módszer miatt van, mert nem biztonságos, nem kell nekem külön demonizálnom mert az egész dolog magáért beszél.
63. gribedli*** (válaszként erre: 62. - Bobe212)
2017. szept. 8. 13:53
Olvasd vissza az indító hszt légyszi. Nem rólad van szó és a fórumindító nem azt kérdezte, hogy milyen módszerek vannak, hanem mivel ő pont megszakításos mellett lett terhes, neki ez kilőve. Szóval minden más módszer érdekelte inkább.
2017. szept. 8. 13:48
Tehát összegezve. Nem stabil, nem tartós kapcsolatban gumi, egyértelműen. Csak nem szeretem, ha démonizálják a "megszakításos" módszert, mert egyáltalán nem rossz az megfelelő emberrel, és kölcsönös elégedettségére szolgálhat mindkét félnek. De ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy "a legjobbkor kell kihúzni".
61. bobe212 (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2017. szept. 8. 13:41
Azért egy komoly kapcsolatban, házasságban úgy sem használ az ember full time gumit, pl. mert akkor nehezen lenne gyereke. :)
60. bobe212 (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2017. szept. 8. 13:39

Ez ennél bonyolultabb és összetettebb.

Nekem sosem volt orgazmus problémám a megszakítás miatt (nem is nevezném így igazából...), és hidd el a férfiak nagy része nem annyira szeret gumiba élvezni. Ha így lett volna, akkor az összes pasim, akivel gumival védekeztünk oda élvezett volna el, de alig-alig tették úgy. Inkább izé kiszedték, levették a gumit és másképpen fejezték be. Valahogy ebből sem azt szűrtem le, hogy a pasiknak ez annyira rossz lenne, hogy ki kell szedni.


Előváladékból nem igazán lehet terhebeesni, csak ezt nem érdeke egy gumi, meg gyógyszergyártó cégnek se rendesen megkutatni. Akkor lehet sperma az előváladékban, ha előtte volt már orgazmus, és utána nem mosakodott és pisilt a pasi. ÉN könnyen estem teherbe mindig, de csak akkor, ha belém élveztek. :) Ha kivették, akkor soha.

De mondjuk ilyen módszert az ember csak bizonyos férfiakkal gyakorol, minden más esetben ott a gumi.

59. gribedli*** (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2017. szept. 7. 08:57
De mindezt óvszerrel is megteheti csak kisebb eséllyel adják át egymásnak a betegségeket.
2017. szept. 7. 08:52
Marad az, hogy az ơsszes módszer jobban véd a terhességtől mint a megszakítás, és a betegségek ellen pedig csak az óvszer véd valamennyire, a többi pedig nulla a betegségek ellen.
57. gribedli*** (válaszként erre: 55. - Bobe212)
2017. szept. 7. 08:51

De a sajátját akkor is minden alkalommal csak "kint" élhette meg. Szerintem minden normális pasi megvárja a partnerét,és aztán élvez, csak ez a folytonos ki-be huzamos ideig valahol megfosztja őket valamitől, ami azoknak megmarad, akik nem a megszakítást választják. Egész más dolog az, amikor az ember pont úgy akarja, hogy na most ide vagy oda élvez, meg egész más az, amikor valami kötelező jelleggel kell tennie.


Aztán ne legyen igazam, de a dokik is ezt mondják, hogy azoknak a nőknek ritkább az orgazmusuk, akik megszakítással védekeznek. Jô,a te pasijaid egy órán át nem élveznek el, értem, ettől még a többségnek ez a stresszelés gondot okoz. Amellett, hogy nagyon nem biztonságos mert egy nő, aki nagyon termékeny, sitty sutty teherbe eshet az előváladéktól, aki meg amúgy sem az, az nyilván biztonságos módszernek fogja tartani, mert nem tudja magáról, hogy mondjuk neki már amúgy is csak mittudomén,30% esélye van teherbe esésre.

56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Bobe212)
2017. szept. 7. 06:36
Na ugye :) Ez így a normális. Mivel a nő a férfival ellentétben "többlövetű", így nincs is értelme az alaptalanul túlértékelt szimultán orgazmusnak. Helyette a férfi annyiszor juttatja csúcspontra a partnerét, ahányszor csak igényli a másik, és ha ő már végzett, akkor a férfi is ellőheti azt az egy patronját. Legalábbis nálunk ez így működik.
55. bobe212 (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 23:28
Az én egyik pasim pl. simán bírta akár 1 órán át is, szóval volt bőven lehetőségem orgazmushoz jutni, nem is egyhez. :))
54. bobe212 (válaszként erre: 49. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 23:21

Nem kell ezen stresszelnie. Nekem volt nem egy olyan férfi az életemben, akivel ez tökéletesen és teljesen felszabadultan működött, soha ebből gond nem volt, és ő is eléggé élvezte. :)

És olyan is volt, akivel soha nem csinálnám.

53. bobe212 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 23:20
Terhesség ellen lehet, hoyg annyira véd, de HPV ellen csak 70%, egyesek szeirnt még annyira sem. És ha van orális szex gumi nélkül, akkor azért meg főleg terjed elég sok minden...
2017. szept. 6. 17:25
NETOSSZ! :)
51. Böce
2017. szept. 6. 17:14
Pesszárium+zselé
50. c19ae8dd0a (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2017. szept. 6. 15:30

100 %-os nincs.

Ha valaki szexel, annak számolnia kell azzal, hogy teherbe esés lehet a következménye, bármilyen módszert is alkalmaz.

Vagy...menopausáig no szex.

49. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Bobe212)
2017. szept. 6. 14:23
Ha két embernek folyton azon kell stresszelnie, hogy mikor vegye ki, akkor azért eléggé rontja a nő lehetőségeit az orgazmushoz. Meg gondolom, a férfinak sem kellemes,nem szexelhetnek olyan felszabadultan. Bár mindenki maga tudja, hogy éveken át jót tesz-e mindez a szexuális életének, mit képes bevállalni.
48. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Bobe212)
2017. szept. 6. 14:20
Szerintem a 70% az elég jó ahhoz képest, hogy a többi módszer 0% védelmet nyújt, ugyanis semmilyen betegség ellen nem védenek, de az óvszer sem csak 70%védelmet nyújt, hanem olyan 95-öt szoktak mondani. Ez a nullához képest nagyon is jó.
47. bobe212 (válaszként erre: 44. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 13:43

A kivevős módszert mondjuk lehet jól csinálni (egy stabil kapcsolatban persze), és nem a legjobbkor kell kivenni, hanem még jóval előtte. A legjobbkor kivéve már késő. :)

NEm minden férfival működik, nem mindenki tanulja meg így kontrollálni.

46. bobe212 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. szept. 6. 13:42
Habár magam is gumi párti vagyok, azért eloszlatnék egy tévedést. A gumi nem véd meg attól, hogy elkapjál bármit is, max. kicsit nehezebben kapod el, de pl. HPV-hez elég bőrkontaktus, az óvszer csak 70%-os védelmet nyújt, és egy csomó más betegséghez meg elég az, ha van orális szex is.
2017. szept. 4. 20:18

100%-os védekezési mód nincs.

Gumi kiszakadhat

Fogamzásgátló tabletta mellett akármi nem szedhető,mert üti a hatását

Spirál mellett is estek már teherbe.

Gyorsan kihúzom módszer.. hát, tudjuk hogy az sem.

Most mondanám azt, hogy a legjobb,ha nem szexeltek, de az embernek vannak szükségletei.

44. gribedli*** (válaszként erre: 43. - Bc681dac13)
2017. aug. 30. 18:54
Én elfogadom az érvelésedet csak én nem érezném magam védve egy futó kapcsolatban óvszer nélkül, a stabilban meg már kezdetek óta ezt használjuk. Nem érezném felszabadultnak magam, ha tudnám, hogy egy tárgy van bennem és az egészségem érdekében a tabletta szóba se jöhet. Más meg mindenki azt csinál, amit akar, sem a szexuális szokásait, sem a védekezési módjait nem ítélem el. Bár a megszakítás az összes között gondolom, a legrosszabb, mert a legjobbkor kell kivenni, ez meg még a nő orgazmusára is kihat ha huzamos ideig ezzel védekeznek, nem tudnak felszabadultan szexelni, a többivel legalább nem kell abbahagyni folyton, de a betegségek ellen azok sem védenek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook