Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régóta meglévő pattanások, mitesszer fórum

Régóta meglévő pattanások, mitesszer (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 24. 21:55
köszönöm megfogok mindent probálni! remélem lesz valami:S és tudtok valamit mondani a pattanások utána hegekre vagyis inkább lyukakra? van már valami lézer ami tényleg hat?
82. reni79
2011. aug. 24. 12:58
Az egyetlen ami hatásos volt a pattanásokra nálam az a teafaolaj volt!Esténként az arclemosoba csepegtetek 2-3 cseppet és picit rajta hagyom utána lemosom!2 éve használom igy és nincs pattanásom.
81. 2f64521118 (válaszként erre: 80. - Mmmmmmm)
2011. aug. 24. 12:34
Bárcsak tudnék jó tanácsot adni,de sajnos úgy tűnik nincsen általános tanács.Ha tudsz angolul,vagy van aki segít a fordításban tudom ajánlani: www.acne.org .sok hasznos tippet kaphatsz, többek között sokaknak bevált az almaecet kívül belül, benzoil peroxid,cink (kelát), teafa olaj vagy valami egyéb módszer,ezek viszonylag olcsóak és van akinek hatásosak,próbáld ki.
2011. aug. 23. 11:58
Sziasztok! én is szedtem kétszer is roát ami jó volt de mindig visszajött. nagyon ronda a bőröm már nagyon rég óta nemtudom mit kezdjek vele! valaki adjon valami jó tanácsot
2011. aug. 17. 21:59

Sziasztok!


Régen írtam ide,de ígéretemhez hűen mondok egy végeredményt-vagyis inkább eredményt amivel zárok.Hátha valakinek segítek vele, ki tudja. Érdekes dolog ez, arc nélkül felvállalom a komplexusomat amit csak a családom tud: irigylem a tiszta bőrű embereket.Mikor csúnyább volt a bőröm mindenkit így figyeltem: "neki szép a bőre,neki nem"...irigyeltem aki felhőtlenül mosolygott a strandolós képein..."no lám neki nem kell alapozó smink nélkül is szép" :(


Nemrég együtt kellett mennem egy társasággal több napra vakációzni.Mondanom sem kell eszeveszettül napoztattam magam mert akkor alapozó nélkül is egész jó a helyez a barnás pirosság fedi a bőröm hibáit.És láss csodát: készült rólam egy fénykép, amit alig mertem megnézni milyen lesz a bőröm.Milyen?Semmi nem látszik,pedig csak egy minimális adag volt rajta alapozóból szinte semmi igazából.


Következtetés: valószínűleg kóros nyomkodási és bőr-gyötrési zavarom alakult ki az évek során,túl sokat foglalkoztam a bőrömmel,talán le kéne szerelnem a tükröket itthon.Ha nem piszkálom egészen jó a helyzet,baromira nem rosacea-szerű a kép.(persze mitesszer pattanás van,az valós probléma, ott is jött ki rajtam 2-3 darab csak én túldörzsölöm,túlnyomkodom,túlkaparom az elve keloid hajlamos fehér bőröm)



A szedett vitaminok, mindenfélék ártani nem ártottak, a hajam körmöm gyönyörű,de önmagukban semmit se használtak.


Letettem a káros összetételű alapozóm, egy jobb összetételűre cseréltem, illetve napoztatom a bőröm és így szuper.Próbálok leszokni a tapogatásról,kapargatásról,ha eszembe jutna nyomkodni a mitesszereket gyorsan keresek más elfoglaltságot,szedem a vitaminokat.Csoda nem történt a gond nem szűnt meg, továbbra is kritikusan szemlélem magam,de legalább megint jutottam egy lépést előre.A tejtermékek továbbra is tabu, attól romlik a helyzet.


Bocsánat ha összeszedetlen voltam,erről a témáról könyvet tudnék írni.Kitartást minden sorstársnak! :)

78. Bernuska (válaszként erre: 76. - 2f64521118)
2011. júl. 13. 16:51

Testsúly alapján számítják ki az ajánlott adagot... nekem kb. 10 hónapra jött ki, úgy, hogy először 20 utána 30-as adagot szedtem. 55 kiló vagyok. Nekem is szép volt már a bőröm a 6-7.hónapban is, de végig szedtem a gyógyszert.


Most végülis szép a bőröm...tegnapra begyógyult az egy szem ragyám is. :) A mitesszerek...na, azok termelődnek. Heti kétszer radírozok, na meg a kozmetikus-arctisztítás... :)

77. Bernuska (válaszként erre: 75. - Zebracsikó)
2011. júl. 13. 16:48

összességében szerintem jó volt.

most elkezdem újra a kúrát, kíváncsi leszek.

2011. júl. 12. 09:29

Gyuri bácsira én is gondoltam...semmi hasznát sem láttad??Nekem nyaralás van kilátásban, és ezerrel igyekszem addig összekaparható állapotba hozni a bőröm.Még várok az eredmények összesítésével...Egyelőre nem sok változás bőrügyileg.Igaz,rosszabbodni sem rosszabbodott,de ez engem nem vígasztal.


Roa...lehet hogy nem volt elég az adag,én nem tudom,mert mindig nagyon szép lett a bőröm, elég gyorsan reagált,és így a bőrgyogyi mindig minimálisra vitte az adagot.20 majd 10 mg...

75. zebracsikó (válaszként erre: 74. - Bernuska)
2011. júl. 11. 12:57
és, használtak a teák?
2011. júl. 11. 12:47

nekem Gyuri bácsi, a füves ember állított össze teákat, azt ittam 6 hétig... ez volt a legújabb próbálkozásom.


Azon csodálkozok, hogy a roac. neked nem volt túl nagy adag. Az 1 hónapos kúra említésre sem méltó... után meg a 10 hónapos...na az már jónak tűnik, kérdés, hogy elegendő mg-ot szedtél-e be?

73. Bernuska (válaszként erre: 71. - 2f64521118)
2011. júl. 11. 12:44

hmmm... ez igen...:)


a mitesszerekre jó lesz a mikrodermabrázió is...

a pattanásokra nem annyira...

72. f26ff63135 (válaszként erre: 71. - 2f64521118)
2011. jún. 26. 21:03

Nahát. :) Szia :)

Most keveredtem csak megint ide.

Gratulálok, hogy azért sok pozitív dolog történt. Majd leírod, hogy egy kicsit hosszabb idő elteltével mi lett az eredmény?

Tök rendi tőled, hogy másoknak szeretnél segíteni és megosztod a tapasztalataidat. :)

Kitartás, nagyon ügyes vagy! :)

2011. jún. 22. 12:06

Sziasztok!Nem tudom érdekel e valakit, de hátha segítség lehet ezért megírom mire haladtam azóta.


1.hát még mindig csak rosacea gyanús vagyok,vidéki bőrgyogyinál jártam eddig, erre futotta az idő/lehetőség egyelőre,de nem lettem sokkal okosabb.Helicobacter nincs,tesztelték ilyen vércseppes vizsgálattal.Piára,hidegre,melegre,idegességre,érzelmekre továbbra sem vörösödöm,egyáltalán nem.Ezért az orvos is inkább valami kontakt bőrirritációra voksol.Esetleg demodex atka...Csak azt nem tudom az mivel irtható ki, már ha az.


De ezt a részét igazából kicsit megint félretettem.


A másik része, a "regimen" :


külsőleg: aloe gél külsőleg főleg a pattik utáni sebek miatt, nehezen gyógyuló bőröm van(dmben rossbannban kapható fajta,kiválóan megteszi ez is)/la roche víz spray néha/szőlőmagolaj néha éjszakára, micellás arctisztító a további irritáció elkerülése végett.És persze alapozó alapozó... :P


belsőleg:dr chen-es probiotikum forte, dr chen-es 500mg c vitamin+b komplex+ ginseng tabletta, 60mg szerves cink elosztva egy napra,béta karotin e vitaminnal,niacin (b3) 200 mg/nap. Elmondom ezt miért: külföldi oldalakon találtam, hogy magas(abb) dózisú b3 és cink segített embereken akik pattanásosak, rosaceának mondott bajaik voltak.(pl www.acne.org.oldalon több ilyen sikersztori van,sajnos nem képpel)Természetesen mindenki egyedi eset,van akin semmit se javított, de én nem félek ilyen adagokat bevenni, egy próbát megér.És még: árpafű por,napi kétszer 1 teáskanál.Tej nuku, tejtermék szinte semmi,cukros gyümölcsjoghurtok kilőve. Annyi hogy főzeléket, mártásokat, salátaöntetet még mindig tejföllel,joghurttal készítem.Itt a nyár,néha egy-egy tejes jégrém is lecsúszik.Szénanáthás is vagyok,erre ha eszembe jut calcium pezsgőtabi.Hetente párszor nem nagyon megerőltető mozgás, nagyon-nagyon mérsékelt szoli.


Eredmény: A gyerekkorom óta tartó szénanáthám szinte eltűnt (jó kérdés most az pontosan mitől :)) eddig semmi se használt rá csak a gyógyszer) a bőröm mintha jobb lenne, de mivel nem olyan régóta csinálom ezt az egész új tortúrát még nem merek hosszú távon következtetést levonni.(több seb(szerű) van még mindig a bőrön,illetve ezek nyomai) Ami mindenképpen pozitív,hogy a hasam bámulatosan lapos lett :O, pedig ezzel mindig gondjaim voltak és az emésztésem tökéletesen beállt, erre is régen volt már példa. Bár nem akartam, és nem is hiányzott, de tuti hogy fogytam valamennyit, ami azért tetszik, mert főleg a hasam területe tűnt el látványosan, ezt ruhákon érzem nem is kicsit. Energikusabb vagyok, a körmöm fényes és nő mint a gomba. :) Mivel fél-1 hónap még nem nagy idő,adok ennek az egész cécónak 3 hónapot mondjuk.Aztán majd kiderül.


Gondoltam megírom ,hátha egyszer valakinek segítek.Elmondom hogy kezelje fenntartással ezt minden kedves fórumozó, minden ember egyedi eset,és mindenki a saját testéért felelős.


Csak ennyit szerettem volna :)


Szép napot nektek! :)

70. f859f446df (válaszként erre: 67. - 2f64521118)
2011. máj. 30. 21:40

Azért diganosztizáltasd mielőbb! És több helyen! Naturklinika, Gajdács doktornő 1 perc alatt megmondják, hogy ez e, erre szakosodtak. Addig ne kezd el találomra kezelgetni magad.

Ha rosacea, akkor ott valami belső gubanc is van eredendően, vagy valamilyen emésztőszervi és /vagy vmilyen nőgyógyászati gond.

69. 2f64521118 (válaszként erre: 68. - F26ff63135)
2011. máj. 30. 20:52
Köszönöm :)
68. f26ff63135 (válaszként erre: 63. - 2f64521118)
2011. máj. 30. 19:18

Csodálom a kitartásod!!! :)))

Nagyon-nagyon sikeres, hatásos megoldást kívánok! :)

67. 2f64521118 (válaszként erre: 65. - E4dadbdc0e)
2011. máj. 30. 18:24
Nos,még mindig nem vagyok benne 100% biztos,hogy ez rosacea. Sőt, lehet hogy én nem szedtem elég ideig a roát,és ha csinálnék egy nagy kúrát az helyrehozna véglegesen.Akkor megéri,inkább mint így lenni folyton...tényleg nagyon rontja az életminőséget,ezt most nem részletezném. Próbálkozom próbálkozom. Abba hogy valami gyógyíthatatlan nem tudok beletörődni. :/
66. zebracsikó (válaszként erre: 64. - 2f64521118)
2011. máj. 30. 17:40
és nem felejtsd el, hogy a tejet/tejterméket minden formában kerüld!!!
65. e4dadbdc0e (válaszként erre: 62. - 2f64521118)
2011. máj. 30. 16:51

És az megér neked annyit, hogy egy időre kevesebb mitesszered legyen, de a májadat meg a belső szerveidet tönkrevágd egy olyan erős méreggel?

Az én anyukám is rosaceas, és neki sem erősödik a nappal. Ezzel nem tudsz mit csinálni, az orvosok megmondták, hogy teljesen felesleges pénzkidobás minden krém meg szuperkezelés rá. Ez egy gyógyíthatatlan betegség.

2011. máj. 30. 16:09
ja igen, és nekiálltam minden nap egy calcium pezsgőtablettát is meginni, két legyet egy csapásra,szénanátha tünetet enyhíti...
2011. máj. 30. 15:58

Sziasztok!


Szerintem már nagyobb kárt nem tehetek magamban a kísérletezéssel, mint az orvosok, mint írtam kaptam én vizsgálat nélkül dianét, meg szedtem már roát is, annál rosszabb nincs.Igazából a klasszikus bőrgyógyászat kelléktára meglehetősen véges: fogamzásgátlók,antibiotikumok,külsőleg belsőleg, szárító rázókeverékek, roa, esetleg van aki ilyen olyan fényterápiát-lézeres kezelést hámlasztást csinál.


Én ehhez képest nyilván a számomra elérhető természetesebb módszereket preferálnám, ha nagyon magam alá zuhanok max roa...


Érdekes, hogy a rosaceások kivétel nélkül arról számoltak be, naptól romlott az állapotunk, nos nekem az mindig szépen helyreteszi a bőröm ha fokozatosan kezdem.


Összeállítottam egy kúrát magamnak(skinoren vagy finacea krém, óvatos napozás, béta karotin biotinnal, rutascorbin, lioton gél külsőleg,protexin probiotikum, zöldárpa por lugosítás céljából- ez a szett is egy kisebb vagyon lesz, de ártani nem hiszem hogy ártana :/) , ha valami csodás változást észlelek, meg fogom írni, illetve ellátogatok egy nődokihoz is vizsgálat céljából.


Egyébként nem hiszem hogy most bármi hirtelen csodás javulást hozna, de a semmitől még ez a is jobb.

62. 2f64521118 (válaszként erre: 61. - Flocon)
2011. máj. 30. 15:38

Szia!

Persze.Roaccutan rövidítése.Keress rá elég brutál gyógyszer,bőrproblémákra.csak receptre megy, előtte vérvizsgálat,májfunkció vizsgálat, és többek közt magzatkárosító!!terhesség tilos!

61. Flocon
2011. máj. 30. 14:38
Valaki leírná mi az a roa?
2011. máj. 30. 10:35
Fórum a rosacea-ról: [link]
59. e4dadbdc0e (válaszként erre: 53. - 2f64521118)
2011. máj. 29. 18:06
Olyan nincs, hogy nem tudják mi a bajod, addig kell menni, amíg megmondja az orvos. Addig meg ne kísérletezgess magadon, mert nagyobb kárt is csinálhatsz magaddal!
58. f26ff63135 (válaszként erre: 57. - F859f446df)
2011. máj. 29. 18:04
Igen, kábé... :)))
57. f859f446df (válaszként erre: 55. - F26ff63135)
2011. máj. 29. 17:58
10 ezer/óra díjazásért elmesélhetted volna a testi panaszaidat. :)
56. f859f446df (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2011. máj. 29. 17:56

Kimásoltam neki- azért volt idézőjelben.

Azt írtam, hogy a rosacea az egy következmény, egy betegség, de valami már meglévő betegség jelzője, és annak is, hogy a szervezete el van savasodva. Igen, a kiserek betegsége, de ez csak a mellékszáll, a következmény, tehát nem a fő betegség, capice?

Nem is értem, hogy nem küldték el a bőrgyógyászok alapos laborra meg nőgyógyászati vizsgálatra.

99,9 százalék, hogy rosaceás. Teljesen tipikusak a tünetei, amiket leírt, négy évig tömegével láttam ezeket. De örülnék, ha tévednék, mert ezzel tényleg nem tudnak mit kezdeni, és idővel még rosszabb meg csúnyább lesz sajnos.

Viszont minél előbb diganosztizálni kell, mert az, hogy csak így láttatlanban tök laikus emberek talágatnak neki, meg mindenféle dolgok kipróbálását javolják- amik nem következmény nélküliek - az nem egy veszélytelen és mindenképpen tök éretelmetlen művelet. Ennyi erővel lottózhatna is. Csak itt az egészségéről, meg az arcáról van szó...

55. f26ff63135 (válaszként erre: 47. - F859f446df)
2011. máj. 29. 17:56
De van. Engem még pszichológushoz is elakartak küldeni, mert lehet lelki ok mondták. Meg lehet azért, mert a bőrgyógyász barátnője pszichológus volt. :DDD
54. zebracsikó (válaszként erre: 51. - F859f446df)
2011. máj. 29. 17:41

éppen Te írtad a 44. hsz-ban:

"a rosacea az arc kisereinek a betegsége"

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook