Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban mennyit kell fizetni fogadott szülésznőnek? fórum

Margit Kórházban mennyit kell fizetni fogadott szülésznőnek? (tudásbázis kérdés)


16. Csibike77 (válaszként erre: 15. - EsztyMorgan)
2013. dec. 14. 19:56

Ismerem a Burik dokit,voltam nála ügyeleten,tényleg rendes volt.

Én Dr.Mihályinál szeretnék szülni,remélem nem lesz

szabin és ott tud lenni.

Nem tudom meddig bírja a kisbaba odabent,de néha

úgy érzem már nem sokáig.

36 hetes vagyok.

15. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Csibike77)
2013. dec. 14. 11:10

Köszönöm :) bár annyira már nem kisbaba, 17 hónapos múlt.

Burik Zoltánnál szültem, 1000%-ig meg voltam vele elégedve, bátran ajánlom.

14. Csibike77 (válaszként erre: 13. - EsztyMorgan)
2013. dec. 13. 21:34

Köszönöm a hozzászólást!

Gratulálok a kisbabához!

Megkérdezhetem kinél szültél?

13. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Manituani)
2013. dec. 13. 16:00
Én a Margitban szültem, a kánikula közepén. Nem volt fogadott szülésznőm, mégis emberszámba vettek, amikor szükségem volt rá, jött. Igen az igaz,h közben ingázott köztünk, négyen vagy öten szültünk aznap.. de nekem még jó is volt,h nem volt a fenekemben. Csak akkor volt mellettem amikor én igényeltem, a fájásoktól meg amúgy se nagyon érzékeltem semmit. :)
2013. dec. 10. 17:10

Köszönöm a tanácsot!

Nem semmi a 40 ezer,de majd meglátjuk,ha tényleg

ilyen sokat számít egy fogadott szülésznő akkor biztos

megéri.

Végül is nem mindegy hogy csak velünk foglalkozik

vagy még 3-4 vajúdóval.

2013. dec. 10. 13:31

Szia!


Fogadj, ha megteheted anyagilag, kb. 40 000 ft-ot szoktak adni szülésznőnek. Nekem csak orvos volt fogadva, de a szülés nagyrészében a szülésznő van veled, az orvos rádnézeget hogy, hogy vagy, engedélyezi a fájdalomcsillapítókat és a végén a kitolási szakaszban, utána varrásnál van nagyobb szerepe. Ha fogadott biztosan kiméletesebben mennek ezek a dolgok illetve akkor fontos ha császároznak. Tehát a szülésznő van igazából ott veled. Ha újra szülnék, én mindenképp fogadnék. :-)

10. 130454e42d (válaszként erre: 4. - N-drew)
2013. dec. 8. 16:02

A posztban fogadott szülésznőről volt szó. Ha elvárja, hogy bent legyen nála munkaidőn kívül is akár az már plusz szolgáltatás.

Azt viszont nem engedélyeném, hogy valaki a munkaideje alatt az őt megfogadó beteget lássa el. A fizetését azért kapja, hogy minden beteget egyformán lásson el, ha magánbeteggel van a többieket "károsítja" meg.

2013. dec. 8. 16:01

Hát igen, biztonságot jelent...

Nálam mondjuk az volt, hogy fogadott orvosom volt, és semmivel sem részesültek rosszabb bánásmódban a szobatársaim (3 csaj), akik nem fogadtak orvost. Annyi, hogy az én dokim éjszaka, felhőszakadásban bejött 30 km-ről megszüleszteni. Nekem ez akkor biztonságérzetet adott, de akkor, abban a helyzetben az éppen ott levő ügyeletes doki is szuper volt a "csak úgy beeső" kismamákkal. (De ugye nem látunk a jövőbe.)

Engem amúgy ezekben a szabott tarifákban az bosszant legjobban, hogy adózatlanul, zsebből zsebbe megy (miközben a doki a kórház eszközeivel, infrastruktúrájával dolgozik).

2013. dec. 8. 15:53

Köszönöm a válaszokat!

Az orvosom fogadott lesz,már megbeszéltem vele,összeget nem mondott.

Nem tudom hogy fogadjak-e szülésznőt?

Hallottam már mindenfélét,hogy jobb mint egy orvos

inkább szülésznőm legyen de én ragaszkodom az

orvosomhoz.

Azonban nem tudom mennyi lenne egy fogadott

szülésznő,ha nagyon sok akkor lehet hogy az már nem

fér bele a költségvetésbe.

Ezért érdeklődnék az ár miatt.

Tudom azt gondoljátok ha nincs pénz minek fogadok orvost hisz "ingyen" is szülhetnék.

De nekem biztonságot jelent az az orvos aki évek óta kezel,sajnos már két babát elveszítettünk nem mondom hogy az orvos miatt de akkor idegen orvoshoz kerültem nem biztos hogy az én orvosomnál máslépp alakult volna de ott van "lehet hogy mégis".Anyagilag meg azért vagyunk szétcsúszva mert hosszú évek óta babaprogramosok vagyunk.

Aki jár/járt ilyenre és normál fizetésből él annak ezt nem

kell ecsetelnem....

7. andersen2 (válaszként erre: 6. - Hannababa13)
2013. dec. 8. 10:21
Látva és érezve mekkora felelősség van rajtuk,nem alszanak eleget,bármikor van aki még a szabadságáról is bemegy a kórházba ha szülni kell,éjszaka is lehet hívni stb.Ezek után még emberek is maradnak,nem a péhzért csinálják,mert nem kéri,de van aki honorálni szeretné.Persze a másik álláspontot is megértem.Az első gyermeknél le kellett váltsam a dokimat akinél már a másodikat szültem.7. hónapban a kórház magánkézre került.Találtam a barossban egy dokit de rákszűrésre el se mentem hozzá,mert olyan vad volt.A másik orvos felajánlotta,ha megszülök nyugodtan visszajárhatok,és így is lett,másodikat nála szültem.Bár lett volna pénzem az elsőnél is.Nem vártam volna majdnem 6 évet a második gyerkőccel,nem tudtam feldolgozni az első szülést,valószínű a doki miatt is .Sokan büszkeségi kérdést csinálnak belőle.Ők nem a körzeti orvos,akihez időpontra se lehet beférni,vagy félre kezel és elvárja a pénzt.Az a lényeg,hogy ha fizet ha nem az ember ,sokszor a szerencsén múlik,kihez kerül szülni.
2013. dec. 8. 02:26

a lányom magándokihoz járt,és annál is szült.


előtte megtudta,hogy ki a legjobb,legkedvesebb szülésznő ,és megkérte,hogy legyen vele szüléskor!


lányom ugy gondolta,mivel a magánrendelésen ,plussz pénzt is szokott adni,nem ad szülés után pénzt. nem is adott,és ugyan olyan kedves ellátásban részesült,mint aki adott.3 óra hossza alatt megszületett az unokám!


nem szabad az orvosokat nagyon elkapatni,mert akkor sem végeznek jobb munkát. SŐT!


1 VIZSGÁLAT 10.000 FRT VOLT,ÉS 12.000 FRT-OT KAPOTT MINDIG!

2013. dec. 7. 23:43
Szerintem ez nem kórház kérdése,hanem orvos-szülésznő páros kérdése.Én megkérdeztem a dokim,anyagilag mire számítsak,azt mondta 120 e.Nagyot nyeltem,de másnál nem szülnék,kinyőgtük.A szülésznő anyagi részét is ő mondta,adott irányt,40 e ft.Tudom,nem mindenki engedheti meg magának,hogy hálapénzt adjon.Az én dokim és szülésznőm verhetetlen páros volt ,végig vonyítottam a szülést és egy negatív hangnem sem hallatszott,mellettem álltak,emberileg nagyon ott voltak.Ilyen szülész párost kívánok mindenkinek.Nem kell fizetni,illik manapság.Utána rájössz,hogy megérte,mert olyan segítőd volt életed legszebb napján,hogy mindíg szívesen gondolsz vissza arra a napra akármilyen nehéz is a szülés.Hallottam sok olyat,hogy nem volt választott szülész/nö és csak úgy beestek a kórházba szülni,és lealázták a vajúdó,hangosan kinlódó anyát,hogy csenben,nem fáj az annyira ,stb.Szerintem kérdezd meg a dokid.
4. N-drew (válaszként erre: 2. - Emília Horváthné)
2013. dec. 7. 23:36

Annak hívják, de nem büntetik, ha valami "fejes" - mondjuk egy főorvos - tud róla.


Különben nekem a "mennyit kell" szúrja a szemem. Semennyit sem kell, nem az alapján döntjük el, hanem utána, attól függően, milyen volt a hozzáállás az érintettek résézről.


De én nem vagyok ennek híve. A péknek sem adunk hálazpénzt, mert megsütötte a kenyeret, a tűzoltónak sem fizetünk, mert eloltotta a tüzet, a villamosvezetőnek sem adunk, mert vezeti a villamost... Röviden ne azért adjunk neki, mert elvégezte a dolgát, hanem, mert esetleg többet adott valamivel, ha más nem, kedvességből.

3. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Csibike77)
2013. dec. 7. 23:25
Én a Margitban szültem de nem fizettem szülésznőnek. Gondolom amúgy megbeszélés tárgyát képezi.
2013. dec. 7. 22:53
De ezt hála....-nek hívják nem? Úgy hallottam a hírekbe hogy ezt is büntetni fogják.
2013. dec. 7. 22:23
Margit Kórházban mennyit kell fizetni fogadott szülésznőnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook