Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


173. 788165bfc9 (válaszként erre: 168. - Jessica28)
2008. máj. 13. 21:30

:) Van ám béta-karotin a sárgarépában is sok... :)

Azt szeretném kérdezni, hogy terhesség előtt napi egyet kell szedni?

Folsav kell mellé?

2008. máj. 12. 13:09
Elevitet szedtem, de csak 1 db-zal és azt is minden másnap szedtem be csak...meg vasat,,,,
171. kombar
2008. máj. 6. 11:46
Nagyon köszi.Akkor megnyugodtam, mert mindenhol azt olvastam, hogy a filmtablettákat tilos összetörni! De akkor miért van rajta törő vonal? :)
170. gyebitimi (válaszként erre: 166. - Kombar)
2008. máj. 6. 11:38

Szia.

Szerintem simán kettétörheted!Én a Maternát szedem és széttöröm mert nekem is nehéz lenyelni a nagyobb gyógyszereket!


Én nem is értem,hogy miért csinálják ilyen buzi nagyra!Inkább bevennék kettő kisebbet mint egy nagyot!Herótom van már tőlük!

169. pagnes.
2008. máj. 6. 11:27

Szerintem abban, hogy mostanában nagyobb babák születnek nem a vitaminok játszanak szerepet, hanem inkább az ételek, amiket megeszünk, hiszen azokat állítják elő úgy, hogy tömegnövelőt adnak hozzá. A sertésnek, csirkének is azt adnak, ill. a növényeket is génmanipulálják, így nem csoda, hogy az emberek is egyre nagyobbak lesznek. pár száz évvel ezelőtt még milyen kicsik voltak az emberek, csak meg kell nézni egy régi házat, milyen kicsi az ajtaja...

És a mai ételekben sajnos nincs elég vitamin, ezért kell pótolni. Persze jó lenne, ha az ember megenne 1-2 kiló gyümölcsöt és az fedezné a napi vitaminmennyiséget, de sajnos én már nem hiszem el hogy abban van annyi... Bár ki tuja...

2008. máj. 1. 14:40

Sziasztok!

Mi pár hónapja tervezzük a babyt és szedem a Gravidát! Az első hónapban az Elevitet szedtem, de a második hónapban a gyógyszertárban az asszisztens azt ajánlotta, hogy a Gravidát szedjem, mert a Gravidában benne van az A vitamin és az A vitamin elővitaminja a béta karotin is, amit a szervezet nem tud előállitani magától és voltaképpen ez az elővitamin segit bizonyos fejlődési rendellenességek megelőzésében, ami az Elevitben nincsen meg.

Szóval az Elevitben tényleg nincsen ez a béta karotin, az A vitamin elővitaminja. Ezért én inkább a Gravidát (Béres) ajánlanám mindenkinek.

Ti hallottatok már erről , amit én leirtam! Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

167. 127f14054c (válaszként erre: 166. - Kombar)
2008. ápr. 29. 13:23
szia..szerintem ossze is raghatod csak lenyeld valahogy:-))
166. kombar
2008. ápr. 29. 13:20

Sziasztok!

Én még csak most kezdem itt a dolgot.. :)

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy szabad-e az Elevitet kettétörni, Sajnos nem tudom lenyelni egyben. Kisgyerek korom óta gondok vannak a nagyobb méretű gyógyszerek lenyelésében.

Előre is köszi!!!

165. tafonta (válaszként erre: 162. - Borek.ancsa)
2008. ápr. 21. 10:30

Szia!

Szerintem is elég az Elevit, csak akkor szedj mellé mást, ha az orvosod javasolja/felírja.

164. borek.ancsa (válaszként erre: 163. - Mézeszserbó)
2008. ápr. 20. 21:49
Köszi az infót! Én is így gondoltam. Elég mellé a jó táplálkozás...
163. mézeszserbó (válaszként erre: 162. - Borek.ancsa)
2008. ápr. 20. 19:11

Szia!

Szerintem nem szükséges mást szedni mellé. Ha görcsöl a hasad, szedhetsz rá magnéziumot. Amúgy elég az Elevit.

2008. ápr. 20. 18:37
Sziasztok! Kérdésem: Elevitet szedek (napi 1) 6 hetes és 2 napos vagyok, kell-e szednem mellé valamilyen kiegészítő vitamint vagy az Elevit fedezi a szükséges mennyiséget?
2008. ápr. 12. 18:53

A magzatvédő vitaminok és a Folsav nagy mértékben csökkentik a veleszületett rendellenességek előfordulását. Ezért a tervezett baba előtt már három hónappal érdemes elkezdeni. És legalább az első trimeszterben fontos szedni. Utána inkább csak ajánlott, mivel bármennyire is próbál az ember változatosan táplálkozni, szinte lehetetlen minden szükséges vitamint és ásványi anyagot a szervezetbe vinni a szükséges mennyiségben.

Én először Gravidát szedtem, de olyan erős hányingerem volt tőle, hogy Elevitre váltottam.

Szedem mellé a MagneB6-ot és a 12. hétig szedtem még napi +1 Folsavat is.

Ez a babuci a 4. gyermekünk. Az első három nem született se kis, se túl nagy súllyal. 3300 (1 hét túlhordás után), 3450 (3 héttel korábban), 3750 gr.(normál időben).

Én mindenkinek csak javasolni tudom.

160. McKenzi
2008. ápr. 10. 22:53

Ismerőseimnél ott lett nagy a baba, ahol maguk a szülők is nagy súllyal születtek.

Férjem is és én is kisebb súllyal születtünk, a gyerekünk szintén.

Ha már összefüggéseket keresünk ;)

159. McKenzi (válaszként erre: 158. - McKenzi)
2008. ápr. 10. 22:51

emellett szedtem folsavat, és a hetedik-.nyolcadik hónapban magne B6-ot

Viszont én keveset ettem mert folyton rosszul voltam, ha többet ettem ki is hánytam... így nagyon fontosnak éreztem a vitamin szedését.

158. McKenzi (válaszként erre: 149. - M_Marcsa)
2008. ápr. 10. 22:47
Nekem azt mondta a doki, hogy szedjem, mert táplálkozással nagyon kevset viszünk be és az én babám elevit mellett is 2.8-al született
2008. ápr. 10. 22:40

Sziasztok!

Az már túlzás, ha szedem a Gravidát és melette folsavat+BétaKarotin-t is a bőr miatt?

2008. márc. 22. 21:35

Sziasztok!

Olyat lehet, hogy terhesség előtt és mondjuk az első hónapban szed valamit az ember utánna meg csak gyümik?

2008. márc. 22. 20:32
Nem jött be egyik sem,és nem is szedtem,inkább bírtam 5 banánt befalni,mint azt az egy szem tablettát..egyszerűen hányingerem volt tőle,nem bírtam:(
2008. márc. 22. 19:40

Sziasztok!


Nekem is ajánlotta a nőgyógyászom hogy kezdjek el a tervezett baba program előtt 1-2 hónappal szedni Gravidát de abba kellett hagyjam egy hét után mert minden reggel hánytam tőle és nem a baba jött :(


Tehát most tervezem, hogy veszek egy doboz elevitet.

Tudja valaki esetleg mostanság mennyibe kerül egy dobozzal?

2008. márc. 14. 13:37

Én elsőnek a Hip terhesvitaminját ittam. Nem olcsó de jó votl, mert csak gyömölcs és zöldségbőlszármazó vitaminok voltak benne. De nagyon nehezen lehetett beszerezni, és ekkor az orvosom tanácsára átáltam a Gravidára.

Féltem tőle, hogy ennek hatására a kilók gyorsan fognak jönni, de hálistennek nem így történt.

2008. febr. 25. 15:20

Ha nem dohányzol, felesleges mindegyik.

Az én lányo 3650gr volt, gyógyszerek nélkül!

Nekem is mondta 1 szülésznő ismerősöm, hogy ne szedjem, mert nagy lesz a baba feje stb.

Persze A védőnők ajánlgatják, pedig anno ők sem szedtek ilyet!

151. M_Marcsa (válaszként erre: 150. - Kiki74)
2008. febr. 23. 21:58
Nekem is vannak hasonló ismerőseim.
150. Kiki74 (válaszként erre: 149. - M_Marcsa)
2008. febr. 23. 21:57

Nekem azt, hogy nagy lesz a baba, olyan kismamák mondták akik vmelyiket szedték.

Nehéz is volt nekik megszülni azt biztos.

149. M_Marcsa (válaszként erre: 148. - Kiki74)
2008. febr. 23. 21:50

Dettó.

A doki azt mondta, nem ajánlja, mert mesterségesen nagy lesz a baba.És azt nehezebb megszülni. Így is 3600 gramm volt.

148. Kiki74
2008. febr. 23. 21:25

Én egyiket sem szedtem, és mindkét gyermekem egészségesen jött a világra.

Az enyémek vitamin nélkül is 3 kiló felett voltak.

Az orvosom egyiket sem ajánlotta.

2008. febr. 23. 20:56

Sziasztok!


Én szedtem az Elevitet,de állandoan álmos voltam és fáradt,most a Gravidát szedem egyenlöre nincs problémám vele.

146. Mocori (válaszként erre: 140. - Zsozso323)
2008. jan. 26. 18:54

Szia!


Nekem is volt, hogy fájt a pocakom, akkor én is magneB6-ot kaptam be, 2 szemet (csak akkor volt hatásos) és negyed órán belül el is múlt. Ha fáj, nyugodtan szedj be.

145. Duncan (válaszként erre: 144. - Zsozso323)
2008. jan. 26. 18:54
a sok ülés sem tesz jót! sokszor ezért is szokott fájni és görcsölni:) de ha nem múlik akkor azért hívd fel az orvost:)
2008. jan. 26. 18:51
köszi a segitséget!!beszedtem 2 db magne b6-ot..most már jobb sétáltam is egypicikét!!rem jo lesz s nem lesz baj!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook