Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
263. f64f0d9a69 (válaszként erre: 262. - Gerhi)
2009. aug. 6. 13:09
Ezért jók azok a készítmények amikben béta karotin van. A máj csak annyit alakít át A vitaminná, amennyire szükség van. Nem lehet túladagolni.
262. gerhi (válaszként erre: 259. - Bridzsit76)
2009. aug. 6. 08:33
Valahol meg is talaltam az Elevit teljes betegtajekoztatojat, amiben szerepel, hogy a keszitmeny A vitamint tartalmaz ezert figyelni kell az etrendre az A vitamin tuladagolas miatt. Ez a szoveg valahogy a magyar forditasbol kimaradt.
261. gerhi (válaszként erre: 259. - Bridzsit76)
2009. aug. 6. 08:26
En is a femibiont kezdtem el szedni ezek utan. Termeszetesen rakerdeztem, arra, hogy nincs szukseg A vitaminra? A valasz az volt, hogy a kismama a taplalekkal elegendo A vitamint visz be a szervezetbe. (tojas, tej, hus, stb) ha meg melle szed A vitamint akkor konnyen tuladagolas lehet aminek a kov. a magzat rendellenes fejlodese, deformitas.
2009. aug. 3. 14:07

New Life, a kisunokám ettől (is) lett egészséges kisbaba.

3070 grammal született és az anyukája még mindig szedi, mert benne van minden fontos.

Ca, Mg, vas jód, kolin , inozitol - hogy okos legyen :))

Anyukájának nem hullik a haja, jó a foga.

(Már 9 hónapos.)

259. Bridzsit76 (válaszként erre: 257. - Gerhi)
2009. aug. 3. 13:52

Szia!

A femibionban egyáltalán nincs A vitamin.

Ezek szerint arra nincs is szükségünk?

258. Bridzsit76 (válaszként erre: 254. - Ági05)
2009. aug. 3. 13:51

Szia! Nekem több doki is ezt ajánlotta. Én si ezt szedem. Állítólag olyan összetételben van benne jelen a folsav, hogy könnyebben fel túd szívódni.

Nálunk ez különösen fontos szempont volt, mert előző terhességemnél fejlődési rendellenességet állapítottak meg. Így én már 1 éve ezt szedem és még + 3-6 mg folsavat hozzá.

257. gerhi (válaszként erre: 256. - Sinkoneeszter)
2009. júl. 24. 17:27

Sziasztok!

Leirom, hogy mi tortent velem. Mar ket eve Nemetorszagban elek, de Magyarorszagon elmentunk a Gyermekegeszsegugyi kozpontba gyerektervezesi programra. Ott az Elevitet ajanlottak, amit el is kezdtem szedni. Csak 30 darabosat vettem otthon ezert hamar elfogyott. Bementem a nemetorszagi gyogyszertarba, hogy veszek meg. A gyogyszeresz nagy szemeket meresztett ram amikor odaadtam neki a dobozt, hogy ilyet kerek. Itt nem ismertek az Elevitet. Pedig a Bayern gyogyszergyar termeke!

Amikor elmondtam, hogy mi ez a gyogyszer, megnezte az osszetevoket es szornyulkodott!!!!

Azt mondta: ez a tabletta veszelyes a terheseknek! Hiszen ez nagyobb mennyisegu A vitamint tartalmaz! (az A vitamin-kulonosen az elso fazisban- deformitast okozhat! A masik eszrevetel, hogy nincs benne Jod. Hiaba mondtam, hogy azt a tajekoztatast kaptam, hogy eleg az a mennyiseg ami a konyhasoban es a vizben van. Erre o csovalta a fejet. Azt mondta, hogy nem tudja ki adta ezt a keszitmenyt, de azonnal hadjam abba a szedeset!

Az ELEVIT-et Nemetorszagban nem lehet forgalombahozni, mert veszelyes a magas A vitamin tartalma miatt!!!

Azt hiszem ezt meg kellett osztanom veletek.

2009. jún. 10. 10:03

Sziasztok!Saját véleményem: elevit - jó és nem jött vissza reggelivel együtt; - gravida, visszajött reggelivel együtt, sok társammal egyetembe, akik most szeretnénk babát,- femibion: azt hallottam jó, de elég drága és két féle van belőle 12 hétig és a szülésig!

Mindenképen a dokihoz kell igazodni, én 2 hónapja elevitet és folsavat szedek, ha összejön a babó utána pregnavitot és folsavat! Az első terhességnél is így volt és egészséges lett a fiam!!

255. azure_
2009. jún. 8. 10:25

Sziasztok!

Én a femibiont szedtem és nagyon meg votlam vele elégedve. Csak az első harmadban főként a folsav miatt ajánlották, jelenleg nem szedek semmit. Engem az Elevitről alapban lebeszéltek, a Gravidáról semmit nem hallottam, az orovosom pedig csak az Elevitet ajánlotta. Megbeszéltük, hogy én azt nem szeretném, de nem ajánlott mást. A gyógyszertárban a hölgy volt olyan kedves és ajánlott helyette. :)

254. Ági05
2009. jún. 6. 22:23
Azt hallottam, hogy a Gravidánál és az Elevitnél is jobb a Femibion. Mit tudtok róla?
2009. jún. 6. 17:06

Sziasztok!


Én is Elevitet szedek, remélem, hogy összejön hamarosan a baba! Párommal már 10 hónapja próbálkozunk, de eddig semmi! :( Mindenki aki babát szeretne, sok sikert és kitartást hozzá!:)

Puszi mindenkinek

252. micimacko72 (válaszként erre: 250. - Tkgabi)
2009. jún. 2. 17:13
írsz pár szót ezekről a termékekről? Köszi
251. Pajola
2009. jún. 1. 21:16

Szia!

Én az Elevitet szedtem 3hónappal a fogantatás előtt kezdtem el.Egészséges kisfiam született 2001.12.31.

250. tkgabi (válaszként erre: 249. - Micimacko72)
2009. máj. 17. 23:29

Szia!

Őszintén szólva nagy változást nem észleltem,mikor használtam az Ökonet termékeit,de nem szidom,mert biztosan benne van minden alapanyag,ami fontos.Lehet,várandósan utálós is az ember,de még most is hányingerem van,ha a kálcium szagára gondolok.Mostanában(nem várandósan)találkoztam azokkal a termékekkel,melyek tényleg nagy pozitív változást hoztak az egészségembe(és családoméba),100%-osan természetes alapanyag,nem magyar,de én csak ezt használnám,ha újra babát várnék,akkor is.

249. micimacko72 (válaszként erre: 248. - Tkgabi)
2009. máj. 16. 09:36

igen, igazad van, tényleg vannak már náluk Usa vitaminok is. a terhesvitamin is az, de én épp calcium-magnéziumot rendeltem a dokim szerint azt jó szedni és ez is Usa.

Eddig arról volt ""hires"" csak magyar termékeket forgalmaznak.

Neked beváltak ezek a vitaminok?

248. tkgabi (válaszként erre: 246. - Micimacko72)
2009. máj. 16. 00:48

Szia!

Az Ökonetnél vannak Magyarországon előállított termékek is(vízszűrő meg ilyesmik),de a vitaminok az USA-ból érkeznek.Onnan tudom,hogy nekem pont terhesség alatt hozott egy ökonetes rokonom(persze,pénzért)Korall kálciumot,és Lecithint,és mindkettőre rá volt írva,hogy az USA-ban gyártották.Úgyhogy ezt szóvá is tettem,mert addig én is úgy tudtam,magyar termékek.

247. d3b95f45ba (válaszként erre: 244. - Kerepe)
2009. máj. 15. 15:06
Igen,a folsav az jó,azt kellett szednem egyedül de semmi más mű vitamint nem.Itt a jó idő,a gyümölcs szezon, egyetek friss gyümölcsött/zöldséget ennél jobb nincs!
246. micimacko72 (válaszként erre: 242. - Tkgabi)
2009. máj. 15. 12:21
az ökonet termékei is magyarok "állítólag" s nagyon dícsérik azt a terhesvitamint is :-)) Nekem a genetikán magne B 6 vitamint ajánlotta a doki nagyon.
245. Kerepe (válaszként erre: 239. - Eraa)
2009. máj. 14. 15:58

Kedves eraa!


A folsav vitamin csökkenti a vetélés kockázatát! Ez egyébként a magzatvédő vitaminok legfontosabb eleme is. Tök olcsón hozzá lehet jutni és vhol a neten is meg lehet rendelni, úgy emlékszem.

244. Kerepe
2009. máj. 14. 15:56

Szedjetek csak folsavat!


Ha megnéztek a TV-ben, vagy újságban egy terhesvitamin reklámot, ott is kiemelik az összetevők közül a Folsavat, mint a legfontosabb elemet, így ha anyagilag is jól akartok járni, elég ha azt szeditek és mellette sok gyümölcsöt és zöldséget esztek!

2009. máj. 14. 10:25
Nekem azt mondta a dokim, hogy ne egyek ilye vitaminokat, hanem egyek sok zöldséget és gyümölcsöt!!!Én így tettem.Minek ez a sok mű vitamin??? Vajon miért születnek mostanában nagy gyerekek? Régen sem voltak terhes vitaminok.Ha valakinél baj van,hiába szedi a vitamint,az nem fogja megváltoztatni.Szerintem!
242. tkgabi
2009. máj. 14. 09:42
Sziasztok!Gravidát szedtem(tudom,hülyeség,de nekem számít,hogy magyar termék legyen minden,amit használok),és egy életerős babám született.
2009. máj. 12. 19:11

Sziasztok!

90 db-os Gravida-ból 4 szem hiányzik, eladnám 4000 Ft-ért. (én rosszul vagyok tőle)

Ha valakinek szüksége van rá, írjon!

Köszi

240. mgagi (válaszként erre: 239. - Eraa)
2009. máj. 7. 13:14
Én az elevitet ajánlom. Egészséges kislányom született. Én előtte 3 hónappal kezdtem el szedni. 10 apgartja lett.
239. eraa
2009. máj. 7. 12:22

sziasztok!tavaly juniusban elvesztetten a babamat es most 5 hetes terhes vagyok nagyon felek hogy megint elveszthetem!!nagyon szeretnem eszt a babat es mindent megteszek hogy egesseges legyen!!mit tegyek hogy ne forduljon elo ami tavaly tortent velem??segitsetek ha van koztetek valaki aki igy jart!! mit szoltok az elevithez!??

addig is koszonom mindenkinek!!!

2009. máj. 6. 20:07

Írjon privit, akit érdekel!

Bea

2009. máj. 6. 20:07

Sziasztok!

Bocsi a beleszólásért!

Megmaradt a 90 db-os Gravidámból 58 szem, 3000 Ft-ért eladnám, a pk-et én fizetem.

Nincs szüksége véletlenül rá valamelyikőtöknek?

Bea

2009. máj. 6. 11:33
Ssziasztok! Valaki ismeri az ökonet terhesvitaminját? Vélemény?
235. moki-kopi (válaszként erre: 233. - Vandancsi)
2009. ápr. 23. 11:25

Szia!

:))))) köszi, közben a babó összejött és már 18 hetes terhes vagyok :)

a gravidát este vacsora után veszem be, így már nincs vele gondom ;)

234. agitamas (válaszként erre: 233. - Vandancsi)
2009. ápr. 23. 11:22
Nekem is a Gravidától volt hányingerem,pedig a terhességemre nem volt jellemző a hányás,émelygés.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook