Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik a jobb? Elevit? Gravida? Materna? fórum

Melyik a jobb? Elevit? Gravida? Materna? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
106. camillavica (válaszként erre: 105. - Kisbiciklis)
2011. júl. 27. 09:36
Szia! Én végig Hipp Natalt ittam,l szerintem sokkal jobb mint a gyógyszer! A szülés után is ittam még kb 1 hónapig, de végig lehet a szoptatás alatt is inni! Teljesen természetes anyagokból van! Én ezt javaslom!
2011. júl. 26. 20:34
Úgy látom, az Elevit nagyobb népszerűségnek örvend. Mi is babát tervezünk a közeljövőben, de egyelőre nem tudjuk, melyik készítmény mellett tegyük le a voksunkat. A leendő Apu a Hipp Natal mellett érvel. Van valakinek erről tapasztalata?
104. viliflora (válaszként erre: 102. - 9bbc382386)
2010. nov. 8. 17:22

Születtek akkor is.( Pl: én 4,3kg)

Sok minden nem volt régen.

Én csak azt mondom, ami tény: a nyitott gerinccel világrajött babák száma bizonyítottan csökkent a folsavat (vitamint)szedők körében.

A vitaminban nincs semmi műanyag.

Nem akarlak befolyásolni se meggyőzni.

103. 9bbc382386 (válaszként erre: 101. - Viliflora)
2010. nov. 8. 17:06
Vagy a megfelelő táplálkozás a mai világban már nem elég?Ugyan honnan állítanak elő ennyi "vitamint"?Szedek jelenleg én is kiegészítőket,de mikor anno várandós voltam,ez nem volt "divat".
102. 9bbc382386 (válaszként erre: 101. - Viliflora)
2010. nov. 8. 17:04
Lehet,de akkor kérdezem ismételtem,anno miért nem volt ilyen sok "vitamin-szedés"?és miért nem születtek óriásbébik?
101. viliflora (válaszként erre: 100. - 9bbc382386)
2010. nov. 8. 17:03

Sajnos rosszul vagy tájékozódva.

Semmi köze a nagy babájoz.

2010. nov. 8. 17:01

Amikor várandós voltam,semmit nem szedtem,nem volt rá szükség,és anyáinknak sem.

Szerintem most is hagyatkozni kellene a megfelelő egészséges táplálkozásra.

A Lányomat 3kilógramm 60 dekával hoztam világra természetes úton.

Ez a súly bőven elég egy újszülöttnek,viszont ezekkel a vitaminokkal úgy érzem elindult egy verseny hogy ki szül nagyobb babát :)

Ja,a nővérkém sem szedett semmi,és 4,3kg kislánynak adott életet,igaz Ő császárral.

99. viliflora (válaszként erre: 98. - B.betty86)
2010. nov. 8. 16:50

A terhesség korai szakaszában annyi folsavra van szüksége a babádnak, amennyi 14 tányér spenótban van. A velőcsőzáródási rendellenességeket viszont a vitamin szedésével 98 %-ban megelőzheted.

Ausztráliában például benne van a lisztben és mindenki eszi.

A vitamin nem divat és nem műanyag.

2010. nov. 8. 11:47

Sziasztok! Bocsi,h így bepofátlakodok. Csak el szerettem volna mondani a véleményem. Én pl. semmi feéle "műanyagot" nem fogok beszedni. A helyes táplálkozás és odafigyelés még lehet jobb eredményt fog elérni mint a plussz vitaminok! Persze mindenkinek szíve joga eldönteni. :)

Bocsi!

2010. nov. 7. 08:31

A Femibion.

Szerintem:-)

2010. okt. 24. 13:23
Én Maternát szedtem, bár a dokim szerint a lényeg a sok gyümölcs- és zöldségfogyasztáson van, nem pedig a vitaminszedésen, amit tulajdonképpen osztok. Viszont akinél most aktuális a kérdés, azóta hallottam egy másik kismamavitamint, ami állítólag simán túlszárnyalja ezeket. Ez a Cali Vita New Life. Azt hallottam, klasszisokkal jobb a gyógyszertári termékeknél. (Ez nem az.) Valószínű az ára is.
95. HixOne
2010. aug. 29. 16:02

Sziasztok!


Én Maternát szedtem,hogy mennyire jó?

Elég gyorsan összejöttem a párommal aki azonnal gyereket akart,aztán kiderült,hogy egy állat.

6 hónapos terhesen fojtogatott és had ne soroljam.

A lényeg,hogy egészséges kislányom született 3660g és 57cm el!!!!!

Nem tudom a Maternának köszönhető-e,de ma se szednék mást!!!

A lányom most megy suliba.

Nekem 3 barátnőm az elevitet választotta.

Az egyik a 3.-babájánál szedte aki azóta tiszta gomba,allergia./Az előző két gyerekének semmi baja!/

A másik barátnőmnél nem fejlődött ki a kislánya egyik lábujja.

Nem akarom lehúzni az elevitet,de mint tudjuk a jó bornak nem kell cégér :)

És persze kinek ez kinek az válik be....

94. rexona
2010. jún. 5. 08:42

Ami nagyon jó, és csak természetes dolgokból áll, csak ajánlani tudom: Hipp Natal.

Ez egy szirup, kimondottan terheseknek, és nagyon jó.

2010. jún. 5. 07:36
Én mindkét terhességem során Elevitet szedtem.
92. pocakm (válaszként erre: 85. - Zurbika)
2010. jún. 5. 04:23
azt honnan tudtad, hogy mennyire szívódott fel?
2010. márc. 19. 15:09
Én femibiont szedtem terhesség előtt 1-2 hónappal, és az első trimeszterben is naponta. Igaz kicsit drágább, de ebben olyan formában van a folsav, amit már könnyebben fel tud használni a szervezet. Viszont vas nincs benne, így nem okoz székrekedést, mint pl. az elevit (nekem emiatt voltak vele gondjaim), de külön kell szedni a vasat, ha vashiány lép fel. Már csak 2-3 naponta szedem a femibion 400-at, de így is szépen fejlődnek a babák, akkorák, amekkorának lenniük kell. :)
90. Andy03
2010. márc. 19. 12:04
Elevitet szedtem, és szedem még most szopiztatás alatt is. Semmi mellékhatása nem volt. Gyönyörű, egészséges babám született, 3800 g-al és 51 cm-el :)
2010. márc. 19. 10:58
Én a gravidát szedtem
2010. márc. 19. 10:55
Én Elevitet szedtem nekem nagyon bevált.
2010. márc. 19. 10:26
Nekem az elevit nagyon bevállt a terhesség és utána a szoptatás alatt is. Én csak ajánlani tudom :)
2010. márc. 19. 10:22

Azt szeretném kérdezni, hogy most tervezzük a babát és szeretnék már most valamilyen vitamint szedni.

De nem tudom melyiket.

Előre is köszönöm.

2009. dec. 25. 14:31
Sziasztok! A lányommal akkor lettem várandós, amikor még nődokit kerestem:-), így csak az 5-dik héttől szedtem elevitet egészen a 13-ig hétig, utána már semmit. A doki azt mondta, hogy ha akarok szedni magzatvédő vitamint, szedjek. Mivel végig ilyen meg még rosszabb volt a hozzáállása, végül orvost váltottam. Hála Istennek! Szoptatás alatt elevitet szedtem, majd gravidát, ami akkor jelent meg. Nekem az elevitből a vas elég rosszul szívodott fel, a gravida jobb volt. Aztán elkezdetm szedni a Nutrilie Naponta vitaminját, ami nagyon-nagyon jó volt... (bio termesztésű zöldségek és növények vannak benne, teljesen természetes) A kisfiammal is az elején ezt szedtem meg pluszban folsavat, egészen addig amig az endokrinológusnál rá nem kérdeztem és le nem tiltotta az összes jód tartalmú vitamint nálam, mert thyroxin pótlást kapok (struma műtét utáni pajzsmirigy alulműködkés miatt). :-( A nőgyógyászom egyébként azt szokta javasolni, hogy elevitet és gravidát felváltva kell szedni végig, mert a gravidában jód van, az elevit meg "régi" bevált kismama vitamin. Amikor megjelent a piacon a Femibion, azt is ajánlotta az omega 3 miatt. Nálam sajnos kiesett ez is a jódtartalma miatt, így maradt az elevit. A 20-dik héttől áttértem a spirulina alga és zöldárpa (Spirulina Barlay)tablettára és nagyon jó volt. Meg hetente egyszer-kétszer szedtem omega 3-at. Nekem a természetes vitaminok jobban beváltak, mint a szintetikusak, mert jobban felszívódnak. De ez egyéni, hogy kinek mi válik be. Érdemes váltani, ha valamelyiktől nem érzed jól magad.
2009. aug. 11. 16:57
éN ELEVITET szedtem.
2009. aug. 11. 15:15

Sziasztok! Én elevitet szedtem a terhesség és a szoptatás alatt is, igaz a kisfiam 4350g, és 58cm-el jött a világra, de semmi baja nem volt, és nekem sem, és a szüléssel sem volt gondom...

Ez volt 6 éve, most megint pocaklakóm van, és vele is ezt fogom szedni.... :)

2009. jan. 20. 09:30
Szia!Én a Centrum Maternát szedem.
2009. jan. 20. 09:10

nekem az Elevit és Pregnavit vált be. Most a pregnavitot szedem, olcsó és nagyon jó.

Semmi bajunk- hányás, émelygés...- tölle

2009. jan. 19. 18:34
Attól a ponttól, hogy elkezdtem szedni a Maternát, borzasztóan megnőtt az étvágyam... Embertelen, még visszagondolni is rossz, mennyit ettem,amíg szedtem. Mikor abbahagytam, valamelyest csökkent az étvágyam, de már a rengeteg plusz kiló rajtam volt. Azóta is küzdöm velük. A baba 4150 g volt, 59 cm. Nem volt könnyű menet a szülés sem. Viszont ahogy magamhoz ölelhettem a kicsi Kincsemet, minden kellemetlenséget elfelejtettem.
2009. jan. 19. 18:20
elevit nekem bevált!!!!!!
78. Heni86
2009. jan. 19. 15:13
Elevit párti vagyok, nekem bevált de van aki attól van rosszul! Ki kell kísérletezni melyik a jó!
2009. jan. 15. 12:02
Nekem az Elevit volt a jó,A többitől hányingerem volt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook