Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2008. okt. 20. 06:45
Sziasztok! Nekem nagyon bejött az Elevit. A kis émelygésen kívül minden rendben volt, a vasam is rendbe jött. Szerencsére székrekedést sem okozott, sőt az első terhességemkor szűnt meg a gyakori szorulásom:) A kisfiaim is egészséges, szép babák lettek.
2008. okt. 6. 11:45
Én elevittel kezdtem de attól iszonyat székrekedésem volt gravidára váltottam az bevált:)
2008. okt. 6. 11:43
én az Elevitet szedem.
2008. okt. 4. 18:30
Sziasztok! Én rákérdeztem a dokinál, hogy nem kéne e elkezdenem valami vitamint szedni, mondván szeretnék tudatosan készülni a bébire, és nekem azt mondta hogy semmit ne szedjek, ha összejön akkor csak folsavat...érdekes.Mondjuk nem szeretném azt hinni hogy ettől valaki teherbe eshet, de gondoltam nem árt...Szerintetek biraljam felul dokit, vagy inkabb higgyem el amit mond? Köszi
199. MFPI
2008. okt. 3. 08:24

Sziasztok!


Én kicsit elbizonytalanodtam.......mert ajánlottak más magzatvédő vitamint, melyet úgymond egy hatóanyag szakértő sokkal jobbnak minősített..........most hezitálok, hogy elevit, és gravida, vagy pedig a másik vitamin készítmény.....

2008. okt. 3. 07:09

Sziasztok!

Én Elevitet szedek.Most még csak 9 hetes terhes vagyok, de a vajas kiflin + napi 1 banánon kívül nem marad meg semmi bennem.Ezek mellett igenis kell valami plusz vitamin a babának.Én már május óta szedem az Elevitet és azóta makk egészséges vagyok,pedig még nyárom is van minimum 1 torokgyulladásom.

197. tkgabi
2008. okt. 3. 00:27

Sziasztok!

Én a Gravidát szedtem a várandósság alatt.Első hónapban nem,az utolsó hónapokban 2naponta.Mert mindenben magyar terméket veszek,ha van.Szép,egészséges gyermekem van,én viszont sokat híztam.Lehet,anélkül is híztam volna.

196. MFPI
2008. okt. 2. 07:38

Sziasztok!


Én tegnap voltam az orvosomnál és ő az Elevit, és a Gravida váltott szedését javasolta. Mivel most készülök életem első babavárására, és a tudásában maximálisan megbízom, úgy teszek, ahogy javasolta. Aztán elválik, hogy a szervezetem mennyire bírja, és mennyi pluszt jelent a teherbeesést illetőleg még akkor is, ha lombik......

195. little
2008. szept. 23. 08:25
Ezeket patikában vagy dorgériában meg lehet vásárolni. A nőgyógyász esetleg csak ajánl valamit. Nekem is ajánlott, de valami nagyon újat, amit még nem is lehet kapni, úgyhogy én Gravidát vettem helyette. A Centrum Maternáról már írtak korábban, olvass esetleg vissza.
194. otis
2008. szept. 22. 09:31
Olvastam itt mindenféle bogyóról. Azt szeretném kérdezni, hogy ezeket magam is meg tudom vásárolni a patikában, vagy a nőgyógyász írja fel? A Centrum Maternáról tudtok valamit?
193. little
2008. szept. 18. 08:34

Sziasztok!

Mától a Hipp Natal, a Rossmann üzletekben akciós áron kapható. 899,- Ft helyett 549,- Ft. A gyógyszertárban egyébként 1.000,- Ft fölött van az ára. Jó vásárlást!

192. 9a55b7563a (válaszként erre: 177. - Mimike23)
2008. szept. 16. 22:18
Biztos írtak már rá, ahogy az előbb írtam én is..cseréld le Elevitre a többiben meg segít a doki, az a dolga! Szerintem :-)
2008. szept. 16. 22:15
Sziasztok!ÉN anno Elevitet és Folsavat szedtem már a terhesség előtt 1-2 hónappal. Rögtön terhes lettem elsőre...aztán Gravidát vettem..hányingerem volt tőle állandóan..de akkor még nem tudtam,hogy attól van, tartottam is tőle,na én is ilyen hányós émelygős leszek..szerencsére kiderült a vitamintól volt..azt mondta nekem a gyógyszerész,hogy nem mindenki szervezete bírja mert nagyon erős, sokkal több vitamin és nyomelemm van benne, mint az szükséges egy sokoldalúan egészégesen táplálkozó kismamának. Hát hogy van benne jód,,ennyi előnye van.Én nem bírtam, visszatértem az Elevitre.+ hónapig szedtem, utána csak heti 2 szemet aztán egyet...úgyhogy a mi Marcink nem azért lett óriásbébi :-))),merthogy az lett.
190. s700 (válaszként erre: 189. - 3cf80f2b78)
2008. szept. 15. 19:05

És nem féltél, hogy valami baja lesz a babádnak? Vagy szedtél valami más vitamint?

Én nem merem nem szedni.

2008. aug. 31. 09:35
Én egyiket sem szedtem!
188. s700
2008. aug. 28. 18:49

Sziasztok!

Én is az Elevitet szedtem, de a dokim a véreredményemen látott valamit, hogy alulműködik kicsit a pajzsmirigyem, és az ő javaslatára lecseréltem Gravidára, mert abban van jód. Az Elevitet nem itt fejlesztették ki és külföldön van a vízben, nálunk pedig nincs. Ezt a dokim mondta és én hiszek neki.

Sajnos a babó még nálunk sem jött be, de megelőzés képpen biztosan nem ártok vele, hiszen vitamin.

Ja, és én egyiknél sem éreztem azt a hányingert, meg mindenféle tüneteket, amiket itt lehet olvasni.

2008. júl. 18. 15:25

Sziasztok.

Én Elevitet szedek mióta megtudtam hogy babát várok. A dokimat megkérdeztem erről de Ő azt mondta hogy ha helyesen és egézségesen táplálkozom akkor nincs szükség semmi féle plussz vitaminra. Én úgy gondolom hogy ez nem árthat a babókának meg nekem sem.Sőt az első 3 hónapban kifejezetten jót tett az amúgyis gyenge gyomromnak mivel 2kg-ot fogytam az eredeti súlyomhoz képest a rosszullétek miatt.Ma már utolértem magamat súlyban és a vér eredményem is teljesen rendben volt nem voltam vashiányos.Remélem ez így is marad!:-)

Én erről a Gravidáról eddig semmit nem hallottam de én meg vagyok az Elevittel elégedve .

186. triniti1020 (válaszként erre: 185. - 788165bfc9)
2008. júl. 5. 10:04

Nagyon köszi!

Amúgy a Béta-Karotin napi beviteléből mennyi a "norma"? Nem tudod véletlenül?

185. 788165bfc9 (válaszként erre: 184. - Triniti1020)
2008. júl. 5. 09:56

Szia!

Én is szedem a gravidát, és mellé folsavat. Béta karotin van sztem elég a gravidába, így az lehet felesleges.

Reggel szoktam bevenni egy folsavat, estefele meg a gravidát.

A folsav dobozkájára az van írva, hogy napi 1,5-2 bogyó. így sztem, ha befeszek egyet (3,0mg), meg egy gravidát amiben van 0,8 mg, akkor az úgy jó.

2008. júl. 5. 09:10

Sziasztok!

Én is a Gravidát szedem már több, mint fél éve, de nálam nincs semmiféle mellékhatása. Terhes pedig sajna még nem vagyok..! :-(

De nekem is lenne egy kérdésem, ha valaki tudna rá válszolni, meg a véleményeteket is köszönném!

Szóval:szedem a Gravidát, mellette még fol-savat és Béta-Karotin! Sok ez így? Volt aki azt mondta, hogy nem szabad... Sztem nem ártok vele magamnak (+majd egyszer a bébinek sem!), mert sajna az én munkám mellett nem igazán rendszeres a táplákozás valamit a megfelelő vitamin-bevétel!

Nagyon megköszönném, ha valaki emgnyugtatna, hogy nem lehet ebből problémám/problémánk!

2008. jún. 28. 22:42
Én már kipróbáltam már a elevitet már fogmamzás előtt 3hónappal de nem jött össze.Hétfőn veszek a Gravidát.és kipróbálom hogy milyen?Elevit-ben nincs benne jódhiány.
182. Serry (válaszként erre: 181. - Kombar)
2008. jún. 9. 13:33
Persze nyugodtan ihatod.:)))))))
181. kombar
2008. jún. 9. 12:04

No, hát akkor egy cipőben járunk. Szinte soha nem eszek gyümölcsöt. Sajnos:(

Terhes még nem vagyok, de ezt is érdemes elkezdeni előtte inni, ugye?

Az Elevit nekem nem jött be..

180. Serry (válaszként erre: 179. - Kombar)
2008. jún. 9. 11:49

Szia! Én szedtem a várandósságom alatt és folyamatosan szopiztatás alatt is. Egyetlen "mellékhatása" volt számomra. Én aki csak akkor eszem gyümölcsöt ha elémteszik kiló szám ettem amit éppen megkívántam. volt hogy vettem 2 kg banánt magamnak és a családnak és 2 nap alatt hült helye volt.

Szerintem az a jó benne, hogy természetes... persze azért érdemes nézetni egy vasat és ha kell pótolni, de alapból minden benne van. S ha omega 3 zsírsavat is akarsz javaslom a lenmagot örölve napi 1 teáskanállal. jót tesz neked mert nem merülsz ki idegileg és a baba idegrendszeri fejlődését is támogatja.

179. kombar
2008. jún. 9. 11:39
Valaki szed HIPP Natal-t? Mi a véleményetek róla? Nekem ez az egy vitamin tűnik szimpinek. (Nem tabletta!!!, nem kell nyűglődni a méretével :))
2008. jún. 4. 21:31

kb. 3 hete szedem a gravidát, okulva az első két napból, most már késő délután veszem be, amikor már tuti van kaja a gyomromban, így nincs hányingerem tőle.

Mondjuk én a legtöbb tablettával igy vagyok.

2008. jún. 3. 16:29

Sziasztok.


Én 4 napja keztem el szedni a GRAVI-dát,és minden reggel vagy még a délelött folyamán hányingerem van.Szerintetek ez vele jár?Vagy haggyam abba?

Kinek van tapsztalata errö a vitaminrol?Megköszönném nagyon ha valaki segitene. Timi

2008. máj. 20. 14:54
Sziasztok. Én már a 3. félét vettem. Először Hipp Natal, majd Eurovit, most pedig Provantal. Ezt még csak 1 napja szedem, így véleményem róla még nem sok. A többitől sem éreztem igazán semmit. Igaz, én már a terhességem előtt szedtem őket, és vasárnap óta tudom, hogy babóm lesz.
175. Serry
2008. máj. 20. 13:48

Sziasztok! Abban,hogy nagy babák születtek elöszőr a Meterna nagy ADEK vitamin, de főleg a magas dózisú A vitamin tartalma volt a felelős, mint ezt az okosok ki is mutaták egy vizsgálatban. Aztán a Materna mint olyan ha jól tudom 2004-ben lekerült a magzat vit listáról. Most Centrum Maternaként van forgalomban, némileg csökkentett A vit tartalommal. Eredmény ua mint régebben. Aztán ott az Elevit, áll ez jobb, de ezzel is vannak gondok szintén a nem megfelelő ADEK-vit tart miatt. A Gravidáról annyit tudok, hogy plusz jód is van benne, ami jó ha jódhiányos helyen laksz, és nem vagy jód allergiás. Mert a benne levő mennyiség sajna kiváltja azt, míg az elfogyasztott jódozott só nem. Mert,hogy az még kisebb egyszeri bevitel. Szóval a Gravida elvileg jó. Aztán még van valami az Eurovitnak is amit láttam.

Én spec egyiket sem szedtem második terhességem alatt. Hanem szedtem folyamatosan napi 2 lenmagolaj kapszulát az omega 3 zsírsavak miatt, melyek kellenek a mamának és a babának a stresszre és babóca idegrendszeri fejlődéséhez sem utolsók. Aztán folsav és vas, ami mindenképp kell. S amit még az a Hipp Natal gyümi és zöldség koncentrátum napi 20ml. Egy " bajom" volt vele, nagyon kívántam tőle a gyümölcsöt és zöldséget. Szinte faltam őket.

Nekem ezek a tapasztalataim.

174. 1e958693ca (válaszként erre: 169. - Pagnes.)
2008. máj. 14. 08:22

Szia!

Nem adnak hozzá olyan hormont, ami ezt előidézné. Inkább ott lehet a kutya elásva hogy: 100 évvel ezelőtt az emberek csak ünnepnapokon ettek húst, édességet. Nem volt ennyi csoki, cukorka, chips, üdítő stb., amit ma már minden nap eszünk. Nem cukroztak agyba-főbe, mi meg mindenbe azt teszünk.Hétköznap is húst eszünk, meg sok tejterméket. Gondold el, akkor csináltak egy kis köles-, v.kukorica-, v.zabkását, vagy krumplis tésztát, ez volt az ebéd, vacsi, reggelire meg egy kis üres kenyérke. Nap közben meg hideg kútvíz. Bableves csak hétvére jutott egy kis szalonnabőrrel, nem hússal. Ettől tényleg nem nőttek nagyra.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook