Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
383. Bea0124
2013. febr. 20. 18:50
Én Elevit pártoló vagyok.
382. d71ef05a8e (válaszként erre: 381. - Nyuszifül21)
2013. febr. 20. 18:28
Én a Gravidát ajánlom még mindig. Szedtem a teherbeesés előtt, és szedem most végig, és majd a szoptatás alatt is tervezem. Lehet, hogy van ennél olcsóbb, de ebben minden van, ami kell, kiegyensúlyozott arányokkal, nem kell mellette még vasat vagy folsavat vagy egyebet szedni. Én nem híztam tőle, illetve nem attól híztam, a baba méretei is teljesen normálisak (35. héten vagyunk), korántsem óriásbébi. Csak a 90 db-os kiszerelés éri meg, az három havi adag és 6000 FT alatt van mifelénk.
2013. febr. 20. 15:04

Sziasztok!

Késett a menstuációm és ma van a 10.napja,vettem tesztet és véééégreee pozitív lett :) Most kezdenék el szedni terhes vitamint,de nem tudom hogy melyik lenne a jó. ha esetleg tudnátok mondani olyat ami olcsó,DE jó azt megköszönném :)

380. gitta03
2012. nov. 29. 11:30
oke.koszi
379. Bea0124
2012. nov. 29. 11:28
nem baj:-D
378. gitta03
2012. nov. 29. 11:22
szerinted akkor nem baj az ha ketnaponta fogom szedni ?mer hisz ugyis csak vitamin nem?
377. Bea0124
2012. nov. 29. 11:09

Szia nyugodtan szedd két naponta.Én amúgy ilyenkor már csak magneB6ot és neoferrofolgammát szedtem.ez vas.

Bőven elég volt.

376. gitta03
2012. nov. 29. 10:54
es amugy a femibion is nagyon jo,nincs semmi panasyom ra,azon kivul h nagyon draga :)))
375. gitta03
2012. nov. 29. 10:48
Sziasztok.csak erdeklodni szeretnek..29.hetes kismama vagyok,es a femibiont szedem.12.hetes terhessegem ota.eleg draga ez a vitamin 22 e,es most h jon a baba lassan mar jobban megkell gondolni a penz dolgot.minden nap kell szedni egy tabletat es e gy kapszulat.egy honapig kitart.szerintetek baj volna ha minden masnap vennem be?igymajdnem eleg volna az utolso 2 honapra a baba szuleteseig.vagy megkerdezem az orvosom ezzel kapcsolatban.koszonom.
374. nana21
2012. nov. 10. 14:53

Sziasztok!

Csak leírnám én mit tapasztaltam hátha segítek kicsit és már itt sem vagyok :)

Először a Matruelle nevű zselatinkapszulát szedtem semmi gondom nem volt vele mellékhatásilag,csak számomra drága volt,meg nem tudtam felezni,hogy könnyebben bevegyem.A gyógyszertárban ajánlották az Elevitet el is kezdtem szedni,de kicsit több mint 3 hét után tele lettem furcsa apró kiütésekkel és iszonyatosan viszkedetett az arcomon a bőr (pont ugyanúgy mint amikor kijött az algopyrin allergiám).Így abbahagytam a terhesvitamin szedést.

Közben már a terhesség eleje óta szedtem a folsavat a vitaminoktól függetlenül.Aztán pünkösdkor szépen ahogy kell bedurrant a fogam és antibiotikumot kellett rá szednem.Féltem,hogy a fogproblémától meg az antibiotikumtól baja lesz a picinek így akkor kezdtem Gravidát szedni.Azóta is azt szedem,felezem amúgy mert úgy gondolom,hogy annyi is bőven elég mert rendesen eszem,figyelek a vitaminokra is.Csak akkor szedtem egészet belőle amikor elkapott valami hányásos,náthás betegség és nem volt étvágyam.Szóval nekem bejött a Gravida :)Plusz ebben tényleg van jód ami nagyon fontos dolog mert MO-n tényleg nem nagyon van olyan terület ami ne lenne jódhiányos.Az Elevitben meg ha jól nézem nincs.A sóban tényleg van jódozott de a sóbevitelre érdemes odafigyelni főleg a terhesség vége felé amikor már dagadnak a bokák...meg nem használ a magasvérnyomásnak sem.Mindenkinek jó babavárást! :)

2012. nov. 10. 11:12

Szisztok!


a feleségem az Elevitet szedi mi egyenlőre még csak próbálkozunk, de a folsav miatt ezt ajánlotta a doki.

2012. nov. 10. 07:31
elevit
371. spinneli (válaszként erre: 366. - Durciful)
2012. nov. 7. 11:01
Téves, szinte az összes terhesvitaminban van jód, többnyire 0,15 g-én eddig kizárólag az Elevitet találtam, ami nem tartalmazza.
370. Bea0124
2012. nov. 7. 10:59

Sziasztok jelentem hogy újra Elevitet szedek érkezik a Kistesó!Én nekem ez vált be:-D ahogy írtam a Gravida nem!

Jód hiány,természetesen kell a szervezetnek mi jódozott sót eszünk,de azt azért tudni kell hogy a túlzott Jód fogyasztás sem jó.

Ez a terhesvitamin mizéria is már túl van lihegve

2012. nov. 7. 09:35
Én Gravidát szedtem a terhesség első 3 hónapjában, de állandóan éhes voltam tőle, úgyhogy kipróbáltam a Nutrilite Vas és Folsav vitaminját, azt szedtem végig a szoptatás alatt is, mindenféle mellékhatás nélkül. Nem utolsó sorban olcsóbb is, mint a Gravida.
2012. szept. 28. 08:15
Én a Gravidát ajánlom. Már jóval a teherbeesés előtt szedtem főleg azért, hogy magamat jó belső kondiba hozzam, és sem hízást nem tapasztaltam tőle, sem egyéb negatív mellékhatást. Azóta is azt szedem, és továbbra sem mondhatok róla semmi rosszat. de ez nagyon egyéni.
367. 6f257fd90e (válaszként erre: 366. - Durciful)
2012. szept. 28. 07:10
Érdekes amit írsz :) Meg kell hagyni, van benne valami, hallottam már több helyről olyan "visszhangokat", hogy kevés jódot eszünk. Ezt a Gravidán kivül lehet valamivel pótolni? Teszem azt, van az étkezési só, amire jódozott van ráírva - ez elegendő egy egészséges szervezetnek, vagy más forrásból sem árt azért táplálni?
366. Durciful (válaszként erre: 350. - Tegnapholnapma)
2012. szept. 17. 19:45
A terhesség egyik első jele, hogy a kismama pajzsmirigye elkezd többet dolgozni, mert a magzatnak nincs az első 3 hónapban pajzsmirigy hormon termelése, mivel pajzsmirigye sincs. A mama termeli a számára. Sok baba nehezebben fejlődik, sok kisgyerek küzd tanulási, mozgási nehézségekkel, melyeknek számtalanszor az az oka, hogy a mamának a pajzsmirigyen nem volt képes megfelelő hormont termelni az első 3 hónapban immárom két fő részére. Ennek semmilyen tünete nincs. Mo. egy olyan ország, ahol földrajzilag kevesebb jód van a természetben jelent, több is a pajzsmirigy beteg, mint máshol. A Gravida az egyetlen olyan kismama vitamin, amiben jód van. Én ezeket az infókat onnan tudom, hogy 30 éve strummám van, babát várok, és bár a hormonjaim tökéletesek, de már most, 6 hetes terhesen volt egy t4 hormon tesztem, pont azért, hogy megtudjuk, az én megnagyobbodott pajzsmirigyem megfelelő mennyiségű hormont termel-e kettőnk számára. A Gravidát kifejezetten ezért írta elő a nőgyógyászom, a benne lévő jód miatt. Egyébként ő szülész és endokrinológus egyben és azt mondta, miden magyar kismamának ezt tanácsolja a fent említett okokból. Ma nincs a köztudatban ez a dolog, pedig régen nagyon is benne volt. Régen az anyák, akik nem bíztak a lányaikban, csomót kötöttek egy fonálra, amellyel előtte megmérték a lányuk nyakkörfogatát, mert úgy tartották, hogy a terhes nőnek vastagabb lesz a nyaka. ez a megfogyelés igaz, a pajzsmirigy leheletnyit megduzzad, mivel két fő részére termel egy ideig hormon az étkezés során bevitt jódból.
365. Durciful (válaszként erre: 354. - Monzo)
2012. szept. 17. 19:33

Szia Monzo!


Ha a naptár szerint a következő menszeszed (ami ugye a terhesség miatt nem jön meg) időpontjában van ilyen vérzésed, az élettani, az nem gond. Ezt a kialakulóban lévő méhlepény miatt lévő hormonváltozások okozzák.


Hormonvizsgálatod volt? Minden hormonszinted a terhességi korodnak megfelelő?

364. katie_rose (válaszként erre: 363. - 6f257fd90e)
2012. szept. 14. 10:28
Szerintem senki sem tudja,hogy ezek a tabletták kire milyen hatással vannak. Azoknál is változó,hogy mennyi idő alatt esnek teherbe,akik soha életükben nem szedtek semmit. Van, aki az első hónapban babás lesz és van, aki évekig csak vár.
363. 6f257fd90e (válaszként erre: 362. - Katie_rose)
2012. szept. 13. 06:51

Hát én két szélsőséges véleményt hallottam a fogamzásgátlóval kapcsolatban, két nőgyógyásztól. Az egyik szerint a bogyó szedésének abbahagyása után "petebombázás" kezdődik, mert a szervezetből kiürül az addig felhalmozódott pete, nagyobb az ikerszülés lehetősége.

A másik változat szerint a szervezet megszokja a fogamzásgátlót, kell idő amíg teljesen kiürül, kb 2-3 baba nélküli hónap a próbálkozás elején normális.

Nálunk valószínűleg az lesz, hogy úgy 3 hónapot várunk a bogyó abbahagyása és a próbálkozások között, legyen idő a második esetre is, ha úgy alakul.

362. katie_rose (válaszként erre: 361. - 6f257fd90e)
2012. szept. 12. 20:08

Nagyon sokan esnek azonnal teherbe a bogyi abbahagyása után. :)

szerintem érdemes egy hónapot várni legalább,hogy a méh nyálkahártyája rendeződjön. :)

361. 6f257fd90e (válaszként erre: 360. - Katie_rose)
2012. szept. 12. 20:06

Köszi szépen a gyors választ! Egyelőre még Yasminnal élek, de úgy tűnik, hogy lehet, hogy esedékes lenne nemsoká, hogy abbahagyjam :)


Kicsit tartok attól, hogy nehogy a fogamzásgátló hosszabb szedése hatással legyen a kicsire, de persze ezek már alacsony hormontartalmúak, stb. De azért köszönöm a tanácsot!

360. katie_rose (válaszként erre: 359. - 6f257fd90e)
2012. szept. 12. 20:02

Szia!


A babaprojekt előtt 2-3 hónappal érdemes elkezdeni a szedését. egyrészt így könnyebb lehet a teherbeesés egyeseknél,másrészt így lecsökken egyes fejlődési rendellenességek kialakulásának a valószínűsége.

Pl. folsavhiányos kismamák esetében gyakori a velőcső záródási rendellenesség.

Ez a folyamat azonban már lezárul,mire a kismama észere veszi,hogy babát vár (6. hét körül kb. de lehet,hogy hamarabb...nem tudom pontosan), szóval ha akkor kezded szedni mikor már babát vársz,akkor lehet,hogy a folsav hiány miatt nagyobb eséllyel lesz pl. ilyen fejlődési rendellenessége a babának. Ezért érdemes előre feltölteni a raktárakat! :) (zöldségből és gyümölcsből is kinyerheted ezeket a vitaminokat, de akkor tényleg jó nagy mennyiségeket kell belőle enni)


A vitamint nem doki írja fel. Bemész a gyógyszertárba és vagy a fórum, vagy ismerősök tapasztalata alapján veszel valamit. :)

Érdemes először csak 1 havit venni,hogy ha esetleg hányingert okoz vagy bármi,akkor ne veszítsd el kapásból 3 havi bogyó árát. :)

2012. szept. 12. 19:52

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek a magzatvédő vitaminokkal kapcsolatban: a baba tervezése, jövetele előtt mennyi idővel kell/lehet szedni? Orvos írja fel, én kérhetem a felírását vagy csak úgy bemehetek a patikába megvenni? Mit segít ez a magzaton?


Ne haragudjatok a sok "kezdő" kérdésért, de ez jellemez, "kezdő" vagyok:)

2012. szept. 10. 12:58

GRAVIDA !

bár én 1 hétig tudtam nyugodtan szedni...

1 hét után besokallt a szervezetem, és minden bevétel után percekig rosszul voltam...

akkor elkezdtem,hogy csak 3-4 naponta vettem be 1et, és úgy már jó volt.. :)

egészséges babum született, pont időre,3200 grammal és 51 centivel.. :))

357. gombmaci (válaszként erre: 352. - Delma)
2012. szept. 10. 12:56

Szerintem ha nem vagy vashiányos, akkor vasat fölösleges szedned. Inkább folsavat vegyél, mert az nagyon fontos a baba fejlődésében. Drogériában lehet kapni 500 Ft körül B vitamint + folsavat.

Én az első terhességemnél femibiont szedtem.

A terhes vitaminról nagyon megoszlanak a vélemények. Én mindenképpen ajánlanám.

2012. szept. 10. 09:38
Igaz, ez egy másik vitamin,de az orvos, védőnő szerint is a legjobb, ez pedig a Hipp Natal!!
355. katie_rose (válaszként erre: 354. - Monzo)
2012. szept. 10. 09:28

A terhesség elején sok mindentől lehet. Sokszor teljesen ártalmatlan. Egyeseknél a méhszájon tapadó méhlepény okoz ilyen problémát.

Feküdj sokat ha teheted és kíméld magad!

Kellemes babavárást! :)

354. Monzo
2012. szept. 10. 08:31

Sziasztok Kismama társaim,

Örömmel jelentem be , hogy a terhességi tesztem pozitív lett, most tartok a 7. hétnél. Viszont felmerült egy kellemetlenség és ehhez aki tud tanácsot adni, azt megköszönném. KB. egy hete van barnás nyákos vérzésem. Voltam ultrahangon, több vizsgálaton, de sehol nincs eltérés, nincs hematóma, akkor ez mitől lehet? Van köztetek olyan akinél ez előfordult? Egy kicsit azért félek, mert konkrét válasz nincs rá. Nekem ez a harmadik terhességem, 36 éves vagyok, szerintetek ez befolyásol valamit? Sokat már utána is olvastam, de ha több felé érdeklődünk az nem árthat.


Monzo

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook