Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? fórum

Magzatvédő vitamin: Elevit vagy Gravida? Szerinted melyik? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
353. Bea0124
2012. szept. 4. 10:18

Szia mi kistesót tervezünk és én elkezdtem folsavat szedni ha elfogy akkor váltok elevitre.

Szerintem folsavat kezdj el szedni nagyon fontos és hasznos a babának!Nézz csak utána.Én a fiam előtt és kb.3-4hónapig szedtem Elevitet semmi bajom nem volt és szép egészséges gyermekem lett.Nem nagy súlyú!

352. Delma
2012. szept. 4. 09:03

Sziasztok! Én 29 éves vagyok és most tervezzük az első babát. Hormonális problémáim miatt nem biztos, hogy hagyományos módon, de egyenlőre még próbálkozunk. Viszont nem tudom, hogy szedjek-e magzatvédő vitamint vagy sem. Nagyon vegyes véleményeket hallok ugyanis, és teljesen el vagyok bizonytalanodva.

- nőgyógyászom azt mondja szedjem nyugodta, ártani nem árthat

- barátnőm, aki két egszséges gyermeket szült már azt mondja, teljesen felesleges, kicsit jobban oda kell figyelni a táplálkozásra, sok zöldség gyümölcs és kész

- Czeizel Endre legutóbbi műsorában viszont pont azt mondta, hogy a táplálkozás nem elég, igenis nagy szükség van/lenne a magzatvédő vitaminra.

- mire rászántam magam, hogy veszek, a gyógszertárban a hölgy szinte lebeszélt róla, szerinte is fölösleges, főleg amit előtte kell szedni 3 hónappal, bőven elég a fogamzástól valót szedni...

- és itt is olvasok mindenféle vélemény :)

Szóval tényleg nem tudom.


Hisz ha helyesen is táplálkozom, azt mondják, manapság már nem tartalmaz annyi vitamint a zöldség/gyümölcs, mint régen, illetve mint kellene.

LEhet, hogy elég lenne munlivitamint szedni?

Vagy vasat és magneB6ot?


Ja, és az is elriasztott, hogy többen írtátok, rosszul voltatok a készítménytől!

Nekem kellett korábban vasat szednem és attól rosszl voltam, valószínű akkor ettől is...

351. Bea0124 (válaszként erre: 350. - Tegnapholnapma)
2012. aug. 31. 10:40

Ahogy már írtam de megint leírom hogy én is rosszul voltam az gravidától és ezért váltottam elevitre.attól semmi bajom nem volt és a következő babánál is ezt fogom szedni kb3hónapig utána csak vasat meg magneb6ot .


Régen is voltak beteg gyerekek pedig akkor még magzatvédő vitamin nem volt.Úgy gondolom ha valaki azt kapja a sorstól hogy betegnek kell lennie akkor nem lehet tenni ellene sőt még rá fogni sem lehet erre arra hogy mitől van...persze akinél gond van ott keresik a miérteket de...


Az hogy esetleg magzatvédő vitamin ártana nem hiszem inkább az ha valaki túlzásba viszi ezt az egészet!

Én amúgy veszélyesnek tartom a vitaminok össze vissza szedését is!


Minden esetre mindenkinek a saját döntése hogy mit szed vagy épp mit nem!


Ui.ha tényleg olyan rossz lenne forgalmaznák?szedné oly sok anyuka nem hiszem.


Kívánom hogy a számotokra legmegfelelőbbet válasszad!


ja bocsi még valami az Én dokim nem szereti ezeket a vitaminokat ő eleinte folsavat majd vasat és magneb6ot javasol.

2012. aug. 31. 09:28

Sziasztok!

Szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat és ötleteket kapni :)


Én nagyon sokáig elzárkóztam a terhes vitaminok elől. Leginkább azért, mert per pillanat semmi információval nem rendelkezünk a hosszútávú hatásaikról. Az pedig nekem nem reprezentatív minta, hogy pár ezer terhesvitamint szedő nőt megvizsgáltak a 2,5 milliárdból! és azok körében csökkent a nem tudom én milyen fejlődési rendellenességgel (nyitott gerinc) született babák száma. Plusz egy ilyen kimutatásban azt hoznak ki eredménynek, amit csak akarnak...


Visszatérve a hosszú távú nyomon követésre - ami ugye még nem valósult/valósulhatott meg - egy barátnőm autistákkal foglalkozik lassan 20 éve. Hivatalból el kell olvasnia a hozzájuk kerülő gyerekek kórtörténetét és ő két dolgot vett észre:


1. szinte mindegyik anyuka Elevit-et szedett terhessége alatt,

2. örömhír! egyáltalán nem voltak többen a negyven feletti szülők, mint azt a felmérések állítják.


...viszont számomra hiteles forrásokból egyre gyakrabban hallottam arról, hogy a mértéktelen és átgondolatlan földművelés miatt - nem hagyják pihenni a földet, műtrágya, stb - lecsökkent a zöldségek, gyümölcsök vitamin és nyomelem tartalma. Nem beszélve a mutáns csirke lábakról!!! Most voltunk esküvőn Erdélyben, ahol udvarban kapirgálós csirkéket sütöttek. Hááát, hadd ne mondjam, hogy a kerti csirke combja fele akkora, mint ezeké a szerencsétlen felfújt dromedároké, amik hormonokon nőnek fel egy ketrecben...

Így aztán gondoltam, kipróbálok egy havi adagot, mégpedig a Gravidát - MAGYAR termék, támogassuk a MAGYAR gazdaságot, ahol lehet (bocccs, egyik vesszőparipám). Hatodik napja szedem, azóta fáradt vagyok, émelygek, fáj a fejem - szóval nem érzem áldásos hatását. Pedig tényleg elhatároztam, hogy beszedem, biztosan jó, használni fog és egészséges babánk lesz végre. De asszem, kidobom a fenébe és inkább bekapkodom egyesével a vitaminokat, amik amúgy benne vannak az ilyen készítményekben :(


Hozzátenném még "katie_rose" hogy milyen terhesvitamin az, ami vérszegénységet okoz?


Köszönettel,

Veronika

349. katie_rose (válaszként erre: 346. - AMANDA88)
2012. aug. 8. 13:00
Az elején nekem is minden jó volt a vitamintól (bár Gravidát szedtem), de azért mostanában már van egy kis vérszegénység. de nem igényel semmiféle kezelést vagy ilyesmit. :))
2012. aug. 8. 12:32
Remélem nekem nem lessz ilyen próblémám az Elevittöl csak akkor van baj amikor veszem be mert elég nagy!!
2012. aug. 8. 12:27
Én a Gravidától hányok. Szó szerint.
2012. aug. 8. 12:26

Sziasztok!!

Én most keztdem el az Elevitet szedni!!Nővérem ajánlotta mert amikor terhes volt az első babával minden eredménye tök jó volt tőle!!

Remélem ez nálam is be fog jönni!!

345. Monzo
2012. aug. 6. 19:45

Szisztok,

Nekem eddig az elevit bevált, most már csak a baba hiányzik. De ami késik, az nem múlik. ÍÍMindenkinek kitartás.

Bíztassuk egymást!! Hajrá :D

344. keresztesildi (válaszként erre: 342. - Cucicsillag)
2012. aug. 4. 10:26

Köszi! :)

Holnapra vagy keddre nem várom, attól függően, hogy most épp hogy gondolja a ciklusom :) Általában 26 napos, de néha 28.

343. Cucicsillag (válaszként erre: 338. - Monzo)
2012. júl. 30. 23:33

Keso?! Sztem ezt mindenkinek maganak kell erezni,mi fer bele neki es mi nem. A sajat eletunket kell elni!

Czeizel prof.pl. Multkori musoraban is elmondta,hogy a 40 ev felett szulok nok gyerekei mennyivel okosabbak:)

Szval en tamogatlak, de ez csak 1 "szavazat" mert ugyis mindig lesznek"okosok" akik megmondjak,hgy mit,mikor kell(ene) tenni,mi az idoszeru!

342. Cucicsillag (válaszként erre: 341. - Keresztesildi)
2012. júl. 30. 23:29

Szia! A gravida sztem is nagyon jo, legalabbis azt mondtak ez van kifejlesztve kifejezetten europaimnok szamara. Javasoltak a Femibiont is, szedtem 2 hetig es hirtelen felugrott 2kilo,mert gyakorlatilag semmivel nem laktam jol.

Azota mar visszaalltam:)

Az en dokibacsim professzor,rektor, nagytudasu ember:) azt javasolta hogy a napi egy folsav nagyon fontos es meg szoptatasi idoben is javasolni fogja.

Drukkolok! :)

2012. júl. 26. 19:52

Sziasztok!

Én 38 éves vagyok, most tervezzük az első babánkat. Kb. 1 hónapja kezdtem el vitamint szedni, a Gravidára esett a választásom. Semmi bajom nincs tőle, se hányinger, se székrekedés, az étvágyam sem nagyobb.

Már csak a babának kéne jönnie :)

340. Bea0124 (válaszként erre: 338. - Monzo)
2012. júl. 23. 19:02

Szerintem is belefér,ha úgy érzitek.

Nekem az Elevit jött be a gravidától rosszul voltam.

339. katie_rose (válaszként erre: 338. - Monzo)
2012. júl. 23. 13:34

Szia! Ahogy az előttem szólók is írták lényeges különbség a jódot leszámítva nemigen van. :) (az elevitben nincs, a gravidában van).


Én Gravidát szedek és semmi bajom nincs vele. Baba előtt 1-2 hónappal kezdtem el szedni. Az első 3 hónapban naponta szedtem,most csak 2-3 naponta, attól függően,hogy mennyi zöldséget/gyümölcsöt ettem az adott nap. :) Most 24+3 hetes vagyok és teljesen normális súlyú a babám is és én is. (de odafigyelek a kajálásra)


Szerintem 36 évesen a 3. baba simán belefér! :))

338. Monzo
2012. júl. 23. 13:30

Sziasztok,

36 éves vagyok és úgy döntöttünk, hogy vállalnánk a harmadik gyereket. Mivel már nem vagyok tapasztalatlan a gyerekvállalás terén, most mégis foglalkoztat az a dolog hogy szedek vmilyen vitamint a korom végett. A két gyerekkel nem szedtem kimondottan ilyen vitaminokat, de azért odafigyeltem. Ti melyiket javasolnátok nekem? Vagy adjatok tanácsot szerintetek nem késő-e ilyenkor erre adni a fejem.

Köszike

337. pieta4
2012. jún. 28. 13:42
Szerintem sem függ a gyerek súlya attól,h szedsz-e vitamint. Az anya súlya már inkább, hiszen a vitaminok miatt esetleg valaki jobb étvágyú lesz. A baba ugyis annyit fog "elvenni", amennyi neki szükséges, a többi az anyára megy.
336. Ene22
2012. jún. 28. 10:55
A gyerek mérete és testsúlya szerintem nem függ össze a terhesvitaminokkal. A nagymamám testvére 1950-ben született és 6 kg volt!! (Jesszus, azt kihordani ) Akkor még nem voltak terhesvitaminok. Egyébként én az Elevitet szedem és nincs hányingerem sem, és székrekedésem se. Lehet , hogy szerencsés vagyok! :-)
335. pieta4
2012. jún. 26. 13:32
A Gravida és az Elevit között az egyik lényeges különbség,h az Elevitben nincs jód. Ez fontos lehet. Én ugyanis csak az Elevitet szedhetem, mert pajzsmirigy túlműködésem van. Viszont székrekedést okozott, így minden 2. nap szedem csak, a közbeeső napokon pedig folsavat +Bio-Szelénium 50-t, amiben szelén, b-karotin,C,E,B6 vitamin van.
334. Bea0124 (válaszként erre: 333. - -meva-)
2012. jún. 25. 16:35

Én is így voltam a gravidával gondoltam ki próbálom de azt én is hánytam tőle elevittel nem volt semmi de majd azért ha lesz megint baba leírom akkor is hogy mit szedtem.minden esetre gravidát biztos nem.

Azt hogy a baba pici e vagy sem hogy rosszul van az ember szerintem sem a vitamintól függ.

333. -meva-
2012. jún. 25. 13:57
Én mindkét gyermekemmel elevitet szedtem. A 2-nál próbáltam a gravidát, de bevétel után 5perc és kihánytam. Visszatértem az elevitre és gond semmi. Első gyermekem 3980gramm, 2. 3390gramm, mindketten tökéletesen egészségesen jöttek világra.
332. vicus12
2012. jún. 25. 13:36
Elsőnél Femibiont szedtem, ennek ellenére az első trimesztert végighánytam... Másodiknál Gravidát szedek, csak émelygés van... Viszont most inkább estefelé szedem be. Szerintem nem a vitamintól függ, ki hogy viseli a terhességet és milyen súlyú lesz a baba.
331. Wididóri (válaszként erre: 330. - Cucicsillag)
2012. máj. 23. 17:44
Nekünk sem született óriás babánk, 3190 grammal született a kislányunk. Nem a terhesvitaminoktól lesznek szerintem nagy babák. Szívesen!
330. Cucicsillag (válaszként erre: 327. - Wididóri)
2012. máj. 23. 12:28

Akkor jól gondoltam, sógornőmnek is has.képpen mondták, különben óriás bébi lesz (mondjuk ebből fogalmam nincs,mi igaz)

Kösziii:)

Meg azért az sem mindegy, melyik időszakra /évszakokra esik a terhesség,most,hogy jön a friss gyümi-zöldség szezon.

329. Bugs02 (válaszként erre: 318. - Barbus22)
2012. máj. 22. 18:05
Ezek a cuccok tele vannak káros hordozó anyaggal..van egy por amit én szedtem, nem vagyok terhes de kismamáknak is ajánlott..
328. Bugs02
2012. máj. 22. 18:04
EGYIK SEM!
327. Wididóri (válaszként erre: 324. - Cucicsillag)
2012. máj. 22. 18:04
Nem szedtem végig. Az utolsó 1-2 hónapban nem is szedtem, de a többi hónapban is úgy, hogy minden második napon.
326. Cucicsillag (válaszként erre: 325. - 08f14c3a49)
2012. máj. 22. 14:45
köszi:) Sztem itt a többség megnézte már, a tapasztalatok érdekesek.
2012. máj. 22. 14:10
Nézzétek meg az összetételét
324. Cucicsillag (válaszként erre: 323. - Wididóri)
2012. máj. 22. 14:10
És végig szedted?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook