Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


2008. szept. 18. 09:07
Szia Kosakiki, és a többiek! Én gyereket szeretnék, és ezért mentem el egy hormonkivizsgálásra. Peteérés, és egyéb értékek teljesen rendben, kivétel a prolaktin értéke. 2. és 22 nap nézik, ezek mint írtam, nálam a stressztől kicsit magasabb értékeket mutatnak mint az átlag. A 22. nap csinálnak egy terheléses vizsgálatot is, ahol hányás elleni szert adnak be, és a rejtett prolaktin szintre kíváncsiak. Itt a normál érték kevesebb mint 200. Nekem 350 körüli. Nálatok a normál vérévétel eredménye volt eltérő? Csináltak valakinek terheléses vizsgálatot is? A korábbi hozzászólásomba rosszul írtam a mértékegységeim, mert egy másik hozzászóló alapján írtam be. Így az ng/ml.
53. 0204357382 (válaszként erre: 52. - Anna Johanna)
2008. szept. 17. 20:33

Az az igazság, nem tudom más mire kap Bromot, én azért kaptam, mert a szoptatás után úgy tűnt maradt tej, egy év eltelte után is, és elvileg annak le kellett volna állítania. Utoljára pár napja néztem tudok e kipréselni, most nem tudtam, de már lehet nem vagyok elég "erős", nem szeretem ezt csinálni. Hormonvizsgálattal állapítják meg a prolaktin szintet, vérből.

Más mire szed bromot? Te mire kaptad? Gondolom a magas prolaktin szintre. Nekem nem igazán volt mellékhatása, de csak egy hónapig szedtem. Hm....mostmár semmit sem értek:)

2008. szept. 17. 15:45
Sziasztok. Írtok értékekről, viszont arról nem ír senki, hogy ez sima vérvétel utáni adat, vagy pedig a terheléses teszt utáni. Normál esetben nekem 31ug, ami magasabb mint az átlag, viszont azt olvastam a stressz erősen befolyásolja.Én pedig az orvosoktól elég magas stressz helyzetbe kerülök. Nekem a terhelés utáni értékem a magas, 350, a normál itt 200 ug. Ilyet nem csináltak senkinek sem? Azt írjátok, hogy a Bromocriptinnek erős a mellékhatása. Nekem semmilyen panaszom nincs, ami magas prolaktin szintre utalna. Napra pontos a menstruációm, soha nem feszül a mellem. Volt közöttetek szintén tünet mentes, és szedi a gyógyszert? Én még nem próbálkoztam a teherbeeséssel, így nem tudom mi a helyzet. Most viszont szeretnék babát, de feleslegesen nem szednék be gyógyszert. Szedett vki barátcserjét, ez gyógynövényként szabályozza állítólag a prolaktin szintet, és semmilyen mellékhatása nincs. Üdv, Anna
51. nevi3
2008. szept. 9. 09:25

Szia, igen meg is ultrahangozott, nem talált semmit. Pénteken megyek laborra, 2 hét múlva vissza a nőgyógyászhoz. Remélem nem lesz semmi baj, ha utána is fennállnak a panaszok elmegyek a házi orvoshoz.

Köszönöm a válaszod.

Szia

50. 0204357382 (válaszként erre: 49. - Nevi3)
2008. szept. 8. 19:58

Szia!


Nőgyógyásznak mutattad már? Lehet petefészek ciszta is, bár ha puffad, akkor esetleg vastagbél probléma, de előfordulhat vesebaj is. Mindenképpen javaslom az orvost, akár háziorvos kezdetnek! Nekem is érzékeny ott, meg fájt is, de nem tapintható semmi, és nem is puffad, de egy barátnőmnek veseköve van, és ott fájt neki. A bélpanaszok mellé társulhat székletváltozás, akkor kell leginkább bélproblémára gondolni. Sztem inkább nőgyógyászati jellegű, de kisugározhat máshonnan is. Nyugi, nem lesz nagy baj, de időben vizsgáltasd ki magad!

Kitartás!

49. nevi3
2008. szept. 8. 13:06

Sziasztok. Én most kezdtem bele a kivizsgálásba, mert van egy gyönyörű 3 éves kisfiam, de a második 2 éve nem sikerül. kétségbe vagyok esve mert nekem is van préselésre tejem, még szoptatás óta, és vagy egy féléve kemény görcsöt érzek a bal alhasamnál, a csípőcsont mellett. a csipőcsont és a bordaiv között néha görcsöl. és mintha lenne ott valami, tapintásra érzékeny. Ha valakinek hasonló problémája van kérem írjon. Nem tom mi lehet ez, de még haspuffadás is társul hozzá.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

2008. szept. 7. 20:23

Sziasztok csajok!


2 napja beszéltünk, iszonyú fejfájás gyötört, az elkeseredés szélén. Ilyenkor olvasok és olvasok a neten, ami most azt eredményezte, hogy a következőkre jutottam. Lehetséges, hogy a tejcsorgásom, aminek bár el kellett volna múlnia bromore, a szoptatás után maradt vissza. Igyekszem nyugtatni magam amíg el nem megyek dokihoz. Más jeleim nem igazán vannak, csak a fejfájás. Viszont! Ez a fajta fejfájás már 2x előfordult velem életemben, mindkét alkalommal fél évig tartott. Angolul tension-headache-nek hívják, nem tudom van e magyar szakszerű megnevezése, de lényege, hogy főként stressz okozza, a nyaki izmok görcse, és állandósulni képes, mindennapossá válik. Most rábeszéltem magam, hogy újra ez van, beletörődök, voltam chiropractornál, és várom, hogy elmúljon. Írjatok ti is a problémátokról, ha van még kedvetek beszélni, tereljük el a figyelmet a babaprojektről, talán akkor jobban összejön. Könnyen beszélek, mindkét alkalommal első alkalomra sikerült, nekem meg ez a bajom, túl termékeny vagyok! :) Várom a leveleitek!

Sziasztok

47. csehe (válaszként erre: 46. - 0204357382)
2008. szept. 6. 13:51
Egyetértek! És tapasztalatból mondom! Nem szabad görcsösen akarni...
46. 0204357382 (válaszként erre: 41. - Ittikje)
2008. szept. 6. 10:10

Még annyi, amit méásnak nagyon tudok javasolni, de a saját esetemben kevésbé működik, hogy pozitív gondolkodás, és ne rettegj attól, h nem eshetsz teherbe, mert addig nem is fogsz. Kimutatták már hasonló esetben a pszichoszomatikus okait a nem teherbe esésnek. Javaslom a természetgyógyászt, vagy más alternatív megoldást, jó az olyat is hallani. A kettőből kell összehozni ami neked a legjobb! Biztosan összejön, de nem szabad görcsösen akarni!

Hogy én milyen bölcs tudok lenni más esetében!:))

45. 0204357382 (válaszként erre: 44. - Ittikje)
2008. szept. 6. 10:07

Köszönöm neked és Csehének is, a megnyugtató szavakat! Volt már kétszer fél éven át tartó, mindennapos fejfájásom, akkor chiropractor hozott rendbe, most is ezt tettem, de még eredmény semmi! Sajnos diagnosztizálták a pánikbetegségem, amitől mindenki falra mászik, hiszen hipohondriával társul, és ettől folyton parázok. Ha hallok valami lehetséges betegséget, azonnal beképzelem magamnak, a tüneteket is produkálom, és ettől másznak falra, lehet majd inkább ezt kell kezelni! De mindenesetre azért itt most voltak olyan összetevők, amik nem alaptalanok, de utána fogok járni. No para - igyekszem mondogatni! Neked miért volt a tejcsorgás???? Azt mondják stressz is okozhatja, meg sok más.

Köszi nektek! Sziasztok!

2008. szept. 5. 22:19

Szia!Én is tejcsorgás miatt mentem dokihoz, eleinte nekem is 1-2 csepp jött a mellemből, de sajnos mára már ha megnyomom akkor spriccel a tejcsi, elég kellemetlen.

Nekem még nincs babám,de amikor jártam vizsgálatokra mindig megkérdezték, hogy van e gyermekem mert ha van akkor természetes egy kis tejcsorgás .

Nekem is sokat fájt a fejem.

Az a lényeg, hogy mennyel minden vízsgálatra.

De szerintem nem lessz semi gond

43. csehe (válaszként erre: 42. - 0204357382)
2008. szept. 5. 22:05
Nekem egyáltalán nem fáj, nem fájt a fejem. Elvileg ha az adeoma olyan helyen van, hogy ideget nyom, akkor a fejfájáshoz látótér kiesés is kapcsolódik, de nem ez a jellemző tünet. szóval, nm kel pánikolni... :)
42. 0204357382 (válaszként erre: 41. - Ittikje)
2008. szept. 5. 18:07

Sziasztok!


Én tejcsorgás miatt mentem el dokihoz, egy évvel vagyok a szoptatás után. Kaptam bromot, de úgy tűnik még mindig préselhető belőle 1-2 csepp. Nagyon aggaszt, a nőgyógyász felvetette a lehetőségét az adenómának is, és mint diagnosztizált hipohonder, teljesen bepánikoltam.Fáj a fejem egy ideje, szédülök, de term. gyógyászom, aki írisszel diagnosztizált, azt mondta csak migrén. Ezzel kezel, 1-2 napig el is múlik a fejfájás, aztán újra, félek nem csak migrén. Tudom, nem félni kell, hanem elmenni, de mikor ilyen súlyos dologgal kapcsolatban megyek vizsgálatra, már maga az is akkora stresszt okoz, hogy beleőrülök, csak a lehetőségtől, hogy mi van ha...? Küzd esetleg valaki hasonlóval? El fogok menni további vizsgálatokra, de addig is jó lenne ha valaki írna erről! Köszönöm! Sziasztok

2008. aug. 31. 16:31
Sziasztok ,én már több mint 6 éve szenvedek ezzel a prolaktin szinttel.Az az érdekes, hogy a ciklusom rendben van.Kb.30-35 kilót híztam. Először bromot szedtem de nem használt semmit, utána kaptam a norprolackot amitől nagyon sokáig rosszul voltam.A tüneteim soha nem múltak el. A párommal kb. 1 éven belül szeretnénk babát.De már ellőre félek, hogy nem fogok teherbe esni.Még szednem kell a norprolackot.
40. Henyke
2008. aug. 20. 17:16
Sziasztok!Én októberben hagytam abba a fogigátlót. Májusban már eléggé idegesített a dolog, hogy miért nem jön össze a babánk. Elmentem dokihoz, elküldött hormonvizsgálatra, és kiderült hogy nekem is magas a prolaktin szintem. Egyből felírt Bromot. Kiderült, hogy nincs peteérésem, így júniusban többször figyelt ultrahanggal, kaptam közbe tüszőrepesztő szurit, de sajnos még azóta sincs semmi. Szerencsére a ciklusom helyreállt, volt hogy 60 napra jött meg, de most azért már a 30. nap körül megjön. Reménykedem, hogy most a gyógyszermentes hónapban fog sikerülni a babám, iszom a palástfű teát, és figyelek arra, hogy ne legyek túl stresszes. Amúgy 2 doboznyi Bromot vettem be, naponta 2* felet, az elején elég rosszul voltam, de megszoktam. Remélem, lejjebb vitte, és most nem hiába érzem a pocim feszülését...:-))
2008. aug. 20. 13:15
Nekem bevált a Bromocriptin, semmi mellékhatásom nem volt. Márciusban kezdtem el szedni, június közepefelé megfogant a FIAM.
38. viresz
2008. aug. 8. 17:09
Sziasztok! Az MR szerencsére negatív lett, és a Norprolac levitte a prolaktin szintemet. Viszont közben a trombofíliám pozitív lett. Vam egy ún. "magzatvesztő antitest" (APA), ami előreláthatólag komoly gondokat fog okozni nekem - nemcsak a babaprojekt szempontjából :(
37. csehe (válaszként erre: 36. - Csehe)
2008. júl. 26. 23:15
jajj de ciki, megint vakon írtam, és igen félre... bocsi!!! szóval helyesen? piciknél :)
36. csehe (válaszként erre: 35. - Gaboca77)
2008. júl. 26. 23:14

Szia! Szerintem nem kell kétségbeesnetek. Ha leszokik a szopiról, lehet minden helyreáll, és nem lesz semmi gond. Ennyi idősen már nem olyan nehéz dolgo ám. :) Biztos minden rendben lesz.

Ilyen pisiknél nem is igazán lehet tudni, hogy mitől változik meg ennyire a hormonszint, főleg szopiis babáknál...

2008. júl. 26. 21:48
Sziasztok!Én egy 32 éves apuka vagyok,van egy 21 hónapos kislányom és nem olyan régen fedeztük fel rajta,hogy kemények a mellei.Elvittük endokrinológushoz,kivizsgálták és több alkalommal vért vettek tőle.Az eredményben először 92-es prolaktin szintet állapított meg a labor,ezután 52-est.Hozzáteszem,hogy még mindig szopik.Azt már tudjuk,hogy a szopcsizásról le kell szoktatnunk(ez nehéz feladat),de az lenne a kérdésem,hogy mitől lehet,ill. jelent-e valami veszélyt a kislányomra ez a magas szint.A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek!Gábor
34. viresz
2008. júl. 14. 10:20

Sziasztok!


Mi több mint egy éve próbálkozunk. Egy komoly vetélésem volt (3 hónaposan), és több preklinikai vetélésem. A Kaáliba járok, kiderült, hogy magas a prolaktin-szintem, most arra kezelnek. Én is Bromocriptinnel kezdtem, de borzasztóan rosszul voltam tőle (szédülés, ájulás, hallucinációk, rémálmok). Utána átálltam a Norprolac-ra (kb. 2 hónapja szedem), ami sokkal barátságosabb, bár reggelente nagyon nehezen kelek ki az ágyból, és éjszaka teljesen kiszáradok tőle (kb. 1 liter folyadékot iszok meg éjszakánként). Egy kicsit talán híztam is...

Ma délre megyek MR-re, de remélhetőleg negatív lesz a vizsgálat. Szinte biztos vagyok benne, hogy a munkáim miatti stressztől magas a prolaktin szintem. Elhatároztam, hogy csökkentem a munkaterhelésemet (szerencsére megtehetem), és már jó ideje naponta legalább 1 órát sportolok (nordic walking a hegyekben :)). Szóval remélem, miden rendben lesz. Azért egy picit mégis aggódom a mai vizsgálat miatt...

33. csehe (válaszként erre: 32. - Vchriss)
2008. jún. 20. 22:37

Szia!

Szerintem nem nagyon van esélyed a terhességre. Én emiatt nem lehettem, de egy nőgyógyász okosabb választ tud adni. Vannak oldalak, ahol kérdezheted őket...

2008. jún. 20. 09:27

Sziasztok!

Új "páciens" vagyok. 22 éves vagyok, kb.4-5 éve szedtem Triregol fogamzásgátlót, most abba kellett hagynom, mert nagyon magas a prolaktin szintem: lehet el sem hisztek, de valóban ennyi: 4160. Nem vagyok terhes, legalábbis ki lehet zárni a fogamzásgátló miatt. Felírta a dodi a Bromocriptint, most 2 hete szedem. Ebben az első 2 hétben, amióta a fogamzásgátlót már nem szedem, nem igazán sikerült normálisan védekezni, de gyereket még nem szeretnék, mert még tanulok. Segítsetek légyszi! Ugye nem leszek terhes ilyan magas prolaktin szint mellett? Még egy kérdés: Mindenki hízott ez az időszak alatt? Aki tud légyszi válaszoljon!! Köszönöm előre is!

31. miciona (válaszként erre: 29. - Tücsi29)
2008. jún. 1. 21:39
Miért kell október óta szedned folyamatosan? Nem ment le a szintje, vagy visszaugrik, ha elhagyod a gyogyszert? A clostit azt mire kell szedni? Azt nem a prolaktinra, ugye?
2008. jún. 1. 08:42
viszont azóta hízom..kilóban nem tudom megmondani, de simán egy ruhaméretet dagadtam:(
2008. jún. 1. 08:41

Hello!

Nekem csak enyhén magas a prolactinom(kb 350)..október óta szedem a bromocriptint...sajnos még nem estem teherbe, most már clostit is szedek..viszont az eredetileg 24-25 napos ciklusaim kezdenek normalizálódni..27-28 naposak..nem tudom h melyik gyógyitól, de talán lassan a baba is összejön:)

28. csehe (válaszként erre: 27. - Miciona)
2008. máj. 31. 21:50
Én jelentem rengeteget. Legtöbbet talán most, szoptatás után, mikor elkezdtem ezerrel tornázni is. :S Kb 10 kilóval vagyok nehezebb, mint amikor szülni mentem...
2008. máj. 31. 08:31
Nekem végig normális volt a ciklusom,ezért sem gondoltam arra, hogy emiatt nem sikerül a teherbe esés.Viszont lett a cicimben egy fibroadenoma, a magas hormonszint miatt és egy fél év alatt sokat hiztam.Ezt senki nem emlitette /a hizást/, pedig az orvosi leirásban első helyen van a vérzészavarral együtt.Senki nem hizott "indokolatlanul"?
26. csehe (válaszként erre: 25. - Jébé)
2008. máj. 30. 21:59
Én lassan 3 hónapja szedem, de még mindig nem rendeződött a cilusom, bár nekem más problémám van, nem közti vérzés. De azért úgy veszem észre lassasn azért közelítünk a szokásos normális helyzethez.
25. jébé
2008. máj. 30. 14:49

Sziasztok!

Én új vok a fórumon és útbaigazítás kellene... A fog. gátló szedését abba kellett hagynom, mert teljesen felborította a ciklusomat, folyamatosan köztivérzésekkel "küzdöttem". Az orvosom vizsgálatok után azt mondta, hogy felborult a szervezetem hormonháztartása, és ezért Bromocriptin tablettát írt fel. Most múlt 22-én egy hónapja, hogy napi kétszer felet szedek, de még mindig vannak köztivérzéseim. Tudja valaki, hogy mikor szokott ez a helyzet normalizálódni, mikor áll helyre az ember ciklusa?

A választ és a segítséget előre is köszönöm nektek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook