Ma mérték a 6, 5 éves kisfiam iskolaérettségét, ahol 90-es IQ-t állapítottak meg! Szerintetek ez jó érték? Csak 1 feladatban hibázott! (tudásbázis)
Igen, én is szerettem volna, sőt a lányom is. De azt mondták nincs rá szükség...
Egyrészt örültem neki, másrészt kíváncsi lettem volna:))))
Közben az iskolában szerveztek ovi-suli foglalkozásokat a leendő elsősöknek, oda elvittem - jó volt látni:)))
Tudom, éppen ezért írtam. Bár a zseni szó azért nem megfelelő...! Mert az autisták éppen, hogy tehetségesek valamiben. A testvérem is autista, és ő is tehetséges valamiben, de nem intelligens. Hanem a vizuális képessége jó. Nem lehet összehasonlítani egy autizmussal élőt egészséges gyermekekkel mert az egészséges nem biztos, hogy olyan tehetséges lesz, ellenben az autista sosem lesz olyan intelligens, mint egy egészséges.
Ezek tények.
Nálunk az iskolaérettségi felmérést is csak azoknál a gyerekeknél végezték, akiknél az óvónő indokoltnak látta.
Aki az évek során egyenletesen teljesített ott nem volt külön feladatsor.
Ez is egy iskolaérettségi felmérés volt, de a végén kiszámolta az alapján az IQ-ját is. Azt mondta az ovisoknál mást jelent a 90. Mert hirtelen én is átlagon alulinak gondoltam, holott a fiam nagyon is okos! És akkor valami olyasmit mondott aki mérte, hogy ez az IQ nagyon szuper a korához képest! Mégis mi szülők a felnőttek IQ-jához viszonyítjuk, ezért találtam én is kevésnek!
Nektek is ua. a vizsgálat volt szerintem, csak nem mondták meg az IQ-t. Nem mindenkinek mondják, én ismertem, aki csinálta.
Magában rejti-e a magas IQ a siker és az eredményesség kulcsát?
"Ha egy gyermek öt évesen jól és sokat olvas, minden kérdésre korát meghazudtoló módon válaszol, esetleg kitűnően rajzol-fest vagy játszik egy hangszeren, mire gondolhatnak a büszke szülők? Csakis arra, hogy óriási lehetőség rejlik gyermekük tehetségében, és nincs más feladatuk, mint azt kibontakoztatni. De hogyan lehet mérni ezeket a képességeket? Az intelligenciahányados (az IQ) az egyetlen mérce? Egy intelligens gyermeknek mindig magas az IQ-ja, és az a gyermek, amelyiknek rossz az IQ-tesztje, feltétlenül nehézségekkel küzd majd az iskolában?
Az intelligenciahányados a közfelfogás szerint feltétlenül meghatározza az értelmi szintet. Teszt-sorozatok segítségével teszi mérhetővé a személy szellemi képességeit, logikus gondolkodásmódját, ésszerű helyzetmegoldó képességét. Az eredmény eléggé megbízható, tekintve a tesztelt képességek meglehetősen széles skáláját. A lakosság mintegy 50%-ának 90 és 110 közötti az intelligenciahányadosa, 25-25 %-ának pedig ezen átlagérték alá, illetve fölé esik az IQ - pontszáma.
Az IQ és az iskolai teljesítmény
Egy gyermek, akinek a tesztje 110 fölötti intelligenciahányadost mutat, olyan értelmi képességekkel rendelkezik, amelyek a kitűnő iskolai eredményekhez szükségesek. Igen, csakhogy a dolog nem ilyen egyszerű. Még a 130 IQ-val rendelkező gyerekeknek is lehet kudarcélményük az iskolában. Nem elegendő birtokolni kiemelkedő intellektuális képességeket, hanem használni is tudni kell azokat! Különben a gyermek elutasíthatja az iskolában folyó tanulást. Nehézségei támadnak az osztálytársakkal való kapcsolatteremtés terén, unatkozhat az iskolapadban, a családi környezete feszült, ő nyugtalan, stresszes…
Ezek a problémák csak ritkán okolhatóak magával a különleges értelmi képességgel. Egy 80 körüli IQ-val rendelkező gyermeknek kétségtelenül több nehézséggel kell megbirkóznia az iskolában, de ha van akaratereje, szorgalma, és megfelelő környezetben él, átviszi a lécet. Az iskolában mérhető képességeken túl más tényezők is szerepet játszanak tehát, és ezek között első helyen áll a hajlam. Az élet egyes területein kimagasló eredményt elérő emberek – a kiaknázandó értelmi képességeiken kívül - az adott tehetségre való genetikai hajlammal születnek, és később azt kibontakoztatják.
Az intelligencia és az IQ
Az intelligenciahányadossal mérhetjük a nyelvi képességeket, a logikát, az ítélőképességet, az ésszerűséget stb. Ellenben az IQ – tesztek mellőzik a viszonyítás, a kézügyesség, az érzelem vagy egy adott helyzetben való reagáló képesség terén megnyilvánuló intelligenciát. Pedig az intelligencia ezeknek az elemeknek az egyedi kombinációja. Olyannyira, hogy azt lehetne állítani: ahány egyén, annyiféle intelligencia."
Na akkor helyesen :
Nálunk ugyanez!
Semmilyen IQ tesztet nem csináltattak a gyerekekkel.
Volt egy iskolaérettségi felmérés, de nem volt IQ teszt!
És megkaptuk a papírt, hogy mehet iskolába
Nálunk ugyanez!
Semmi lyen IQ tesztet nem csináltattak a gyerekekkel.
Volt egy iskolaérettségi felmárás, de nem volt IQ teszt!
És megkaptuk a papírt, hogy mehet iskolába
Miért mértek IQ-t?
A lányom is 6,5 éves, jövő héten megyünk beíratkozni az iskolába, kaptunk az oviban egy papírt, mely szerint iskolaérett. Semmiféle vizsgálatra nem volt szükség.
90 kissé átlagon aluli?????????????
ez hülyeség! 62tól sérültségi fokot mérnek!
További ajánlott fórumok:
- A családban úton van egy baba, akiről az 5. hónapban állapították meg, hogy vízfejű
- Matek házi feladatban tudna valaki segíteni?
- Nővérem kislánya 2 éves múlt és most állapították meg hogy a jobb veséjén tágulat van. Mire számíthat most a szülő?
- Testvéremnél skizofréniát állapítottak meg, kapott rá gyógyszert, de nem akarja szedni, hogy értessem meg vele, hogy ezt neki szednie kell?
- Nyelvtan házi feladatban tudna valaki segíteni?
- Tudtok segíteni ebben a biológia feladatban?