Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


226. Angyalka1983 (válaszként erre: 224. - Viki78)
2014. febr. 20. 08:41
Szia! Már nincs sok hátra tesztelésig!! Szorítok nagyon!!! Hogy érzed magad? ++++++
2014. febr. 20. 08:40
Sziasztok! ET+3 napon vagyunk!!! Egy gyönyörű 5 napos blaszticisztát kaptam vissza! Ja: és NEM görcsöltem be közben! A leszíváskor beszéltem erről F dokival, és megnyugtatott, h nem szabad görcsölni, mert nem csinálnak olyat, amitől lehetne. Mondtam neki, hogy márpedig én az inszemek alatt mindig begörcsöltem (kb ugyanaz az eljárás), mire közölte, hogy akkor azt rosszul csinálták: azt mondja inszemnél valószínűleg nem tisztították meg megfelelően a spermiumokat és a vivő anyag miatt görcsöltem be. És igaza volt! Semmi fájdalmat nem éreztem transzfer alatt. Kicsit szúrkál a hasam, pár óránként előjön, de nem vészes. Azt mondta F doki, hogy a sok hormontól még mindig működik a petefészkem, ez szúrkál- már a transzfer alatt voltak új tüszőim! Ja: 22 db tüszőt szívtak le, ebből 11 termékenyült meg, és 9 db osztódott tovább, de ők mind meg is élték az 5-ik napot, így most 8 db eszkimócskánk várja az ébredést! Jók leszznek tesónak ;-)
224. Viki78
2014. febr. 10. 12:02

Sziasztok,

Én most vagyok friss Forgácsos és elég sok kérdést írtatok róluk, leírom, hogy velem, hogy volt.

Augusztus közepén kértünk időpontot, Okt. első napjaira kaptunk. 10000ért köszönnek, (ennyi az első felmérés, régi leletek átnézése) ezután 3. napon vérvétel, tsh,prolaktin. 21. napon megint vérvétel progeszteron. Ezekért nem kell fizetni. Nekem a tsh rossz volt szóval jött egy kis szünet amíg be nem állította a pajzsmirigyes doki a tsh-t. Vittem a leletet, h jó a tsh és el is kezdtük az első inszemet. Maga az inszem 50000. Hosszá closty recept és szuri (tüszőrepesztő) és még írtak hozzá sárgatest támogató gyógyszert. A clostyt külön váltottam ki, az nem drága, nem emlékszem, de a szuri meg a másik gyógyszer 15000 volt. A szuriból nekem 2 adag volt felírva ezt egyszerre kellett beszúrni, lehet, hogy másnak nem kell ennyi, nekem 3 érett volt. A sárgatest a drága 4 doboz volt 10000 (80 szem és 2x2 kell szedni) Ez még kevés is lesz nekem ha összejött a baba, mert 12. hétig kell szedni.

Az inszem menete, 3. naptól closty, nekem a 12.napon nézték meg, hogy mennyire hatott és aznap este jött a szuri (du. 4és 6 között). 14. nap 10órakkor inszem. Sokan írtátok, hogy görcsöltetek, volt aki érzett. Nálam semmi, meg se éreztem a katétert. (pedig féltem mint az állat, mert az átjárhatósági nekem pokoli volt)

Annyit mondtak, hogy este még 1x otthon is rá kell "lőni", gondolom biztos ami biztos ;). 2 hét múlva teszt.

Remélem valakinek segítettem!

223. Angyalka1983 (válaszként erre: 218. - Mogyi78)
2014. jan. 12. 20:04
Szia! Eről a görcsölésről kérdezhetek? Az ET-kor görcsöltél be? És ez olyan, mint egy menstruációs görcs? Azért kédezem mert 5 sikertelen inszeminációnk volt már, és mindegyiknél begöcsöltem -úgy mint, amikor megjön, amikor a katétert feltette a doki. Ez a rész a két eljárásnál azonos ha jól tudom, így lehet nekem is a görcsök miatt nem sikerült az inszem? És ennek nem mennek utána a BMC-ben?
2014. jan. 12. 15:41
ja és mi 3 részletben váltottuk ki asszem a szurikat, de mindet a stimu alatt, azaz 2 héten belül.
221. CsillagTM (válaszként erre: 220. - Tamo87)
2014. jan. 12. 15:40
a stimuhoz a szurik 100-200 ezerbe kerülnek, sok mindentől függ. nem 300-400e. annyi max. a vizsgálatokkal, leszívással, beültetéssel együtt lesz. (fizetős helyen, mint a Forgács)
220. tamo87
2014. jan. 12. 12:03

Sziasztok!

Nálunk is nemrég derült ki,hogy kicsi az esély a természetes fogantatásra és a doki a forgácsot ajánlotta. Az lenne a kérdésem, hogy a gyógyszerek árát egyben kell kifizetni, vagy részletekben? A nődokim azt mondta 300-400 ezerbe kerülnek a gyógyszerek. Ez igaz? Elvileg velem nincs probléma. És írtátok, hogy fél éves várakozási idő van. Ez idő alatt abszolút semmi nem történik, vagy ilyenkor van a gyógyszerezés? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de akárkit kérdeztem még senki nem tudott pontos válaszokat adni és remélem, hogy Ti akik benne vagytok tudtok segíteni.

219. CsillagTM (válaszként erre: 218. - Mogyi78)
2014. jan. 7. 13:04
arról nincs tapasztalatom...de drukkolok!!
218. Mogyi78 (válaszként erre: 215. - CsillagTM)
2014. jan. 7. 10:08

Szia!


Nekem is endom van, és eddig mind a 3 lombik után begörcsöltem, így nem maradtam meg a bébik :(. Sajnos a BMC-ben már nem is nagyon vizsgálnak tovább, hogy mi a konkrét ok, miért nem tapadnak meg vagy miért görcsölök be....Ezért gondoltam, hogy váltanom kéne intézetet, hátha kicsit többet foglalkoznak a problémával máshol. Gondolom a már meglévő leleteket nem csináltatják újra, csak esetleg elküldenének plusz vizsgálatokra. Most a BMC-ben felajánlották, hogy 4.-re próbáljuk meg a stimuláció nélküli lombikot. Lehet ezt még megpróbálom...hátha.

217. Mogyi78
2014. jan. 7. 10:01

Sziasztok!

Tudnátok árakat mondani , hogy mi mennyi kb a Forgács intézetben?

Én a BMC-be járok, eddig 3 sikertelen lombikon vagyok túl, így most elgondolkodtam , hogy intézetet kellene váltanom...

Előre is köszönöm a segítséget!

216. Angyalka1983 (válaszként erre: 208. - Hope78)
2014. jan. 4. 15:49
Szia Hope 78!Hogy vagy? Remélem minden OK!!! Le tudnád írni a stimuláció közben hányszor kell menni UH-ra? És milyen napokon? Nekem csütörtöki napon fog megjönni, aznap megyek először-ugye? Vagy pénteken célszerűbb? Mondtak valamit a legutóbb, hogy melyik napokon érdemes menni, de kicsit belezavarodtam. Kedd-csüt napokra mondták , h vérvételre menjek, az úgy jó is volt, mindkétszer hamar végeztem. Köszike
215. CsillagTM (válaszként erre: 210. - Rencsi1)
2013. dec. 17. 20:04

én endóval vagy a SOTE ARO-ra mennék, vagy a győri Kaáliba. nekem anno ezeket ajánlották. (és mi, ahogy már írtam, a SOTE-t választottuk első körben, második kör pedig már nem kellett :))


amúgy egy konzin mi is voltunk a Forgácsban. nekünk spec nem jött be a doki mézes-mázos stílusa, de ez abszolút személyiségfüggő.

214. Rencsi1 (válaszként erre: 211. - Angyalka1983)
2013. dec. 17. 20:04
Angyalka!Köszönöm a infót!Igen nem mindegy mennyi km-t kell menni hiszen a üzemanyag is pénzbe kerül,viszont :D még mindig olcsóbb kivenni egy szobát stimu idejére mint kifizetni a 400-500 e ft-ot Pesten vay Győrben.Nekünk is ezek lennének a legközelebb,de sajna sem nem akarok elsőre kiffizetni ennyit-hisz kitudja,leht nem sikerül elsőre- sem pedig nem várhatunk fél-egy évet...Ez van,az ember lányának nagyon át kell mindent rágnia,de reméljük semmi nincs hiába.SŐT!! Ilyenkor semmi nincs hiába és nincs kidobott pénz... :)És bocsánat,hogy így írtam kerek perec a dolgokat,de sajnos mi most ott vagyunk,hogy ha nem kapunk március körülre időpontot akkor kénytelenek leszünk fizetni...Már nem tudunk mit átrágni :( De azért boldogság van :D Drukk mindenikinek!Szép estét!
213. Angyalka1983 (válaszként erre: 207. - Hope78)
2013. dec. 14. 18:40
Gratulálok én is! Nagy drukk Nektek! Annyira szeretnék már én is!!!!!!!! :-) De nagyon bízom a dokiban!
212. Angyalka1983 (válaszként erre: 210. - Rencsi1)
2013. dec. 14. 18:39
De a Forgácsban tényleg mindin fizetős- még a TB támogatott IVF-nél is. Mi most voltunk utolsó konzultáción ( jan 30-án kezdjük a stimulációt) és még most is ki kellett fizetni a konzultációs díjat. :-( Igazából meg is lepődtem ezen, de ez van. Legközelebb már csak a gyógyszertárban kell fizetnem a szurikért- ami meg ugyanannyiba kerül bárhol írják fel. :-( (egy vagyon)
211. Angyalka1983 (válaszként erre: 210. - Rencsi1)
2013. dec. 14. 18:36
Szia! Igen a Forgácsban a TB támogatott IVF fél év várakozás után lehetséges csak. HA kifizeted a 300-at, akkor bármikor. A Kaáli is nagyon jó én úgy halottam, de ott kifejezetten GYŐR-t dícsérik, oda viszont még időpontot sem nagyon lehet kapni. (egy hónapban egy-két napon osztogatják a konzultációs időpontokat, és ha nem akkor hívod őket, semmi esélyed). Az országban a többi KAáliról nincs infóm. Nekünk azt is végig kellett gondolni (amikor választottunk), hogy stimunál 2 naponta járni kell UH-ra. Na az sem mindegy milyen messze megy az ember lánya minden másnap.
210. Rencsi1
2013. dec. 13. 10:21
Sziasztok!Utánna jártam a dolgoknak :D Volt aki azt mondta,hogy olcsóbban jövök ki ha tapolcára vagy pécsre megyek,ugyanis,lehet a napom rámegy meg az üzemanyag,de nincs több hónapos várólista.Viszont ha fizetősre kérem tök mindegy hová megyek az országban az alap 300 ezer ft+ a gyógyszerek+ konzultációk+ a saját dokim :D Meglátjuk mi alakul :)Még jelentkezem.Puszi mindenkinek :)
209. Rencsi1 (válaszként erre: 207. - Hope78)
2013. dec. 13. 10:18
Gratulálok 8 hetes kismama :D Szuper jó :D Én úgy hallottam,de lehet nem jól,hogy a Forgács is csinál TB-re csak többet kell várni,mint máshol,mert nagyon jók.A Kaáliba nem szívesen mennék,de már beletörődtem,ha nem lesz más...nem válogathatok!Sajnos mi időszűkében vagyunk.Endom van és már csak egy petefészek meg a vezeték.Most voltam 2 hete átjárhatóságin és már az az egy sem működik.A műtétet nem vállalja senki,mert félnek,hogy úgy végződik,mint 4 évvel ezelőtt.Emelett a férjemnek júniusban ki kell utaznia fél évre így,ha nem sikerül valamit összehozni megint 1,5 évünk oda :( Na de majd januárban meglátjjuk.A párom jövőhéten megy orvoshoz,meglátjuk neki mit mondanak...
208. Hope78
2013. dec. 13. 07:47
Kaalit akartam irni:)
207. Hope78
2013. dec. 13. 07:17
Sziasztok!Lehet hogy sokat kell várni,de megéri!!Az árakról annyit,hogy szerintem olcsóbb mint a Katalin.Nincs állandó és felesleges vérvétel és vizsgálat,nincs annyi stressz.Az itt dolgozók orvosok aszisztensek biologusok mind nagyon értik a dolgukat és nagyon kedvesek!Én 4 sikertelen lombik után találtam rá a Forgács intézetre 10 hónapot vártunk és most 8 hetes kismama vagyok:)
206. CsillagTM (válaszként erre: 205. - Rencsi1)
2013. dec. 13. 04:12

a Forgácsban sokat kell várni és minden fizetős.

komolyan nem kapok részesedést a SOTE-től :), de én azt ajánlanám neked...gyorsan pörgetik a dolgokat, és még tb-s is...

205. Rencsi1
2013. dec. 12. 12:20
Sziasztok!Érdkelődni szeretnék Tőletek...Első lombikra készülünk.Januárban megyünk első konzultációra.Sajnos árakat nem találok.Tudnátok segíteni,aki már járt ott,hogy mi mennyi és úgy egyébként milyenek az orvosk...Bármi érdekelne,de főleg az árak...Sajnos idővel nem jól állunk,de ha kicsit drágább mint a Kaáli még akkor is megéri!Előre is köszönöm!
204. CsillagTM (válaszként erre: 203. - Angyalka1983)
2013. dec. 10. 15:17
a Gravidával annyiban vigyázz (meg az Elevittel), h jócskán van benne A-vitamin. terhesség alatt én megfontolnám, de előtte végül is tolhatod.
203. Angyalka1983 (válaszként erre: 201. - CsillagTM)
2013. dec. 8. 19:35
Hát megnéztem a terhes vitaminokat. Találtam egy táblázatot is, ami tök jól összefoglalja melyikben miből mennyi van. Kb: mindegyikben más... egyikből több másikból kevesebb. Azt hiszem a G-betűset kezdem szedni- még van belőle itthon pár szem, meg hozzá plusz folsavat is. Meg szedek szelént is, mert a pjzsmirigy gyógyszerem felszívódását az segíti. A jódon gondolkodok még pluszban, mert abból sincs sok a terhes vitaminban, de mindehol azt olvasom, h Mo-n kell pótolni.
202. Angyalka1983 (válaszként erre: 201. - CsillagTM)
2013. dec. 8. 17:14
Nagyon köszönöm! Rögtön nézem miben mennyi van, és jövő héten be is szerzem. :-)
201. CsillagTM (válaszként erre: 199. - Angyalka1983)
2013. dec. 8. 00:01
és a helyedben én már most szedném ezeket.
200. CsillagTM (válaszként erre: 199. - Angyalka1983)
2013. dec. 8. 00:00

csak a mennyiség nem mindegy :)


C: 500 mg

D: 2-3000 NE

E: 200 NE

cink: 15 mg

folsav: min. 400 egység

199. Angyalka1983 (válaszként erre: 198. - CsillagTM)
2013. dec. 7. 19:26
Ezek magában a terhes vitaminban benne vannak. Ezen kívül ne is szedjek semmit? És a terhes vitamint mikortól? febr 20-a körül lesz a transzfer. Aspirin protectet már az inszemek alatt is szedtem, arra én is gondoltam.
198. CsillagTM (válaszként erre: 197. - Angyalka1983)
2013. dec. 5. 22:56
c, d, e, cink, folsav (te, pl. terhesvitaminban). és méhnyálkahártya-vastagításhoz ciklus elejétől napi 1dl vörösbor :) beágyazódás környékén esetleg Aspirin Protect.
2013. dec. 5. 17:17
Sziasztok! Most már biztos: január 30-a körül kezdjük a stimulációt. Tudnátok segíteni milyen plusz vitaminokat szedjünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook