Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


106. Akvamarin (válaszként erre: 105. - 23bdfb1863)
2009. nov. 26. 18:18

Hogy érted azt,hogy optimális viselkedés?


A lányommal nem dolgoztam,pihentem,sőt feküdtem sokat,főleg miután be is véreztem.Nem vettem ülőfürdőt,csak zuhanyoztam,nem emelgettem,nem nyújtózkodtam.(nem sze.eltünk a férjemmel :))

Most dolgozom,kádban fürdök,emelgetek,mindent megcsinálok,nyújtózkodom bármiért,ha kell,szeretjük egymást a férjemmel.

Minden más.Akkor azt éreztem optimálisnak,most ezt.

105. 23bdfb1863 (válaszként erre: 101. - Akvamarin)
2009. nov. 25. 11:18

Szia Akvamarin!


Kérlek írj nekem ,hogy milyen tanácsod van arra,hogy mi az optimális "viselkedés" inszeminacio után.

Mindenkinek szívesen veszem a tanácsát,akinek sikerült így a terhesség.Ebből bizonyára leszürhető,hogy nekem eddig sikertelen volt,pedig minden vizsgálatom eredménye optimális.Köszönöm/

104. Orsi86 (válaszként erre: 103. - Akvamarin)
2009. nov. 20. 08:13
Köszönöm! :)
103. Akvamarin (válaszként erre: 102. - Orsi86)
2009. nov. 19. 21:40

Köszönöm,aranyos vagy!

Neked is ugyanezt kívánom,és most már felhőtlenül!!!

102. Orsi86 (válaszként erre: 101. - Akvamarin)
2009. nov. 19. 19:50
De, jó! Ennek szívből örülök! Biztosan minden rendben lesz! A 12. hét után már nem szokott gond lenni! Nagyon boldog babavárást kívánok!
101. Akvamarin (válaszként erre: 100. - Orsi86)
2009. nov. 19. 18:58

Köszönöm én jól vagyok,ma töltöttem a 12.hetet.

Holnap megyek genetikai uh-ra,remélem minden rendben lesz.

Tüneteim nekem is teljesen elmúltak kb a 7-8.hét körül,aggódtam is miatta.

Eddig mindig megfelelő nagyságú volt a baba és 6 hetes kora óta van szívhang is.

100. Orsi86 (válaszként erre: 99. - Akvamarin)
2009. nov. 19. 16:39

Szia!


Köszönöm. Másfél hét múlva megyek egy orvoshoz aki ilyen vetélésekkel foglalkozik,de szerintem csak beutalókat fogok kapni.

A Forgácsba is megyek majd, de oda csak Januárra kaptam időpontot:(

Szerintem jó esetben pár hónap mire kiderül valami.

Te hogy vagy?

2009. nov. 19. 10:06

Szia Orsi!

Most olvaszam,hogy mi történt.Nagyon sajnálom!

Akkor most mikor derül ki,hogy mi a helyzet?

98. Orsi86 (válaszként erre: 97. - 0846c1ed60)
2009. nov. 19. 07:52
Uh, hát, szívből kívánom, hogy minél elöbb anyai örömök elé nézz! Megérdemled ilyen sok várakozás után!
97. 0846c1ed60 (válaszként erre: 96. - Orsi86)
2009. nov. 19. 07:24
Én előző kapcsolat óta 13 éve. A párommal 5 éve. De lombikon most fogunk először részt venni.
96. Orsi86 (válaszként erre: 95. - 0846c1ed60)
2009. nov. 19. 07:16

Szia!

Nállam eddig semmit nem találtak. De örülnék ha kiderülne,hogy mi a baj, mert akkor lehet rajta segíteni.

Ti mióta próbálkoztok?

95. 0846c1ed60 (válaszként erre: 94. - Orsi86)
2009. nov. 18. 18:31

Szia!


Nekem magas a prolaktin szintem. Azt mondta a Forgács tanárúr, hogy addig nem lesz lombik, amíg az le nem megy, mert ha sikerülne is a lombik, akkor is elvetélnék. Neked az rendben van?

94. Orsi86
2009. nov. 18. 10:52

Sziasztok!

Sajnos újra itt vagyok. :( Hétfőn tudtam meg,hogy felszívódóban van a babám. Ez már a második vetélésem, 1éve volt az első.

Arra lenék kiváncsi, hogy van olyan közetetek akinek szintén nem a teherbeeséssel van gondja? A Forgácsban foglalkoznak "szokványos" vetéléssel is? Már kértem időpontot, de csak Januárra kaptam.


Ti hogy vagytok?

93. d9434e15ed (válaszként erre: 92. - Dia1)
2009. nov. 6. 03:58

Szívesen Dia :) és köszönöm a drukkot :)

Tudod, mindig csak pozitívan :) Nektek is sok sikert kívánok!

92. Dia1 (válaszként erre: 91. - D9434e15ed)
2009. nov. 5. 07:10

Szia Tracy,


köszönöm, hogy leírtad. Így már nyugodtabb vagyok hogy másoknál is így van... Szívből drukkolok a lombikhoz. Most már sikerülnie kell!

91. d9434e15ed (válaszként erre: 90. - Dia1)
2009. nov. 4. 19:37

Szia Dia!


Az inszemeket nekünk nem a Forgácsban csinálták ugyan, de két próbálkozás gyógyszeres volt. Utána jöttek csak a szuris stimulálások. Sajnos nálunk nem volt sikeres, jelenleg az első lombikra várunk. Na, ez már a Forgácsban lesz.

90. Dia1
2009. nov. 4. 10:27

Sziasztok!


Inszeminációval kapcsolatban szeretnék tőletek tanácsot kérni… két hónapjva volt átjárhatósági vizsgálatom ahol mindent rendben találtak majd elbúcsúztunk egymástól a tanárúrral pár hónapra, mert azt mondta lehet hogy ezután simán összejön a baba. Szombaton kell megjönnie a második mensimnek a vizsgálat óta és eredetileg úgy volt hogy decemberben megyek vissza hozzá, de úgy voltam vele hogy én nem húzom addig két hónap eltelt mire várjak (és mivel megint barnázom azt is tudom hogy megint meg fog jönni)…. Telefonáltam a központba ahol sajnos a tanár urat nem értem el mert pont külföldön van, de beszéltem egy nagyon kedves hölgy-el. A tanácsát kértem hogy hogyan tovább, ha úgy egyeztünk meg a vizsgálat után, hogy belevágunk az inszembe… azt mondta az első hónap úgyis gyógyszeres stimulálás majd uh és tüszőrepesztő szuri után inszem. A 3. napon kezdjek el szedni napi két clostit és a 10-11. napon menjek uh-ra… Mivel még nem írtunk alá beleegyező nyilatkozatot ezért telefonálnom kell jövő héten hogy ezt mind átbeszéljem a tanár úrral és a papírt aláírjuk, de ha addig megjön kezdjem nyugodtan a gyógyszert. A kérdésem azokhoz, akiknek már volt inszem. Nálatok is az első hónap gyógyszeres stimulálással kezdődött? Kérdeztem is hogy nem injekciók jönnek rögtön az elején? Erre az volt a válasz, hogy nem mert nem lövünk nyúlra ágyúval, amiben igazat is adok neki mert lehet a gyógyszeres stimulálás elég is, csak túl egyszerűnek tartottam az eljárást. Azt hittem minimum újabb konzultáció aztán szurik majd inszem….

Nálatok ez hogy volt? A hölgy egyébként nagyon kedves volt és azt mondta az elsők mindig így zajlanak aminek még örülök is, hogy nem kell szúrkálni egyből csak furának tartottam és ezért kíváncsi vagyok a ti tapasztalatotokra is. Ja és arra is hogy a gyógyszeres stimulálás után milyen arányban volt siker? Nagyon köszönöm a válaszokat előre is

Dia

2009. okt. 19. 22:27
Sziasztok! kérdéseim lennének segítsetek kérlek. Inszemináció elvégzésére kell hogy házastárs legyen a pár? És mikor végzik ezt el? Vizsgálatokat csinálnak mielőtt inszembe fognak?
88. 9b0d5b80c9 (válaszként erre: 86. - Orsi86)
2009. okt. 10. 17:53
köszi
87. Dia1
2009. okt. 10. 08:39

Sziasztok!


ma reggel csináltam egy ultra erős negatív tesztet, bár tegnap sejtettem hogy így lesz. Már várom hogy megjöjjön mert igencsak pecsételek barnásan szóval ennyi volt. EGyébként nem készítem ki magam a dolgon, most is csak azért teszteltem mert jövő héten munka miatt távolkeletre kell mennem és nem tudtam volna nyugodtan kimenni ha tudom hogy van ott valaki. Így hogy nincs már jobb a dolog úgy értem nem kell izgulnom hogy bármi baj lehet ha kint vagyok, de nagyon izgultam. Mára kicsit lehiggadtam igaz szomorú is hogy megint semmi....

Ilyenkor nem értem a sorsot hogy miért csinálja ezt....De legalább lehiggadtam és tudom hogy mi van, ilyenkor amíg ki nem derül addig még dolgozni is alig tudok mert mindig ez jár a fejemben. Következő hónapban már talán könnyebben viselem majd, meglátjuk....

Egyébként a ciklus alatt nem figyelek én sem semmit, se a napokat semmit hogy mikor kell együtt lenni, csak a mensi előtte napokon figyelgetem magam, bár tudom azt sem kéne....

Vigyázzatok magatokra és drukkolok mindenkinek...

86. Orsi86 (válaszként erre: 85. - 9b0d5b80c9)
2009. okt. 10. 07:10
Nem kell. Csak telefonon kérj, időpontot. Kb 1hónap.
2009. okt. 9. 21:19

sziasztok csajok!

a Forgácsba kell beutaló?

84. Orsi86
2009. okt. 9. 21:13

Sziasztok!


Kedves Dia, ne izgulj annyira. Tudom,h nehéz, de nekem is segített amikor ellazultam és még az ovulációmat sem néztem. Nagyon szorítok, h a holnapi teszt pozitív legyen!

2009. okt. 9. 18:27

Szia Dia!

ne izgulj ennyire mert így nehéz!!! Nekem nem sikerűlt meg is jött azóta és el is múlt már.Mi a köv. mensinél bejelentkezünk konzira a forgácsba.Kb november közepén fogunk odáig eljutni és készülünk a 2 lombikra.

Röviden ennyi.De a naplómba majd irogatok.

Sziasztok.

82. Dia1
2009. okt. 9. 13:48

Sziasztok!


Nagyon elhalt ez a topic. Szombatné? Van valami eredmény? Teljesen eltűntél…

Én is hatalmas dilemmában vagyok, ebben a ciklusban volt ugye átjárhatóságim és hát nagyon bízom az eredményben. Ma vagyok a 27. napon holnap kellene megjönnie és az eddigi folytonos egy hétel előbb elkezdődő barnázás helyett most csak tegnap kezdődött szóval már ez valami, de mégis kivagyok. Utálom ezeket a napokat amikor az ember kétségbeesve reménykedik a két csíkban. Tegnap találtam otthon egy ovutesztet amit ugye jósnak is lehet használni. Na megcsináltam és két tök erős csíkom lett de hágy ugye ez az eredmény nem 100%, még csak reménykedni sem merek. Jelenleg is itt kínlódok magamban hogy hátha az ovuteszt valóban jelzett már valamit, aztán jön a következő kétség a barnás pecsételés miatt…. A gondolataimat sem tudom kordában tartani alig tudok dolgozni csak erre gondolok és kínlódom hogy vajon mi lehet. Holnap reggel akarok normális teszttel tesztelni de már a lelki szemeim előtt is a negatív teszt lobog mert én még sosem teszteltem pozitívat el sem tudom képzelni hogy olyen is lehet… Pedig most már ennyi idő után nagyon jó lenne….

Írjatok csajok, hogy kinél mi újság Forgács intézet terén… Nagyon drukkolok mindenkinek…

81. Orsi86 (válaszként erre: 80. - Akvamarin)
2009. szept. 30. 07:23

Nagyon köszönöm!

Persze , bármit megtennék,h 8hónap múlva a karjaimban tarthassam! :)

80. Akvamarin (válaszként erre: 78. - Orsi86)
2009. szept. 29. 21:24

Szerintem a peteéréstől számította a tanár úr a baba korát.Az már egyébként öt hét,mert hozzá kell adni a vérzéstől pé-ig számított 2 hetet is.

Ez jelenti a terhesség korát.

Én csütörtökön leszek 5 hetes,a baba pedig akkor lesz 3 hetes.Mikor volt az utolsó vérzésed első napja?Onnan kell számítani.

A babás oldalakon vannak terhességi kalkulátorok,

keress egyet,az segít számítani.

A diétáról annyit:nagyon nehéz,mert mindennek tudni kell a szénhidrát tartalmát,ami rengeteg információ.Csak a rutin fog eljuttatni oda,hogy simán menjen.A diétának vannak szabályai:mikor mennyit,és milyen felszívódásút kell enni.

Egy napi mennyiség általában testsúlytól függően 160-200g.

Vannak gyors és lassú felszívódású szénhidrátok.Van,amiben nincs szinte semmi.Addig egyél azokból sokat! Ilyenek a húsok,halak,tojás.

Zöldségekből jók:paradicsom,paprika,káposzta,karfiol,uborka,retek,fejessaláta.Ezekben sincs sok.Gyümölcsből kerüld a banánt,mert rengeteg ch van benne,23 g/10 dkg,és a kukoricát!

Egyébként vannak szénhidrát táblázatok a neten,keress rá,és találsz sztem még diétás tanácsokat is.

A kenyérben,gabonafélékben,rizsben és krumpliban is sok van,ezekből keveset szabad enni,bár a krumplin kívül lassú felszívódásúak,ami jó.

Tejet is keveset igyál,nagyon emeli a cukorszintet,és gyorsan!

És persze tilos a cukor és cukortartalmú ételek fogyasztása,üdítők,méz,nassok,édességek.

Ha sok húst eszel főleg zöldségkörettel,az biztos nem lehet ártalmas.

A hüvelyesek is nagy ch tartalmúak,és az olajos magvak is.

Ügyes légy és sok szerencsét hozzá!Nehéz feladat előtt állsz,de hidd el,megéri!

79. Orsi86 (válaszként erre: 73. - Dia1)
2009. szept. 29. 19:26

Köszönöm Dia!

Veled mi helyzet? Mikor tesztelsz?

Szombatné remélem, h ott lesz a csík , ahol annak lennie kell!

78. Orsi86 (válaszként erre: 75. - Akvamarin)
2009. szept. 29. 19:24

Nem a Forgácsban voltam. Pénteken felhívtam a Forgács doktort és ő ajánlott egy orvost. Ők sajnos nemtudnak mindenkit elválalni terhes gondozásra, mert nagyon sok meddőségi esetük van.

A doki azt írta a papíromra,h 3hetes vagyok. De én utánna olvastam és 4.héten lesz pozítív a terhességi teszt. Ugyhogy ezt én nem értem...

Te mennyi idős vagy?

Nagyon , nagyon szorítok!

77. Orsi86 (válaszként erre: 74. - Akvamarin)
2009. szept. 29. 19:18

Jaj, nem is tudod, mennyire örülök a válaszodnak! Akkor még van remény ,h nem fog elmenni a babám. Mindent megteszek, és betartok, csak velünk maradjon a kicsi! De még 1hét mire megyek diabetikushoz.

Miből mennyit mikor lehet kb enni? Hogy addig is jól csináljam. Nem tudnál egy kicsit segíteni? Nagyon hálás lennék érte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook