Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


346. pufiné (válaszként erre: 345. - Reni2015)
2015. ápr. 8. 08:19
Kíváncsian várom a tapasztalataidat. Én attól tartok, hogy ez máshol is így megy
345. reni2015 (válaszként erre: 344. - Pufiné)
2015. ápr. 8. 08:16
Szia Pufiné! Köszi h leirtad a tapasztalatod, kivancsian várom a mai találkozót én is, ha nem lesz szimpatikus biztosan h nem fogom vele csináltatni hanem megyek tovább... Ahol azt fogom érezni hogy a legjobb szakmai tudás szerint foglalkoznak velem ember módján oda fogok menni. Megírom,hogy mi volt este :)Puszi szép napot! :*
344. pufiné (válaszként erre: 341. - Reni2015)
2015. ápr. 8. 07:43

Szia Reni!

Az én tapasztalataim a következők:

1. Az időpontunkhoz képest 1 órát vártunk.

2. A konzultáció során azt éreztem, hogy nagy a kapkodás, nincs idő beszélgetésre.

3. A végén mindezért fizettünk 15 ezret.

Remélem te szerencsésebb leszel és jobb tapasztalatokkal ér véget a konzultáció.

Én egy kicsit el voltam keseredve de miután ezt az intézetet ajánlották úgy gondoltam mindegy a hozzáállás, a lényeg hogy szakmailag jók legyenek. Most már azt mondom, hogy nagyon nem mindegy a hozzáállás. A psziché épp olyan fontos -ha nem fontosabb- mint a testünk.

Sok sikert kívánok! Kíváncsian várom a tapasztalataidat.

343. reni2015 (válaszként erre: 342. - Libra13)
2015. ápr. 7. 22:54
Szia Libra! Nekunk minden vizsgalat megvan mar, hycosy,spermatigram ,hormonpanel stb... A helyzet most h az Ovu tesztem 2csikos lett, es a hom 37,2... 1en kellett volna megjonnie... Szerinted mi lehet ez?:) erdekes...
342. libra13 (válaszként erre: 341. - Reni2015)
2015. ápr. 7. 21:28

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, de visszaolvastam az előzményeket. :)


@reni2015: nálunk csak megbeszélés volt. Egy hétre rá megvolt a spermavizsgálat, még abban a hónapban a 3. és 21. napokon megnézték a hormonokat és következő hónapban átfújás. Én szeretem ezt a helyet.

2015. ápr. 7. 21:22

Sziasztok holnap megyek első konzultációra a Forgácsba, mire számitsak? Vizsgálat lesz vagy csak megbeszélés?

Köszi az infókat :)

340. pufiné
2015. ápr. 7. 16:41
Itt pont úgy lesz....nak mint az államiban. Sőt! Amikor meg mertem kérdezni mennyibe kerül a lombik (mert végesek az anyagi lehetőségeink) rám förmedtek, hogy döntsem el akarok-e gyereket vagy sem. Egy állami intézetben ezt legalább ingyen kapom az arcomba.
339. pufiné
2015. ápr. 7. 16:38
Sziasztok! Én a Forgácsba járok tavaly szeptember óta de nem vagyok nagyon elragadtatva. Szerintem semmivel sem kapsz többet vagy jobbat mint egy állami intézményben. Gondolkodom rajta, hogy lassan otthagyom őket. 2 sikertelen inszemen vagyok túl.
2015. ápr. 4. 20:21

Szia Panka, sajnos nekem IR-em van szedem rá a meforált és nincsen peteérésem... szóval nem tudom h mi lesz nálam a menet... Endokrinologust en kerestem mert nem volt jó a cukrom és utanna olvastam az IR-nek és olyan tüneteim volta, immár 1 éve járok de nem igazan javult. Most diétázom és edzem is sőt szedem a gyógyszereket.


Ez a szitu van most nálam:)

337. pankaa (válaszként erre: 336. - Reni2015)
2015. ápr. 4. 15:04
Szió, hát most inkább izgulás van, mert kedden lesz meg a vércukor eredményem és azt mondta a doki, hogy ha az nem jó, akkor 2-3 hónap míg rendbeteszik :(... Szóval most arra megy a drukk nálam. Viszont akkor megy a drukk Neked is :). Endokrin-hoz Te hogy jutottál? körzeti doki küld oda? Majd írj mizújs :)
336. reni2015 (válaszként erre: 335. - Pankaa)
2015. ápr. 4. 09:07
Szió Panka Jó a közmondás :P Igen abszolut igazad van, én is a forgácsról halottam sok jót, nem igazán szeretnék máshova menni ja meg Urbancsek prof ajanlottak nekem még.... De nem igazan szimpatikus. Szóval mindenképp a forgácsba megyek én bizok bennük elég jó a sikerességük nekik a legjobb egyébként itthon. Akkor nektek is szorit az idő sajnos hidd el össze fog jönni mindig csak pozitivan kell gondolkodni:) Egyébként épp ma veszik le rólam ezt a 24 órás vérnyomás pulzus mérőt az endokrinologusom:) Kedden telefonálok aztán meglátjuk mikorra kapok időpontot :)Az árakról te tudsz valami infót? Puszi :) Reni
335. pankaa (válaszként erre: 334. - Reni2015)
2015. ápr. 4. 08:57
Szió Reni, ki korán kel, .... :). Szóval sajna nálunk is csak lombik lehet, mert nekem nem átjárhatóak a petevezetékeim. Februárban volt egy endo-s műtétem és sajna maradt még endó a belemen ami miatt viszont minél előbb teherbe kellene esnem. Mi tegnap kezdtük meg a vérvételeket. Hát mi is kikértünk sok véleményt és a Forgács Intézetről sok jót hallottunk, sőt két pár is van a közvetlen környezetünkben akiknek itt sikerült teherbe esni, ráadásul elsőre, több prbálkozás után. A többiek még nagyon dicsérik a SOTE-t állítólag gyorsak is, meg persze ott van a Kaáli, de oda meg sokan járnak és hosszú a várakozási idő. Hát nem tudom, mennyire szorít Nálatok az idő, de én az alapján választanék ahová előbb van időpont és ahol egyből meg van a szimpátia az orvossal :).
334. reni2015 (válaszként erre: 333. - Pankaa)
2015. ápr. 4. 07:59
Szia Pankaa:) Mi úgy állun k, hogy biztos Lombikkal lehet Baba, mivel nekem nincs progeszteronom a férjemnek pedig lassú az ondósejt mozgása... Belgyógyaszati kivizsgálás van folyamatban kedden az utolsó vérvizsgálat aztán mennünk kell intézményt választani... Sajnos nem tudom hova menjek, a nőgyógyászom a Forgács intézetet ajanlotta... NEked van esetleg bármilyen tapasztalatod? Ti hogy álltok? Reni :)
333. pankaa (válaszként erre: 332. - Reni2015)
2015. ápr. 3. 22:59
Szió, noss úgy látom ketten maradtunk :) ... Ti hogy álltok? Mi ma voltunk vérvételen...
2015. ápr. 3. 18:28
Sziasztok van itt vki?:)
331. pankaa
2015. ápr. 1. 16:18
Sziasztok, van itt még valaki?
2015. febr. 24. 12:45
Sziasztok! A tesztem újra negatív lett. :( Azt mondta a doki,hogy hadjam abba a gyógyszereket mert azért nem jött meg...egy héten belűl meg fog jönni...
329. remeni
2015. febr. 23. 17:05
Ti hogy oldjátok meg a munkahelyeteken? Elmondjátok a közvetlen felettesnek...?
328. Angyalka1983 (válaszként erre: 325. - Dolonesz)
2015. febr. 23. 15:51
Várj még 1-2 napot és tesztelj újra. A remény hal meg utoljára. :-D Szorítok!
327. Angyalka1983 (válaszként erre: 323. - Babika79)
2015. febr. 23. 15:51
Ja: 1 év a várakozás a TB támogatott lombikra. Tehát ha első konzultáción a Forgács doki azt mondja mehet a lombik, onnantól 1 évre kaptok időpontot. Előbb is mehettek, ha ki tudjátok fizetni....
326. Angyalka1983 (válaszként erre: 323. - Babika79)
2015. febr. 23. 15:49
Szia! Amikorra beírnak tuti mehetsz, de lehet előbb is. Szólnak, ha ilyen van ( kieshetnek előled a sorból- máshol előbb megcsinálják a beültetést, term úton sikerül neki....). A beígért hónap előtt hívd majd fel őket, pontosan hogyan alakul a ciklusod és megmondják mikor menjél.
2015. febr. 21. 15:48
Sziasztok!Ma van a 29-ik ciklusnapon ET:15 napja,a tesztem negatív lett..lehetek még terhes? A ciklusaim általában 25 naposasak.Nem érzek semmi mezis tünetet...
324. remeni
2015. febr. 20. 17:15

Sziasztok! De jó, hogy itt vagytok és él ez a topic.

@Angyalka, köszönjük a részletes beszámolót, szerintem nagyon hasznos, mindannyiunk számára.

Én hétfőn megyek az első inszeminációs UH-ra.

Kitartást Mindenkinek!

2015. febr. 12. 17:37

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy most hogy van az intézetben, az első konzultációtól kb. mennyi idő, mire az ember eljut a lombikig? És amikorra beírják ilyenkor az embert, abban a hónapban tuti mehet lombikra?

Köszi!

322. tamo87 (válaszként erre: 321. - Angyalka1983)
2015. febr. 7. 22:25
Köszi szépen! :-) Már előre izgulok hogy hogy fogom megoldani a dolgokat. Ha végre sikerülne akkor félnék kockáztatni. Mégegyszer nagyon köszönöm a segítséged. Zökkenőmentes babavárást kívánok neked! :-)
321. Angyalka1983 (válaszként erre: 320. - Tamo87)
2015. febr. 7. 16:21
Szia! Beültetés után 2 héttel kell tesztelni. A Te esetedben ez alatt is már otthon kéne lenni, sztem . Ezután tesztelés, ha + , akkor telefonálni kell a Forgácsba. A + teszt után kb 1 héttel kell felmenni, ahol már meg fogják állapítani a szívhangot, és kiadják a papírt a terhességről. Közben, aki addig esetleg táppénzen tartott, az tart továbbra is-egyeztesd le vele. Ha megvan a szívhangos papírod, akkor mehetsz vissza a háziorvoshoz vagy a nőgyógyászhoz és áttesznek "veszélyeztetett terhes táppénzre"(-ez csak egy kifejezés, más a kódja )(előtte sztem sima betegszabi + táppénz kategóriába tudnak tartani, de ezt mindenképpen egyeztesd a háziorvosoddal pl., engem is ő tart táppénzen). Igazolást arról, hogy nem javasolt dolgoznod, lehet már a Forgácsban is adnak, de ha nem, akkor az ő szívhangos papírjukkal menjél egyenesen a saját nőgyógyászodhoz/ nőgyógyászhoz aki tud adni javaslatot. Nem biztos, h veszélyeztetett leszel, én pl. más miatt magas rizikójú terhesnek minősülök (egyébként ülő munkát végzek) és simán táppénzen tartanak. Ha szabin leszel a beültetéstől számítva (és nem táppénzen), akkor sztem csak a Forgácsos: "van szívhang" papírral tudod kiiratni magad táppénzre. Bár sztem ritka az a doki, aki nem ír ki első szóra, ha tudja mi a helyzet.
320. tamo87
2015. febr. 7. 08:38
Angyalka nagyon köszönöm a segítségedet. :-) Még annyit hagy kérdezzek hogy ha sikerül a baba akkor utána hogy alakul a munkahely? Én nehéz fizikai munkát végzek. A lombik miatt veszélyeztetett leszek vagy csak az ikrekeseket küldik táppénzre?
319. e179 (válaszként erre: 316. - Baybee)
2015. febr. 6. 11:10

SZia,

nekem a Forgács Intézet volt az eslő intézet ahova fordultam,

de a régi leleteimet is elfogadták amiket még a nőgyógyászom csináltatott,

sőt még egy műtétből megmaradt vércsoport papírt is elfogadtak.

Szinte minden receptjükre van támogatás, nekem is a lombikhoz a gyógyszerek kb 120 ezer ft-ra jött ki.

Nekünk az első konzultációnk 2013 oktoberében volt, szinte minden esetben inszeminációval kezdenek,

kivétel ha valami nagyon nyomós indok van a lombikos kezdésre. AZ első inszeminációnk márciusban volt, aztán még jött 2.

Nekem is ki kellett könyörögnöm a lombikot (tényleg csak a Sipos doki meggyőzhető :) ).

Mi bevállaltuk az önköltségeset, mert 2015 szeptemberre volt csak hely. Szóval, így az első lombikra 2014 októberben került sor.

Mivel nem sikerült 2-3 hónap pihenő következett.

Remélem tudtam segíteni. Nagyon sok sikert kívánok.

2015. febr. 6. 10:32

Ja még néhány (ugyan kéretlen) jó tanács. Nem tudom nekem mi vált be, de károsnak egyik sem káros. Ezeket itt szedtem össze mindenféle lombikos fórumon, sikeres lombikosoktól

- érdemes a beültetéstől melegen tartani a lábakat. Én nyáron is meleg zokniban feküdtem

- Első pár napban fekvés, utána kímélő életmód a tesztig. Sipos szerint nem vízszintes fekvés, hanem félüg ülő, félig fekvő póz. Mások a hason fekvést ajánlották, megint mások az oldalt fekvést. Háziorvosom szerint nyugodtan a 2 hetet végig lehet feküdni az a legjobb... Ebben a kérdésben megoszlanak a vélemények. Én Sipos tanácsát követtem, de utána is sokat pihentem.

- beültetéstől DM-es saját márkás, natur fehérjeport ittam, napi 1-2 bögrével (adagolás a csomagolásán van)

-Sokan ajánlják a harkányi gyógyfürdőt. 2-3 hetes kúrára be kell feküdni (sajnos vhogyan csalafinta módon, mert mozgásszervi a kórház), de csodát tesz, azt mondják. Nagyon jó a víz a meddőség ellen...Én szerencsére nem jutottam el idáig, hogy elkezdjem szervezni (idén tavaszra volt betervezve)

- D vitamin!!!!! Beültetés előtt tanácsolta az endokrinológusom (nem is nézte meg vérvől, hogyan áll a szintem), hogy 1 héten keresztül napi 3-4000 NE -et szedjek, aztán, napi 1000-el tartsuk fenn ezt. Azóta is szedem (október).

- Én még szedetm Cinket, meg kalciumot (D vitamin felszívódásához) is. Kalciumot pezsgőtabiban.


Szóval nem tudni mi fog használni, de esetleg érdemes kirpóbálni egy két praktikát! Mindenkinek sok sikert!

2015. febr. 6. 10:10

Sziasztok! Szóval:

- első konzultációra mindenki vigye az összes eddigi leletét- lemásolva- Forgács doktor ami neki kell, elteszi a dossziétokba. Sok leletet elfogad, csak azt csináltatja újra, ami változhat számottevően.

- Mi az első konzultáción felkerültünk a támogatott lombik várólistára (5 sikertelen inszemmel). Akkor még fél év volt a várakozás. Most 1 év!!!

- Be lehet előbb is kerülni támogatottal, mert pl egy év alatt (szerencsére) sok párnak sikerül spontán módon is, ők értelem szerűen kikerülnek a sorból.

- Ha már van valakinek időpontja: pl: április, akkor az előző ciklusban víhd fel őket sztem, hogy legközelebb pl áp. 2-án fog megjönni, mikor menjél Te? Mi 2013 januárra kaptunk időpontot, január 2-án voltam a ciklus 3-ik napján, de már decemberben lebeszéltem velük, hogy az ünnep miatt, csak január végén, szóval a köv ciklusban kezdünk. A leszívás és beültetés februárban volt.

Jelentősége annyiban van, hogy nekeik havonta le van maximálva az oep támogatott eljárások száma. (sztem átlagban nézik egyébként, mert a női ciklusok miatt marhára nem kiszámítható)

- Receptek támogatása: ugyanolyan, mintha más lombikos intézetben írnák fel. Így is drága. Egy stimulácinál 110 000-130 000 Ft között kell számolni.

- Volt még kérdés, hogy a lombikig miért kell fizetni: 1-2 konzultációt tuti. Ha fent vagy a várólistán, akkor már semmiért nem kell (vérvételek pl, ha ők veszik le ingyenesek). Majd a rengeteg receptet kell kiváltanod. Mint má írtam mi az első konzultáción bekerültünk a programba 2012. május-ban és még egyszer 2012. októberben voltunk konzultálni, utána már csak 2013. január végén a ciklus 3-ik napján mentünk. Közben voltunk fent vérvételen (férjem is), de ennyi.

- Nekem rövid protokoll volt. Ciklus 3-ik napján vérvétel, felírtak sok sok mindent: Doxiciclin tab., Prednisolon tab (pajzsmirigy miatt nálunk csak a férjem szedte), Betadin hüvelykúp, Estrimax tab., Gonal F szuri, Cetrotid szuri (talán), Pregnyl szuri, Utrogestan hüvely kúp. Kb. ennyi. DE: az egyéni eredmények függvényében más is lehet még, vagy éppen nem ezeket írják fel.

- Embrió fagysztás 2000 Ft / hó. Függetlenül hány embrió marad. Előre kell kifizetni egy évet. Tehát mi most januárban 24 000-et utaltunk el, tavaly februárban volt a beültetésem, de csak márc-dec közöttit kellett utalni--elmondják a beültetéskor.

- maga a menet: ciklus 2-4 napján mentek /mész,lehet még vérvétel, de UH tuti (úgy vizsgálnak meg, h még megvan...). Utána 3-4 naponta ismét UH, ha úgy látják vérvétel, és folyamatosan moondják, és írják mikor mit kell bevenned, szúrnod. Ciklus 10-12-ik napja körül tüszőrepesztés (otthon szurival), rá 2 napra hajnalban kell menni (mi 6.15-re mentünk), papucs, hálóing, utrogestan csomaggal. Gyenge altatás, 11 felé keltenek, Forgács doki elmondja mennyit sikerült leszívni majd mehettek haza- egyedül nem engednek, valakinek vinni kell! Közben az apuka helyben produkálja az ő részét- vagy ha pestiek vagytok pl. akkor vihetitek is (ehhez kérni kell poharat előtte!!!) Ha apuka eredményeivel van gond- ez a része nem tudom hogyan működik!Ezután minden reggel hívni kell őket, hogyan alakult a megtermékenyítés, továbbosztódás. Ha minden OK 3-ik vagy 5-ik napon kell menni délelőtt (szintén kísérővel érdemes és utrogestant vinni kell) amikor vissza ültetnek: alap esetben 1 db embriót. Többet nem. A Forgácsban nem adnak többet, csak ha már az életkor indokolná (sürget az idő pl.) vagy nagyon rossz minőségűek az embriók, vagy több sikertelen beültetés után. Nekünk harmadikra is csak egyet adtak vissza...( ez sikerült!)


Remélem mindenki kérdésére tudtam választ adni, de nyugodan kérdezzetek még. Ja: nincs a lombikkal kapcsolatban más intézetről tapasztalatom, de én csak jaánlani tudom őket!


Még egy jó tanács: ha megt udjátok oldani: 7-re legkésőbb menjetek oda. Vérvétel 7.30-tól van, asszisztensek leveszik, vizsgálatok 8-tól, de 8-kor már tömve van a váró!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook