Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik - Alacsony AMH fórum

Lombik - Alacsony AMH (beszélgetős fórum)


794. Sacikag
2012. okt. 25. 13:58
Szerintem az amh-nak semmi köze a petesejtek minőségéhez... Az mennyiséget jelez előre, nem minőséget.
793. VendrinerPiroska (válaszként erre: 790. - Erabera80)
2012. okt. 25. 13:24

Na most az AMH-ból ezt önmagában megítélni nem lehet. Most az AMH-val takarózik mindenki, mert erre mindent rá lehet fogni. Az igazság az, hogy ezt csak igazán több faktorból lehetne megítélni.


Olvasgatva a többi lombikos fórumot egy ideje már (pld a győrit),rájön az ember, hogy a jó AMH sem garancia arra, hogy valaki egyáltalán eljut a beültetésig, míg a rossz AMH-sok is lesznek kismamák.

792. VendrinerPiroska (válaszként erre: 785. - Moonlight_1977)
2012. okt. 25. 13:09
Nagyon gratulálok és kívánok minden jót az elkövetkezendőkre.
791. VendrinerPiroska (válaszként erre: 787. - Erabera80)
2012. okt. 25. 13:07

Nagyon sajnálom. Tudom, nagyon nehéz lehet így, hogy tudatában vagy annak, hogy beléd raktak egy kis életkét. Teljesen érthető, hogy tele van a hócipőd. Doktor úrnak gratulálok az okos megjegyzésért. Ő azért lenne ott, hogy átsegítsen a problémáitokon és ha nem hisz benne, hogy tud, akkor előre kellene közölnie.


Ettől függetlenül, ne keseredj el. Csatát vesztettél, nem háborút. Nagyon fiatal vagy még hozzám képest és még én is reménykedem. Gyuri bácsi sokaknak segített, apukám több ismerőse is lett tőle nagypapa. A ti babátok is csak várat magára egy kicsit, de előbb-utóbb megérkezik.:)

790. Erabera80 (válaszként erre: 789. - Sacikag)
2012. okt. 25. 13:02

Persze, hogy megyünk tovább. Csak most szar az egész...

A doki azt mondta, hogy ilyen amh mellett a pete minősége sem a legjobb.

789. Sacikag
2012. okt. 25. 12:45

Moonlight nagy gratula, örülök a sikerednek!:))

Erabera veled pedig együtt érzek, nagyon sajnálom...

Miért sikerülne a következő? Mert ahány lombik, annyi új esély! Olyan sok lánynak a többedik jön össze, az első után eszedbe ne jusson feladni! Pár nap/hét után jobban leszel és tudni fogsz bízni a következőben!! Csak azt nem értem, miért mondta ezt a dokid, hogy ilyen amh-val várható volt??? Hisz az amh-nak a megtapadáshoz semmi köze, nem? Ez "csak" annyiban nehezíti a dolgokat, hogy nehéz petesejtet "produkálni", nem?

788. VendrinerPiroska (válaszként erre: 786. - Kiscsillag77)
2012. okt. 25. 12:15
És néztetek újra AMH-t? Nekem semmit sem javult, annak ellenére, hogy szedtem a "csodaszert", amit javasolt.
2012. okt. 25. 11:54

Hát én sajnos nem tudok sikersztorival jönni... :(

Negatív lett a tesztem, és már mensizek is. Januárban ismét nekiugrunk.

Teljesen szétestem. Próbálom magam összekaparni, elkezdem szedni a DHEA-t, és a Bükki Gyuri bácsi babaváró teakeverékét is elkezdjük holnaptól. Ez volt az első lombikunk. Nem tudom, hogy ki hogyan tette túl magát rajta. Ha most nem sikerült miért is sikerülne a következő? Mi lesz ha nekem nem szántak gyermeket? Per pillanat tele a hócipőm mindennel.

Azt mondta a doki, hogy ilyen AMH értékkel ez várható is volt.

Négyen voltunk az arány 50%-os. Megyek egy kicsit még megpróbálok nyugodni egy kicsit.

786. Kiscsillag77 (válaszként erre: 784. - Bridget0801)
2012. okt. 25. 08:45

Sziasztok!


Bridget de jó veled összefutni :)) Szerintem téged emleget K. doki pozitív példaként, mint az alacsony amh-sok sikersztorija. A nyáron én is vacakul el voltam keseredve és kérte, hogy nézzünk újra amh-t. Erre volt a kérdésem, hogy ugyan minek, mert az már tovább nem romolhat :( de Ő rámutatott az asztalán egy kis suvenirre és mondta, hogy akitől azt kapta annak bizony pozitív irányba változott és már babázik. Hát ezekkel a gondolatokkal indultam én is neki a következőnek, ami majdnem szintén sikersztori lett, mert pozitívat teszteltem, de aztán sajnos meggondolta magát.......

Amúgy az utolsó értékeim FSH 21 valamennyi, AMH 0,1 alatti ez volt júliusban, utána aug. végén enyhe stimuval olyan szép sejtem lett, mint még soha eddig. Ez volt a 7. v. 8. próbálkozásunk, amiből ez volt a 3. beültetés, most is csak 1 bogyókát kaptam vissza. Én is avivázom/tam, akupunkturára járok, vitaminokat szedek, lúgosítotok, diétázom, szóval ezeket továbbra is folytatom, remélem jó úton haladok. Most tényleg sok az alacsony amh-s sikersztori, ugyhogy hajrá mindenkinek!! :)

2012. okt. 25. 08:26

Szisztok!

Tegnap voltam vérvételen,ahol a doki gratulált az ikrerkhez.Magas HCG-m,Eredményt nem mondott de nem is nagyon árdekelt.

Örülök,de van bennem félsz is hogy két baba egyszerre?

2012. okt. 25. 08:14

Sziasztok szeretnek kicsit erdeklodni kinek milyen eredmenyei voltak FSH es AMH teren.


Magamrol kicsit:

Mar 5eve kiderult hogy korai petekeszek kimerulesben szenvedek.18-24 koruli FSH-val nem sok joval kecsegtettek 3dokinal is voltam (kulfoldon)Es ekkor otthon megtalaltam az en csodadokimat aki ilyen magas FSH-val es 0.3-as AMH-val elvallalt!(igaz 1% eselyt adva amit irasban alairva elfogadtam...marmint hogy ennek tudataban allok neki) 4.lombikom sikerult!!! (az elso meg kulfoldon volt,3 a csodadokinal) Abbol van egy 19honapos csodabejbim akit ngyon szeretek.


Szerettunk volna menni folytatasert mar a nyaron de a dokim azt mondta varjunk mivel meg szoptattam (most is szoptatok) ezert az idopont Januarra tevodott at.KOzben megvolt a vv ahol is FSH 18 meg gondoltam semmi gaz ennyi volt akkor is.Lehetne rosszabb is.A dokim kerte az AMH-t is ami ma elegge sziven utott mert azt,hogy rossz eredmeny azt tudtam de hogy ennyire... 0.16 lett :( Kicsit elvgyok kenodve.


Kulfoldon elunk meg azota is es ugyanugy mint anno 5eve szintent egyetlen opciokent a petesejt donort ajanlottak fel.Bar az itteni dokim tudta,hogy az othhoni dokimnak az otthoni lombik elokeszuletek miatt kell a vv azt mondta,hogy nem tudja otthon az en hazamban mit tudnak kezdeni ezzel az eredmennyel de itt sajnos nem sokat.Es akkor jott hogy vannak opcioim...petesejtdonor...na itt felbe is szakitottam,hogy mi meg nem tartunk ITT! Aztan tobbszor elmondta,hogy sajnalja es,mint valami gyaszjelenteses hangulatban letettuk a telefont.


Most talaltam ra a forumra mert egesz allo nap keresgelek.De nem tudom mennyire kene visszalapoznom,hogy eltudjam olvasni kivel mi a "problema"


Sok sikert mindenkinek!

Bridget

783. Sacikag (válaszként erre: 782. - Lulluly)
2012. okt. 25. 07:48

Húúú, ezek nagyon jó hírek! Úgy örülök, hogy minden ok és ezek szerint akár hamarosan kezdhettek is!:)))

De mi az a kortizon??

782. lulluly (válaszként erre: 779. - Sacikag)
2012. okt. 24. 18:32

Nagyon szorítok! Remélem növögetnek még péntekig!

Egy kis vörösbor esetleg?


Voltam ma az endokrinológusnál. Végül is minden eredményem jónak tűnik, most az FSH is 8,4.

Még holnap megyek vérvételre kortizont néznek.

Azt mondta ha az is jó lesz, vigyem az eredményket és érdemes lombikozni.

781. Sacikag (válaszként erre: 780. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 24. 13:17
Bevallom, a nyálkahártya annyira nem izgat, elvileg annak még van ideje gyarapodni. Csak szegény tüszők... másfél nap alatt durva nagyot kéne nőniük:)
2012. okt. 24. 13:08

Szorítás péntekre!!!! Nincs valami nyálkahártya buzdító tea?


Tényleg, kismamák és mama jelöltek, hol vagytok?

779. Sacikag
2012. okt. 24. 11:05

Sziasztok, csak egy gyors helyzetjelentésre jöttem.

11.napi uh: nyálkahártya 9mm (jobb szokott lenni)

2 db 12mms tüsző - és mintha mondtak volna egy 11mm-st is

21mms ciszta

este ovitrelle, pénteken punkció

Doki szerint nem lehet tovább várni, mert el fognak pukkanni, hiába nagyon picik még. A méretük és a nagyon magas fsh miatt egyátalán nem biztos, hogy lesz bennük valaki.

De gondolom, nem hívott volna leszívásra, ha tök esélytelen a helyzet. (??)

Nézzük a dolgok jó oldalát, legalább endóm nincs:))


Lesz ma vkinél eredményhirdetés? Nagyon szorítok!!

Gilda kismama hogy vagy? : )))

778. eduarda (válaszként erre: 777. - Puszunty)
2012. okt. 23. 17:07
Szió!azért mert ,az MM-ben az endokrinológus szerint a letrox egy alsó míg a többi pajzsmirigy gyógyszer felső kategóriájú mint például az autógumik,bár sokan azt mondják nincs semmi külömbség köztük,de én ebben nem hiszek.A letroxot egy sztk-ás rendelésen kaptam ahol jó ha 3szor voltam,majd pá amikor beállították, aztán egyszer nézzetem akkor jó volt majd ismét nézetés és romlott,holott az sztk-ás orvos szerint elég egy évben egyszer nézni.hát ez nem igaz.Így egyszer elmentem az MM-be az inzulin és cukor vizsgálat eredménnyemmel amire azt mondták a felém lévő orvosok tökéletes hát nem volt az .És ugye ott kaptam az új javaslatot gyógyszerrváltásra és éltem vele,mivel 1 év alatt egy tünetem se javult ,baba sem jött,na és a menzit úgy bekavarta,hogy a letrox előtt 26-30 napos ciklusaim voltak majd a letroxxal 25 -41 naposak,most két 26 napos és egy 28-as ciklust tudok magam mögött az l-thyroxinnal .Bár ezzel meg túl alacsony most a szintem,úgy hogy állandóan kisérletezés marad és azt se lehet tudni ,hogy most nem-e az inzu és cukor javulás vagy romlás van hatással rá.DE NEKEM A LETROX LÁTOD NEM VOLT JÓ,LEHET NÁLAD IS VÁLTANI KELLENE.
777. Puszunty (válaszként erre: 776. - Eduarda)
2012. okt. 23. 16:10

Szia!

megkérdezhetem miért kellett a letroxról váltani?

nekem konkrétan a ciklusomat szüntette meg, de még nem cserélték le a gyógyszert.

776. eduarda (válaszként erre: 775. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 23. 14:40
Hát örülök ,megnyugtattál:)a pajzsmirigy gyógyszerrel hadilábon állok ,mert mert ha ennyit szedek az sok ha kevesebbet az kevés és gyógyszerváltás is volt letroxról l-thyroxinra.most kisérletező állásba vagyok,de már nagyom unom.puszi
2012. okt. 22. 18:23

A 12,5 FSH még nem a világ vége. Ha csak ennyit ingadozik, az még nem olyan rossz. 16 felettivel kezdenek még lombikot. Lehet, hogy a pajzsmirigy gyógyszered adagolására érdemes lenne rákérdezni.

A mensid miatt ne aggódj, mert biztos tudnak valamit adni a nyálkahártyára. A cukorhoz és inzulinhoz sok szerencsét. Ölelés:))))

774. eduarda (válaszként erre: 772. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 19. 18:18
Szia!tartom az IR miatti diétát ,pár héten belül szeretnék terhelést csináltatni és esetleg ha jó lesz?! szeretnék lombikozni.Nagyon úgy néz ki az idő nem kedvez számomra,mert tavasszal 8 volt az FSH,MOST 12.5. TSH most már jobb 0.606mIU/L egy hónapja 0.2 mIU/Lvolt, remélem már beáll 1körülire. Én sajna már észrevettem annyi változást, hogy az elmúlt félévben 1 fokkal gyengébb a mensi,úgyhogy nem repesek az örömtől,meg ugye ha eddig nem jött a baba több éve ,akkor a lombik marad csak ahhoz jó cukor és inzu eredmény kellene,de ha esetleg nem lesz jó nem tudom mi lesz.De azért bízni fogok.Most talpmasszázson gondolkodom.puszi:(((((((
773. Sacikag
2012. okt. 19. 14:56

Lányok, legyen nagyon szép hosszú hétvégétek, én léptem haza és nem nagyon leszek netközelben a 4 nap alatt.

Pihenjetek sokat és élvezzétek a napocskát:)

Sokat fogok gondolni rátok!

772. VendrinerPiroska (válaszként erre: 771. - Eduarda)
2012. okt. 19. 14:42

Szia Eduarda! Régen láttunk.Mi hír veled?

Az FSH nem évszakfüggő. Sajna megy fel és le, ahogy neki tetszik.

771. eduarda
2012. okt. 19. 14:38
Sziasztok!ősszel romolhat az FSH érték?progeszteron krémről kérnék véleményt,mert ösztrogén csökkentésére szeretném kenni ,mert 300 fölötti a 4 napon.köszi
770. Sacikag (válaszként erre: 769. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 19. 14:33
plusz egy érv az ember elmélete mellett :))
769. VendrinerPiroska (válaszként erre: 766. - Sacikag)
2012. okt. 19. 14:23
A kutatások szerint a sperma ősszel a legjobb minőségű.....
768. lulluly (válaszként erre: 766. - Sacikag)
2012. okt. 19. 13:31

Jaj, de jó lenne!

Na akkor szerdán remélem mindkettőnknek kedvezően alakul a dokinál.


Lányok küldöm nektek a tapasztó energiákat++++++

Pihenjetek sokat!

Ki mikor megy vérvételre?

767. Gilda74 (válaszként erre: 766. - Sacikag)
2012. okt. 19. 12:25

Hát ez érdekes elmélet az emberekre vonatkoztatva.

Bárcsak így is lenne itt is, és a bébi-bumm végre elérné ezt a fórumot is és szaporodnának a jó hírek!

766. Sacikag
2012. okt. 19. 10:06

Csajok, ezt el kell mesélnem... Páromnak van egy teóriája, a "szarvasbőgés-elmélet". Szerinte a legtöbb sikeres lombik szept-okt környékén van, hiszen vitamin készletek feltöltve a nyár alatt (zöldség, gyümi, d vitamin stb) és a szervezet most van "csúcson", és az az optimális, ha a gyerkőc tavasszal-nyáron születik, amikor már van kaja és nincs hideg (Régi, ősi dolgokhoz visszanyúlva) És hogy a szarvasok se véletlen ilyenkor "bőgnek" :)))

És tényleg, tavaly is és idén is ősszel volt a nagy bébi-bumm a lombikos fórumokon, ilyenkor potyognak a pozitív tesztek, szóval csajok minden adott a sikerhez!!

Kápráztassatok el bennünket a jó hírekkel:))

Nagyon szorítok nektek:)

765. Gilda74 (válaszként erre: 763. - Lulluly)
2012. okt. 18. 19:04

Köszönöm Lulluly!

Remélem Neked is hamarosan sikerül és teljesül a vágyad! Szorítok Neked!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook