Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki magány fórum

Lelki magány (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. Channa* (válaszként erre: 71. - Borboleta)
2021. júl. 18. 11:15

Igen!

Köszönöm, hogy te megérted, amiről írok és nem úgy állsz hozzá, ahogy itt szoktak.;)

70. ariana (válaszként erre: 69. - Channa*)
2021. júl. 18. 10:40
Channa! Miért nem vagy empatikus? Neked jól sikerült az életed, és ehhez szerencse is kellett. Annyit se értesz meg, hogy nem csevegni akar a FI, hanem barátnőt szeretne, akivel mindenről el lehet beszélgetni, amiről a szomszéd nénivel nem szivesen beszélne. Na meg könnyen dobálózol a szavakkal, váljon el, de 3 gyerekkel, hová menne? Ha elmenne dolgozni, hová rakná gyerekeket?Persze küldje el a férjet, az meg úgy működik, hogy el is megy. Nem tudom, hol élsz te, a mesében?
2021. júl. 18. 09:51

Én tisztában vagyok azzal, hogy velem van a gond, mert egy undok némber vagyok, aki csak kérkedik és fel nem tudja fogni, hogy létezik/léteznek más életek mint az övé, de...


Igen, nem értem, hogy a teljes magányra, nincs kivel beszélgetnire, stb. Miért nem jó néha-néha egy szomszéd, aki tegyük fel idősebb, mint aki magányos.


Én úgy elbeszélgettem az idős szomszédaimmal, hogy nekem voltak barátnőim/barátaim (csak hát ugye nem együtt laktunk), és ugye napközben ráértem simán 10 percre, hogy váltsak néhány mondatot a szomszédnénivel, vagy akár a boltos srácokkal.


A másik, amit sosem fogok megérteni, gondolom azért, mert én 1 gyereket szültem.


Miért érez egy nő késztetést arra, hogy egymás után szüljön több gyereket úgy, hogy számára az kockázatos?

Gondolom, nem a harmadik gyerek megszületése után jönnek csak a problémák a férjjel...

Illetve, ha valaki nem bírja az otthon létet, akkor nem lenne elég 1 gyerekkel kibekkelni azt a néhány évet, majd visszamenni dolgozni?


Azt is képtelen vagyok megérteni, hogy minden érzékelhető jel nélkül, egyszer csak közli a férj, hogy válni akar.

Hogy nem lehet észre venni, ha valami nem oké?


És persze, azt sem értem meg, hogy a nők miért válnak szolgává egy kapcsolatban?


Egész életemben nem feküdnék le egy pasival sem, ha ennek az az ára, hogy kiszolgáljam, szüljem sorba a gyerekeit, elromoljon az egészségem, majd semminek nézzenek és eldobjanak. Ennél sokkal jobb a szingliség.


Na, én ezért is mondom, hogy a férjünk nem a legjobb barátunk. Ne erre rendelkezzenek be a nők, ne dobják el a barátaikat, családjukat azért, hogy elmondhassa valaki azt, hogy van férjem, társam, szeretőm és még a legjobb barátom is. Igaz, kihasznál, belémrúg, megaláz, senkinek néz, de van. Ellenben nem tartom a kapcsolatot a családommal, nincs szükségem barátokra, mert ő van nekem.

Hát ez nagyon-nagyon rossz felfogás!


Igen is, legyen a nőnek is elképzelése, legyenek barátai, legyen családja, ne nézze senki cselédnek, legyen szabadideje, dolgozzon, hogy legyen pénze és ne egy pasitól várja a boldogulását.


Fi! Nem árultad el, hogy milyen betegséged van és azt sem, hogy mitől várod a gyógyulásodat és mikorra, de mindegy is. A te dolgod, de ha tíz körömmel kapaszkodsz egy olyan emberbe, aki max. a magányt képes neked nyújtani, és minden lehetőségre csak a kifogásokat és gyártod, akkor sosem fog megváltozni az életed, örökre magányos leszel.


Hugi3!

Örülj, hogy megszabadulsz egy ilyentől. Váljon el tőled! Menjen, ahová akar. Küldje a gyerektartást, te meg menj el dolgozni és ne mástól várd a jólétedet.

Rengetegen felneveltek akár több gyereket is egyedül és még boldogok is voltak. És ha úgy alakul, akkor majd találsz másikat, mert pasi van rengeteg, ha meg még sem, akkor lesznek barátaid, akikkel tudsz beszélgetni, szórakozni és nem kell őket kiszolgálnod sem.


Hát a franc foglalkozna ilyen férfiakkal. Én tényleg inkább apáca lennék, mint ácsingózzak ilyenek után...

68. ariana (válaszként erre: 67. - 5b2dc58e94)
2021. júl. 18. 09:29
Nagyon jó anya vagy, lelkiismeretes, szépen neveled a gyerekeket. De! Neked is kell egy kis lazítás. Ne tedd, hogy nem szánsz időd magadra! Néha főzz 2 napra, vagy főzz csak egy gyorskajára, vagy egy fogást. Törődj magaddal többet.A férjed lehet változni fog, ha látja, milyen jól érzed magad, felfigyel rád.
2021. júl. 18. 07:01
De befordított, de nem maga a betegség egymaga, hanem sokkal inkább a kiszolgáltatottság. Az, hogy itthon vagyok a gyerekekkel évek óta gyeden, mivel a legkisebb másfél éves. Én ehhez sosem voltam hozzászokva, mert dolgoztam, mellette tanultam, hajtás volt előtte az életem. Nulla emberi kommunikáció, amit a napok végén a férjemtől sem kapok meg, mert időt sem enged rá, mert ő hogy kivan és milyen fáradt. Az nem fáradtság, amit én csinálok nap, mint nap a gyerekekért és a családért? Hogy minden egyes hajnalban kelek, teszem oda a főznivalót, itt délre mindig kapkodom, hogy kész legyen a kaja, leves, második, hiszen a gyerekekkel van egy kialakított rendszer, délben evés, aztán alvás. Egész nap meg sem állok, délutánom a gyerekeké, ha felkelnek, olyankor tudok minőségi törődést nyújtani számukra, hiszen olyankor csak rájuk figyelek, velük játszom és semmi másra nem koncentrálok. Mindezt úgy, hogy magamra este jut idő, mint pl hajmosás, stb... Tök fáradtan. Nekem is jól esne egy-két jó szó a nap végén, egy kis törődés, odafigyelés, simogatás, odabújás, de ezt nem kapom meg, mert ő fáradt örökké. Annyit meg nem kérdez, hogy érzem magam. Nem tudnám őt soha megbántani, mert szeretem, de kezdek érdektelen lenni kissé iránta. Intelligensebb embernek tartom magam attól, hogy kifakadva nekiessek és éktelenül ordítozzak vele, valahogy nem az én stílusom, még abban az esetben sem, ha ne adj Isten, megcsalna. Azt ugye mindenki jól tudja, hogy az éremnek is két oldala van. De természetesen megkérdezném tőle, miért volt erre okvetlen szüksége. De nem! Semmi nem utal ilyesmire szerencsére, de ez sem állapot, hogy válni akar a semmiért! Kérdezem tőle, miért lett ilyen velem, de tényleg nem tud érdemben mit és/vagy rosszat mondani rám. Szóval zsákbamacska.
66. ariana (válaszként erre: 65. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 18. 06:33
Jóban-rosszban...egy kapcsolat erről szól nem? Ha csak a jóban, akkor milyen kapcsplat ? Nem lehet, hogy a betegség téged befelé fordított?
2021. júl. 18. 06:28

Nekem is akkor ment tönkre a kapcsolatom, amikor megbetegedtem. "Mert nem lehet velem semmit se kezdeni" jelszóval. S magányos lesz az ember a 4 fal mögött. Szinte emberi kapcsolatok nélkül.

Úgy, hogy pár evvel ezelőtt teljes életet él. Próbálja ki valaki, s utána írjon rosszakat....


S ezen nem a 70 éves szomszédasszony segít. Szívesen foglalkozik az ember vele, de a témánk nem ugyanaz lenne 😪

64. ariana (válaszként erre: 63. - 5b2dc58e94)
2021. júl. 18. 06:13
A facebookot arra használod, amire akarod.Hiába nincs neked, ha neked ha másnak/pl. férjednek/és a legtöbb embernek van. Nagyon szomorú a történeted, felfoghatatlan, hogy tud egy kapcsolat, így elromlani.Mit mond, miért nem foglalkozik veled és a gyermekeivel? Tudod még szeretni ezt az embert?
2021. júl. 18. 04:02

Facebook...

Nekem már 8 éve nincs olyanom. Miért? Mert attól primitívebb dolog nincs a világon, mint a facebook, hiszen az alapján, amiért eredetileg megalkották, a valóságban teljesen az ellenkezőjét funkcionálja. És itt jön a magány...

Tehát 8 éve megismerkedtem a férjemmel. Született 3 csodaszép gyermekünk. A facebookot törölve kizártunk ebből a házasságból minden kapcsolatromboló tényezőt. Telik az idő és én azt gondolom, minden rendben van. Anyósom nehéz bélyeget nyomogat ránk folyamatosan, amiért már 8 éve nem 'ő rá' keres a kedves férjem, de ebbe nem is mennék bele érdemben. A férjem mellettem áll vele szemben. Majd telik tovább az idő, az egyik szülőm haldoklik a kórházban, számomra ez felfoghatatlan és feldolgozhatatlan esemény, mellette a 3 szülést követően egészségileg én is tönkrementem (műtöttek, nem sok sikerrel), majd azt veszem észre, hogy ez által, amiért még mindig (több, mint 1 éve) kínlódok ezzel az összetett és maradandó egészségkárosodásommal (császármetszésből eredendően), egyszercsak a kedves férjem nem érdeklődik irántam, sem, mint nő, sem, mint feleség. Keresem az előzményeket, nem bántottam meg, és a mostani percig is válni akar.


Nos azt mondtam, magány... Hónapok óta csak a munkája szerelmese, elmegy reggel 6-kor, hazajön este fél6-kor. Leül enni, és szabályszerűen rátapad a telefon a fülére és azokkal a kollégáival beszélget órákig, akikkel minden egyes nap együtt van és megbeszélik 6x, hogy mi történt aznap. Mire befejezi, én már fürdetem a gyerekeket, fekszünk, alszunk. Nem bújik hozzám, nem beszélgetünk, nem foglalkozik a gyerekekkel, stb... Elment a nap. Ő fáradt és beesik az ágyba, szó szerint hassal lefelé, se puszi, se pár.


Ez megy hónapok óta nap, mint nap. Nincs nő a láthatáron, hacsak nem az anyja. Megbetegít a sok gond, ha az ember belegyötri magát. Azt gondolom, lesz kiút a magányból, de már válni akar, remélem, nem így lesz! Tanácstalan, kétségbeesett és magányos vagyok. Mert a férjem ebbe taszít bele. Nem érdekli hogy vagyok, nem segít a gyerekekben, ezáltal nem jutok el a vizsgálataimra, így a panaszaim tovább gyötörnek. Várna még rám több műtét is, de fogy az erőm. Nem tudok segítségre számítani sem anyóstól, sem a férjemtől, hogy legyenek a gyerekekkel, mert még kicsik. És ez elkeserít, mert enélkül is épp van elég gondom meg bajom. Nem értem, mire jó ez nekik, de a férjemtől fáj a legjobban! Mert soha nem bántottam sem őt, de még az anyját sem, annak ellenére, amennyi trágárságot mond rám.

2021. júl. 17. 21:35
Szerintem az emberek többségének nincsen barátja. Vagy a barátság szó már értelmezést nyer. Facebook barát? Hát lehet egy vagy több éve nem is látták egymást. Teljes mértékben lefoglalja sokak életét a család, férj, gyermek, de ezen kívül igazából nincs senki. Mit tehet az, aki család, és gyermek nélkül maradt bármilyen okból? Valami lelki támaszt kell találni, lehet bármi, nem számít hogy másoknak nemtetszik. Nekem az Access Bars sokat segít, hogy ne legyek magam alatt. De kinek mi, csak az számít hogy lelkiekben jól legyél. De akkor is ott van, hogy nincs kivel beszélni. Emberek elvannak foglalva, vagy osztogatják a véleményüket, csak azt nem nézik hogy már átmegy acsarkodásba. Sajnos ide vezet a család nélküli élet, idősebb korbán már én is tapasztalom. Lehet, hogy van férj, de gyermek és unoka nélkül üres az élet. Most jöttem rá mit jelent ez. Fiatalabb koromba, á gyerek? Még ráérek. Mostmár tudom gyorsasn telnek az évek... Sok fiatal nem vállal gyermeket, de nem is tudják hogy milyen hatással lesz idősebb korukban ez. Tudom a pénz... abba nem lehet belekötni amibe az ember nem akar. De itt a rosszindulatnak nincs helye. Én már azon gondolkozok, hogy ha korban odaérke, önként bemegyek az idősek otthonába, hogy ne legyek egyedül.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Ariana)
2021. júl. 17. 21:15
Nagyon beletrafáltál! ❤
60. ariana (válaszként erre: 59. - Channa*)
2021. júl. 17. 20:01
Nem kifogás. Elbeszélgetek bárkivel én is, de nem ugyanaz a témája egy idősnek, mint egy 40 évesnek. Nem mindegy, hogy az ember időt akar tölteni vagy jól szeretné érezni magát valakivel.
59. Channa* (válaszként erre: 58. - Ariana)
2021. júl. 17. 19:58

Igen, ezt is lehet kifogásként alkalmazni.


Te fiatal voltál, neked ott volt egy kisgyerek és egyébként is...;)

58. ariana (válaszként erre: 57. - Channa*)
2021. júl. 17. 19:43
Elhiszem, csak te akkor nem abban a helyzetben voltál mint a FI.
57. Channa* (válaszként erre: 56. - Ariana)
2021. júl. 17. 19:24

Amikor 23 éves voltam, volt egy szomszédnéni (70 éves) és rendszeresen átjött hozzám beszélgetni, kávézni.

Ő nyugdíjas volt én meg gyesen voltam.


Ezt azért írtam, mert ha lenne egy ilyen néni a közelben, akkor ő pl. ráérne.

Segített is sokat és én is neki.

És a másik szomszédnénivel is barátkoztam:D


Mondjuk mi egy társasházban laktunk, ahol legalább 20 lakás volt.

56. ariana (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 17. 18:16
Én megértelek teljesen.Gondolom, mindig otthon vagy, és így nem tudsz elvonatkoztatni az otthoniaktól. Kikapcsolódásra van szükséged, hogy kinyíljon az életed, bezárva érzed magad,pedig mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra.Rossz lehet, hogy a férjed elmegy otthonról, te meg otthon maradsz egyedül a betegséged miatt. Írta itt valaki a szomszédot meghívni egy kávéra, de ki ér rá manapság? Mindenki dolgozik,van aki többműszakos munkarendben, családja, unokája van.Nekem ugyan vannak barátnőim, de csak néha az utcán összefutva beszélgetünk,vagy üzenetben a facebookon,pedig én ráérnék, nade én egyedülálló vagyok, nem kell rohannom haza, a kutya se vár.
55. Scherlock (válaszként erre: 44. - Channa*)
2021. júl. 17. 10:43
Pontosan 😉
54. Channa* (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 16. 22:46

Nem hinném, hogy ezzel kiadnád magad, hiszen úgy sem tudom ki vagy. Gondolod, hogy más felismerne.


Ja, az email címedet minden zokszó nélkül közzé tetted...


Nem értem, hogy mi a bántó a kérdéseimbe.

Ja, az idő...


Hát ezt viszont neked kell megoldanod...

53. Amaunet (válaszként erre: 46. - Sylvee12)
2021. júl. 16. 22:35
Ha nem érdekelne, akkor nem tetted volna szóvá.
52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. júl. 16. 22:08
Már a kérdéseid sora is bántó. Ne tégy úgy, mint aki tényleg kíváncsi. Hidd el mindenre tudnék kielégítő választ adni. A többség lehet hogy akkor megértene mindent. De ne haragudj, nem adom ki itt magam ennyire.
51. Piroska52 (válaszként erre: 50. - Sylvee12)
2021. júl. 16. 20:52
Szerintem fejezd be, mert ezzel aztán senkinek nem segitesz, magad alatt vágod a fát.
50. Sylvee12 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. júl. 16. 20:40

Ennyit sikerült megérteni?

Gratulálok neked. Ügyes vagy?

Ezt meg kell itt ünnepelni? Ki hozza a tortát?

49. Sylvee12 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. júl. 16. 20:31

Nézegessed még. :DDD

Hátha megérted.

Nem vagyok kíváncsi rád. :DDDD

48. Sylvee12 (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. júl. 16. 20:29
Bocsi, de nem vagyok kíváncsi a nagy kirakat házasságára. Hogy neki mennyire tökéletes élete van a hoxán.
47. Channa* (válaszként erre: 46. - Sylvee12)
2021. júl. 16. 20:26

3 óra kellett, hogy megérts 2 mondatot.:DDDDDDD



Gratulálok! Pont ennyit néztem ki belőled a képeid alapján;)

46. Sylvee12 (válaszként erre: 30. - Amaunet)
2021. júl. 16. 20:21
Már kinek a boldogsága? Engem kurvára nem érdekel az övé.
45. Piroska52 (válaszként erre: 38. - _Berry_)
2021. júl. 16. 19:38

Ez így van, nekem van akivel itt ismerkedtünk meg, de most már inkább messengeren beszélünk.

Csak a nyüves vírus miatt nem találkoztunk még.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - Scherlock)
2021. júl. 16. 19:35
Persze, hogy nem. Ez olyan, mint a sikertelen fogyókúra, mindenki hibás, csak az nem aki a kifogásokat gyártja nagyüzembe;)
43. Scherlock (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. júl. 16. 19:28

Erős a gyanúm, hogy sose lesz teljesen itt letisztázva semmi...


Kifogások vannak, aztán megoldásokban gondolkodni és tenni valamit az már nem akaródzik.

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 16. 19:04

Egy kis pontosítást adhatnál, hogy megértsük a helyzeted.


Jól értem, hogy nem dolgozol? Sosem dolgoztál?

Új helyen laktok?

Milyen betegséged van?

Mitől várod a gyógyulást?


És sajnos nekem most is volt egy bibi ebben az egészben.

Mert ne "hogy az embernek esetleg azért nincsennek barátai, mert nem volt rá ideje?"


Tehát nincs időd a barátokra? Azon gondolkodok, hogy mi az a bokros teendő, ami miatt valakinek nincs ideje legalább 1 db barátnőre? Vagy egy ismerősre, egy szomszédra?


Az új barátod mire számíthat? Most lesz időd?


Soha nem volt időd egy olyan emberre, akivel megiszol egy kávát, sétálsz vele, elmentek együtt tornázni?


Mit csináltál eddig? Mióta vagy férjnél?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook