Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkemnek úgy fáj fórum

Lelkemnek úgy fáj (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelkemnek úgy fáj

1 2
52. 15a0a0ede7 (válaszként erre: 51. - Erazmusz)
2012. jún. 17. 08:49
Néha hiányzik itt Hoxán a "like" gomb nagyon...:)
2012. jún. 17. 02:35

Hozzá kell szólnom! Nagyon nem értek egyet anyucika3 gondolkodásával, hozzászólásaival!


Az én szüleim is 6 gyermeket neveltek fel. Szegényen, de tisztességben! Apám kishivatalnok volt, postatisztviselő, édesanyám 46 éves koráig a 6 gyerekét nevelte, azután ment el segédápolónőnek, mikor a legkisebb is 2 és fél éves lett.. A háború alatt és után egy fizetésből éltünk nyolcan. Nehezemre esett pénzt kérni, ha betelt a számtan füzetem, vagy elkopott a ceruzám. 3 kilométerre levő iskolába gyalog jártunk, mert nem volt pénz villamos bérletre. Utána meg nehezen az elkopott cipők talpaltatására :-(. Sokszor feküdtem le éhesen, mert a kisebbeknek adtam a vacsorámat, mert ők még nem értették meg, hogy "nincs több", és hogy ne sírjon az édesanyám, hogy nem tud adni nekik. De nem mondom azt, hogy felelőtlenek voltak, amikor 6 gyereket vállaltak! Ratkó korszakban jött a hatodik terhesség. Összegyüjtötték az apám fizetésének kétszeresét a "tiltott műtétre", aztán a nőgyógyászati asztalról kelt fel az édesanyám, mert nem tudta megöletni a gyermekét! Ma ezt oly könnyen megteszik! Mondhatják, hogy ma vannak fogamzásgátló tabletták... Igen, de van számos egészségügyi ok, ami miatt nem lehet szedni a tablettát. Van spirál...Igen, de csinál olyan gyulladást, amitől egész életében szenved az asszony... Van óvszer...Igen, de kiszakadhat a legrosszabb időpontban... Van megszakított közösülés...Na ezzel védekeztek a szüleim, de 21 év alatt 6x nem jött be...

Tudják önök. hogy Szvetlana 64 -nek miért lett 6 gyermeke? Nem tudják! Mégis elmarasztalják, hogy felelőtlen, mert "vállalta" a 6 gyereket. Szerintem nem felelőtlen, hanem nem gyilkos!

Mondom ezt én, aki nőgyógyász vagyok, és kényszerítettek sok magzat elpusztítására. A 6 testvérből öten végeztünk egyetemet. Nehezen éltünk, de mindannyian törekedtönk arra, hogy EMBER legyen belőlünk. Az én szüleim se kértek soha segélyt. Nem is tudom, 60-70 évvel ezelőtt adtak-e? De erre tanítottak bennünket: becsületre, törekvésre, kemény helytállásra, szeretetre... Karácsonyra egy pár hajszalagot kaptam a copfomba, de boldog vagyok, hogy sokan voltunk testvérek, és boldog vagyok most is, amikor évente egyszer összegyüjtöm az utódokat (30-35 embert a dédunokákkal együtt) édesanyám születésnapja környékén. És a testvéreim is boldogok.


Ne búsuljon Szvetlana! Ön sokkal boldogabb lesz, mint azok, akik itt most elítélték! Ön egy klassz EMBER!

Lázár Erika főorvos.

50. 44d5abb30c (válaszként erre: 47. - Ilona71)
2011. márc. 3. 11:10

Már megbocsáss, de egyszer az eléjétől a végéig el kellene olvasnod a Bibliát jó alaposan és akkor felfedezhetnéd benne azt a sok anyagi, pénzügyi természetű csodát, amit Isten és Jézus tett sokak életében! Isten nem változik meg, ő ma is tesz rengeteg csodát, csak hinni kell benne és a beszédében! Istennek egyáltalán nem akarata a szegénység és a szerény élet. Ő pont azért adta oda értünk a fiát, és lett Jézus szegénnyé a kereszten, hogy mi az ő szegénysége által meggazdagodhassunk. Az anyagi csodák megtapasztalása kizárólag hit kérdése, hogy van-e rá az embernek személyes hite, vagy nincs. Vannak persze igei előfeltételei, pl. a becsületesség, hogy ne lopjunk, ne verjünk át másokat anyagilag, hogy adakozzunk a szegényeknek, hogy fizessünk az egyháznak tizedet és hogy higyjünk az anyagi megváltásban. Mi is három gyermeket nevelünk a férjemmel de mivel működik az életünkben Isten beszéde, ezért még soha nem kellett éheznünk, fáznunk, vagy a híd alatt aludnunk. Voltak nehezebb és voltak nagyon bőséges idők, de Isten soha ne hagyott minket cserben és mindig segített az anyagi dolgokban is, amikor szükségbe kerültünk! Mert teljes szívvel hiszünk abban, ami meg van írva, hogy:

" A mi istenünk be fogja tölteni minden szükségetek az Ő gazdagsága szerint a Krisztus Jézusban, hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek."Fil4:19 és II.Kor.9:8 - ez azért elég egyértelmű szerintem!:DD

Szvetlana, csak bátorítani tudlak arra, hogy fordulj a szükségeiddel Istenhez, vedd elő a Bibliát és kezd el olvasni! Mert Isten gyönyörködik a szép családban, a sok gyermekben, de ebben a mai gonosz világban csak hit által lehet sok gyermekkel is biztosan jól élni.

Itt vannak erről bővebben írások: www.hit.hu

De én is szívesen a rendelkezésedre állok bármikor, ha segítségre van szükséged, csak írj egy mélt priviben!:o)

49. 4df3fe1a4e (válaszként erre: 25. - Anyucika3)
2011. febr. 21. 10:08
A gyermek nagyon jó befektetés!Nagyon kevés gyermek születik ezért még akkor is "jó üzlet"(Neked is),ha állami támogatással segítik a vállalási kedvet!Szerencsés esetben nincs szükség támogatásra,de ha mégis,gondolj bele,hogy az a gyermek amikor felnőtt lesz mennyi sok járulékot,nyugdíjit fog befizetni a közösbe!Mivel a hozzászólásod anyagi megközelítésű volt ezért gondolom,ha utánaszámolsz rájössz,nem olyan rossz üzlet támogatni a sokgyermekes családokat az adófizetők adóforintjaiból!
2011. febr. 20. 12:07
Nem tüntem el,csak nekem nincs időm a neten lógni.Olvastam minden hozzá szólást. Nem azért irtam,hogy idegenek gúnyos megjegyzéseket irjanak. Lehet,hogy most kényekmesen megél,van munkája,szerető férje.De tudjátok,a szépség mulandó,a munkahely egyik napról a másikra megszünhet.Ott álhattok a szegénység határán.A gyerekek felnönek,és nem biztos,hogy rátok fogják az ajtót nyitni.Gondoljatok bele,hogy egyszer minden elmúlik.
2011. febr. 8. 17:28
nem fog csodáttenni, mert akkor könnyü lene az emberiségnek. rákel jönni hogy mi az szerényen megélni és meg elégedni a falatal,hisz isten mindig jot akart, de ádám és évának köszönhessük a sok szenvedést.hisz te is elmondod a gyermekednek hogy ne roszalkodj, és ha még is meg szegi a szabájt akkor te vagy a hibás? nem lehet felroni istenek azt amit az ember müvel, okulnia kel és megtanulnia, hisz isten le irta a bibliában a boldog egyszerü élet modot, el kel olvasni, és ha meg is probál aszerint élni, rá jön, mennyire igaz isten szava.minden jot neked, és sok eröt a problémához, geranna7
2011. febr. 8. 15:49

Fog majd enni adni, és kifizeti a villanyszámlát?

(válasz Póker sta(R) 19. hozzászólásárailona71



ilona71

????????????????????????

2011. febr. 7. 21:17

szia!

nagyon szivszorito voltamit irtál,sajnos én is igy neveltemfel gyermekeimet.máig nem követelözök, nem bulizosok, s elfogadják azt ami van, értékelik,az embernek azért fáj olynagyon mert lássa hogy másnak töb van, és ezt nehéz elviselni,hogy a te gyermekednek miért nics.nem rég ismerkedem a bibliával, isten nem irja hogy ünnepeld a husvétot és a karácsonyt, és azt az egy napot várd az egy évben hogy ajándékoz vagy szeres. minden nap kellene szeretni, és bármikor meglepheted szerettediet.isten szavát megismerni felüditö és nagyszerü,segit elviselni azt ami történik az emberel, elviselni a lelkiproblémát, és erösnek lenni akkor is amikor csak azt látod, hogy farkasok vesznek körül. higy az istenbe, keresd és ismerd meg te is az ö szavát a biblián keresztül, imádkoz s hidj.mindenjot neked és családodnak.

2011. febr. 1. 10:14

Nagyon megértelek! Én sem mentem soha segélyért, mert valahogy soha nem voltam rá jogosult, meg az embernek büszkesége is van.Én is megkaptam, mert ikreim vannak / szaporodik mint a nyúl, másnak meg egy sincs/ Én egyedül neveltem a gyerekeket születésüktől. Fel a fejjel, meglátod minden rossz után jó jön, bíznod kell benne. A szeretet csodálatos dolog, szép, hogy megtanítod a gyermekeidet rá. Mai világba nagyon kevesen tudják , mit jelent. A szeretet mindenem átsegít.

Legyél nagyon erős és tedd boldoggá a családod.

Sok sikert kívánok hozzá!

43. anyucika3 (válaszként erre: 42. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 23:03

Nem haragszom tényleg.

Bennem is indulatokat vált ki amikor ilyesmit olvasok.Komolyan,néha már lelki ismeret furdalásom van,hogy mi a gyerekeinknek sosem veszünk használt cuccokat,vagy karácsonykor tele a fa alja...stb,máshol meg nem.

De ezért tenni is kell,nem keveset.

Persze nem egyformák a lehetőségeink,de mindenki tisztába van a saját lehetőségeivel nagyjából,hogy mit tud reálisan bevállalni,és mit nem.Éppen ezért előre kellene sokaknak gondolkodni,nem utólag szomorkodni.Én is össze lennék törve,ha nélkülöznének a gyerekeim,és magamat hibáztatnám érte.És mi is segítünk eleget rászoruló családoknak,de sosem ismeretlenül.Olyan sok ember képes kihasználni mások jóindulatát,és a nélkülöző gyerekekkel lehet legjobban meghatni aki ilyen beállítottságú.De nagyon sajnálom a gyerkőceit a cikkírónak.

42. bigbandy (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. jan. 30. 22:41

Azt hiszem mindenben tökéletesen egyet értünk,ahogy itt leírtad ,így van.

Még egyszer kérlek ne haragudj!

Nem rajtad kellett volna levezetnem a dühömet...

Minden Jót és Szépet az életben Nektek !

41. anyucika3 (válaszként erre: 40. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 22:23

Oké,semmi baj.Te se haragudj.

Én úgy gondolom a gyerek vállalás nagy felelősség,és nem kis ideig tart.Szép a nagy család,ha tehetném én is szültem volna még.Habár nekem fiam is lányom is van.De szeretem a nagy családot,a sok gyereket.Pont ezért sajnálom nagyon,ahol nélkülöznek.Ők védtelenek még,a szüleikre vannak utalva.Az ő felelősségük a jólétük,hogy milyen körülmények között nőnerk fel.Így nem tudom megérteni azokat,akik felelőtlenül szülnek úgy,hogy azt sem tudják miből nevelik fel.Ma már 3 gyerekhez is az átlagon felül kell keresni,ha nem akarjuk,hogy nélkülözzenek.És félre értés ne essék,nem vagyok híve annak,hogy mindent a gyerek segge alá pakolunk,hogy ne tudjon értékelni semmit.És nem kell kacsa lábon forogni a palotának amiben felneveljük,de a minimum szülségletei legyenek meg.Ezt viszont a mi dolgunk megteremteni,elindítani őket az életbe,és aki azt állítja ez nem sokba kerül,annak fogalma nincs mit beszél.Én nem őt ítélem el,hanem az effajta felelőtlenséget amiről írok.Róla nem tudunk semmit,hiszen nem ír.Nem is értem miért....

A mai világban nem nehéz tönkre menni,azokat az embereket nagyon sajnálom.De akik előre tudják,hogy semmijük nincs,ők minek vállalnak be egy csomó gyereket?

40. bigbandy (válaszként erre: 37. - Anyucika3)
2011. jan. 30. 21:58

Nem járok egy cipőben a cikk íróval,nem ismerem egyáltalán

A sorsunk inkább a Tiétekre hasonlít.Mi is 3 fiút neveltünk föl becsületben,Nagyon szerettünk volna egy kislányt is ,de nem mertük már "bevállalni".

Csak azért védtem ,mert azt gondolom ,hogy ne ítéljük el ismeretlenül...

Tőled bocsánatot kérek!

39. anyucika3 (válaszként erre: 32. - E31f48b5f6)
2011. jan. 30. 21:01
Sokkal előbbre tartanánk ha nem lenne ennyi ingyenélő ebben az országban,akik nulla nap munkaviszonnyal segélyekért állnak sorba 6-8 gyerekkel.
38. anyucika3 (válaszként erre: 31. - Geranna7)
2011. jan. 30. 20:59

Én is "olyan" helyen dolgozom.

És nagyon sajnálom a gyerekeket.A cikkíró gyerekeit is.De akkor is tartom a véleményem,nem mindegy hogy kerültek ebbe a helyzetbe!

37. anyucika3 (válaszként erre: 28. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 20:57

Ez az anyuka nem agyon írja le miért tart itt.

Valószínűleg nem is ezért írt cikket,teljesen más oka volt annak....

Az én majdani nyugdíjamat meg megkeresi majd az én 3 gyerekem,akit tisztességben becsületre nevelünk a saját erőnkből!Akiket felelősen vállaltunk,nem a semmire.Ennyit tudunk eltartani,jólétet biztosítani nekik.Szülhettem volna én is többet,aztán meg sírhatnék,hogy nevelje fel Őket más mert nekünk nem megy.Egyébként te miből állapítottad meg a helyzetét,hogy nem felelőtlenül szülte a gyerekeit?Vagy egy cipőben jártok azért véded?Tudod itt csak abból lehet következtetni bármire,amit leír a fórum indító.Gondolat olvasók nem vagyunk.Nekem ennyiből ez a véleményem.És nem érdekel a te "ocsmány" véleményed!

36. bigbandy (válaszként erre: 32. - E31f48b5f6)
2011. jan. 30. 20:30

Örülj neki ,ha nincsenek gondjaid és gyűjtsd az erőd arra az időre ,amikor lesznek.

Elég válasz utánad 33.(anyuci91) ???

Nem kell ehhez örök elégedetlennek lenni.

35. f2d31f6da6 (válaszként erre: 34. - Salabakter)
2011. jan. 30. 20:30
Hidd el hogy aki hisz Ő benne annak segít, természetesen vannak élethelyzetek mikor dolgokat meg kell tapasztalni, de az már másik topik témája.
34. salabakter (válaszként erre: 19. - F2d31f6da6)
2011. jan. 30. 18:58
Fog majd enni adni,és kifizeti a villanyszámlát?
2011. jan. 30. 18:43

A családvállalás magánügy, mert két ember dönti el, hogy mennyit szeretnének vállalni, mert akárhogy is nézzük a legjobb indulattal sok tehervállalással jár, és kiadással, amíg el nem érik a felnőtt kort és keresőképesek nem lesznek a gyermekek. Valaha a nagycsaládosokat még a régi szép időkben ingyen kaptak lakást és még sorolhatnám mi mindent nyújtott az állam akkoriban. A mostani helyzetben meg arra ösztönzik a nőket vállaljanak mert adókedvezményt kapnak meg sok mindent, de kérdem ne csodálkozzanak azon, hogy a nőknek zöme nem mer szülni, mert, ha kiesik a munkából akkor bizony az állását is könnyen elveszítheti. A munkahelyek, amik még működnek már rég nem jótékonysági hivatalok sajnos. Kívánok sok szerencsét és minden jót. Ne csodálkozzanak azon, hogy a lakosság száma is jelentősen csökkent.

Üdv.Ágnes

32. e31f48b5f6 (válaszként erre: 28. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 18:41
Miért hol tart ez az ország? Nekem jó ahol tart, az örök elégedetlenek pedig húzzanak pl. Haitire aztán meglátják milyen jó dolguk van.
31. geranna7 (válaszként erre: 30. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 18:25

Így igaz!!De anyucika3 -nak soraiban sok az igazság..

És..ez a téma karácsony előtt nagyon terítéken volt..

Miért gondolják a sokgyerekesek ,h az ő gyerekük boldog????mert sok testvér van..

Olyan helyen dolgozom,hogy velük foglalkozom. Tudnék mit írni arról...mit mondanak el egy kívülállónak....

30. bigbandy (válaszként erre: 29. - Geranna7)
2011. jan. 30. 16:54
Én sem megbántani akarok senkit ,de ne bántson senki senkit,mert nem attól lesz jobb a világ...
29. geranna7 (válaszként erre: 28. - Bigbandy)
2011. jan. 30. 16:43
Na....Ha gyakran benéznél erre...Neked is ismerős lenne ez a cikk...És hol van a fórumindító???
28. bigbandy (válaszként erre: 25. - Anyucika3)
2011. jan. 30. 16:26

Ocsmány dolog így bele sz..ni valakinek a lelkébe ismeretlenül ráadásul.Vagy tudod miért tart itt ez az Anyuka...? Szerintem egyáltalán nem felelőtlenségből.Azért mert ti nagy bölcsek úgy ítélitek meg messziről...

Neked talán jól esik majd ,ha felnőttként viszont ezek a gyerekek keresik meg a te nyugdíjadat(!!!)

és ezért "halálra csesztetnek" Hogy pl.hogy mersz te nyugdíjas lenni és az Ő megkeresett pénzükből élni....(Ennyit az adódról...)

Ez az ország ezért tart itt tényleg ,mert itt soha nem volt megértés...legalább...

27. béci270 (válaszként erre: 24. - Tündér69)
2011. jan. 30. 16:01
ez így van.
2011. jan. 30. 15:50
Hol a fórumindító????Belép a hoxára ..de itt nem jelez...Hmmmm
25. anyucika3 (válaszként erre: 24. - Tündér69)
2011. jan. 30. 11:35

Persze,hogy nem,de a felvetés talán jogos nem?!

Mindenki annyi gyereket vállaljon be,amennyit a maga erejéből el tud tisztességesen tartani úgy,hogy ne kelljen nekik nélkülözni.Ugyanis az ingyen óvoda,iskola,tankönyvek,segélyek...stb sincsenek ingyen.Csak a "rászorulóknak".De azt is megfizetjük mi adófizetők,tehát jogunkban áll felháborodni rajta!Én is szültem volna még,ha úgy látjuk anyagilag megtehetjük.De nem szülök más nyakára!Persze olyanok is vannak,akik nem felelőtlenül vállalták be a gyerekeket,de valamilyen oknál fogva tönkre mentek.Ez sajnálatos,és segíteni kell nekik.De azért talán nem mindegy,hogy mik az okok,szerencsétlenség,vagy felelőtlenség.

Egyébként meg aki fórumot indít,az számol azzal,hogy nem biztos,hogy csak olyan véleményeket olvas,amik tetszenek neki.Így,hogy semmi konkrétumot nem írt,nem válaszol a kérdésekre,szerinted mit lehet feltételezni?!

24. Tündér69 (válaszként erre: 22. - Anyucika3)
2011. jan. 29. 19:47
Nem ismerjük a hölgy életét, döntéseinek okát, ezért senkit nem ítélhetünk el ismeretlenül. De még ha ismerjük is: az ítélkezés nem a mi feladatunk.
2011. jan. 29. 19:44
Nem kell eltűrnöd az ilyen hangnemet. Ha legközelebb ilyen előfordul, kérdezd meg az ügyintéző nevét, és mond meg neki, hogy intézkedni fogsz, hogy másokkal ne beszélhessen így. Ha valakinek elkéred a nevét, az elég hatásos szokott lenni:-). Legalább is én ezt tapasztaltam.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook