Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lelkemnek úgy fáj fórum

Lelkemnek úgy fáj (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelkemnek úgy fáj

1 2
22. anyucika3 (válaszként erre: 11. - E31f48b5f6)
2011. jan. 28. 10:16

Én sem szeretnék megbántani senkit,de ezzel sajnos egyet értek.Lehet beszélni a szeretet szépségéről,hogy az is elég,de ha így lenne,akkor ez az elkeseredett szomorú cikk sem született volna.Sokan felelőtlenül a semmire vállalnak gyerekeket,mert azt gondolják a szeretet elég nekik.Hát sajnos abból nem lehet megélni,nem adnak érte a boltokban semmit.Tehát mégis csak szükség van némi anyagi háttérre is a normális élethez.


Hogy kerültetek ilyen helyzetbe?

Elhagyott a férjed,nem gondoskodik a gyerekekről,vagy elvesztettétek a munkátokat?

2011. jan. 28. 10:08

Szerintem is menj vissza,mert biztos,hogy jár neked a rendszeres támogatás.Egyedül neveled Őket,mert apukát nem említettél.

Nagyon sajnálatos,hogy ilyen körülményeitek vannak.

2011. jan. 28. 09:55

Szerintem menj vissza más ügyintézőhöz és kész, nálunk a szoc. osztályra jártam terhesen én párszor....nem mosolyogtak...de nem is érdekelt...

És ha Istenben bízol, jó és becsületes ember vagy akkor lesz eredménye.

2011. jan. 28. 07:29
Kérd meg JÉZUS-t hogy segítsen és bízz benne mert Ő nem fog magadra hagyni!
18. Angel9
2011. jan. 28. 06:58
Mit ér a kincs ha boldogság nincs. Nálatok boldogság van kincs viszont nics.De ha választanom kéne, hogy éljek nagyon szegényed ,de legyek boldog,vagy legyen kacsalábon forgó palotám ,de akkor boldogtalan leszek Én az elsőt választanám. azt kívánom ,hogy egy szép napon legyen olyan az életetek mint amilyent szeretnél.
2011. jan. 28. 00:09

[link]


tudom, nem sok..de azért vmi..és még jót is teszel vele..


egyébként sztem is vissza kellene az önkormányzathoz(!)

(csak nekem sérti a szememet az az önkormányzatba?)

2011. jan. 27. 23:55

Ne add fel soha!Az élet Nálatok szép igazán és mindig is szép lesz !

Sok erőt,Boldogságot és Jó Egészséget Nektek !

Isten Áldjon Benneteket!

2011. jan. 27. 20:03
Ne haragudj, de azt hiszem, hogy ebben a helyzetben a megbántottságot, fájdalmat félre kellene tenned, és kérni azt a segítséget, ami jár. Ha ismét a kedves hölgyhöz sikerül kerülni, és ismét ilyen kedves lesz akkor érdemes a főnökéhez fordulni, nem kell lenyelned a sértegetését és semmi köze ahhoz, hogy "minek neked ennyi gyerek". Nem azért van ott.
14. bigbandy (válaszként erre: 13. - Geranna7)
2011. jan. 27. 19:07
...valahogy nekem is.Csak valami más szereposztásban,de a történet ugyanaz a "klasszikus"...
2011. jan. 27. 18:34
Nekem ebben a szövegben valami ismerős..Egy másik cikk jön be...
12. e31f48b5f6 (válaszként erre: 7. - Gyula)
2011. jan. 27. 17:21
Nem feltétlenül jár együtt a nagy család mérhetetlenül sok szeretettel.
2011. jan. 27. 17:19
Nem akarok megsérteni senkit, de nem értem, hogy miért vállal vki manapság 6 gyereket, ha utána szomorkodik, hogy nem jut ajándékra.
2011. jan. 27. 17:05

Szia!

Szomorú a történeted, valóban, de szerintem menj vissza az önkormányzatba és igenis igényelj rendszeres gyermekvédelmi támogatást. Szinte biztos vagyok benne, hogy megkapnátok. Ha meg ismét ahhoz a nőhöz irányítanak, aki olyan "kedves" volt Veled a múltkor, akkor kérj másik ügyintézőt.

Itt van egy link, ezen elolvashatod, hogy mikor jár a kedvezmény, és mennyi...


[link]


Remélem minden jól alakul!

9. sziporka13 (válaszként erre: 1. - Szvetlana64)
2011. jan. 27. 16:58
Szia! Olvasva a leveledet nagyon boldog lehetsz mert van 6-gyönyőrű gyermekeid ami nekem még nem jött össze sajnos.Én is hivatalba dolgozom de én sose tudnék elutasító lenni mert aznap nem jól keltem fel mert nekem az ad erőt ha tudok segíteni az embereken egy kicsit is. Én is találkoztam már ilyen ügyintézővel( anno amikor munkanélküli voltam én is segélyt kértem de mellette két sulit végeztem . Én azért nem kaptam segélyt mert akkor a szüleim tetőt cseréltek hitelből és azt mnodták hogy van új tető a házunkon és azért nem kapok . Mellesleg minek a segély ha van autónk is.De én megmondtam neki a magamét. A legszebb az amikor a gyermekeid megértik miért nem tudsz mindent megvenni de nekik csak a szeretet fontos. Sok sikert az életben.
2011. jan. 27. 16:58
Szia! Lehet, hogy kifogtál egy meddő nőt nem tudhatod. Az is lehet megbánta, amit mondott később. Bízzunk benne. Itt nálunk is van a faluban olyan család, akik 6-7 gyermeket nevelnek nem valami jó anyagi körülmények között. Egyébként mindenkinek szuverén joga eldönteni mennyi gyereket vállal nem gondolkozunk egyformán. Mi jó anyagi körülmények között élünk, viszont elvesztettük egymás utána munkahelyünket és e-miatt nem vállalunk még egy gyereket a meglévő egy mellé, de más ilyenkor simán bevállalja, nem gondolkodunk egyformán ez van, de én ezért nem ítélnék el senkit.Ebben az országban segélyt csak az kap sokszor, aki nem is a gyerekekre költi no comment:oS szomorú, elkeserítő.
7. gyula (válaszként erre: 1. - Szvetlana64)
2011. jan. 27. 16:32

Ne sírjál és ne szomorkodjál, mert én már csak tudom hogy az ilyen gyermekek lelkében van a legszebb virág.

Látom az én "gazdag " tanulóimat, hogy bizony egyik másik feleannyit sem kap mint a Te gyermekeid.

Talán ha néha megkérdeznénk őket mit választanának?

A mérhetetlenűl sok szeretetet, vagy a gazdagságot.A társas boldog együtlétet, vagy a magányt.

Az határozza meg a z életünket mivel hogyan töltjük meg.

Te a hat gyermekeddel s majdan majd az unokáiddal nagyon büszke, boldog ember leszel.

Kívánok Neked sok_sok erőt, egészséget megnyugvást az életedhez.


BARÁTI ÜDVÖZLETTEL .

GYULA

2011. jan. 27. 16:25

Miért van ilyen ember a hivatalban?

Olyan kevesen foglalkoznak trágyahordással besegíthetne nekik!

2011. jan. 27. 16:21
Érdekes...............................
2011. jan. 27. 16:20
Jó egészséget és boldogságot kívánok az egész családnak.
2011. jan. 27. 16:20
Szomorú a történeted. Szerintem hüleség elítélni téged/ egy olyan embert akinek sok gyereke van azért mert vannak. A boldogség és a gyerekek sokkal nagyobb adomány mint a pénz!
2011. jan. 27. 16:19

Szomorú ilyet olvasni,bár mindenki tudja,hogy vannak bunkó,nemtörődöm emberek.Az ilyen viselkedésre nincs mentség.Rosszat nem illik mondani,főleg úgy,hogy nem ismerjük a másik embert.


"Becsüljétek meg nagyon, amitek van, soha ne akarjatok többet, szebbet, mert csalódni fogtok."


Ez pedig részben igaz,meg kell becsülnünk amink van,de abban senki nem akadályozhat meg minket,hogy szebbet,jobbat akarjunk.Ilyen nincs!!!Mindenkinek akarnia kell a szebbet és a jobbat...csakis így juthatunk előre.


Minden Jót Kívánok!

2011. jan. 27. 16:08
Sajnos én pont azon az oldalon vagyok, aki bármilyen segítséget elfogadna, ha valaki felajánlana. Hat gyermeket nevelünk, szerényen, de nagy szeretettel, összetartással. Elmúltak az ünnepek, de még a hatása alatt vagyok.

Ugrás a teljes írásra: Lelkemnek úgy fáj
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook