Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leköpte, ezért felpofozta a gyereket fórum

Leköpte, ezért felpofozta a gyereket (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
202. Banános Zselé (válaszként erre: 199. - Scherlock)
2020. okt. 7. 21:28
régebben az apámtól
201. michelle.r (válaszként erre: 200. - Syria)
2020. okt. 7. 19:22
Egyetértek. Ezt írtam a 187. hsz-ben.
200. syria (válaszként erre: 184. - Michelle.r)
2020. okt. 7. 12:02

Félreértettél. Vannak alaphelyzetek. Pl. az, hogy a kölyök beül mondjuk az 5. osztályba új tanárokhoz. A köpködősök azzal kezdik, hogy renitenskednek, meg se próbálják megadni a tanárnak a tiszteletet, mondjuk azzal, hogy figyelnek arra, amit beszél, hanem nekiállnak nyomkodni a kütyüjüket, hogy az anyucikájukkal (vagy bárkivel) üzenetet váltsanak.

Tekintélye nyilván csak annak van, aki hosszú távon kiérdemli. De a tisztelet, mint EMBERNEK akkor is kijár, ha ő a legrosszabb főnök a világon. Az elmúlt 10 évben volt jó pár főnököm, akit gyűlöltem, de eszembe nem jutott volna leköpni, pofon ütni (pedig sokszor a határán voltam) vagy megkéselni őket.

199. Scherlock (válaszként erre: 198. - Banános Zselé)
2020. okt. 7. 11:12
Kitől?
198. Banános Zselé (válaszként erre: 197. - Scherlock)
2020. okt. 6. 19:23
szívesen, hallótam egy történetet
197. Scherlock (válaszként erre: 196. - Banános Zselé)
2020. okt. 6. 19:13
Köszönjük Emese!
196. Banános Zselé (válaszként erre: 195. - Tumbo2)
2020. okt. 6. 19:04
ő sem tudja, csak megírta
195. tumbo2 (válaszként erre: 194. - Michelle.r)
2020. okt. 6. 16:25
az iró,költő tudta,de hogy más mit gondol arról,hogy ő mit gondolt?
194. michelle.r (válaszként erre: 191. - Tumbo2)
2020. okt. 6. 12:43
Ha valamit világéletemben gyűlöltem, az a vers-, éx műelemzés. Azt élvezni kell, nem szanaszét cincálni, meg megerőszakolni az alkotó gondolatait. Ha legalább arra lennének kíváncsiak, hogy rám hogy hat, azt még érteném.
2020. okt. 6. 12:14
Most kezdek visszaolvasni, látom, hogy pont erről írtok. :)
192. zsofi_876 (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2020. okt. 6. 12:13

Jó, lehet, hogy már öregszem. :)

De visszagondolva a gyerekkoromra és a hallomásból ismert szülői/nagyszülői gyermekkorra, nekem egyértelműen látszik, hogy mekkorát változott a világ.

Már 30 év alatt is.

"Bezzeg az én időmben" 14 évesen még azt sem tudtuk, mi az a szex, szemérmesek voltunk, illedelmesen köszöntünk, segítettünk stb. 😊

Egyébként én naiv vagyok és jóhiszemű, de amikor megtartottam az első órámat az első nyolcadikos osztályomnak... Hát volt döbbenet.

15 főből 3 lány elkezdett hajat fonni, 2 smink cuccot pakolt ki tankönyv helyett, további 3 instázott, két fiú felajánlotta, hogy eljön hozzám havat lapátolni, majd esetleg mást is szeretnének, másik kettő verekedett. A maradék ült és figyelt. És ez volt az évfolyam elitje.

Aztán kellett pár óra, amíg egymásra hangolódtunk. Nekik leesett, hogy ez iskola, nekem meg leesett, hogy már nem úgy kell tanítani, mint régen.

191. tumbo2 (válaszként erre: 189. - Banános Zselé)
2020. okt. 6. 11:52
mikor én jártam a Telekibe,lassan 53 éve,az aki másképp gondolkodott egy versről,hármasnál jobb jegyet nem kapott.nekem nyolc,ha neked ez kell.utána szóról szóra visszamondtam,amiket órán mondott.akkot ötöst adott.
190. tumbo2 (válaszként erre: 186. - Michelle.r)
2020. okt. 6. 11:43
nem azt mondom,hogy az unokahúgom könnyű eset,mert nem.most megy a középsuliba.az osztályhoz hívtak egy pszichológust,hogy elbeszélgessen velük.a lány mondta,hogy nem az osztállyal van a baj,hanem az osztályfőnökkel.persze az azonnal rohant beárulni,na mondom,te el is ástad magad.itt a gyerek neve a legtöbb helyen kuss.
189. Banános Zselé (válaszként erre: 183. - Hpetra22)
2020. okt. 6. 11:39
de néhány tanár rosszindulatú, és direkt ad rossz jegyet
188. michelle.r (válaszként erre: 183. - Hpetra22)
2020. okt. 6. 11:36

Mind a két gyerekemmel túl vagyunk az általános iskolai iskolaváltáson. Volt dolgom nem kevés pedagógussal.


Amelyik tanár felkészülten ment órára, amelyik tanítani volt ott, nem csak a munkahelyén tartózkodott, ott tanultak, figyeltek. Akire számíthattak, azt tisztelték.


Gondolom, te is csak akkor tudsz felnézi a feletteseidre a munkádban, ha az többet tud nálad, és alkalmas vezetőnek.

187. michelle.r (válaszként erre: 185. - Unom)
2020. okt. 6. 11:30
Én azt gondolom, és a kölykeimet is erre tanítom, hogy a tisztelet mindenkinek kijár. De aki eljátssza, azt nem kell többé, azt nem kell többé tisztelni, csak azért, mert vörös fejjel ordít, hogy neki az jár.
186. michelle.r (válaszként erre: 180. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 6. 11:28

Nem működnek már azok a módszerek, amik akár 10-20 éve még működtek. Az információ pillanatok alatt áramlik, a tudomány is folyamatosan fejlődik, ma már tudjuk, hogy a genetika sem végleges, felülírható. Régen rossz annak a tanárnak, aki azt hiszi, leadja ugyanazt az anyagot, amit 20 éve is tolt, és majd csendben figyelnek rá.


Persze, van egy csomó neveletlen gyerek, de legalább ugyanannyi alkalmatlan pedagógus.


A lányom a jó hírű Teleki Blanka általános iskolába járt, a tanárok tojtak a diákokra, 14 éves lányok drogoztak, szexeltek, némelyik úgy nézett ki, hogy Marylin Manson. Amikor elegünk lett belőle, hogy a gyerek inkább menne a holdra, mint a suliba, átvittük a Gárdonyiba.


Ahol az igazgató a ballagáson nem a szokásos bullshit-et tolta le, hanem szinte egyenként búcsúzott a ballagóktól, és ahol az én rebellis, hármasokat halmozó lányom évről évre egyre jobb lett, a ballagáskor két négyese volt, minden más ötös. Mert nem ba.sztatták őket, hanem motiválták. Mert az osztályfőnök a problémás gyereket nem az igazgató elé hurcolta megalázni, hanem elvitte fagyizni és beszélgetett vele.


Ezért tartom orbitális hülyeségnek egy kalap alá venni, hogy ilyenek a tanárok, olyanok a diákok. Mert van ilyen is, meg olyan is.

185. unom (válaszként erre: 181. - Syria)
2020. okt. 6. 11:26
Szerencsére nem így működik jobb helyeken. A tiszteletet nem lehet elvárni, csak kiérdemelni.
184. michelle.r (válaszként erre: 181. - Syria)
2020. okt. 6. 11:12

Na ez az, ami már nem megy. A mai gyerekeket és a fiatalokat - nagyon helyesen - már nem lehet tekintélyelvűséggel megfélemlíteni.


Otthon is, az iskolában is a gyereket példamutatással lehet nevelni, nem ordítozással és hegyi beszéddel.

2020. okt. 6. 09:22
Azért érdekes, hogy a pedagógusokat ennyire szidja mindenki. De ha minden szülő arra nevelné a gyerekét otthon, hogy a tanárokat tisztelni illik, az órán figyelni és tanulni kell, akkor nem lenne akkora gond, nem igaz?
182. Flóra76 (válaszként erre: 181. - Syria)
2020. okt. 5. 17:56

Nem kütyüzik, hanem velem vált üzenetet.....

Nem, nem utalt, nézelődött a facebookon, ezen röhögtek a gyerekek.De ezt simán látom én is, hisz ismerős és látni mikor online....:)))

181. syria (válaszként erre: 179. - Flóra76)
2020. okt. 5. 17:43

Úgy működik: amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek: gyerek az iskolában szabad idejében ne kütyüzzön, hanem kommunikáljon a társaival!

Amúgy: ki látta, hogy a tanár facebookozott, nem pedig banki átutalást hajtott végre, vagy e-mailt válaszolt meg (ami netán a magasságos tankerülettől jött)?

180. 71ddaa07fa (válaszként erre: 179. - Flóra76)
2020. okt. 5. 17:40

Mondjuk ezek nem békebeli tanárnők, hanem szerintem korban hasonlóak, mint mi vagy fiatalabbak. Mert az idősebbek valószínű nem értenek a telefonos ujjazáshoz. :))


De, igen a tanárok közt is rengeteg olyan van, aki alkalmatlan a pedagógusi szerepre.

179. Flóra76 (válaszként erre: 178. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 5. 17:35

Teljesen kifordult azóta a világ önmagából. Mi is biztos sokat változtunk....


Azért a mai békebeli tanárnőkről már én sem úgy gondolkodom, mint régen.

Apró példa: a hetedikes gyerekem nehogy már szünetben, mikor a levegőn sétál, ne írhasson az anyjának egy messenger üzenetet?!!! A tanár meg órán facebookozik, mikor az osztály épp dolgozik valamin.

Ez így már a mai világban nem működik....a gyerek sem vak és hülye.

178. 71ddaa07fa (válaszként erre: 169. - Syria)
2020. okt. 5. 14:39

Emlékszem, amikor én ballagtam a középiskolából, velünk ballagott, azaz elment nyugdíjba az osztályfőnökünk is. Máig elevenen élnek bennem a szavai, amit az utolsó osztályfőnöki órán mondott.

Ti még aza a korosztály vagytok, akik kezlehetőek voltatok. Nagyon rendesek mindegyikőtök szülei, jól megneveltek benneteket. De a következő generációval már sok pőrobléma lesz. Nekem sem kedvem, sem türelmem sincs, hogy már, velük bajlódjak.

Ezzel a szöveggel köszönt el tőlünk és az iskolától is a tanárnő.

Az más kérdés, hogy fél év múlva visszahívták, néhány hónapra óraadónak, amit Ő aztán el is vállalt.


De teljesen igaza volt. A mai gyerekek már nem egy békebeli tanárnőnek vagy tanárnak valók.


Jó 10 éve, mikor húgom legidősebb lánya általános iskolás volt, és valami oknál fogva én mentem elé az iskoláshoz, a következő gondolatokat hallottam egy agysebész anyukától: Majd megszaggatom én azt a tanárnőt, ha nem hagyja békén a gyerekem.


Anno, ha a tanártól beírást kaptam, akár csak azért, mert nem volt nálam a radír / ilyen is előfordult középiskolai rajzóra alkalmával :)) / én kaptam otthon a letolást, hogy máskor jobban figyeljek oda, hogy minden nálam legyen. Sosem adtak igazat nekem a tanárral szembe. De valószínű a többiek is hasonlóképpen jártak otthon, ezért is tiszteltük a tanárainkat.

Ma ez már nincs meg a gyerekekben, fiatalokban.

2020. okt. 5. 14:29
Csak a cim alapján:...Nem olyan egyszerű,mint sokan gondolják.Gyermeket nevelni a legnehezebb,mert nincs recept.
176. buspics (válaszként erre: 169. - Syria)
2020. okt. 5. 14:03

Ez az, amit soha nem fognak bevezetni. Túl logikus lenne. Inkább fussunk még száz felesleges kört és majd szép lassan leépül minden.


Az még durvább volt, amikor a kisegítő osztályokat teljesen egybe akarták vonni a normál tanulókkal. Mert hogy a jó tanulók majd felhúzzák a rosszakat. Hát persze...

175. tumbo2 (válaszként erre: 173. - Buspics)
2020. okt. 5. 10:20
sajnos nem mert a húgomat verte,aztán mielőtt megszületett a gyerek ott is hagyta,a hülye unokaöcsém,meg hagyta magát,hogy rábeszéljék meglátogassák,hog az unokáját lássa,egy leszottyadt öreg,meg a gyorshajtásért büntetés.marhára megérte,
174. syria (válaszként erre: 153. - 71ddaa07fa)
2020. okt. 5. 10:12

Lehet, hogy ti voltatok?

[link]

Lehet, hogy először ők is "csak" köpködtek?

[link]

173. buspics (válaszként erre: 168. - Tumbo2)
2020. okt. 5. 10:08
Valószínűleg nem is volt százas.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook