Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért olyan elítélendő, ha egy nő nem akar gyereket, és nem is szereti őket? fórum

Miért olyan elítélendő, ha egy nő nem akar gyereket, és nem is szereti őket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
ápr. 9. 15:03
Én nem ítélem el.
ápr. 9. 14:50
Részemről nem elítélendő. Okos döntésnek tartom.
579. tumbo2 (válaszként erre: 573. - Selena78)
ápr. 9. 14:28
mondjuk a sivatagban sem.épp azért nem kéne túlszaporodás.lehet,hogy borzasztónak hangzik,de azért mentsük meg a gyerekeket,hogy újabb tízet hozzon mindeni a világra.elvégre,ha az isten ad báránykát,legelőt is ad hozzá.azért háborított föl,mikor egy nő azt mondta a feketék is megérdemlik a tiszta vizet.oké.akkor ne fegyverekre,a hatalomra,gyémántokra költse az uralkodó réteg,hanem a szegényekre.ja,azt nem.
578. tumbo2 (válaszként erre: 577. - PatríciaOdett)
ápr. 9. 14:21
én csak egyet szerettem volna,többet semmiképpen.idegen gyerekekért meg nem vagyok oda.a kislány anyja mindig azt mondta,azért nem szeret,mert negatív energiám van.amióta nagyobbacska,nincs? el szokott jönni gazolni,sütni segít.és a lányomról le sem lehet vakarni.
ápr. 9. 13:44

Szerintem az elítélendő, ha egy pár vállal gyereket, pedig nem akar, nem is szereti őket.

Rengeteg sérülést szerezhet a gyerek ilyenkor. Sokszor még az akarás és a szeretet is kevés.

576. 4c1a787e8f (válaszként erre: 573. - Selena78)
2015. okt. 25. 18:24
Egyébként meg nem 10-12-őt, mondtam, hanem 2-3-at..
575. 4c1a787e8f (válaszként erre: 573. - Selena78)
2015. okt. 25. 18:23

Igenám, csak ennyi szaporulattal, mint ami nálunk van nem lehet fenntartani azt a szintet, amit mi megszoktunk, sem a nyugdíjrendszert, de ami a még fontosabb a MŰKÖDŐ GAZDASÁGOT.


Ebben minden létező gazdasági szakember egyetért, minden európai országban.


A különbség legfeljebb a megoldás módjában van.


Az meg egyre inkább világossá válik, hogy a mi emberhiányukat a 3. világ többlete tömegesen nem fogja megoldani..


A mi problémánkra nem megoldás az "öngondoskodás", hogy majd spórolunk öreg korunkra. Kell, ez nem kérdés.. De itt már messze nem csak a nyugdíjról van szó.


Ugyanis hiába van pénzed idős korodra


1. Ha nincs működő gazdaság - amit ugye a manapság születők fognak akkor működtetni - akkor nem fog a pénzed semmit érni.


2. Még ha van is értékes csereeszközöd, nem lesz ott "fehérember", aki fizikailag kicseréli a pelenkádat, vagy megsüti a kenyeret. És ismét leírom, nem pótolhatóak a mi gyerekeink másokkal, legalábbis a mi számunkra nem... Ez egyre inkább nyilvánvalóvá válik, már nem is kell messzire kimenni itt Európában, csak az utcára.. Más kultúra, más szint. Akármelyiket is nézed, akár Afrikát, akár Ázsiát. Nem, ez nem lenézés, csak egyszerűen mások, más az értékrendjük a mienkhez képest.


Ez még nem jelenti azt, hogy személy szerint márpedig MINDENKINEK szülni KELL, csak annyit, hogy ez nem érv..


Egyébként meg ilyenre a legnagyobb badarság érvet keresni.


Ha valaki nem, hát kinek mi köze hozzá, a döntéseink következményeit meg kell tanulni kezelni.

574. selena78 (válaszként erre: 572. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 15:41

Figyelj, nem kívánom megtalálni a fórumindítót...baromira nem érdekel, hogy ki ő...


de a téma, úgy tűnik elég érdekes ahhoz, hogy többen is hozzászóljanak...akkor nem mindegy, hogy ki indította a topikot?

573. selena78 (válaszként erre: 566. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 15:37

Nézd, ha Európápan is 10-12 gyerek születne, a helyzet ugyanaz lenne mára már, mint Afrikában.


Európa pont azért áll ezen a szinten, ahol áll, mert nem szaporodta túl az életterét.


Az, hogy a javak egyenlőtlenül osztódnak el, abban igazad van. Viszont az a helyzet, hogy egyenlőtlenül is termelődnek meg.


Nézd, kicsiben, gondolom, téged sem lehetne meggyőzni arról, hogy az általad kitermelt javakat de szép lenne megosztani a szomszédaiddal, akik nem csinálnak semmit. Viszont szaporodnak.


Nagyobb léptékben is így van. Afrika 3/4-én évtizedek óta polgárháború folyik. Csatatéren nem lehet vetni-szántani-aratni. Képtelenek megtermelni a napi betevőt, viszont szaporodnak, elképesztő mértékben.


Tényleg azoknak kellene etetni őket, akik képesek voltak felépíteni normális társadalmakat, és képesek megtermelni az eledelüket?

572. Érdekes73 (válaszként erre: 571. - Selena78)
2015. okt. 20. 15:25
Könnyű azzal kekeckedni aki 4 éve itt van ugyanazzal a névvel :) Próbáld megtalálni pl. a fórum indítót :) Van aki szerint itt van most is...
571. selena78 (válaszként erre: 554. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 15:14

mi az, hogy kamunév?


neked sem Érdekes73 van a személyidben

570. 4c1a787e8f (válaszként erre: 569. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 14:38
Ja. :-)
569. Érdekes73 (válaszként erre: 568. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 14:25
Nem a face jelenlétre gondoltam hanem az iskolai csoportosra :) Hát én nem járok az iskolába csak ha muszáj most már csak évente párszor így nem érnek el az infók :)Akik ott szaladgálnak naponta azok kiírják mi van :)
568. 4c1a787e8f (válaszként erre: 565. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 14:21

Szerintem meg meghülyül, ha benne van.


Van mail címem, telefonszámom, 40m-re lakom az iskolától, a gyerekemnek van üzenője, ellenőrzője, szája. Ami igazán fontos, az elér. Sőt, én is elérem, akit akarok, küldök képeket, írok leveleket, néha napján cikkeket, esszéket.


Ami nem ér el, arra pont semmi szükségünk.


Sőt, okos telefonom sincs, az utcán nézelődök, észreveszek embereket, helyeket, sorsokat. Netán néha imádkozom, gondolkozom a tennivalóimon, néha döntésekre jutok, terveket készítek..


Szerintem akik mindig lógnak valahol az éterben, azok pont erről maradnak le.


Szerintem meg ők vannak lemaradva.

567. Érdekes73 (válaszként erre: 566. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 14:19
Az biztos a történelem során mikor már túl sokan éltek a földön mindig voltak háborúk, éhínség, járványok , természeti katasztrófák amik tizedelték a lakosságot.Igazi békeidők sose voltak :(
566. 4c1a787e8f (válaszként erre: 562. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 14:16

Abban azért megoszlanak a vélemények.


De még ha el is fogadjuk, hogy így van:


Ez a kérdés akkor sem az Európában születendő 1-2 gyerek miatt van, hanem az Afrikában tényleg a semmire születő 10-12 gyerek miatt..


Tehát az van szerintem, hogy az itteniekre nagyon is szükség lenne, ott meg tényleg mérsékelni kellene. Ha mindenütt 2-3 lenne az átlag, pont jó lenne.


Egyébként meg sokan azt mondják, hogy a Föld még többet is el tudna tartani. A gond a javak nagyon egyenlőtlen elosztásában van. Kb. a 10% birtokolja a javak 90%-át.. Meg ugye a mértéktelen pazarlás.. De igazából ezt a fotelból nem tudom megítélni, mi mennyire igaz.

565. Érdekes73 (válaszként erre: 564. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 14:13
Aki nincs benne a face csoportban az lemarad :( De tényleg.Na és nem a kitűnőség nálunk se a téma.
564. 4c1a787e8f (válaszként erre: 563. - Érdekes73)
2015. okt. 20. 14:12

Teljesen igazad van.

Én hálistennek nem vagyok a face-en.


Ennek ellenére jóval jobban belefolyok, mint régen anyámék, vagy mint kellene...


Csak az a baj, hogy ma már személyesen csesztetnek a tanárok, meg a szülőtársak, ha nagyon a saját fejed után mész...


Nagyon gáz.

563. Érdekes73 (válaszként erre: 552. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 14:06
Ötödikes a kisebbik gyerekem és a face csoportba naponta nyüzsögnek a szülők( persze én is nézem mindig ) az iskolai leckék,tanulnivalók, vinni valók és programok miatt. Mikor én jártam suliba az igazából csak az én gondom volt. A modern idők :)
562. Érdekes73 (válaszként erre: 558. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 14:02
Hát a föld már rég túlnépesedett ...
561. 4c1a787e8f (válaszként erre: 560. - Unom)
2015. okt. 20. 13:32
Hogyne, ezért érdekli az embereket zsigerből pont az eleje meg a vége.
560. unom (válaszként erre: 558. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 12:55
Szerintem fontosabb, ami a születés és a halál közt van, maga az élet.
559. 2ab16d5612 (válaszként erre: 552. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 20. 12:42
Azt mondom te egy hős vagy. Még akkor ia ha te ezt nem úgy veszed. Én örülök ha egy darab gyereket életben tudok majd tartani.. :D
558. 4c1a787e8f (válaszként erre: 557. - Mutáns Jane)
2015. okt. 20. 07:48

Ja, annál aki ilyen témáról indít fórumot...


Mert egyébként pont arról lenne szó, hogy attól, hogy egyre több baromságot költünk a gyerekszülésről, meg az ezzel kapcsolatos témákról, attól még bizony születnek a gyerekek, ha egyetértünk, ha jó, ha nem.


Ugyanis ez van belénk kódolva, így lettek a génjeink összerakva.. Mindenkié. Az más kérdés, hogy nem fog mindenki szülni, de a feszültség akkor is meglesz emiatt... Lehet valamilyen "ál-felvilágosultság címén" ezt tagadni, csak kár. Ezért hülyeség egyáltalán megkérdezni azt, hogy "miért szül aki....".


Azt már talán meg lehet kérdezni, hogy miért szólnak bele az emberek olyanba, ami nem az ő dolguk, de hát igazából ennek is a fenti dolog az oka...


Tehát igazából tök mindegy, hogy igaz, vagy nem igaz, vagy részben igaz, amiket ide leírunk, mert gyerekek fognak születni, legfeljebb itt, a mi marha civilizált világunkban kevesebben.


És igenis, ez a legfontosabb téma, pont ez a genetikai kódoltság miatt, a születés, és a halál.

557. Mutáns Jane (válaszként erre: 556. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 19. 20:08
Bakker, mi van, leesett a polcról a közhelyszótár?
556. 4c1a787e8f (válaszként erre: 555. - Érdekes73)
2015. okt. 19. 18:48

A téma örök.

Az élet meg zajlik.


Ez adja meg önmagára a választ is.

555. Érdekes73 (válaszként erre: 528. - 123e772adb)
2015. okt. 18. 16:22
Egyértelmű hogy kamufórum de látod most is pörög :)
554. Érdekes73 (válaszként erre: 524. - Selena78)
2015. okt. 18. 16:20
Nem én nyitok ilyen kamufórumokat kamunevekkel :)
553. 4c1a787e8f (válaszként erre: 552. - 4c1a787e8f)
2015. okt. 17. 19:08

Ja, csajok.


Nem, nem elítélendő, ha valaki most örökre lemondott a gyerekezésről, és a szót is törölte a szótárából.

552. 4c1a787e8f (válaszként erre: 548. - Selena78)
2015. okt. 17. 19:06

Ja, ez van.


Pedig én sokmindent megtettem, hogy ne szálljunk be a mókuskerékbe, de valahogy nem sikerül igazán kint maradni.


Mi volt ma:


-Reggel reggelivásárlás a kisboltban csak, majd evés, nagy nehezen felöltöztettem a szennyesből a rossz fiúkat. (Valami ruha-spórolást be kellett vezetnem, 4 adag szárad most is..)


-Lerohantam a panelház pincéjébe az aktuális két adagot kiteríteni, közben izgultam, hogy életben legyen a 4 gyerek, amire felmegyek. Közben a lányom nagybőgőt gyakorolt.


-Elindultunk a lányomnak cipőt venni. Már nagyon régóta kellett volna, szinte menni nem tud, be van gyulladva az ujja... Szóval már nagyon kellett. A 4 fiú persze kisállatként viselkedett, amire a nagylány kiválasztotta a maga 39-es bakancsát, és tánccipőjét.


-Irány a piac, mert vásárolva semmi nem volt, mert csütörtökön-pénteken meló után gyes papírt, ill otp-s ügyeket intéztem, örültem, hogy odaértem a gyerekekért az intézményekbe... Szombaton piacon babakocsival meg nagy élmény...


- Hazafelé, mivel már 1 óra volt, még külön leszálltunk, hogy bemenjünk a kínaiba valami kajáért, lévén a főznivaló még a szatyrunkban volt..


-Ebéd


-Megpróbáltam a két kicsit elaltatni, de egyik se aludt el, én bezzeg nagyon pihentem volna, közben kitettem a fiam leckéjét


-Mosogattam


-Beraktam a mosógépbe a következő adagot


-Leültem készülni a hétfői dogára a fiammal, szembesültem vele, hogy nem tudja a ly-j-s szavakat, sem a dupla mássalhangzósakat. Többet kellett volna gyakorolni... Közben a kicsi elaludt, mivel délben nem aludt. Fél óra után felkeltettem, hogy este le lehessen tenni


-Most leültem, hogy csinálok feladatlapot a fiamnak, és erre itt hoxázok, de menni kell etetni őket, mert éhesek..


No most az biztos, hogy anyámék ennyit sohasem pörögtek, sokkal nyugodtabban éltünk akkoriban, pedig jó tanulók voltunk, és én is zenéltem, meg sportoltam.


Holnap meg kell velük beszélni, hogy elvállalják-e a gyerekeket az őszi szünetben, vagy elvállalják... Lehet választani. :-))) De ezt ők is tudják.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook