Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lejár a gyesem, előtte gyed-en voltam, előtte dolgoztam. Az lenne a kérdésem mennyi szabadság jár erre az időszakra a munkáltatótól? fórum

Lejár a gyesem, előtte gyed-en voltam, előtte dolgoztam. Az lenne a kérdésem mennyi szabadság jár erre az időszakra a munkáltatótól? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 7. 14:02
én meg ugy tudom hogy a kismama ha visszamegy egy hónapig ki sem rúghatja mert védett ebből a szempontból.
10. wanda8
2011. júl. 7. 12:13

Sziasztok!

Nekem is nem rég járt le a GYES!

A szabadságok úgy vannak,hogy a GYED és a GYES első évére jár csak szabi.

Ha a GYES lejárta után a fönököd szerződést bont,mert nem tud tovább alkalmazni stb..akkor a szerződés aláírásakor egyben ki kell neki fizetni az elmaradt szabadságot!

2011. júl. 6. 21:45

[link]

Innen vettem ezeket a részeket ami téged érint.

Tavaly az én szabimat is ez alapján számították.


Szabadság csak a GYED első évére jár, az anya a gyermek után járó 2 nap pótszabadságra is időarányosan jogosult.


Ez a gyermek után járó 2 nap pótszabadság a továbbiakban már csak a munkában töltött években és idő arányában (tehát, ha visszamegy dolgozni!) illeti meg a szülőt. A gyermek 16. évében a szülő a 2 teljes napra jogosult.

A GYES idejére szabadság nem jár,

2011. júl. 6. 21:40
Jár neki, de nem úgy hogy pl: van évi 20 napja és 3*20=60 nap szabija van meg még az éves arányos meg még amit ki nem vett szülés előtt.
2011. júl. 6. 21:06
Jó lenne,ha valaki aki mostanában ment vissza dolgozni, az is hozzá tudna szólni.JA azt még nem írtam,hogy nem kell vissza mennem dolgozni,tehát munka nélküli leszek és nem tudom,hogy mikor fogja kifizetni a munkáltatóm a szabi pénzt,mert eddig sem a korrektségéről volt híres.És félek attól ha jövő héten aláírom a papírokat,hogy megszűnt a munkaviszonyom akkor egyáltalán ki fogja e később fizetni,mert azt a titkárnője mér kijelentette,hogy nem tudja mikor fogja kifizetni(ha egyáltalán jár).
6. Moncsi0101 (válaszként erre: 4. - Pöttyi)
2011. júl. 6. 21:03
Köszönöm.
5. encifinci (válaszként erre: 3. - Pöttyi)
2011. júl. 6. 20:27
munakviszonyban volt szerintem jár a 3 évre a szabi
2011. júl. 6. 20:26
És erre az évre jár a gyerek utáni plusz 2 nap is ha te veszed igénybe.
2011. júl. 6. 20:26
Ha jól emlékszem akkor a gyermek egy éves koráig számolják a szabit. Tört évre is arányosan.
2011. júl. 6. 20:24
valószínű a 3 évre mind jár.
2011. júl. 6. 20:23
Lejár a gyesem, előtte gyed-en voltam, előtte dolgoztam.Az lenne a kérdésem mennyi szabadság jár erre az időszakra a munkáltatótól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook