Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A munkáltató utána tud nézni, hogy hol dolgoztam idáig? fórum

A munkáltató utána tud nézni, hogy hol dolgoztam idáig? (tudásbázis kérdés)


2019. okt. 8. 15:05
Szerintem igen.
2019. okt. 6. 07:29

Ahogy a 3. sz. hsz-ben írtam: addig, egy munkáltató, amíg be nem jelentette a nav-nál az új dolgozó felvételét, addig nem fér hozzá semmilyen adataihoz, különben bárki bámészkodhatna akárkinek az adataiban.

A dolgozó a saját adatait megnézheti, amennyiben van ügyfélkapuja, de azon kívül ő sem láthat bele mások adataiba.

Ezek a korlátok be vannak építve az elektronikus rendszerbe, nem lehet csak úgy illetéktelenül kutatni benne olyan személyek után, akikhez a nav, OEP szerint semmi igazolt kapcsolódásunk nincs.

16. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Timycat)
2019. okt. 5. 22:50

Ennyit Bozsi neni szakmai tudasarol.


Mellekesen nem kivagtak, hanem mondjuk nem maradtam probaido utan olyan helyen, ahol a legminimalisabb bert fizettek (es a felmondasi ido utana 2 honap); vagy addig sem, ahol hanyinger dzsuva volt, es ket orat kellett varnom, hogy pisilni meghessek miutan szoltam, hogy szukseg van.

Baromi jo szervizes visszacsatolassal dolgozok a vendeglatasban, es par hete attettek trainer pozicioba, mert minden fisz-fasz szabalyt tartok, mindenkivel tok jol kijovok, es a kezdok amugy is hozzam szoktak jonni a kerdeseikkel, mert kerdes nelkul szoktam segiteni.

De amugy persze-persze surdibunko vagyok, mert Bozsi neninek nem tetszik az ekezet mentesseg.

2019. okt. 5. 09:30

Attól, hogy az OEP könyv "elveszik", még nyilván van minden tartva az OEP-nél :)))

Ha utána akarnak nézni, akkor perszehogy utána tudnak. És akkor még a sumákságod is kiderül.

14. ab61752c45 (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2019. okt. 5. 08:56
én sem tudok,még annyit sem.de mivel összesen két munkahelyen dolgoztam,azt is tudtam mikor álltam munkába,könnyen kiszámoltam,mikor mehetek nyugdíjba.mivel az összes munkaügyi kartont nekem kellett kikeresnem,az enyém seperc alatt megvolt a padláson.a program segítségével azt is kiszámoltam,mennyi lesz a nyugdíjam.a biztonság kedvéért rátettem még egy hetet,mondom,akkor akarok nyugdíjba menni.
2019. okt. 5. 07:53
Szerintem ha akar, igen.
2019. okt. 5. 01:17

Ahogy a fórumindító írja, a legutóbbi helyen, a 2 hetesen, nem kérték el a régi tb könyvét, hanem kiállítottak egy másikat. Szabályosan jártak el, így gondolom be is volt jelentve.


Szóval relax

2019. okt. 5. 00:09

Egyébként ellátások igénylésénél is kérik, ha nincs, nem kap ellátást.

Pl. gyed, gyes, rokkantsági ellátás, nyugdíjazás, stb.


Talán nézz utána, mielőtt nagy mellénnyel kioktatsz valakit. Elektronikus adóügyekben is lekörözlek okoska, mert a szakmám.


Te meg még annyit se tudsz, hogy ékezetes billentyűzeted legyen.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2019. okt. 4. 23:57

Akkor is kötelező, és amelyik munkáltató carik az előírásokra, az általában pont olyan car is, és a bejelentés sincs meg.


Ilyen modorral meg nem csodálom a fél év alatt 3 munkahelyet, kivágtak, mint macskát...

9. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2019. okt. 4. 23:11

A mult szazadban biztos kutya okos voltal. De most az a helyzet, hogy minden online mukodik. A "kiskonyvvel" kitorolheted, ha nem vagy az online adatbazisban, es ugyanez a dokumentum WC-papir, ha a biztositasod, adoigyeidet akarod intezni.


Szoval, magyarazt el nekem, mire is valo? En kettot elkevertem fel ev alatt, amig haromszor munkat valtottam. A "hivatalokban" a barmikor potolhato, mert nem jelent semmit kategoria.


Szoval mirol is beszelsz?

2019. okt. 4. 16:33
Ha van ügyfélkapus hozzáférésed ott megtudod nézni, hogy hol volt bejelentett munkaviszonyod.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2019. okt. 3. 19:23
Na, ahol ezt mondják, ott tuti nem jelentenek be,
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. okt. 3. 18:42
Nem is onnét fogja vinni a papírokat, hanem az azt megelőző munkahelyről. Azon pedig minden oké.
5. df1e1c376c (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. okt. 3. 18:40
A konyv csak egy fifikazos szar, aminek semmi ertelme, attol meg lehetett bejelentve. (A kiiro csak tudja, be volt-e jelentve.) Ha be volt, latni fogjak. Es ha hazudott rola, szerintem repulni fog.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. okt. 3. 18:35

De ha nem volt bejelentve, akkor az mintha nem is lett volna.

Még mondhatja is, hogy bejelentés nélkül nem akart dolgozni.

2019. okt. 3. 18:29

Most még nem, amíg nem leszel a bejelentett alkalmazottjuk, addig mind a nav, mind a TB.Ig. adatvédelmi okokból nem adja ki az adataidat.

Amikor megkötik veled a munkaszerződést, kérni fogják a legutolsó munkahelyedről az u.n. "Kiléptetős papírokat", azok között az egyiken rajta lesz, hogy annál a cégnél mennyi időt töltöttél el.

2019. okt. 3. 18:18

Szerintem nem fognak utánanézni. (Ha nem szerepel az OEP könyvben, akkor még szép, hogy bejelentés nélkül nem dolgoztál, egyébként is.)

Elvileg meg tudják tenni, de nem fognak ekkora külön kört futni.

2019. okt. 3. 18:12
A munkáltató utána tud nézni, hogy hol dolgoztam idáig? Nem vagyok link, mert első munkahelyemen 5, a másikon 3 évig voltam. Most volt egy, de 2 hét után tudtam nem nekem való. És most voltam egy interjún, ahol 3 gyereket elküldtek interjú után, mert mindegyik 3-4 hónapot volt egy helyen, és utána váltottak.. Nekik meg hosszú távra kell ember. Én, ezt a 2 hetes kitérőt nem említettem.. utána tud valahol nézni? OEP könyvben nincs benne, mert ott nem kértek, állítottak ki egy másikat amikor eljöttem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook