Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek így valaha is vegetáriánus? fórum

Lehetek így valaha is vegetáriánus? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2013. aug. 1. 10:23
Ma reggel kitaláltam egy jó kis pirítósra való szendvicskrémet. hagymát pirítottam olajon ,abba fehérbabkonzerv a levével és kölespástétompor és kicsit összefőzni. Nagyon finom és szerintem laktató is. Ilyesmikkel kísérletezek, hogy ne felvágottas kenyeret egyek.
110. csgybzs (válaszként erre: 109. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 1. 10:01

Ne is mondd... pont most raktam a naplómba képet erről. Egészben megsütött birka, majd a fejét és a lábait visszarakták a testre és úgy tálalták...

Eszem megáll... :S

109. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 106. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 1. 09:58
Ami még eszembe jutott, hogy nem vennék állatbőrt fotel- vagy szobadísznek és bundát sem hordanék. és azt is kiábrándítónak találom, ahol kitömött állatokat használnak dísznek vagy túl sok szarvasagancsot. A mókásnak szánt ételképektől is hányingerem van, pl. ahol a sültcsirkén fekszik a kakas számomra felér a hullagyalázással.
108. csgybzs (válaszként erre: 107. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 1. 09:55
Nem álszenteskedés. Az a képmutatás, mikor az emberek a kutya-macska evést-kínzást reklamálják, míg az (emberek szerint vágóállatnak elnevezett) szerencsétlenek milliói sokkal borzalmasabb körülmények között élnek-halnak nap mint nap... :(
107. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 105. - Csgybzs)
2013. aug. 1. 09:47
Szerintem is elég ok. Eü. okból elég csak kevesebb húst enni. Sokan csak álszenteskedésnek tartják , de amikor látom, hogy bánnak pl. a baromfival vagy a marhákkal, akkor már nem tudom olyan jó étvággyal enni. Talán még a tanyasit tudnám. Engem nem is annyira az állat halála, hanem a rossz bánásmód vagy a kíméletlen leölés ráz meg.
106. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 104. - Csgybzs)
2013. aug. 1. 09:39
Amit én jelenleg megteszek, az az ,hogy sokkal kevesebb húst-hústerméket eszek, kiengedem a legyeket ,pókokat, darazsakat stb. bogarakat és nem pedig leütöm.Számomra nemcsak a szőrös kis jópofák állatok. Jól bánok az állataimmal. Tejterméket nem nagyon eszem ,mert laktózérzékeny vagyok. Bőrszandálom egy van, de a többi cipőm műanyag és műbőr. Amit még megtehetnék, hogy növényi szappanokat vásárolok. Szívesen lennék tagja állatvédő egyesületnek is.
105. csgybzs (válaszként erre: 103. - Syria)
2013. aug. 1. 08:02
Én szimplán etikai okokból vagyok vegán. Bőven elég ok szerintem.
104. csgybzs (válaszként erre: 100. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 1. 08:01

Nem eszem sem húst, sem semmilyen eredetű állati élelmiszert. Nem hordok bőrt, bundát, nem használok állatkísérletekkel fejlesztett, tesztelt termékeket, legyen az fogkrém, mosószer, pipere.....

Önkéntese vagyok egy alapítványnak.

Sajnos csak ennyit tudok tenni, jelenleg.


A húsevéssel kapcsolatos tájékozatlanságon.

Nem szokásom "téríteni", de érdemes utánaolvasnod. Főleg a többiek és általad is jócskán hangoztatott: az ember mindenevő kérdésre vonatkozóan.

Jó lenne, ha ezeket a betanult, beivódott sablonvéleményeket csak azután hangoztatnák az emberek, miután minden infót megszereztek róla.

103. syria (válaszként erre: 101. - A882c7138a)
2013. aug. 1. 07:48

Annak, hogy van értelme.


A közvetlen ismerőseim közt kettő vega is van. Az egyikük rendesen túlsúlyos volt, akkor tudott lefogyni, akkor totálisan megváltoztatta az étrendjét. Tudom, húsevés mellett is le lehet fogyni, de neki nem jött be.

Az osztálytalálkozókon rendszeres szembesülök vele, mennyivel fiatalabbnak, fittebbnek néz ki a legtöbbünknél.


A másik is sok betegségétől szabadult meg.


Szóval tuti, hogy a vegák tudnak valamit, amit az "ellentábor" nem, és nem is akarja megérteni a szempontjaikat. Aminek mellesleg vajmi kevés köze van az állatvédelemhez.

102. andi6020 (válaszként erre: 97. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 22:51
Medve anyám...
2013. júl. 31. 22:49

Egyik percről a másikra lehetsz vegetáriánus.

De minek?

100. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 96. - Csgybzs)
2013. júl. 31. 22:46
És te mivel segítesz sokat az állatokon? Milyen tájékozatlanságon?
99. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 95. - Syria)
2013. júl. 31. 22:39
Tudom, hogy távolság. Csak semmi közöd a spirituális és egyéb fejlettségem megítéléséhez, így süketeltem neked valamit.
98. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 97. - Dc6552b986)
2013. júl. 31. 22:37
Milyen szart?
97. dc6552b986 (válaszként erre: 94. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 31. 18:20
Ezt azért mondod mert ti húsevők még a szart is megesziktek..
2013. júl. 31. 18:16

Aki húst nem eszik, lófüttyöt nem tett az állatokért, szóval ha sajnálatból nem ennél, akkor akár ehetsz is, mert ezzel nem teszel semmit.



A tájékozatlanságon lehet segíteni!

95. syria (válaszként erre: 90. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 31. 18:08

Egyáltalán nincs bennem tüske semmiért (hiába próbálsz szurkapiszkálni), ugyanis fel szoktam vállalni a saját életemre kiható saját döntéseim következményeit.

Abszolút nem gondolok az életedről semmit. Csak azt, amit eddig leírtál: bizonytalan voltál a vega életmóddal kapcsolatban, de dicséretes gyorsasággal eldöntötted: nem leszel vegetáriánus. Váljék kedves egészségedre a mértékkel fogyasztott finom husika. :)


(Ja: a fényév az nem idő-, hanem távolságmérték. :D Egy fényév az a távolság, amelyet a fény légüres térben egy év alatt megtesz. S elhiheted: az nagyon sok. :D)

94. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 92. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 31. 14:26
jav.: szerintem az ember mindenevő és nem legelésző kecske
93. 4309a1e94d (válaszként erre: 91. - Zebracsikó)
2013. júl. 31. 13:52
Igazad van,teljesen.
92. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 91. - Zebracsikó)
2013. júl. 31. 13:49
Szerintem jól teszed ,hogy rugalmasan kezeled, a bemerevítés egyik témában sem túl jó. Én ,amikor azt terveztem egy párszor ,hogy vega leszek, mindig átgondoltam, hogy vendégségben megeszem majd a húst, nem pedig, a -Kösz nem, vega vagyok szöveggel utasítom el a kedveskedő házigazdát. Sőt furán nézek azokra a vegákra, akik soha sem tudnak kivételt tenni. Azokat sem értem, akik a negatív energiákra hivatkoznak, hogy rettegett az állat és az a rettegés átszáll őbelé. Alternatívák nélkül tényleg nem működik, mert én nem tudok mákos tésztát diós csigával meg kakaóssal enni. Ma pl. lecsós szeletet készítettem szójaszeletekből. Kísérletezek kisütött rizspogácsákkal, zöldségkrémekkel, csicseriborsós-babos ételekkel stb.. De teljesen elhagyni nem fogom a húst, mert a hosszú távú pozitív hatásban nem vagyok biztos, szerintem az ember mindenevő és legelésző kecske. Azért sem hagyom el teljesen, mert nem tudok tejtermékekkel kompenzálni, mert tejérzékeny vagyok.
2013. júl. 31. 11:20

jó ideje nem eszem húst, de tegnap kaptunk egy kedves ismerőstől kolbászt....hát én úgy bezabáltam belőle vacsorára, sőt, még ma reggelire is, hogy csuda!

Semmi lelkiismeretfurdalásom nincs, nem is volt, nem is lesz. Majd ha megint megkívánom, újra eszem húst...lehet, hogy fél év múlva, lehet, hogy több . Nem számít.

Csináld azt, amit a tested diktál!

Ne akarj vega lenni, mert mi a fenének? Nem Neked való.

Ha egészséged miatt visszafogod a húsfogyasztást , azt tedd úgy, hogy előtte alternatívát találsz rá, pl. hüvelyesekből ételeket tanulsz meg elkészíteni. Ne csak úgy nekiugorj a dolognak, mert ha éhes maradsz, marad a kakaóscsiga és azzal megint nem vagy beljebb.

Okosan, átgondoltan, türelmesen és a tested jelzéseinek megfelelően alakítsd ki az étrended.

Én is ezt teszem. Látod, nekem is belefért egy kis kolbász!

(mondjuk én nem tartom magam vegának, csak növényevőnek:))

90. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 89. - Syria)
2013. júl. 31. 11:11
Az nem igazán izgat, hogy hány fényévesnek gondolod a tudásomat. Igaz tanultam fősulin dietetikát, de te gondolom doktoráltál is belőle. És igen, kiéreztem a tüskét a hangnemedből, amiért visszaszoktál a húsra. Azt gondolod,hogy én valami rózsaszínhabos mesében élek, és nem tudom, hogy az állatok gyakran kínhalállal nyúvasztják egymást, de tudom. Viszont megnyugodhatsz, mert néhány nap alatt rájöttem, hogy teljesen vega étrenden nem tudok elleni, mert nem meggyőződésem ,hogy egészséges, úgyhogy heti 1-2 alkalommal meg fogom enni a húst.
89. syria (válaszként erre: 87. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 30. 21:15

Tényleg komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel. :(


HOL ÍRTAM, HOGY BÁRKI IS TEHET ARRÓL, HOGY ISMÉT HÚST ESZEK? Ráadásul jóízűen, lelkifúr nélkül. :D


HOL ÍRTAM, HOGY ZAVAR, HA VALAKI ÉPP LE AKAR SZOKNI RÓLA? Éppen az ellenkezőjét írtam: mindenkivel egyetértek, aki a húsmentes élet mellett dönt. Én tudom, hogy miért, te viszonyt fényévekre vagy ettől a tudástól. :(


S ha valaki itt szívózik, az biztosan nem én vagyok. :D

88. 4309a1e94d (válaszként erre: 86. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 22:38
Majd rátalálsz a megoldásra.
87. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 85. - Syria)
2013. júl. 29. 19:20
Részedről minek ez a szívózás? Nem tehetek róla ,hogy visszaszoktál a húsevésre és zavar ,ha valaki épp le akar szokni róla.
86. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 84. - 4309a1e94d)
2013. júl. 29. 19:18
Minden nap megkívánom, de csak keveset tudok enni belőle , nem úgy mint régen, hogy gyakran és sokat, akár naponta többször is. És attól, hogy a közérzetemnek nem tesz jót ,attól még nem vagyok biztos benne ,hogy nincsenek benne nélkülözhetetlen tápanyagok.
85. syria (válaszként erre: 81. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 17:08

Akkor meg miért hivatkozol rá?


Abszolút nem aggódom érted. :)


Viszont megkérlek: NE MAGYARÁZZ A SZAVAIMBA olyasmit, amit nem írtam le! HOL ÍRTAM, HOGY HÜLYE, AKI ÁLLATOK MIATT LESZ VEGA?

Ha nem tudsz egy szöveget a helyén értelmezni, inkább ne reagálj rá! Azt, hogy nem fejtem ki az állatok védelmében történő vegetarianizmust pusztán azt jelenti, hogy az egy nagyon-nagyon összetett téma, inkább hozzá sem fogok a kifejtéséhez.


Még most is az tűnik ki számomra: gőzöd nincs, hogy végül is mit akarsz ezzel a vegetáriánus szöveggel.


Ha jól esik: egyél húst.

Ha nem esik jól, vagy egészségügyi problémát okoz: ne egyél, vagy csak keveset.

Bizonyára igazad van abban, hogy "egy kis hústól egy héten egyszer-kétszer valószínűleg senki sem lesz beteg". Akkor meg minek a vega duma? :D

84. 4309a1e94d (válaszként erre: 83. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 29. 13:35
Már ne haragudj,de én nem ezt olvastam .De ha azóta ennyit változott a dolog ,akkor rendben:)
83. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 82. - 4309a1e94d)
2013. júl. 28. 22:19
Pont az, hogy már nem nagy a húsigényem. Megkívánom, de nagyon hamar érzem, hogy nehéz vagyok tőle. Szerintem az íze miatt kívánom, meg azért mert teltségérzetet ad. Ha olyan nem húsételt eszem, ami telítettség érzést is ad, akkor nem hiányolom a húst, csak ha éhes maradok valamitől.
82. 4309a1e94d (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. júl. 28. 19:24
Csak arra törekedj,ami megoldható a számodra. Többet soha ne akarj.Valamiért egészen nagy a húsigényed,ezt a nullára csökkenteni szinte lehetetlen. Hiányérzeted lesz folyamatosan.Ami visszavezet az eredeti állapothoz.Talán egyél kevesebbet..
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook