Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek így valaha is vegetáriánus? fórum

Lehetek így valaha is vegetáriánus? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
141. Cippora (válaszként erre: 140. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 08:51
Na jó,de ha így veszed akkor a kutya is be van zárva,mert az sem mehet a kertből oda ahova akar.Őt is korlátozom a szabadságában :) az már más tészta,hogy ha szabadon engedném éhen is halna...
140. csgybzs (válaszként erre: 139. - Cippora)
2013. aug. 5. 07:57

Persze, én is láttam a balkézen Csányihoz tartozó állattelepről csillivilli képeket.

Én nem szeretnék egyáltalán sehova bezárva lenni, kisgyerekként elszakítva az anyámtól, aztán végül csak levágva.

Joguk van élni. Eleve a bezárásuk számomra elfogadhatatlan, mert milyen jogon tesszük meg vele?!

Főleg a tejért, ami az ember számára a lehető legfeleslegesebb "táplálék".

139. Cippora (válaszként erre: 137. - Csgybzs)
2013. aug. 4. 21:26
De minden egyes olyan üzemben ahol vannak a bocik kínozzák őket,és rossz körülmények között vannak???Mert láttam képeket ahol nem,gondolom ez nem egy megjátszott jelenet volt...
138. Cippora (válaszként erre: 134. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 4. 21:23
Vegaként és kozmetikusként mondom,hogy a húsmentesség csak jót tehet a bőrnek.Sokan javasolják a nagyon pattanásos,aknés bőrű vendégeknek,hogy tartsanak pár hét húsmentességet.Fogaim olyannyira jók,hogy se tömött,se lyukas fogam nincsen.Gyomor...nos elvileg a tej és a hús az,ami a legtovább marad a gyomorban,a legnehezebben emészthető,így termelve méreganyagokat a belekben.Állítólag!Viszont olvastam olyat,hogy vannak orvosok akik a teljes vegán (még inkább nyers vegán) étrendet javasolják rákbetegeknek.Amúgy meg ki kell tapasztalni.Sok paleos is pozitív tapasztalatokat oszt meg,hogy krónikus évek óta tartó panaszuk múlt el a "húszabálástól".Mondjuk az nekem nagyon meredek...Én a terhességemet is vegetáriánusként vittem végig,teljesen egészségesen,a vasam is szuper volt,ami ritkaság,csodálkoztak is.A vegán életmód viszont bármennyire szeretném nekem nem jött össze,gyomorproblémákat okozott...így a tejtermékek,tojás maradt.
137. csgybzs (válaszként erre: 136. - Syria)
2013. aug. 4. 18:32

Nem tudom elképzelni, hogy egy vágóhídról készült videót hogyan lehet manipulálni.

És ráadásul ezek a videók azok, amik megnézése után nem 1000-ből egy ember tudna tenni valamit.


Másrészről pedig ez egy olyan kérdés, aminek nem csak a táplálkozáshoz van köze, hanem következményeképpen rengeteg máshoz is. Klímaváltozás, éhínség, népbetegségek.

136. syria (válaszként erre: 132. - Csgybzs)
2013. aug. 4. 15:03

Sokkoló képek, videók készítéséről írtam, amik sok esetben manipuláltak.


Az igazi valóságot (például a véres fókavadászatot [link] bemutató képeket azért találom rossznak, mert rálapátolnak az amúgy is rengeteg stressznek kitett emberek idegrendszerére, akik érdemben semmit nem tudnak tenni. Na jó, talán tízezerből egyetlen aki tud valami kis lépést tenni. De ez baromira kevés. :(

2013. aug. 3. 17:15

Az ember etkezzen orommel, valtozatosan es mertekkel.

Nem fuvet legelni jottunk a vilagra.

2013. aug. 3. 17:03
Sokan nem aggódnak, hogy mi van ,ha kihagyják a húst az étrendjükből. Nálam nem ennyire egyszerű, főleg amióta tejtermékeket sem nagyon eszek. Szívem szerint kihagynám, de idegileg labilis vagyok még vegyes étkezés mellett is, depresszióra is hajlamos. Olyanok is aggasztanak, hogy bőrnek vagy egyéb szöveteknek jót tesz-e a vegaság. A fogaimnak? A gyomromnak?
133. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 131. - 4309a1e94d)
2013. aug. 3. 16:53
Tudom mit akarok. Csak több irányból is megvizsgálom, mert ez egy nagyon sok dologra kiható döntés. Lehet, hogy másnak ez egyszerű, de nekem nem.
132. csgybzs (válaszként erre: 125. - Syria)
2013. aug. 3. 16:48
Miért rosszak szerinted a valóságot bemutató videók?
131. 4309a1e94d (válaszként erre: 129. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 3. 13:02
Te nem tudod mit is akarsz.Csak azt érzed,hogy valami más kellene.Minden csak akarat kérdése.Se több ,se kevesebb.:D
130. 4309a1e94d (válaszként erre: 127. - 121ed3f48d)
2013. aug. 3. 13:00
?
129. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 127. - 121ed3f48d)
2013. aug. 3. 11:41
A testem sokkal kevesebb húst igényel mint régen, ezért jobban össze tudom egyeztetni a táplálkozásomat a lelkivilágommal. A teljes húsmentességet nem tartom egészségesnek, de jobban esik pszichésem, hogy nem igénylek minden étkezésem húsételt is. Régebben jól esett reggelire májkrémet és virslit enni, aznap ebédkor rántott húst húslevessel és azok után vacsira is simán ettem kolbászt ,szalámit. Ma már a napi egy étkezéskori húsfélével is elvagyok, sőt vannak napok amikor ki is tudom hagyni.
2013. aug. 3. 11:35

Kicsit kutakodtam állatvédelmi témában és találtam egy joggyűjteményt.


[link]

127. 121ed3f48d (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 3. 11:23
Szerintem egyél azt,ami jólesik.Szervezeted érzi mire van szükséged.Én az ilyen vega+paleo életmódoktól a falnak megyek.
126. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 125. - Syria)
2013. aug. 3. 11:19
Sokan még azt is hiszik a túlzottan sokkoló videókról, hogy trükk- vagy kamufelvételek, amivel a az erre hajlamos vegák sokkolni akarják a húsevőket. Az egyik vegafanatikus barátnőmmel azért szakítottam meg a kapcsolatot, mert hadonászott szúróeszközzel, hogy azzal kellene a húsevőket szétvagdosni meg ilyenek.
125. syria (válaszként erre: 124. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 3. 10:05

Buzerálni csak azt lehet, aki hagyja magát. Az olyan pedig meg is érdemli. Ilyesmiről nem hallottam, pedig igen sok mindennel találkoztam eddigi életem során.


Egyébként senkiről nem szoktam ismeretlenül olyasmit feltételezni, hogy "szívesen kivernék a húst meg a tejet és a tojást mindenki kezéből". Ez szánalmas prekoncepció a részedről.


Azzal egyetértek, hogy nem kellene sokkoló képeket, videókat készíteni. Ahogy írtad, semmire nem jók, inkább ártanak, mint használnak.

124. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 123. - Syria)
2013. aug. 2. 22:50

"Ki akar bárkit is kínozni az állati élelmiszerek megvonásával? "


Azok, akik azzal buzerálnának mindenkit, hogy legyenek vegánok. Bár lehet, hogy bele sem gondolnak ,hogy valakinek kínzás csak növényeken élni. Gondolom szívesen kivernék a húst meg a tejet és a tojást mindenki kezéből és földöntúli boldogságot éreznének, hogy nincs több állatkihasználás meg ilyesmi. Ahelyett, hogy tudomásul vennék, valamennyi állati termékre szükségünk van, és inkább azon fáradoznának, hogy javuljanak az állattartás és leölés módjai. Az is bárgyú elképzelés ,hogy az elborzasztó képektől meg videóktól annyi vega lesz, hogy bezárhatják majd a vágóhidakat. Pedig esetleg csak rémálmaik lesznek tőle az embereknek, de ugyanúgy fognak enni húst.

123. syria (válaszként erre: 116. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 2. 21:13

Már megbocsáss, ezt a rengeteg baromságot egyedül hoztad össze, vagy segített valaki?


Ki akar bárkit is kínozni az állati élelmiszerek megvonásával?


Nincs semmiféle növényevő ferdítés! Az igazi vegán olyannyira növényevő, hogy tojást, tejterméket sem fogyaszt, mert az is állati eredetű. Pedig a tyúknak biztosan nem fáj, ha elveszik alóla a tojást. Ha csak nem anyai méltóságától megfosztva depresszióba esik. :D

A szigorúbb vegán táplálkozás még a mézet is tiltja, hiszen az a méhecskék kifosztásával jár.


Részemről, ha választanom kellene inkább mennék legelni, mint hogy sejtekből klónozott húst egyek. Már a génmanipulált élelmiszerek létjogosultsága is kérdéses, nem hogy a klónozottaké!

122. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 121. - Dc6552b986)
2013. aug. 2. 12:36
Na olyat nem esznek a húsevők sem.
121. dc6552b986 (válaszként erre: 98. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 2. 11:53
Amit kiszarsz a wc-re''
120. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 119. - Csgybzs)
2013. aug. 2. 11:20
Bizonyos földön fészkelő madarakat, vagy teknősbékát, kisemlőst stb.. De vannak, akik puszta kézzel is tudnak halat fogni. Az ember képes elkapni gyors állatokat is, lásd a Teknősember a tv-ből. Igaz nem marhahússal tömnénk a bendőnket, ha a puszta kezünkre lennénk ráutalva. Kisebb állatoknál a nyúzás vagy szeletelés megoldható lenne fogakkal is. Amúgy van egy antilopfaj ami eszik húst (nem dögöket!), hanem vadászik, a patájával ver agyon kisebb állatokat.
119. csgybzs (válaszként erre: 118. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 2. 09:34

Kíváncsi vagyok melyik állatra gondolsz.

(csapda, minden nélkül)...


A nyers húst lehet, hogy meg tudod rágni darálva, próbálj meg mondjuk kés nélkül megenni egy kiló egyben hagyott combot (és nem kóstolgatva), hanem úgy, ahogy van. Bár ha igazából abból indulunk ki, hogy az embernek alapvető tápláléka az állat is, akkor ugye már a nyúzást, de legfőképp az egyben elfogyasztást kéne ugye nézni, mert a ragadozóknak sem nyúzza, szeleteli fel senki.

Gyanús, hogy a friss, véres, meleg húst (ízesítés nélkül) nem tudnád elfogyasztani.....

118. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 117. - Csgybzs)
2013. aug. 2. 08:52
Az ember eszköz nélkül is le tudna vadászni bizonyos állatokat. Meg is tudjuk rágni a nyers húst és emészteni is tudjuk, sőt én szeretem is az ízét a nyers húsnak só és fűszerek nélkül is, kis mennyiségben. Sóval meg fűszerekkel már viszont többeknek is csábító pl. tatárbifszt, fasírt masszát is szívesen kóstolgatják sokan. A ragadozók megeszik az életképeset, meg az újszülöttet is, meg egy borjú anyját is. Viszont hogy az egyensúly tőlük van-e, abban nem vagyok biztos, mert szerintem annyit nem esznek meg, hogy jelentősen ritkuljanak.
117. csgybzs (válaszként erre: 116. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 2. 08:38

A ragadozó állatoknak joguk van, az az EGYETLEN táplálékuk. Erre van kiképezve a testük, fogazatuk, bélrendszerük, mancsaik. Megeszik a legyengültet, az öreget, az életképtelent. Fenntartják a természetes szelekciót (ami már nálunk a kanyarban nincs a "mindenkit megmentünk" elvvel és a rengeteg lombikkal....).

Összehasonlíthatatlan az ő étkezésük azzal, hogy te eszköz nélkül képtelen vagy állatot elejteni és feldolgozás nélkül elfogyasztani.

Márpedig ha az embernek szükséges húst enni, akkor képesnek kell(ene) lennie saját magának beszerezni is.

116. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 115. - Csgybzs)
2013. aug. 2. 08:32
Azért van jogunk, mert szükségünk van a húsra és egyéb állati eredetű táplálékra. Nekem meg az nem tetszik, aki szerint az állatoknak joga van a húsevéshez csak az embernek nem.Annyival lehetünk különbek a ragadozóknál, hogy ha nem kínozzuk a "prédáinkat". Az, hogy nem kínozunk élőlényt az nem csak abból áll, hogy állatot nem kínzunk, hanem abból is, hogy embert sem kínzunk az állati élelmiszerek megvonásával. Miért együnk állandóan szénhidrátot szénhidráttal, ha egyszer mindenevők vagyunk? Még akkor is, ha vegán oldalak ferdítve növényevőnek titulálják az embert. Az egy más téma, hogy húst hússal enni valószínűleg felesleges, de szerintem teljesen mellőzni is káros. Valahol olvastam, hogy tervezik az állattartásmentes húsgyártást, vagyis sejtekből fognak klónozással húst nyerni, tehát állatok megölése nélkül.
115. csgybzs (válaszként erre: 114. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 2. 08:08

Nekem eleve az elvvel van gondom. Miért van jogunk valakit leölni? Akár kíméletesen is? Gondolom ha választhatna nem battyogna a vágóhídra és tartaná a kés alá a torkát, csak azért, hogy mi megehessük.

Ugyanolyan joga van a saját életéhez mint neked, vagy nekem.

Nincs kíméletes gyilkolás!

114. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 113. - Csgybzs)
2013. aug. 1. 23:44
Azért voltak benne nagyon durva dolgok. Szerintem viszont világmegváltó hatása csak annak lenne ,ha nem a vegaságra szólítanák fel az embereket ( mivel sokaknak szinte még gondolati szinten sem jelenik meg, hogy annak is lehetne lenni, vagy ha igen mégsem tudja valamiért kivitelezni), hanem beszabályoznák a haszonállatok tartásának és leölésének körülményeit úgy, hogy az életük életnek nevezhető legyen ,a haláluk pedig kíméletes. Lehetőleg, hogy egyik ne lássa, hallja a másik leölését, és ne is sejtse ,hogy mi vár rá és pillanatok alatt legyen vége.
113. csgybzs (válaszként erre: 112. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 1. 11:01
Ha meggondolod magad, várlak.
112. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 110. - Csgybzs)
2013. aug. 1. 10:49
Nem biztos, hogy bele tudnék nézni az- erős idegzetűeknek -naplódba.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook