Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek így valaha is vegetáriánus? fórum

Lehetek így valaha is vegetáriánus? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
201. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 200. - D71ef05a8e)
2013. aug. 7. 14:40
Én csirkéknél láttam olyat hogy kilógott a lába ,úgy be voltak zsúfolva a teherautóba. Háznál tényleg más. Dédnagymamám a levágás előtt gyakorlatilag álomba simogatta a tyúkot és csak azután vágta le.
200. d71ef05a8e (válaszként erre: 185. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 7. 14:15
Én konkrétan sírni szoktam az utcán, amikor viszik teherautóban a sertéseket, és hallom, ahogy sírnak, látom, ahogy össze vannak préselve.... szóval megértelek. Azt tudom, hogy nagyanyámnál sem a disznók, sem a csirkék, sem a nyulak, pulykák, kacsák, libák nem így éltek. Gyorsan, és a lehető legkevesebb stresszt, félelmet és fájdalmat okozva ölték le őket. Szerintem ennyit minden hazsnoállat megérdemel.
2013. aug. 7. 11:52
Nehéz erről olyannal szépen beszélni, aki szerint csak az állattenyésztés miatt vágnak ki fákat, mintha a növénytermesztés miatt nem ugyanazt tennék. Vagy aki szerint vizet is csak az állattenyésztés használ el , és szerinte amiatt halnak szomjan valahol.
198. Cippora (válaszként erre: 197. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 11:50
Sajnálom ha te ezt annak érzed,de hidd el,ha cinikus lennék,azt rendesen megéreznéd :) de azért reagálhatnál az utolsó hozzászólásomra...
197. csgybzs (válaszként erre: 195. - Cippora)
2013. aug. 7. 11:47
Sajnálom, hogy cinizmus és odabökés nélkül nem tudunk a témáról érdemben beszélni.
196. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 195. - Cippora)
2013. aug. 7. 11:37
Ezen ne csodálkozz. Gondolom engem sem néz sokba, hiába vetem meg az állatkínzást, a legyet is kiengedem inkább minthogy leüssem,leszoktam a horgászatról, nem díszítek kitömött állatokkal, sem állatbőrökkel,a háziállataimmal is nagyon jól bánok , de gondolom nem szeretem az állatokat eléggé ,mert "galád" módon mert a testemnek szüksége van a húsevésre, tojásevésre.
195. Cippora (válaszként erre: 191. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 11:29

De látod ez a baj,te nem azt nézed,hogy nem eszek húst,hogy nem használok állatokon tesztelt dolgokat vagy bőrt,hanem azt,hogy tejterméket,meg tojást igen,és ez számodra ELÍTÉLENDŐ!

Nem nézem más irányból,hiszen én is belevetettem magam azokba a dolgokba ami te,engem is érdekelt a vegánság,de az egészségem nem tudom,nem akarom feláldozni...

És arról sincs szó,hogy ki akarom rekeszteni,nem értem miért látod ezt,mindössze tudom helyén kezelni a dolgot,és nem jut időm csak ezzel foglalkozni...

194. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 192. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 11:25
Nem ezen van a hangsúly. Hanem ,hogy beteges olyat gondolni.
193. Cippora (válaszként erre: 189. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 7. 11:25

" nem tetszik akinél az állatimádat embergyűlölettel párosul"


Igen erről van itt szó,ezt én sem szeretem.


Nem emlékszem erre az embriós dologra,de mindenesetre állatokat évezredek óta esznek legálisan,embriót meg nem,és gondolom bűncselekménynek is számítana.Számomra van különbség,még akkor is ha egyiket sem eszem :)

192. csgybzs (válaszként erre: 189. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 7. 11:24
Nem kötelező olvasni. :)
191. csgybzs (válaszként erre: 188. - Cippora)
2013. aug. 7. 11:21

Tök természetes, hogy így látsz, hiszen egy teljesen más irányból nézed.

Számomra inkább az az erőszakos, ahogy az emberek ki akarják rekeszteni ezt a dolgot, mintha nem is létezne.

Te is ezt csinálod, hiába vagy vega.

Remélem én sem bántottalak meg, nem ez volt a célom!

2013. aug. 7. 11:20
Amúgy a legtöbb vallás is azt mondja, hogy állatot húsáért vagy bőréért meg lehet ölni, de szórakozásból soha. Én pl. abbahagytam a hobbihorgászatot ,pedig a kedvenc időtöltésem volt, mert az egyik tónál volt egy tábla, hogy bánjunk kíméletesen a halakkal. És rájöttem, hobbiból felesleges húzgálni a szájukat horoggal. De az evés céljából kifogott hal megfullasztását is utálom ,ha ilyen szituban vagyok inkább fejbe kólintom, hogy ne szenvedjen.
189. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 188. - Cippora)
2013. aug. 7. 11:16
Igen. Azért ott már gond van, aki szerint ugyanolyan emberi embriókat megenni, mint állatokat. Valahol naplójában olvastam. Nekem nagyon nem tetszik akinél az állatimádat embergyűlölettel párosul és az állatokat az emberek felé helyezi.
188. Cippora (válaszként erre: 182. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 11:09
Egy picit próbálj meg lehiggadni,és másra is koncentrálni,mert már kissé úgy tűnik kezdesz belecsavarodni ebbe ... igen is,vegetáriánusként mondom,mióta világ a világ,az emberek ettek húst,már a kőkorszakban is,és lehet akárhogy kapálózni biztos vagyok benne,hogy etikai szempontból nagyon kevesen fognak leszokni a húsfogyasztásról.Inkább nem gondolnak bele,vagy egyszerűen nincs is információjuk.A humánus állattartás,és a videóid vérengzése között igen is jelentős különbség van,és szerintem is erre kellene fektetni a hangsúlyt,mert a húsfogyasztást soha nem fogják betiltani,de a normális körülmények között való tartásra igen is lennie kell megoldásnak...azért nem kell gyűlölni az embereket mert esznek húst,és nem kell felsőbbrendűnek sem érezned magad mert nem vagy az.Hoztál egy döntést,és aszerint élsz,ami nagyon jó,számomra példaértékű is,de szerintem a gondolataid,leírásaid olyan szinten erőszakosak,hogy sokak számára ellenszenvesek lehetnek,és emiatt nem győzöd meg majd őket,emiatt nem akarnak még csak el sem gondolkodni a dolgon...remélem nem bántottalak meg,nem ez volt a szándékom,de én így látlak!
2013. aug. 7. 10:54
A leölésnél azért sajnálom, ha a másik állatét látja vagy hallja a kétségbeesését, de kíméletes leölés esetén a halálának bekövetkezéséért nem sajnálom.
2013. aug. 7. 10:36
Amúgy valóban igaz, hogy a haszonállatok nagy rész meg sem születne, ha nem tenyésztenék a levágásra, úgyhogy szerintem nem a halálukon kell rágódni, hanem a tartásuk, szállításuk körülményein. Szerintem ,aki a halál miatt sajnálja az állatot, az saját beteges halálfélelmét vetíti ki az állatra. Ha eljön az idő ,az ember is ugyanúgy meghal, és ezzel mi nemcsak a haldoklásunkkor, hanem szinte egész életünkben szembe kell hogy nézzünk. Úgyhogy nem a haláltudat nélküli állatot kell sajnálni azért, mert talán néhány másodpercre megsejti a halálát, ha egyáltalán megsejti.
185. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 183. - D71ef05a8e)
2013. aug. 7. 10:16
Nekem nem a megölésük jelent komoly gondot , a haláluk nem igazán érdekel, hanem a tartásukkal, szállításukkal van gondom. Viszont azért nem tudom ezt teljes gőzzel csinálni, mert nem hiszek abban, hogy egészséges és energikus sem vagyok tőle.
184. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 181. - D71ef05a8e)
2013. aug. 7. 10:13
Valószínű, hogy nem is tudok azzá válni. Hiába főzőcskézek sokfélét hús nélkül, estére általában akkor is rám jön a húsevés és akkor meg is eszem. Még kísérletezgetek egy-két hétig, de ha nem lesz egy energikus napom hús nélkül, akkor abbahagyom a próbálkozást.
183. d71ef05a8e (válaszként erre: 182. - Csgybzs)
2013. aug. 7. 08:50

Álljunk meg egy pillanatra. Ha valaki kívánja a húst, akkor egyen. Ha igazán komoly gondot jelentene valakinek az állatok megölése, akkor undorodna a hústól, nem csak elvi síkon gondolkodna azon, hogy talán nem szép dolog megenni őket, sőt, semmi bőrből készült ruhát, kiegészítőt nem viselne, sem bőrcipőt, sem bőrtáskát, sem övet, stb.


A ma beszerezhető húsok közül még mindig minden szempontból azok a legjobbak, amelyek a falusi udvarokról származnak. Nem tudom, mi vigasztalja a csirkét, nyilván semkmi, de az biztos, hogy ha nem ennénk meg őket, nem is lennének, nem tartaná őket senki csak azért, mert aranyosak vagy szépek. Ha már meg kell halniuk, szerintem nem mindegy, hogy hogyan, és az sem, hogy milyen volt az életük, amíg élhettek.

182. csgybzs (válaszként erre: 181. - D71ef05a8e)
2013. aug. 7. 07:59

"Amit tehetsz: háztáji, bizonyítottan humánusan, jól tartott állatok húsát eszed, ők nem szenvednek életükben, nem kell lelkifurdalást érezned miattuk."


Micsoda megnyugtatás. Kíváncsi vagyok, hogy ha te lennél a humánusan tartott állat, vigasztalna-e a tudat, hogy életedben nem szenvedtél.....

181. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 7. 07:57

Ha kívánod a húst, akkor egyértelműen nem neked való a vegetarianizmus. Ilyen egyszerű.


És ez akkor is igaz,ha "csak" a pecsenye íze hiányozna, és akkor is, ha a húsban lévő tápanyagokra van szüksége a te szervezetednek.


Amit tehetsz: háztáji, bizonyítottan humánusan, jól tartott állatok húsát eszed, ők nem szenvednek életükben, nem kell lelkifurdalást érezned miattuk.

180. csgybzs (válaszként erre: 179. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 7. 07:45
Szerintem meg semmilyen állatot nem jó enni. :)
179. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 176. - Csgybzs)
2013. aug. 6. 19:16
A hormonos dolog nekem sem tetszik. A gyógyszerrel úgy vagyok, hogy talán jobb gyógyszeres állatot enni ,mint betegségeket terjesztőt.
178. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 175. - Cippora)
2013. aug. 6. 19:14
Szerintem sem az állatok miatt, de hátha jobb lesz nekik tőle valamivel.
177. csgybzs (válaszként erre: 169. - Cippora)
2013. aug. 6. 12:37
Ezzel nem értek egyet. Én sem tudtam sok mindent a tejről például, és az általam kiírt fórumba is sokan írtak butaságot, tehát ez nem egy olyan téma, amit mindenki olyan jól ismer. Én is nehezen találtam rá a videóra, nem reklámozzák ezt sehol...
176. csgybzs (válaszként erre: 175. - Cippora)
2013. aug. 6. 12:36
Az állatokat pedig injekciózzák a haláluk előtt, hogy porhanyós legyen a húsuk, ki tudja mivel és milyen koncentrációban. A hormonkezelést és a gyógyszerezést, színezést meg már nem is említem...
175. Cippora (válaszként erre: 174. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 6. 11:20
Azért kell félni a génmanipulált élelmiszerektől,mert rákkeltőek,és egy csomó bajt,többek között meddőséget is okozhatnak.Mire fel fejlesztik ki ezt a mű húst?Sajnos az a sejtésem,hogy nem az állatkínzás megállítása ellen...
174. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 172. - Cippora)
2013. aug. 6. 11:17
Én valahogy nem tudok félni a génmanipulált élelmiszerektől, sőt azon is sokat gondolkodtam, hogy mások miért félnek tőle. Szerintem meg jó ötlet az állatkínzás nélküli hús előállítása.
173. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 170. - Cippora)
2013. aug. 6. 11:15
Azért is gyűjtögetek recepteket, ötleteket, hogy egyre jobban meggyőzzem magam a húsmentes táplálkozás változatosságáról. Mármint nem abban kételkedtem, hogy formailag lehet változatos vagyis sokféle étel, hanem attól féltem, hogy gyakorlatilag szénhidrát evése szénhidráttal.
172. Cippora (válaszként erre: 171. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 6. 11:14
Elég bizarrul hangzik.Klónozott hús...kb.mint a génmanipulált.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook