Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetek így valaha is vegetáriánus? fórum

Lehetek így valaha is vegetáriánus? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2013. aug. 6. 11:12
Pont tegnap a híradóban mutatták be az első sejtklónozással gyártott húsból készült hamburgert. Mondták, hogy még nagyon drága az előállítás, de lehetséges, hogy később kiváltja az állattartásból származó hús egy bizonyos részét.
170. Cippora (válaszként erre: 167. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 6. 11:09
Nem ügyesség kérdése,csak innen is látszik mennyire változatosan lehet táplálkozni hús nélkül is :)
169. Cippora (válaszként erre: 168. - Csgybzs)
2013. aug. 6. 11:09
Igen ezek sajnálatos dolgok,de aki akarja szembesülhet ezekkel az információkkal,aki meg nem,az ugyanúgy szemet huny felette mint eddig.Mindenki csak a saját döntéséért lehet felelős,és sajnos akárhogy kűzdenek ellene,míg világ a világ fognak enni húst,és tejterméket és tojást,és szenvedni fognak az állatok (egy része) sajnálatos,de ez van...
168. csgybzs (válaszként erre: 163. - Cippora)
2013. aug. 6. 10:42

Szerintem ez egy olyan dolog, ami abszolút nincs így, hiszen élőlények millióinak halála felett huny így szemet mindenki.

És mint írtam, ez nem csak arról szól, hogy eszik-e valaki húst, hanem a nagyüzemi állattartás globális hatásairól, az éhezők millióiról, a helytelen ivóvíz felhasználásról, a fák millióinak kivágásáról, stb stb stb.... kicsit több összetevőből áll ez, mint, hogy eszik-e valaki húst...

167. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 166. - Cippora)
2013. aug. 6. 10:22
Ügyes :)
166. Cippora (válaszként erre: 165. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 6. 10:18
Nem arról van szó,hogy titkolom,szó sincs ilyenről,de van mikor valakinek csak fél év vagy még több után tűnik fel,hogy tulajdonképpen még nem is látott húst enni :D
165. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 163. - Cippora)
2013. aug. 6. 10:09
De az sem baj, ha valaki nem titkolja. Persze erőszakoskodni nem kell, de tabutémának sem kell tartani.
164. Cippora (válaszként erre: 161. - Syria)
2013. aug. 6. 10:01
Szerintem sok mindenki :)
163. Cippora (válaszként erre: 160. - Csgybzs)
2013. aug. 6. 10:00
A felvilágosítás nem térítés,valóban.Én is tudok mesélni,ha kérdeznek beszélek is,de nem hangoztatom sehol,nem verem a mellem,hogy én nem eszem húst,mert úgy vélem magán dolog.És aki eszik,az meg az ő dolga...nem ítélkezem!
162. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 157. - Syria)
2013. aug. 6. 09:37
Milyen hülye elképzeléssel?
161. syria (válaszként erre: 159. - Cippora)
2013. aug. 6. 08:58
Abba sokszor belegondoltam, hogy ha lenne egy kétlábúakkal teli baromfiudvarom, s egyedül kellene valamelyik szárnyasból ételt készítenem, tuti, hogy éhen halnék.
160. csgybzs (válaszként erre: 159. - Cippora)
2013. aug. 6. 07:54

Nem jöttem még rá, hogy ebben a témában hogyan lehet téríteni egyébként.

Mert azzal, hogy beszélsz róla, információkat, képeket, videókat közölsz nem csinálsz mást, mint felvilágosítod az embereket.

Ugyanis nagyon sokan nem tudják, nem akarják tudni, hogy honnan vannak a dolgok, hogyan készülnek.


Másrészről pedig: az igazán erőszakos "térítés" pont a hús és tejipar részéről jön. Igyál tejet, mert attól lesznek erősek a csontjaid. Egyél húst, mert attól leszel egészséges. Egyék ilyen-olyan joghurtot a bélflórádra. Stb stb stb...a múltkor a metró aluljáróban a Spar hentese vigyorgott óriásplakáton egy bárddal a kezében, hogy milyen friss náluk a hús.

Ehhez képest az, hogy az emberek megmutatják ennek a hamis oldalnak az igazi arcát... nem térítés az én véleményem szerint.

159. Cippora (válaszként erre: 157. - Syria)
2013. aug. 5. 20:04

Igen,én is egyetértek a te gondolataiddal.

Én nagyon sajnálom az állatokat,de tényleg,ha rajtam múlna biztosan nem olyan körülmények között élnének amilyenben.De én nem változtathatom ezt meg...

Nekem is tetszik a vegán életmód,mert tényleg annyira tiszta és annyira könyörületes,de ha nekem egészségügyi gondjaim akadnak tőle akkor nem nekem találták ki és kész!

Nekem sem tetszik az erőszakos térítés,és egyáltalán nem szeretem, mikor a vegetáriánusok felsőbbrendűbbnek képzelik magukat a húsevőknél.Viszont azt is utálom aki egy nap 100 elaltatásra váró szegény kiskutya képét posztolja ,és ezt gyilkolásnak tekinti,de az állatszeretete csak addig terjed,hogy kutya,és macska,a húst meg eszi.Az ilyen embereket nem állatvédőnek,csak kutya vagy macskavédőnek tartom!


Én amúgy megkérdeztem a párom,aki imádja a húst,hogy ha neki kellene elkapnia a csirkét,elvágnia a torkát,kitollazni,kibelezni,és megsütni,úgy is enne húst?Azt mondta NEM!!!A legtöbben bele se gondolnak,hogy a hús az egy állat.Persze tudják de szépen tálalva fűszerezve már nem gondolnak rá.Én már sajnos (vagy nem sajnos) nem tudok elvonatkoztatni,számomra a húsevés az hullaevés,egy halott megevése,és felfordul a gyomrom.,De nem térítek,és emellett szeretek erről (is) témázgatni :)

158. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 155. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 5. 16:47
ugye ezt nem gondoltad komolyan?!?!
157. syria (válaszként erre: 138. - Cippora)
2013. aug. 5. 16:37

Teljesen egyetértek veled.

Mindenki jól teszi, aki képes lemondani a húsról, és ráadásul nem demagóg állatvédő dumát nyom.


És tessék: a vegák után itt vannak a paleosok, akiknek szintén vannak ellenvéleményeik.


Biztos, hogy nincs két egyforma szervezet, mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, mi a számára a legjobb.


De ne akarjuk egymást megtéríteni! S főleg ne jöjjön senki olyan hülye elképzeléssel, mint a fórum indítója. :D

2013. aug. 5. 11:11
Egy dolog különösen igazságtalannak tűnt számomra ,amit állatról hallottam. Amikor a gazda a több évtizede kiszolgált munkalovát elvitte a vágóhídra ,mert már nem bírt dolgozni a ló. Az ilyen kiszolgált lovaknak szívesen létesítenék "nyugdíjas" lóparkot, hogy ott éljenek vígan halálukig. Csak ez az, amihez tényleg nagyon sok pénz kellene.
155. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 154. - Cippora)
2013. aug. 5. 11:01
Én is pont a paradicsomot kívánom kilószámra, ami állítólag nem jó a B-s vércsoportúaknak.
154. Cippora (válaszként erre: 153. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 5. 10:46

Biztos,hogy az,mert nekem B-ként pont olyan húsokat "kellene" ennem amit még húsevő koromban sem bírtam megenni soha (sertés,nyúl,hal)

Tejtermékek,zöldségek,gyümölcsök közül is pont azt eszem,és pont azt szeretem amit elvileg nem kellene,mégis makk egészséges vagyok :) amúgy sem hiszek ebben a vércsoport diétában...

153. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 151. - Cippora)
2013. aug. 5. 10:42
Az enyém meg B +. Csak azért érdekelt, mert állítólag az A vércsoportúak bírják a legjobban, de akkor ez a vércsoportos összefüggés a vegaság bírásával ,ahogy sejtettem is, csak mendemonda.
152. Cippora (válaszként erre: 148. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 10:39
De nem mindegy,hogy agyonverik azt az állatot,vagy mondjuk elvágják a malac nyakát,és 10 másodpercperc alatt meghal.Mindkettő borzasztó,de nem mindegy,mennyit szenved.
151. Cippora (válaszként erre: 147. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 5. 10:37
B rh -
150. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 148. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 10:25
Én azt hallottam egy hentestől, hogy a marhákat vágás előtt homlokba lőtt szöggel egy pillanat alatt elkábítják és csak azután vágják le.
149. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 146. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 10:23
És egy állatvédelmi okból lett vegetáriánus a kutyájának is csak olyan húskészítményt ad, amit nem állatkínzással előállított termékekből van, hanem pl. legeltető tartásból származó marháéból? Mert forog a gyom ,amikor egy vegán három kutyát meg öt macskát etet konzervgyári húskészítményekkel.
148. csgybzs (válaszként erre: 145. - Cippora)
2013. aug. 5. 10:19
Már hogyne lenne vérengzés. Vagy gondolod van, ahol elgázosítják őket, vagy valaki ringatja őket, míg lefolynak vérről? Kötve hiszem.
147. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 144. - Cippora)
2013. aug. 5. 10:18
Neked mi a vércsoportod?
146. csgybzs (válaszként erre: 141. - Cippora)
2013. aug. 5. 10:18

Csak a kutyát valószínűleg nem vágod le végül, hanem szeretetben, "családtagként", szeretve éli le az életét. :)

Ezeket az állatokat pedig mesterségesen szaporítják, a teheneket megerőszakolják. Összehasonlíthatatlan.

145. Cippora (válaszként erre: 140. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 09:41
Értelek én,de akkor ezek szerint nem minden telepen van az a fajta vérengzés amit a képeiden,videóidon látni...
144. Cippora (válaszként erre: 142. - Fcd94cc8c4)
2013. aug. 5. 09:40
Szerintem ezek egész egyszerűen nem függnek a húsfogyasztásától.Ezek tévhitek.Mint amikor csodálkoztak nálam,hogy jaj,kismama még mindig jó a vasa pedig mindjárt szül,ilyenkor már mindenki hónapok óta szedi a vastablettát,biztos sok húst eszik.Én meg ilyenkor benyögtem,hogy egyáltalán nem eszek húst,és mindenki kiakadt :D Tehát a hús meg a vas nem függ össze.Pont ahogy a tej sem a kalciummal.
143. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 140. - Csgybzs)
2013. aug. 5. 09:27
Ez a "joguk van élni" nekem kicsit negédes hozzáállás több dolog miatt is. Inkább azt mondanám-Joguk van jó körülmények között élni, amíg élnek. Az állatvilágban is zsákmányállatok ezek az állatok, egyik másik állatot sem érdeklik a jogaik. Lehet, hogy halál -és végességtudatuk sincs, ezt abból gondolom, hogy a tyúk kiengedve az utcára is visszamegy oda, ahol látta a másik tyúk levágását. Annyi jogot látok az életükhöz, hogy a szopós vagy nagyon fiatal állatok levágását valahogy etikátlannak tartom, de lehet,hogy csak emberi szemmel az. Ilyen nincs, hogy az állatoknak joguk van húst enni, csak az embernek nem. Miért helyez valaki maga fölé egy kutyát azzal ,hogy neki joga van húst enni? Én nem azért nem akarok húst enni, mert egy embernek nincs joga hozzá, hanem mert kedvem nincs hozzá már, mert nem tudom letojni, hogy mit történik velük szállításkor, meg egyéb folyamatok során.
142. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 138. - Cippora)
2013. aug. 5. 09:16
Akkor ez jó hír, mert amúgy is érzékeny, anyajegyes , leégésre hajlamos bőröm van, nem szeretném még érzékenyebbé tenni, de akkor ettől nem kell tartanom. A fogaim jók, és azt is szeretném, ha ez így is maradna, megnyugtatott ,hogy nálad az is jó maradt.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook