Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e felmentést kérni ötéves gyermeknek az óvodai kötelezettség alól? fórum

Lehet-e felmentést kérni ötéves gyermeknek az óvodai kötelezettség alól? (tudásbázis kérdés)


19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Kétgyerekes_anyuka)
2014. febr. 15. 20:32
Majd írd meg, mit mondott az óvodavezető!
2014. febr. 15. 19:58

Nos, ha minden igaz, nemsokára kiderül, megyünk az állami ovi vezetőjéhez, aztán ő elmeséli, mit lehet és mit nem. Cippora, annak sok értelmét nem látom, hogy oviba is meg csanába is járjon a lányom.

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

17. Cippora (válaszként erre: 3. - Kétgyerekes_anyuka)
2014. febr. 10. 07:58
Nem kaphat felmentést,muszáj oviba járni,de mellette járhat csanába is.Hogy hogy s mint lehet a kettőt összehangolni azt nem tudom,de nekem ezt mondták,mikor nemrég érdeklődtem e felől.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Kétgyerekes_anyuka)
2014. febr. 9. 21:01
Én úgy tudom, a tanköteles korúak csak óvodában láthatók el, családi napköziben nem. Az nem is köznevelési intézmény!
15. Kétgyerekes_anyuka (válaszként erre: 14. - Anyagi)
2014. febr. 9. 18:17

Kötelező volt, de volt alóla felmentés...


Na mindegy. Azért megpróbáltam itt is, hátha... Nem jött be.

14. Anyagi
2014. febr. 9. 18:06

Mi biztosan nem fogjuk tudni, csak találgatunk!

Kérdezd a jegyzőt, az ő dolga!!!!!!!!!!!!!!!!!! Írd le neki az intézmény pontos nevét, címét, hogy utánanézhessen, el tudja e fogadni, ha oda jár a gyerek!

(Személyesen, levélben, e-mailben. Azért én mindenképpen írásban szeretném a választ, hogy hivatkozhassak rá, ha gond van.)


Mellesleg, eddig is mindég kötelező volt az ovi 5 éves kortól!

13. Kétgyerekes_anyuka (válaszként erre: 11. - Papp Szilvia)
2014. febr. 9. 17:39

köszi, nem, nem akkreditált magánovi, hanem csana.

Ezért a kérdés.

2014. febr. 9. 17:39

Igen, csana = családi napközi, tökéletesen elég, megvan minden feltétel, kiscsoport, sulielőkészítés stb.

Nem akarunk ovit váltani, maradnánk itt, ez az oka a kérdésnek.


Kérdés, hogy most, 2014-ben is megvan-e a lehetőség, hogy bárki az állami ovi részéről megengedje, hogy ne oda járjon a gyerekem.

2014. febr. 9. 17:37

ha a csana akreditált intézmény akkor igen,a jegyzőt kell megkeresned vele...:)

ez év eleji infó a helyi önkoritól:)

2014. febr. 9. 17:33

csana- családi napközi

5 éves kortól nem biztos, hogy elég.

2014. febr. 9. 17:32
csana-családi napközi rövidítése
2014. febr. 9. 17:32
Családi napközi a csana
2014. febr. 9. 17:32
Tudtommal a jegyző adhat igazolást,hogy a gyermek fejlődése biztosított.Legalábbis pár éve még így volt,olyan gyermek esetében akit csak 6 évesen akartak oviba vinni,az utolsó évre.Óvónő vagyok,volt ilyen gyerekem.De kb. 3 éve.
2014. febr. 9. 17:31
én sem értem! Mi az a csana, és mégis miért ne járhatna egy 5 éves az óvodába?
2014. febr. 9. 17:28
nem, de még valamit elmondhatnál, hogy mi az a csana. sajnálom, ha butának tűnök...
4. Kétgyerekes_anyuka (válaszként erre: 2. - Galanika)
2014. febr. 9. 17:16
most akkor lehetséges, vagy ilyet még nem hallottál?
2014. febr. 9. 17:09

Kedves Fórumozók!

A lányom januárban lett öt éves, most csanába jár. Szeretnénk szeptembertől is ottmaradni, ám elvileg akkor kötelező lesz már az óvoda.


Van valakinek biztos infója arról, hogy lehet-e felmentést kapni 2014 szeptemberében az ovi alól? Ha igen, ki adja a felmentést? Óvodavezető?

Köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 9. 17:08
lehetséges, még ilyet nem hallottam...
2014. febr. 9. 17:07
Felmentés óvoda alól ötévesnek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook