Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katolikus gyermeknek lehet-e református keresztszülője? fórum

Katolikus gyermeknek lehet-e református keresztszülője? (tudásbázis kérdés)

1 2
51. M_Marcsa (válaszként erre: 49. - A14deb9047)
2010. jan. 11. 07:42
Katolikus lányomnak református az egyik keresztszülője. Persze, van katolikus keresztszülője is.
2010. jan. 10. 22:49
Szerintem lehet.Az én lányaimnak katolikusak a keresztszülei,a testvéreim.De nem templomban esküdött az egyik,a másik pedig elvált.Bérmálkozó pedig egyik keresztszülő sem volt.Már öt éve,hogy megkeresztelték Őket!
2010. jan. 10. 22:46
Római katolikus gyermeknek az lehet a keresztszülője, aki maga is római katolikus, tehát meg van keresztelve, volt elsőáldozó, bérmálkozó és ha házasságban él, akkor egyházi házasságot is kötött, mert a polgári kötést nem fogadják el.
2008. dec. 18. 10:37
szioka szerintem minden további nélkül nekem van egy 6 éves lányom mondjuk nállunk pon forditva van mert öneki a keresztannya katolikus a leányzo pedig református lett.szerintem ma már nincs olyan nagy hite a valásnak még nekünk gyerekkorunka más volt vasárnap templom meg minden ma már nem igy van.Szerintem ugy érdemes keresztszülőt választani akiröl tudod hogy szeretni fogja a kereszt gyermekét és te is megbizol benne.fontosabb a személyi kötödés mit a vallási szerintem.a gyerek ugy se azt nézi hogy katolikus vagy református a keresztannya.
2008. dec. 18. 04:27

A Gyermekünk katolikusnak kellett keresztelni az Apukája után, bár én református vagyok.A NQvérem is és Q lett a Keresztmama.

Valami kis precedurát kellett Neki tanulni.. de aztán elfogadták.

Igaz ez 25 éve volt..

2008. nov. 23. 19:28
én evangélikus vagyok a keresztlányom katolikus, tavasszal kereszteltük. Semmi gond sem volt.
2008. nov. 23. 19:05
Én is református vagyok, és nálunk sem volt gond a kisfiam keresztelőjével, pedíg igen vegyes társaságot sorakoztattunk fel:-) A párom görögkatólikus, a keresztmama evangelikus, a keresztpapa pedíg római katólikus:-)
2008. nov. 23. 18:56

Mi is katolikusok vagyunk.Nálunk nem engedték hogy református keresztszülők legyenek.Úgy oldottuk meg,hogy a barátnőm,aki katolikus,ő tartotta keresztvíz alá a babát,és a házaspár aki református,belett írva tanunak.

De ez érdekes külömben,mert én vagyok a házaspár kisfiának a keresztanyja,és a reformátusoknál nem volt gond hogy katolikus vagyok.:)

De szerintem papja válogatja megcsinálja -e.Azt mondják,katolikusok szigorúbbak.

43. ilus49 (válaszként erre: 41. - Borcsika)
2008. nov. 23. 13:23

Kedves Borcsika


Ennézést , hogy kérdésemmel zavarlak.

Irod , hogy református lelkész vagy.Most született a kisunokám. 1 hónapos .Szeretnénk megkeresztelni.

Az esküvő református templomban történt. Egy gondom van, a vejem nincs megkeresztelve. Ilyen esetben megkeresztelik e kisunokámat?.

Milyen feltételei vannak a keresztelésnek, a szülök és a keresztszülök esetében.?Milyen iratok kellenek a keresztelőhőz.?

Te Budapesten vagy lelkész.? Ha megirnád, hogy nálatok lehetséges lenne e keresztelő megtartása?


Előre is köszönöm a segitségedet.


Icus.

42. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Marcsix)
2008. szept. 28. 09:57
Nekünk is református a kersztszülő, az esik, sőt ateista is, de ez egy más téma. Simán lehetett, mit kat. vagyunk.
41. borcsika (válaszként erre: 39. - Efa181b264)
2008. szept. 28. 02:40

Esküvőért keméyn pénzeket elkérnek? Kik? A papok?

Mondom, én református lelkész vagyok, és nem kérek pénzt - egy kanyit sem - az esküvőért sem (keresztelőért meg pláne nem). Általában meghívnak az esküvőre, és még én viszek az ifjú párnak ajándékot (egy szép, nagyméretű magyarázatos Bibliát). Ennyi. De lehet, hogy ez csak nálam működik így...

40. 754c7e07c3 (válaszként erre: 39. - Efa181b264)
2008. szept. 9. 06:52
Ahogy elnézem ez lelkész, vagy pap-függő dolog lehet. Így rájöttem, általánosítani nem lehet. Sajnos.
39. efa181b264 (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2008. júl. 24. 14:40

Látod Borcsika is azt mondja a keresztelő ingyenes.

Az esküvőért kemény pénzeket elkérnek.

38. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 36. - Marcsix)
2008. júl. 24. 09:29

nekem már nagyok:))7 és 4évesek,nem picibabák...


Nekem fontos volt hogy a nagyfiamnak a hugom legyen a keresztanyuja,sokat gondolkoztunk,mert férfi egyáltalán nem volt a családban senki,nemhogy ilyen fontos szerepre való keriapuka...szóval kivártuk amíg lesz keresztapuka megfelelő:))

Úgy néz ki karácsonykor lesznek keresztelve a fiúk de már utánnajártam tavaly mindennek,mert nem vagyok református,nem volt templomi esküvőnk én elvált vagyok,az egyik kersztszülőpár nem házas és effélék:)a régi lakóhelyemen a régi papnak minde ilyesmi kizáró volt:)

2008. júl. 24. 09:24
elvileg sztem nem, de paptól függ sztem hogy megengedi-e
36. marcsix (válaszként erre: 35. - Ccd9bb7d17)
2008. júl. 24. 09:23
Mennyi idős a fiacskád? Mert mi az elsőt is a harmadik hónapban kereszteltettük... és a másodikat is akörül szeretnénk. Még van időm gondolkodni éppen, de elég reménytelen a helyzet...Abszolut nem tudom mit kéne tennem.
35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Marcsix)
2008. júl. 24. 09:06
mi pl azért halasztottuk el idáig a megkeresztelést mert nekem fontos kik a keresztszülők,és a nagyfiamnak nem volt keresztapuja eddig:))kivártuk míg lett,mert nem akartam csak úgy bárkit....
34. marcsix (válaszként erre: 29. - Borcsika)
2008. júl. 24. 09:02
Szoval a mi plébánosunk pont azok közé tartozik akiket lefizetni sem lehet.:)) Meg is sértődött amikor egyszer ilyenre kérdeztünk rá. Egyébként meg szimpi, de ugy érzem, hogy közös nevezőre nem fogunk jutni. Esetleg valami megoldás??? Vagy erre csak az van hogy adjak fel hirdetést, hogy katolikus embert keresek a gyermekemnek :)) Na jó ez csak vicc volt, de valahol van benne valami...
33. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 31. - 8da8a563b7)
2008. júl. 24. 08:52
a mi papunk nagyon szimpatikus és és szivem szerint református lennék azért viszem oda a gyerekeket....szóval felsoroltam a halmozottan hátrányos tényezőinket:))és tök rendesek voltak....
2008. júl. 24. 08:50
erikpipi, a nap folyamán megy privátba Neked, hogy mi a keresztelés lényege. Most nincs időm írni, de nem felejtem el!
31. 8da8a563b7 (válaszként erre: 14. - 5a7f699553)
2008. júl. 24. 08:49
mi is megkérdeztük, olyan barátságosak és mosolygósak előtte se azóta se voltunk :DDDDDDD kaptunk egy nagy nemet :DDDDDDDD aztán megkaptuk még a krumplilevest... nem értettük az egészet. szóval elég gáz volt a szitu :DDDDD
30. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 28. - 754c7e07c3)
2008. júl. 24. 08:46
a keresztelésért nem köll fiztni csak az egyházadót nálunk:)
2008. júl. 24. 08:43

Sziasztok! Református lelkész vagyok. Sokat tudnék mesélni a témáról... de most csak annyit az alapkérdésre válaszolva, hogy valóban a római katolikus kollegák jobban örülnek, ha mindkét keresztszülő r.k., de akad egy-két kevésbé konzervatív, aki akkor is keresztel, ha csak az egyik keresztszülő r.k.

(Én kereszteltem úgy, hogy csak az anya volt református - az apa és a keresztszülők is r.katolikusok voltak.)

Fizetni keresztelésért nem kell - lefizetni a papot meg... hát tudjátok... biztos van olyan, aki elfogadja... mifelénk nem szokás. Úgy beszélgetek az emberekkel, hogy fel sem merül bennük ilyesmi.

28. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - Efa181b264)
2008. júl. 24. 08:43
Sajnos az ingyenességet mindenhol kétlem. :((
2008. júl. 24. 08:42

A keresztelő ingyenes, mert a gyülekezet örömmel fogadja az újonnan érkezőket.

Adományt illik adni de nem kötelező.

Szerintem lehet református a keresztszülő, bár nekünk pont fordítva volt.

Reformátusnak kereszteltettem a gyerekeket és katolikusok a keresztszülők.Félig meddig.


úgy hogy teljesen mindegy szerintem esetleg ha református vallású lesz a keresztszülő akkor nem vet majd keresztet a templomban.

Ennyi.

Szerintem.

2008. júl. 24. 08:42

Mint laikus azt gondolom, szerintem tök mindegy, hogy milyen vallású a keresztszülő. Valaki azt írta, hogy csak fizetni kell érte? Hát nem semmi. A hitet nem lehet pénzért megvenni. A keresztelés mire jó? (ezt komolyan kérdem mert nem tudom)

Ez egy hagyomány, mint a húsvéti locsolás?

25. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 24. - D879a0c5b4)
2008. júl. 24. 08:41
kinek mit jelent a vallásos nevelés:))de ez más téma...
2008. júl. 24. 08:40

Akkor rossz tapasztalat :)

Eredetileg ezért találták ki a keresztszülőséget...


De ha se a szülő, se a keresztszülő nem neveli a gyereket vallásosan, akkor minek megkeresztelni? (Most ártatlanul nézve kérdezem...

Fatraktor: nehogy megsértődj nekem!)

2008. júl. 24. 08:37
No de mindegy... sajnos okosabb nem igazán lettem. Még hátravan 8 hónap addig. ugyhogy valamit majd csak kitalálunk... azért köszi mindent. :)
22. marcsix (válaszként erre: 18. - D879a0c5b4)
2008. júl. 24. 08:35
Szerintem a mai világban már a szülők sem nagyon nevelik a gyermeket a keresztségre. De sehol sem hallottam olyanról, hogy a keresztszülő tanítaná a hittant és a kereszténységet. Bár ez lehet hogy csak rossz tapasztalat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook