Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek? fórum

Mik a jogai és a kötelezettségei egy haszonélvezőnek? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2014. júl. 13. 18:11
A haszonélvezetet mint olyat, ki kéne vezetni a magyar jogrendszerből. Ennél szarabb jogvizony nem létezik egy ingatlanon.
74. kristo_f (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2014. ápr. 30. 14:35

Pffff!

Tessék télen túladni rajta!


Másik eset, fizetni , megvendégelni, a cigányoknak, ha jön valami vevő vegyenek vissza a viselkedésböl :)

Nem cigánnyal, de hallottam ilyen esetet

73. NanoMano (válaszként erre: 72. - 3d787b167a)
2014. ápr. 30. 07:05

Az ingatlanosok, akik a házat árulták, ott vannak,mint tanúk. Az a baj, hogy a vevők csináltak fotókat, a hibákról. De honnan tudjam, hogy az a vizesedés, ami a képenek van az tényleg úgy nézett ki, vagy ők locsoltak még fel valamit a szobában? Mert semmi doh vagy bármi szag,ami azt a nagy vizesedést jelezte volna, nem volt. Az pedig feltűnt volna.

De már a tetőnél egy gerendát is velem akarnak kifizettetni. Mondtam én nem fogok egy fillért sem. Megtekintett állapotban vették meg, az ára azért annyi, amennyi, mert felújítandó.

Erre a válaszuk, akkor beperelnek engem, ha nem fizetek... Mondom, ok pereljen.

72. 3d787b167a (válaszként erre: 64. - NanoMano)
2014. ápr. 29. 09:48

A vizesedésnek szemmel látható jelei vannak.


Ha per lesz, lesz tanú meghallgatás is.

71. NanoMano (válaszként erre: 8. - Temmp)
2014. ápr. 29. 09:30

Kedves Temmp!


Az a baj, hogy nekünk kell bizonyítani, hogy nem tudtunk a hibáról. Egyedül azzal tudom bizonyytani, hogy a lakcímkártyáinkat megmutatom.A néni kártyája viszont a vásárlás óta, 5 éve odaszól. Aztán, ha elhiszik, hogy ottlaktunk e vagy sem, azt már az Isten tudja csak :(

Mert ha abból indulok ki, hogy állagmegóvás a haszonlévező dolga, akkor a 150.000Ft-os nyugdíjából megtehette volna. Ha én valahol lakok és nem csinálok semmit, akkor egy idő után leamortizálódik az ingatlan. Ha indőnként nem festek vagy tapétázok, naná, hogy X év múlva elhanyagolt lesz :(.

2014. ápr. 29. 09:25

Bocsánatot kérek Mindenkitől, hoyg most válaszoltam a kérdéseitekre, hozzászólásaitokra.

De heti 6 napot dolgozom fél 12-től este 8-ig. Van vagy fél 10 mire hazaérek. A vasárnapom meg úgy telt el, hoyg takaírtottam, főztem és egy filmet megnéztem.Nem azért tüntem el és nem válaszoltam, mert csak poénból hoztam létre egy fórumot.

2014. ápr. 29. 09:23
A vételár még azért nem került átadásra, mert a vevő a napokban fogja kapni a pénzt az ő vevőjüktől, aki az ő házukat vette meg. Azért kellett beköltözniük, mert a sajátjukból ki kellett jönniük, mert a vevőjüknek sürgős volt a költözés.
68. NanoMano (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2014. ápr. 29. 09:16
Mivel nem mond le a haszonélvezetéről, az ügyvéd kiszámolta, hoyg mennyi a megváltása. Az életkort, a vételárat meg nem tudom mit vesznek számításba, amiből kiszámolható a pontos összeg.
67. NanoMano (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2014. ápr. 29. 09:12

Kedves Kék Írisz!


A néni nem fog utcán lakni...Hanem egy rokonánál lakik ősz óta.Valamint minden vágya, hogy otthonba mehessen. Igazából engem nem érdekel a sorsa a néninek, mert őt sem érdekli a mi sorsunk. Pedig felajánlottuk neki, hogy vennénk egy kis lakást a pénzből, ahová eltartási szerződéssel odavebbénk. Neki ez nem jó, akkor sajnálom.Menjen otthonba, vagy maradjon a rokonánál (aki nem vérszerinti rokon, hanem a volt férjének vmi unokatestvére).

Kb 5 éve lett véve a ház.Akkor sem én néztem meg meg a tesóm, hanem a már meghalt nagynéni,aki vette, Mi csak papíron vagyunk vevők, a házat akkor láttuk először, amikor meglátogattuk a nagynéniket. Az elhunyt nagynéni annyit kért, hoyg ha hazajön Magyarországra, akkor ne hotelbe kelljen mennie, lehessen haszonlélvező.

66. NanoMano (válaszként erre: 40. - Simple)
2014. ápr. 29. 09:06

Szia Simple!


Na ezaz! Nem szólt a néni, hogy vizesedik a szobája. A vevő azt mondta, hogy a szőnyeget felemelték és tocsogott a víztől. Ha meg vmi ennyire vizes, akkor ez vizes akkor is, amikor januárban látták a házat.A néni meg olyan október környékén költözött ki. ez nem 1-2 hét alatti vizesedés lenne.

A tetőn állítólag csak pár cserepet kellett kicseréltetni. Amit a néni elmondása alapján megcsináltatott. Ezt a vevőknek is mondta és az ügyvédnél is, hogy ő megcsináltatta a tetőt.

Aztán most derült ki, hogy kétoldalú ragasztóval volt odaragasztva a zsindely vagy mi...Ráadásul tegnap este hívott a vevő, hogy a tetőnél valamilyen gerendát kell kicseréltetni ami 1 millió + áfa :(...

65. NanoMano (válaszként erre: 43. - *virág)
2014. ápr. 29. 09:01

Kedves Virág!

Azért nem válaszoltam, mert késő estig dolgozom és hulla vagyok, mire hazaérek. Bocsánat.

Igen, fele-fele arányban vagyunk tulajok a tesómmal. A nagynéni mindig azt mondta, hogy megcsináltatta a tetőt. Ezt a vevő is igazolja, mert neki is mondta és az adás-vételnél is hangozatta, hogy ő megcsináltatta.

Igen, ha nem mond le a haszonélvezetésől, akkor azt meg kell váltani. Az ügyvéd kiszámolta, hogy neki mennyi jár.

Még nem kaptuk meg a pénzt, mert május közepéig tudják utalni a vevők és a néni is akkor fogja. Mondtam a vevőknek, hogy én nem tudtam arról, hogy milyen vizesedés van a házban, mert nem laktam ott. 2 kezemen összetudom számolni, hányszor voltam ott 5 év alatt.

Igen, a vevőnek az a baja, hogy ezt is, azt is fel kell újítania.

Mondtam a vevőknek, hogy nem fogok semmi paoírt aláírni, hogy én állom a vételárból a felújítaá költségeket. Erre azt mondta, hogy akkor beperel.

64. NanoMano (válaszként erre: 62. - 3d787b167a)
2014. ápr. 29. 08:52
Egy darab papírt nem fogok aláírni nekik. Beszéltem egy ingatlan jogásszal, aki azt mondta, hogy ha be is perel valaki valakit nem lehet megmondani, hogy ki fog nyerni. Mivel a vizesedés rejett hiba volt, a vevő is nyerhet. De én is, mivel nem tudtam róla...Itt mindent be kell bizonyítani :(...
63. NanoMano (válaszként erre: 39. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 29. 08:51

Szia Takarítós!


Örököltem, de úgy, hogy papíron én meg az öcsém vettük a házat (az elhunyt nagynéni fizette ki, mondván ha meghal,akkor teljesen a miénk lesz és azt csinálunk a házzal,amit akarunk)... Így vagyunk örökösök, vevők.

Nem én várok Tondach cserepet. Hanem a vevő. Mindent felújítási munkát le akar vonni a vételárból... Holott a szerződésben benne van, hogy megtekintett állapotban. Sőt. Mielőtt az adás-vételi megvolt, jött vmi építész ismerősük,aki megnézte a házat.

62. 3d787b167a (válaszként erre: 61. - NanoMano)
2014. ápr. 29. 08:50

Nem, nem.


Nem szabad ezt aláírni!


Legyetek szilárdak!


Ha komolyan gondolja, pereljen be.


Úgyse nyer. :)

61. NanoMano (válaszként erre: 3. - 3d787b167a)
2014. ápr. 29. 08:48

Szia!

2 haszonévező volt. Az egyik,aki elhunyt vette a házat, de a mi nevünre. Papíron mi vettük, ő a pénzt adta. Ez volt az örökségünk. A még élő nagynéni nem is akart lemondani a haszonélvezetről. Ezért kellett kifizetni neki majdnem 3 milliót. A néni már kiköltözött ősszel,mert ment egy rokonához lakni. A vevő meg beköltözött, és minden felújítási munkát velünk tulajokkal akar megfizettetni. Mondván nem tudják állni ezt és ezt az összeget. Már 3 millió Forintot akarnak kifizettetni.

Állandóan azt akarják, hogy írjunk alá egy olyan papírt, hogy a mi pénzünkből levonják a felújítási pénzt és majd MI pereljük be az öregasszont. Mondtam nekik, hogy egy forintot nem fogok fizetni nekik. Megtekintett állapotban vették meg a felújítandó ingatlant. Ha ki akarják fizettetni, fizesse az, aki ott lakott.

Mivel nem lehet a nénin, mert haszonélvező volt, így Minket perelnek majd be.

60. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2014. ápr. 27. 18:30
Hülyék voltunk, vagyis a férjem-már bocsánat, de most tényleg ő a hunyó-én mondtam,hogy ne adjon, elég, hogy előre kifizettük. Már megittuk rá a hideg vizet. :))
59. forrest2010 (válaszként erre: 58. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 27. 17:27
Megszívtátok ! a lányomnak sokszor mondtam , h egy munkát csak akkor fizessen ki , ha elvégezték !!!! Itt a faluba volt egy olyan szobafestő , aki sokszor kért előleget , de nemcsak ő , hanem az élettársa is , mire a festő végzett , addigra az élettársa elhordta az összes munkadíjat , mikor a festő ment volna a pénzért , már régesrég ki volt fizetve !
2014. ápr. 27. 15:51

Viszont egy vízszerelővel nagyon megjártuk. Nem volt elég, hogy előre kifizettük, de egyszer (már majdnem készen volt), felhívott, hogy adjunk már kölcsön 47 000-et, mert " rászállt " az apeh, vagy mi a sz.... . A férjem persze adott és a "legjobb "benne, hogy nem is ő jött érte, hanem az élettársa! Hát ilyen hülyék csak mi vagyunk!

Azóta se láttuk. A munkát befejezte, szépen is dolgozik, csak így piszok drága. Azóta ebben az elég nagy városban 2 mesteremberrel is összeakadtunk, akiknek szintén tartozik.

Legszívesebben ideírnám a nevét, de lehet én találtatnék bűnösnek! :))

2014. ápr. 27. 15:26

Gondoltam, csaknagyon mérges az ember ilyenkor. ))

Én bizony majdnem minden szomszéddal beszéltem 1-2 mondatot, volt akihez " véletlenül" csengettem be.

Felesleges volt az aggodalom, de a fene tudja előre.

Igaza van annak,aki írta, hogy még este is jó megnézni a környéket, a gyerek el is biciklizett többször. Mondjuk, arra nem adtam sokat, mert neki lett véve, és ő már az első találkozáskor belezúgott a lakásba. Nem, hogy nem hiszek neki, csak gondoltam, elfogult. Midjárt valami..

56. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Forrest2010)
2014. ápr. 27. 14:50
Igen, jó lett volna, de már késő...
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 27. 14:49
Prsze, hogy nem perelem be, bár sokszor eszembe jut....:)
54. forrest2010 (válaszként erre: 31. - Zebracsikó)
2014. ápr. 27. 14:45
Szerintem is a nénié a rezsifizetés , haszonélvező a néni , nem tartásszerződése van .
53. forrest2010 (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2014. ápr. 27. 14:35
Kár , h nem érdeklődtetek szomszédoktól is , valahol olvastam , h érdemes megkérdezni egyet- kettőt , mert amit esetleg a tulaj nem akar az orrára kötni a vevőnek , azt még a szomszédtól hátha meg lehet tudni .
52. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2014. ápr. 27. 13:05

Ne hülyéskedj, ezt nem mondhatod komolyan.

Még téged büntetnének meg. Tudod, miért?!

Elképzelhető, hogy az eladó szólt is nekik, hogy " ne járkáljank ", mikor mentek. Gondolom, megbeszéltétek, és minen kitelik az emberektől .

"Azoknak" meg lehet, pénzt is adott, amíg ott vagytok.

Szarkalábikós ügy. :))

51. Fiúsmami (válaszként erre: 48. - *virág)
2014. ápr. 26. 20:40
tyúkper
2014. ápr. 26. 20:39
Polgári jogi szerződés esetén használt ingatlannál nincs visszalépési ,ill. kártalanításí lehetőség.Ez tudtommal csak új építésű ingatlanra vonatkozik,vannak garanciák akár 10-20 év is,de csak ha totál új az ingatlan.Régi épületnél számolni kell használatból és azon kívül eredő kisebb és súlyos hibákra.utólagos reklamáció nincs.
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - *virág)
2014. ápr. 26. 19:46

Ja, én nem őket akarom perelni, hanem az eladót, mert eltitkolta.


Egyébként ha hiszed, ha nem kb. november 1-től, ahogy jön a hideg bezárkóznak, és csak akkor lehet őket látni, ha tavaszodik. Hónapokig nem találkozok velük, a hangjukat sem hallani. Egy idős házaspár lakik itt, a rokonok csak akkor jönnek, ha már jó idő van, illetve a másik két családnál vannak gyerekek, de azok sem jönnek ki hidegbe. Tavasztól viszont az udvaron élnek.

48. *virág (válaszként erre: 47. - A0c1361e44)
2014. ápr. 26. 19:26

Az eladó örül, hogy ha valaki megveszi a lakást. A vevőnek viszont el kell többször oda mennie, még éjjel is, hogy feltérképezze a terepet. Egy c.család nem annyira csöndes, hogy ne lehessen még télen is észrevenni őket.

Nem hiszem, hogy ezzel pert tudnál nyerni, sőt örülhetsz, ha nem visszájára sül el a dolog, hisz ezért ők jelenthetnek fel (a c.-ok), a megkülönböztetés miatt!


Egy példa az életszemléletükről: a fájuk rádőlt a házamra, összetörte a tetőt. Kérdeztem, hogy van-e biztosítása, mert akkor ez az övéből menne. Mi volt a válasza: "Nekem lett károm, mert kidőlt az a szép fám!" Na faxa nem! Ők úgy gondolták, hogy még én fogok fizetni!

Hát ilyenek ők, nincs sok esélye velük szemben senkinek, mert a bíróságon is jókat derülnek csak rajtuk, és "szegényeknek" kedveznek, mert a "szinük" miatt kerültek ilyen helyzetbe! Hallottál már olyant, hogy egy c. fizetett bármiért is? :(

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Simple)
2014. ápr. 26. 19:03

A vizesedés és a tető elromlása nem túl rejtett hiba. Ezt a vevőnek is látnia kellett, a másik meg az, hogy a néni eddig el volt a házába, neki megfelelt, nem volt pénze és már lehet nem is akart ezzel foglalkozni. Az, hogy megörökélték valakik a házat, amiben ő élt, nem jelenti azt, hogy neki mindenáron azonnal teljes felújítást kelljen csinálnia. Ez már legyen azok gondja, akik megörökélték. Nem tudom, hogy az elosztási arány mennyi, de azt gondolom, hogy ez esetben harmadolják. Ha a házért 9 millát kapnak, akkor 3 felé megy a pénz. Arról a néni nem hiszem, hogy tehetne, hogy a vevő utólag kap észbe, hogy hát ez nem ér annyit, egyébként az eladók sem tehetnek róla. Szép is lenne, ha ez lehetséges lenne. Ott tobzódnánk az áruházakban, hogy igaz megvettem ezt a nacit 5 ezerért, de rájöttem, hogy túlkoptatott, így csak 3 ezret adok érte, így adjanak vissza 2 ezret. Ez életszerű? Az ingatlan vásárlás is ilyen.


Ha esetleg tudtok valami kibúvót, akkor szóljatok, mert engem meg átvágtak. Nem mondták meg, hogy a 11 lakásos társasházban 3 c. család lakik, akik 4 éve műsoroznak nekünk a nem kevés pénzünkért, így szívesen visszaperelném az eladótól a lakás árának a felét. És én tényleg nem tudtam ezt, mert télen vettük meg a lakás, amikor behúzódnak a lakásba. Mi május 1-én költöztünk, amikor már jó idő volt, ekkor szembesültünk a problémákkal....

46. *virág (válaszként erre: 45. - Simple)
2014. ápr. 26. 17:19

Igaz. Mi is vettünk egy házat, és bizony még az építész mérnök sem vette észre azokat a hiányosságokat, amik voltak. Hát még egy olyan vevő, aki esetleg semmi hasonló képesítéssel nem rendelkezik, csak "ránézésre" veszi meg.

Viszont itt a régi tulajdonosok (testvérpár) látta, hogy a tetőnél hiányosság van...vagyis ők bizonyára tudtak a hibákról - csak elhallgatták. De ha azt mondja, hogy nem tudotak - akkor kénytelen az ember elhinni, a többi a bíróság dolga. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook