Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyszi segitsetek. Milyen modjai vannak a mehlepeny megszulesenek? fórum

Legyszi segitsetek. Milyen modjai vannak a mehlepeny megszulesenek? (tudásbázis kérdés)


2012. febr. 5. 21:05
Szülés után kicsuszik,én nem is vettem észre hogy kijött.
21. homern (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 5. 11:47
Általában magától kicsúszik a baba megszületése után nem sokkal,én észre sem vettem,csak láttam hogy már kinn van és nézi át a doki.
2012. febr. 5. 07:38
Nekem mindegyik után max 2-3 perccel magától kicsúszott, észre se vettem szinte.
2012. febr. 5. 06:54
a méhlepény megszülése a legkönnyebb része, ezen ne aggódj :)
18. timycat (válaszként erre: 13. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 22:32

Barátnőmnél alkalmazta a doki ezt a "kihúzás" módszert, de csak a meggyorsítás okán :S hát nem volt szimpi -én voltam benn a szülésnél és látványra elég durva-. Egy orvos ismerősöm mondta, hogy akkor alkalmazzák, ha magától nem jön; kényelmi módszerként ő nem ajánlaná, mert fokozódhat a vérzés :S

Nekem magától, totál fájdalommentesen "jött ki", én akkor nem is hallottam erről a módszerről, de így utólag sem vállalnám.

17. martin3 (válaszként erre: 1. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 21:08
4 bébit szültem és mindegyiknél úgy zajlott, hogy szülés után kb 15-20perccel mondta a szülésznő, hogy nyomjak még egyet és nem is éreztem úgy kicsusszant, tényleg semmit nem éreztem...(pedig érzéstelenítő nélkül szültem). A 2. babámnál egy helyettes orvos volt(az enyém épp nem volt idehaza), na az miután megszültem a méhlepényt is megtükrözte a méhem, na az nem volt egy leányálom, azt hittem bepisilek...de a mai napig sem értem, hogy erre miért volt szükség(úgy tudom azt csak akkor csinálják, ha nem szépen, egyben jön ki a lepény, hanem feltehető, hogy maradt bennem még valami...de semmi ilyet nem mondtak előtte, egyszerűen csak "nekem esett"...borzasztó volt)
16. zsana0 (válaszként erre: 15. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 19:26
Kisfiú Bálint.Tényleg ne félj,nincs miért.
2012. febr. 4. 19:23
Renben:) Koszonom szepen. Gratulalok a picihez:) Kisfiu? Kislany?
14. zsana0 (válaszként erre: 11. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 19:21
Ne izgulj,nem tudnak a babában kárt tenni.Sok sikert kívánok a szüléshez.Nekem most van egy 10 hónapos csöppségem.
2012. febr. 4. 19:19
Nem en sem. Probaltam utana olvasni mindenhol es errol semmit sem talaltam, de 'mindenki' azt irja, hogy valahogy segitettek, hogy megnyomtak a hasat es minden rendben volt, de szerintem nem fogom merni bevallalni, inkabb maradok a hagyomanyos szulesnel :)
12. 48bf8c027e (válaszként erre: 8. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 19:16

Ne aggódj. Általában szülés után pár perccel fájdalommentesen az is megszületik általában egy-két nyomás kell csak hozzá.

Nekem 3 gyerkőcöm van és a harmadiknál segített egy kicsit kihúzni a doki de kb fél óra múlva az is meg volt.

2012. febr. 4. 19:15
A fajdalomtol nem felek az igy is ugyis lesz bevalalltam egy pici babaert cserebe. Csak itt nem olyan jok az orvosok mint otthon es felek ha ezt a modot valasztom, hogy kihuzzak akkor valami kart tehetnek a bababan vagy abban, hogy lehessen meg tobb, de amint latom tobbeknek is volt ilyen es semmi baj nem tortent:) Ezaz elso terhessegem es hamarosan mar itt a fiam mar nagyon izgulok, hogy minden rendben legyen es itt legyen:))
10. zsana0 (válaszként erre: 6. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 19:10
Nem tudom miért ijesztget a védőnőd ,de ne hallgass rá.Én ilyen módszerről még nem halottam hogy ki húzzák.?
9. zsana0 (válaszként erre: 4. - Sheffieldibabamama)
2012. febr. 4. 19:08
Ne félj tőle, az már nem fáj .A doki nyom párat a hasadon és jobb esetben kijön gyorsan megnézi egészben van e,ha pedig hiányzik belöle,van ahol várnak vele ,de van ahol egyből viszik a műtőbe és ki szedik.
2012. febr. 4. 19:07
Es ez okozhat maradando karosodast szerintetek? (Meg szeretnek 2-3 babat es aggodok:))
2012. febr. 4. 19:07
Szia! Magyarországon élek. Nekem egyszerűen megnyomták a hasam(eléggé fájt) de fél pillanat alatt kint volt. Tökéletesen gyógyult a méhem utána, károsodást nem okozott. Szerintem ez a jobbik eset.....16 órát vajúdtam a lányommal...de ha még a méhlepénnyel is kellett volna megbolondulok
2012. febr. 4. 19:05
Igen en is ezt olvastam mindenhol de nem ertem mert ajanlott fel ilyen lehetoseget ha amugy is gyorsan meg van?:S meg miert mondhatta azt, hogy ha nem huzzak ki ugy tobb ora?
2012. febr. 4. 19:03
Nekem az orvos szedte ki, miután egy óra elteltével sem akart kilökődni. De nem éreztem semmit.
2012. febr. 4. 19:03
illetve valoban letezik e olyan mod ra, hogy kihuzzak miutan megszuletett a kicsi? Angliaban elek es a vedonom felajanlotta, hogy miutan megszuletett a kicsi nem kell megszulnom a lepenyt csak elvagjak a koldokzsinor es kihuzzak. Megprobaltam utanajarni, hogy hogy s mint van ez de nem talaltam semmit csak, hogy meg lehet szulni es maximum fel ora alatt megvan.De a vedonom meg azt mondta, hogy tobb oras szules az is es azert ajanlja, hogy kihuzzak. Felek ez maradando karosodast okozhat, erre nem mondott semmit. Ti tudtok errol valamit? Ti szultetek mar igy? Tanacstalan vagyok:S elolre is koszonom a segitseget.
3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Zsana0)
2012. febr. 4. 19:03
Egy nyomás és kész. Észre sem venni.
2012. febr. 4. 19:02
A méhlepény a kisbaba után szülöd meg.De hidd el észre sem fogod venni.:)
2012. febr. 4. 18:59
Legyszi segitsetek. Milyen modjai vannak a mehlepeny megszulesere?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook