Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leggyakoribb utónevek 2004-ben fórum

Leggyakoribb utónevek 2004-ben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leggyakoribb utónevek 2004-ben

1 2 3
2006. aug. 14. 10:55
A lányom Csilla, ez a név az Én rámruházott de nem hivatalos nevem.Születésem óta igy hivnak,az eredetihez csak apám ragaszkodott,Etelka.A Csillát a maga egyszerüségében szeretem és ezért adtuk a lányunknak is!A fiunk Richárd és mivel férfinak született igy komoly és tiszteletet jelző nevet szerettem volna.
52. zse pi
2006. aug. 14. 10:24

Én régen Annát szerettem volna, mert nem volt gyakori név! Szép, egyszerű, és a még élő dédimamám neve. De mára szinte ez a vezető lánynév, úgyhogy lemondtam róla, de szerencsére találtam egy új, szép nevet, amit nem árulok el, mert lenyúljátok... :DDD

A fiú név még kérdéses, a Márton/Marci tetszett volna, de anyuék most ezt a nevet adták a macskának...(no comment)

2006. aug. 13. 22:32
Terhességem 37.hetében járok,az ultrahang szerint fiam lesz!Sokáig a Dominik név tetszett csak egy pár hónapja találkoztam a párom bátyának a fiával,aki ugyanezt a nevet viseli,és mit ne mondjak nekem nem szimpi!Ùjra névkeresés!Olyat nevet kellett találnunk amit tudunk használni Magyarországon és Ausztriában is!Mondjuk pl.a Zsombor vagy a Bence elég hülyén hangzana itt Ausztriában!Végül is a kiválasztott név Pierre-Daniel lett!Szerintettek?
50. relaxa
2006. aug. 13. 19:42

Sziasztok!

Mindig úgy terveztem, ha lányom születik, Nórának fogom hívni. A terhességem legelején kiderült, hogy ikreket várok, nemsoká az is, hogy lányokat. Vagyis kezdhettem gondolkozni másik néven is. A naptárban a Nóra mellett szerepel egy másik név is, a Lili. Mivel a vezetéknevük elég hosszú, így ezek a rövid keresztnevek pont illenek hozzá. Így aztán egy napon van a szülinapjuk és a névnapjuk is megint egy napon. Tök egyszerű, nincs veszekedés. És ráadásul gyönyörűek a csajszik. Egyébként ha fiúkat szültem volna, talán Bálint és Bence lennének, ill. Dávid és Ádám.

49. 32050f4944 (válaszként erre: 40. - 0186e585f7)
2006. aug. 12. 10:40
Ez tök jó!!
2006. aug. 11. 09:11
A Leányom a Kitti nevet kapta a Mamájától.Második nevét én adtam,Angelika.
2006. aug. 11. 03:11

Nekem a Dani nev nagyon tetszett igy megbeszeltuk a ferjemmel, hogy ha fiunk lesz Daninak fogjuk nevezni. Az erdekes az volt, hogy a ferjem imadott nagypapaja es az en dedi-papam neve is Daniel volt, de mivel az ember sose szolitja neve a nagypapait, csak akkor jottunk erre ra, amikor a szulok megdicsertek, hogy milyen szep csaladi hagyomanyu nevet valasztottunk! :-D Nekunk eszunkbe se jutott.

Raadasul, 23 evvel ezelott Daniel nem volt nagyon divatos nev magyarorszagon, aminek en nagyon orultem, hanem amikor kijottunk Ausztraliaba, akkor kicsit lekeseredtem, mert minden harmadik kisfiut Daniel-nek hivtak! Oh well! Such is life!

2006. aug. 10. 21:36
Nálunk az első hyerek neve hosszas naptárforgatás után közösen lett kiválasztva: Gergő.A második, kislány nevénél a páromnak a Petronella, mint a régi "ősi" családban már használt név nagyon tetszett és ezért megmaradt, mivel nem is nagyon engedett belőle.De én nagyon kemény névnek találtam egy kislányhoz ( amúgy a jelentése is kemény követ takar ), ezért kerestem egy olyat, amit nem kell nagyon túlbecézni és úgy is szép marad, így lett Anna Petronella.De azért az Anna egyből elfogadásra került a részéről is.A most leendő kisfiú neve nagyon nehézkesen alakul.Én a szokás kedvéért szeretném megtartani a Károlyt, mint apai nevet, de mivel a családban ő lenne a 3. nem ezen szeretném szólítani.Olyan nevet szeretnék, mint szinte mindegyik gyerekünknél, amit egyáltalán nem lehet vagy kell becézni és lehetőleg rövid.Most kb. 3-4 név tetszik: Máté, Márk, Zalán és amit igazán szeretnék a NOÉ.Ez a második keresztneve lenne, de ezen is lenne szólítva.
45. perfi
2006. aug. 10. 21:14
Ha kisfiunk lesz, akkor Balázs, ha kislányunk, akkor Anett lesz a neve.
2006. aug. 10. 21:02

nekem a kedvenc fiú nevem: Szabolcs.

Ha lány lesz, apuci választ neki nevet.:)

43. Vica26
2006. aug. 10. 17:39
Ha lányunk lesz, akkor Jázmin. Ha fiú, akkor.........ez még rejtély. Tetszik a Botond, a Zsombor, a Boldizsár....
2006. aug. 10. 17:22

Sziasztok


A kisfiam Attika lett az apja után, ezt közösen beszéltük meg, a kislányom Zsüliett, ez a név nekem nagyon tetszett és a páromnak sem volt ellene kifogása:)

2006. aug. 10. 17:03

Kisfiam első keresztneve az apjáé-- Kálmán, ehhez én ragaszkodtam, és senkinek se volt beleszólása. Anyósom húzza rá mindmáig az orrát, mert párom apja is Kálmán, és nincsenek beszélőviszonyban.

Ő a második keresztnevén szólítja a fiamat-- Kevin lett, ebbe a párom is beleszólhatott.

Ezért meg én vagyok pipa, mert egyébként mindenki Kálminak szólítja a fiamat, csak anyósom nem.

Volt is emiatt kötekedés... :p

2006. aug. 10. 16:55
Kiesés alapján: én kiírtam ami nekem tetszik, Ő is kíirta, aztán egymáséról kihúztuk ami nem tetszik, és ami megmaradt pár darab, abból döntöttünk közösen.
39. zsüli
2006. aug. 10. 12:36
Az első kisfiam neve a szülőágyon lett kitalálva mivel a doki azt mondta kislány lesz úgyhogy volt meglepi.A második is fiú lett neki kb. 1 héttel a szülés előtt közösen a párommal döntöttük el a nevét.A férjem keresztnevét egyik gyerkőc se kapta mert ő sincs igazán megelégedve vele.
38. lolli
2006. aug. 10. 11:49

Sziasztok!

Én évek óta tudom, ha fiam lesz, akkor Balázsnak fogják hívni, néha azt gondolom, ha lányunk születik, akkor is Balázs lesz, mert ezen témában nincs közös nevező. De azt gondolom Tőlem kérdezik majd meg:)

Anyósomnak annyi kérése volt, hogy legyen két neve az unokának. Beleszólni sosem akart senki.

37. Fcica
2006. aug. 10. 11:15
Mivel fiú lett, így páromnak egyértelmű volt, hogy az ő nevét kapja. Ha lány lett volna akkor pedig közös megegyezéssel döntöttünk a Janka mellett. Szóval kell egy hugi is.
2006. aug. 10. 10:05
Közös megegyezéssel a párommal. Olyan neveket keretünk, amelyek mindkettőnknek tetszenek. A család többi tagja nem akart ebbe beleszólni.
2006. aug. 10. 09:59
Nálunk a párom családja erősködött a lányom nevéért. Nekem beleszólási jogom se volt. Vagyis leszvaztak. :(
2006. aug. 7. 13:32
Igen, a Málna anyakönyvezhető név.
33. angi1 (válaszként erre: 31. - Be52089f0e)
2006. aug. 7. 13:08
A Málna Anyakönyvezhető név?
2006. aug. 7. 13:07
Ha lenne a meglévőn kívül mégegyszer lányom ő Eszter Lenke lenne.A kisfiúnál nekem több név is tetszik:Máté, Márk, Noé, Zalán.
2006. aug. 7. 13:03
Az én fiamat is Marcellnak hívják. Ha lesz egy lányom, akkor ő a Málna nevet fogja kapni.
30. angi1
2006. aug. 7. 12:40
én azt álmodtam,hogy Leticia lesz a lányom.Otthon van Márk Marcell Bence Attila nevü fiaim.
2006. aug. 7. 12:24

Szép napot mindenkinek!

Tizenéves koromban hallottam először a Marcell nevet. Akkor döntöttem úgy, hogy ha kiskfiam lesz, biztosan így fogom elnevezni. Elsőre be is jött.

Második babám Bianka Nóra lett, nevét édesapjával közösen választottuk.

Tetszik még a Jázmin is. Nekem. Apának sajna nem.

De szerintem nem lánynevet kell választanunk, mert ha hihetek a jóslatomnak /és miért ne hinnék, eddig 100% bejött / akkor harmadik baba kisfiú lesz.

Már 16 évesen megjósolták Nekem ezt a sorrendet tenyérből. Eddig stimmel.

2006. aug. 6. 01:54

Nekem ha lanyom lenne akkor Rebekanak hivnak.

Ha fiam azt nem tudom:)

27. bea533
2006. aug. 5. 22:49

Nálam is magyar nevek jőttek ugy mint János,Csaba.Tibor.

Az unokáim már a kislányok azok nekem kicsit uj volt a nevük de már meg szoktam ugy mint

Cintia,Alekszandra,Viktoria.kinek mi tetszik ha lányaim letek volna nem tudom mi lett volna nevük de sajna nincsen egy sem.

2006. aug. 5. 22:35
Nálam is a magyar nevek jönnek be,habár mindkét gyermek neve héber eredetű!A következő gyermeké is az lesz.Gergő,Anna Petronella a nagyobbak és a leendő talán Noé vagy Máté.
2006. aug. 3. 10:39

Igaz, hgoy manapság tudatnév, de a kislányom Lili Anna lett, a nagymamám után, az ő idejében még nem volt ilyen gyakori. Az Anna az én második nevem, és nagyon szép névnek tartom, csak azért nem ez lett Lili első neve, mert szerintem nem passzolt vezetéknevünkhöz. De így szerintem gyönyörű a neve Solymosi Lili Anna. És nagyon illik hozzá a neve, mindíg ilyennek képzeltem egy Lilit (szőke, kék szemű, huncut kis örökmozgó).

Ha fiú lett volna, Péter, Márk jöhetett szóba. Ha húga lesz a Luca nevet választottuk, ha öccse, még mindíg Péter, Ábel, Benedek. De szerintem a Kamilla és a Virág is gyönyörű.

2006. júl. 31. 22:46
Látom már nem nagyon él a topik, azért hátha! Nekem is a magyar nevek vezetik a listát. Az én fiaim, Gellért, Csongor és Lukács. Tudom, van akiknek ez is túl merész választás, de legalább magyar nevek. Ha lányom lett volna ő a Kamilla nevet kapja. Másik előnye - a ritka nevüknek - hogy osztályban, ovis csoportban ha szólnak nekik, nem három-négy gyerek ugrik fel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook