Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leggyakoribb utónevek 2004-ben fórum

Leggyakoribb utónevek 2004-ben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Leggyakoribb utónevek 2004-ben

1 2 3
2006. máj. 9. 18:34
Mi az utolsó pillanatban döntöttünk a név-ről. (Vasárnap este lett meg a név, hétfőn mentem a kórházba.) Mindenképp magyar nevet akartunk! Azt se tudtam, hogy kislányom lesz, vagy kisfiam, direkt nem kérdeztem meg! Ha fiú lett volna, Kristóf lett volna... De lány lett: Napsugár. ...és tényleg olyan a kiscsaj, mint a neve: ragyok, jókedvű, vidám, és melegszívű!:)
22. Hoxa
2006. máj. 9. 10:57

Mi ugyebár a Banjámin nevet adtuk a csemetének.

Á-val. Nagyon bosszant, hogy többen Benjaminnak, szinte már angolosan ejtik ki. Miért lehet ez??

21. Hoxa (válaszként erre: 20. - Tündérvirág)
2006. máj. 9. 10:10
Régebben tényleg több Szilvia volt. Szép név, mikorra várod a bébit?
2006. máj. 6. 22:47

Szijjasztok--olvastam a legtöbb hozzászólást.

Nekem az első helyen a lányneveknél a Szilvia áll--szép a hangzása, dallamos a kiejtése, nem tul gyakori de nem is sorolható az Aufrozina és egyéb kacifántos nevek közé

Fiú nevek közül nekem a Milán tetszik nagyon...

19. liza23
2006. ápr. 18. 15:07

sziasztok!


Most 39 hetes terhes vagyok. A kisbabám nevét már nagyon régóta tervezgettem. Persze nagyon sok név felmerült. Kislányom lesz és a neve Jázmin Amina, de én még nagyon szerettem volna az Árvent, de sajnos az nincs benne az utónévkönyvben. ha fiú lett volna akkor Ármin lett volna, ez volt az egyetlen. Szerintem 2006-ban a modernebb neveket választják.

2006. ápr. 18. 12:28

Cinka, néha visszahozzuk a topikot:)

Én mégkislány koromban "találtam ki" a Balázs nevet, és első kisfiúnkat így is neveztük:)

A következő az apukája után Zoltán lesz, a lánynév kérdéses (Anna nagyon tetszik, de hugom is Anna). És bár jelentést nem nézek a neveknél, de azt, hogy mennyire illik a vezetéknévhez azt igen.És egy elég körülményes vezetéknévvel van megáldva a párom. Tényleg nem is bánnám, ha írnátok ötletet szépen hangzó keresztnév formájában a 'Pribisán' vezetéknévhez...:))

17. Cinka
2006. ápr. 12. 14:23
Látom, nem él a topik, de azért írok egyet. :)A mi babánk, ha kisfiú lesz, apukája után László lesz, Lacika.Lehet, hogy manapság nem divat az apák nevét továbbadni, pláne, ha nem modern a név, de nálunk ez fontos dolog. A kislánynévvel bajban voltunk.Már van egy 6 éves lánykám, Luca Anna. Ő fiú kistesót vár, de még nem tudjuk, mi lesz, nem mutatja meg a titkát.)Lucusra bíztuk, találjon ő nevet, ha mégis hugicája születik, így talán jobban el is fogadja.Elsőre az Enikőt javasolta, ami mindenkinek tetszik, így ez a kérdés is megoldott.)
16. Merci (válaszként erre: 15. - Angela)
2005. nov. 23. 15:48

Közben már megtaláltam, köszi.

[link]

15. Angela (válaszként erre: 10. - Merci)
2005. nov. 21. 12:46
Szerintem van, de utána nézek és megírom neked. Jó lesz?
14. Fcica (válaszként erre: 13. - Ilda)
2005. nov. 21. 09:41
Ez nagyon jó ötlet, ha mégis lány lesz, akkor apámnál is tudunk mivel érvelni, hogy miért ezt a nevet kapja. Elvégre ő is János.
13. ilda (válaszként erre: 3. - Fcica)
2005. nov. 19. 17:14
A Janka nagyon jó választás, az én lányom is Janka .Apa után kapta a nevét, mivel ő János.
12. Andyka
2005. nov. 19. 11:49

Mivel az en lanyom felver, mindenkeppen olyan nevet akartam adni Neki ami se otthon, se itt (Japanban) nem ciki, de semmifelekeppen sem mindennapi. Ugyanakkor nem tul kirivo (csufolodasok miatt ugyebar). Igy lett Noa.

De egyre tobb Noarol hallok otthon, tehat "nemmindennapi" nem igazan jott be.

2005. nov. 19. 11:34

Sziasztok,

az én fiaim már 9 és 14 évesek.

A névválasztásnál tiszta sor volt, hogy egyikük az apja nevét kapja, a másik fiamnál meg kizárólag a hangzást vettük figyelembe, meg persze a vezetéknévvel összecsengést.

Azt például el sem tudtam képzelni, hogy a férjem nevét ne vigye tovább valamelyikük, így aztán az a fiam, aki nem első névnek kapta, megkapta másodiknak. Jól elvannak vele, és így Szent Ivánkor legalább minden fiút - beleértve az apjukat is - lehet ünnepelni a tűznél.

Sosem adtam volna különleges nevet nekik, kitéve őket a gyermekkori csúfolódásnak.

10. Merci (válaszként erre: 2. - Angela)
2005. nov. 18. 19:48

Még nem tudom fiú lesz vagy lány!

Ha fiú lesz, attól hogy pluszba még az ifjabb. megnevezést adjam neki, attól nagyon berzenkedek!

Ez a nénizés, bácsizás dolog nem semmi, ilyen eddig eszembe sem jutott, de ilyen hosszútávra nem is tervezek ;).

Az a baj, hogy még nagyon nincs favoritom, de szerencsére még nem is kell sietni.

Van valahol a neten teljes utónévkönyv vagy lista?

9. Brenda (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2005. nov. 18. 16:32
Pont a kérdésedre nem válaszoltam. Szerintem nagyon fontos a név jelentése. Legalábbis nekem. És fontos volt hívő lelkemnek, hogy védőszentje is legyen. Nem tudom pl. hogy szent Dzsenifer van-e, de kétlem, hogy lenne...
8. Brenda (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2005. nov. 18. 16:30

Sziasztok!


Hát igen, az egész babavárás egyik legizalmasabb kérdése volt számomra is a név kiválasztása. 7 hónapig el sem tudtam képzelni, hogy fiam is lehet, csak lánynévvel készültünk. Aztán kiderült, hogy fiú (még időben, így volt 2 hónapom fiúnevekre hangolódni). Aztán hetekig a Ladó Utónévkönyvvel keltem-feküdtem. Kb. 15-ös listát írtam a férjem vezetéknevével és a szóbajöhető nevekkel, hogy egyben lássuk a nevet. (Sok név azért esett ki mert önmagában jól hangzik, de a mi vezetéknevünkkel pocsék). Ezt a listát a férjemnek bemutattam, aki 3-at talált elfogadhatónak a javaslatok közül. Aztán már csak két név játszott: Albert és Domonkos. A férjem megengedte, hogy én válasszak. További hetekig gyötrődtem. Végül két ok miatt lett Domonkos. Az utcán sétálva két szimpatikus tizenéves lány sétált mellettem el, akik épp azt beszélgették, nyilván egy közös haverjukról, hogy "A Domi az olyan jó fej." Addig nem hittem, hogy valakinek is adták már ezt a nevet, akkor megnyugodtam. Aztán megkérdeztem a kis pocaklakót is, hogy melyik nevet szeretné, és a Domonkosnál kezdett heves örömtáncot rugdalózni. Hát mi így választottunk, és a kisfiam most 3,5 évesen nagyon meg van elégedve a választásunkkal.

Bár nagyon nem akartam túl népszerű nevet, és a Domonkost elég ritkának éreztem, de sajnos mégis elég sok ilyen nevű kisfiúval találkoztam azóta, nem is beszélve a Dominikokról, ami pedig nekem nagyon nem tetszik idegen hangzása miatt.

7. Timus (válaszként erre: 5. - Rekus)
2005. nov. 18. 16:26
Nálam is a Boglárka van első helyen, na és persze az Anna is:-)
6. Hoxa
2005. nov. 18. 15:59
Névválasztáskor figyelembe veszitek a név elentését is?
2005. nov. 18. 15:40

Hihetetlen, hogy dobogós helyre került a nevem. Pedig mikor születtem még ritkaságnak számított...


Bár még babavárás előtt vagyunk a párommal már mi is gondolkodtunk a keresztneven. Ha lány lesz, akkor majd Boglárkának fogják hívni.:) Viszont fiú névben még nem sikerült kiegyezni.

4. Hoxa (válaszként erre: 3. - Fcica)
2005. nov. 18. 13:55

Mi lánynévben ászok voltunk, szinte azonnal tudtuk, hogy Luca lesz. De mivel fiút várunk, fiúnevet is kellett választani. Végigolvastam egy internetes oldalon az összes létező fiúnevet. Hát mondhatom, borzasztóak vannak. A Benjámin tetszett a legjobban, előterjesztettem az apának, és neki is tetszett. A nagyszülők megbarátkoztak már a gondolattal.


A dupla név nálunk fel sem merült, bár tudom, ma sokan választják. Ugyanis nekem dupla keresztnevem volt. Azért csak "volt", mert meg kellett változtatnom, hogy normális nevem legyen, ha férjhez megyek. Ráadásul a második keresztnevemet használtam és ebből csak problémáim voltak a különböző hivatalokban, iskolában, szóval mindenhol, ahol számít a hivatalos név. Ezt semmiképp sem akartam a gyermekemnek.


A Janka Auróra tényleg bátor választás :) Szépen hangzik, de a hagyományörző korosztály biztos lehidal tőle :))))

2005. nov. 18. 08:40

Még félidős terhes sem vagyok, de a név kiválasztásán már túl vagyunk. Nem volt egyszerű. Számomra is fontos szempont volt, hogy idős korába ne legyen nevetséges a megszólítása. Nem szerettem volna továbbá, hogy nagyon becézni lehessen, mert falra mászok a sok -ka, -ke képzőtől.

A kolleganőim szerint figyelembe kell már azt is venni itt az Eu-ban, hogy a külföldiek is ki tudják mondani. Soha nem lehet tudni, mi lesz a gyerekből. Tehát az ö,ü,ő betűs nevek is kiestek.

A férjemnek nagyon konkrét elképzelései voltak, persze nem az tetszett neki, ami nekem. A nagyszülőket meg sem kérdeztük, mert borítékolni tudnánk, hogy azt a tanácsot adják, hogy legyen a mi keresztnevünk. Ennyi szempont után, ha fiú akkor Sándor János, ha lány akkor Janka Auróra lesz. Ez utóbbitól a nagyszülők biztosan le fognak hidalni.

2005. nov. 18. 07:59

Esetleg kérdezd meg az apukát, vagy a nagyszülőket. Bár tudom,hogy utóbbiaknak nem sok közük van hozzá. Biztos valamilyen konzervatívabb nevet választanának. A saját neveitekre nem gondoltál? Fiú lesz vagy kislány?

Annak idején mi úgy választottunk nevet, hogy arra gondoltunk, ha majd idősebb lesz a gyerekün, felnőtt, és már őt is nénizni bácsizni kezdik az ismerősök, ne legyen ciki a megszólíáta. Ilyesmire gondolok például, hogy ne legyen mondjuk Zsaklin néni, vagy Bendegúz bácsi. Az is szerepet játszott a választásban, hogy a férjem fiút szeretett volna, én lányt. Így határoztuk el, ha mégis lányunk születne legyen Zsófia , mert ez esetben van az embernek egyszerre egy lánya és egy (Zsó)FIA is.

2005. nov. 17. 18:27
Ebből a listából kiderül, mennyire más világ van most már, ahhoz képest, amiben még én születtem.
A leggyakoribbnak választott fiúnevek 2004-ben a Bence, Máté és Balázs voltak, a női nevek pedig: Anna, Viktória, Réka.
De ezek után! Hát vannak furcsa nevek a listán! Nagy divat lett az idegen nevek magyarítása (Krisztofer, Szebasztián, Márió, Dzsenifer, Elizabet, Míra, stb.), ami engem speciel nagyon irritál.

Ugrás a teljes írásra: Leggyakoribb utónevek 2004-ben
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook