Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legenda született fórum

Legenda született (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Legenda született

1 2 3
89. Zsuzska1425 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. szept. 22. 17:56

Szia!


Én 12 hetes kismama vagyok,most olvastam a cikkedet...végig bőgve!

Nagyon ügyes voltál,annak ellenére,h a doki jobban tudta mit érzel,mint te magad....és igen,elgondolkodtató,h mit él meg egy anya császárnál,vagy utána!

Ha muszáj,muszáj!Legtöbbjük nem maga választja!:-)


Köszönöm,h olvashattam!Minden jót!

2013. máj. 12. 21:49
Nagyon jó kis történet volt, szívből gratulálok! :)
87. Riapa (válaszként erre: 82. - Milcsi7)
2013. máj. 5. 10:52

Milcsi, Én ugyanígy jártam mint Te. Hamar megszületett a fiam, nem sokat vajúdtam, de a kis feje nem jól volt fordulva,végén alig bírtam már nyomni. Vágtak kívül-belül, doki a hasamon fekvesegített kinyomni, végül közölték: vákum! Na nem, azt már nem! Gyors nyomtam még 2-t aztán kint volt. De én is sokat szenvedtem utána! Fájt a seb, az izmok, szúrtak a varratok, és a vérzés sem múlt még el( 2 hete szültem). A kórházban sem ülni, sem feküdni nem tudtam, pont mint Te.

De azt mondom megérte! Már másképp gondolok rá! Az az érzés pótolhatatlan mikor kibújik a baba! És az a megkönnyebbülés... :-)

86. Riapa
2013. máj. 5. 10:46
Hát nem semmi ez a történet! Le a kalappal,Gratulálok, a kisfiadhot, és az kitartásodhoz-erődhöz is!
85. ---Anita--- (válaszként erre: 83. - Milcsi7)
2013. ápr. 19. 11:03
Nem volt más választásom. :DDD
2013. ápr. 18. 22:50

Szia, gratulálok a kicsihez!

Kísértetiesen emlékeztet a sztori az én kisebbikem születésére.

Nálunk 17 órakor otthon folyt el a magzatvíz (fájás még a kanyarban sem), Gödöllőn, majd Réka 18.06 perckor megszületett Bp-en a MÁV Kh-ban. Isteni szerencsénk volt, h beértünk. Ez alatt a kb. egy óra alatt letusoltam, nagyobbikomat kiraktuk a tesóméknál, autópályán robogás Pestre, és Réka majdhogynem a vizsgálóasztalon pottyant ki. Neki is csodájára jártak...:)

83. milcsi7 (válaszként erre: 80. - ---Anita---)
2013. ápr. 18. 22:43
Te egy hős vagy, hogy epidurál nélkül is kibírtad!
82. milcsi7 (válaszként erre: 71. - Frischfisch86)
2013. ápr. 18. 22:42
Volt már hasi műtétem is, tudom milyen az, amikor 10 centi varrás van ott, és hidd el, hogy nekem rosszabb volt a gátseb. Kívül-belül varrtak vágtak, iszonyúan fel volt dagadva, kékülve, lilulva minden. Ülve és fekve is iszonyúan fájt. Mindemellett még hat hétig a ömlött is belőlem a vér, míg a császárnál a méhet is szépen kitakarítják, így az sem tart olyan sokáig. Fórumos egy időben szült társaim közül a császárosok már nagyon vígan voltak, mikor én még mindig kutyául szenvedtem. Pedig én tényleg nem vagyok egy nyafka típus. DE! Tudom, hogy nem mindenkinek ilyen a gátsebe, meg gyorsan gyógyul, de azt nem is gyötörték lehet egy 1,5 órás kitolással meg vákuummal. Én, ha választhatnék inkább a nagyhasi műtét legközelebb...
81. nadda
2013. ápr. 18. 21:52
De jó, ez egy nagyon jó történet arra, hogy sosem úgy alakul, ahogy elképzeljük. Gratulálok! tanulság számomra, hogy nem szabad a nagyobbikat a tervezett szülés ideje miatt lepasszolni, bőven ráér akkor, amikor indulunk a kórházba.
2013. ápr. 18. 10:54

Sziasztok! Gratulálok én is, nagyon jó volt olvasni. :)

Át tudtam érezni azt a részt, hogy nem hitték el a fájásokat. Nekem sem... Hiába mutatott a gép már 100-as felettieket, azt mondta a szülésznő, hogy biztos nem 0-ról indult, meg rossz a gép, meg amúgy sem látszik rajtam, hogy fáj, csupán azért, mert én nem ordítottam ott össze-vissza, mint azok, akikkel együtt szültem akkor. Kedvességére vallott még, hogy azért is leordított, hogy mit vizsgáltatom magam folyton itt (?), mikor a doki küldött a szülőszobára... A szülés hosszúságát viszont milcsi7 írása miatt tudom átérezni. Szombat este kezdődtek a fájásaim, vasárnap reggel mentünk be a kórházba és hétfő este lett meg. Lehet, hogy én is szar anya vagyok, de ha lehetett volna, én is kérek érzéstelenítést, mert már totál ki voltam merülve... csakhogy ahol szültem, ott nem volt, csak gáz, de nekem azt sem adtak. :) A jó benne, hogy nagyon kicsi varrással megúsztam, de most valahogy még nem szívesen gondolok kistesóra (5 hónapos a kislányunk). :)

79. Li Dzsin (válaszként erre: 67. - Krisz42)
2013. ápr. 18. 08:41
Minden tiszteletem a Tiéd :)
78. M0ncsa (válaszként erre: 77. - M0ncsa)
2013. ápr. 18. 08:34
Rochford, pardon
77. M0ncsa (válaszként erre: 72. - Lara1984)
2013. ápr. 18. 08:32

[link]


itt van egy dokumentumfilm arrol, hogy egy orvos ficko, Dr. Andrew Rochfort elhatarozta, hogy "kiprobalja" a szulesi fajdalmakat. 2 perces fajasoknal adta fel, amikor meg kb. 8-9 oraja maradt volna a "szulesig".

"Well all you women outthere, I used to think (especially for my wife), what it was to go through [itt egy szot nem ertek]. Men of the world, you have no idea. Leave it to the women, [...] Women win, men don't. The end." :)))

2013. ápr. 18. 07:56

Gratulálok a pici fiadhoz!

Tetszett, ahogy leírtad a sztoritokat.


Az viszont mindig felháborít, ha az orvosok, szülésznők, nővérek megmagyarázzák egy szülő nőnek, hogy nem érezheti azt amit érez. Nekem is nehéz volt meggyőzni a szülésznőt, hogy tolófájásaim vannak és foglalkozhatna velünk végre.

2013. ápr. 18. 07:53
Ja,amúgy meg kép az adatlapon,mind a négyünkről :)
2013. ápr. 18. 07:51

Köszönöm a szép szavakat ,Lányok,örülök,hogy majdnem mindenkinek tetszett! :)


Amúgy a gát a legkönnyebben regenerálódó részünk,ezt nekem a szülésznő mondta,pár mm bőrnek kell csak ott (normál esetben) összeforrnia. Nekem a 4ik nap már a varratok ,effektíve a cérna fájt jobban,mint maga a seb,de felszívódó varrat volt,szóval meg kellett várnom,amig zuhany közben egyszer csak kipotyog. Pedig repedtem ugye,mert semmire se volt idő.

Amúgy meg a császár nagyműtétnek számít,már bocsánat,de ott tényleg a beleidet pakolgatják és felvágnak,míg egy gátseb max egy biciklis-balesetnek felel meg...


Domink egyébként már majdnem 4 hónapos,egészséges, baba,6 kg és 60 cm :)

És LEGENDÁSAN nyugodt (csak hogy belém lehessen kötni megint :P :D )

73. j357
2013. ápr. 18. 07:49
Annyira nem vészes a császár,csak ott általában a műtét utáni lábadozás fáj...a szülésnél meg a vajúdás meg a gátseb utána.Nekem mindhárom gyermekem császárral született, az elsőnél vajúdtam is, tehát a műtét utáni fájdalom nem volt újdonság, a második volt a legvacakabb mert gerincérzéstelenítés miatt semmit sem éreztem még a műtét után sem, a felkelés nagyon fájt, a harmadiknál meg rosszabbra számítottam, bár ott a gerinc érzéstelenítés nem sikerült, altattak miközben már vágott a doki és így ott ahogy magamhoz tértem rögtön fájt, de a felkelés nem volt olyan vészes...
72. Lara1984 (válaszként erre: 60. - M0ncsa)
2013. ápr. 18. 01:27
Van rá módszer?! Bészélnél erröl bövebben? Kíváncsivá tettél nagyon!...
71. frischfisch86 (válaszként erre: 56. - Milcsi7)
2013. ápr. 17. 22:27
ha a gátseb ekkora gondokat okozott, akkor mit gondolsz milyen egy 15-20cm vágás a hasodon, méheden?! és pihenni nem nagyon lehet császár után sem, az elsö felállítás, fürdes, stb. pár óra "szülés" után és aztán irány a babáért! na hajrá és öszintén kívánom hogy neked szép császárod legyen!
2013. ápr. 17. 22:22

mint kétszer császáros anyuka szeretnék neked megköszönni szép szavaidat. gratulálok a babádhoz, a szülésedhez és remélem, mindenki boldog és egészséges nálatok!

nekem a császár nagy traumát okozott, úgyhogy jólesett a lelkemnek, amit írtál.

2013. ápr. 17. 21:41

Ez jóvót:)

Gratula:)

2013. ápr. 17. 21:01
gratulálok a babához,és a cikkedhez is!Nagyon tetszik a humorod!
67. Krisz42 (válaszként erre: 47. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 20:47
Nekem 40cm volt a fiam fejkörfogata.Be is szorult rendesen,mert nem császároztak.3-man feküdtek rajtam,köztük a párom,úgy nyomták ki belőlem.Ott maradt a fején a nyoma,ahogy 5percig be volt szorulva a medencémbe.3éves korára tünt csak el a melyedés a koponyáján.Szerencsére egészséges,de nagyobb a feje az átlagnál,bár nem látszik,mert arányos,csak a polók nehezen mennek rá,na meg felnőtt méretű kerékpáros sisak kellett neki,holott 4éves múlt:)
66. Cucicsillag (válaszként erre: 51. - Lara1984)
2013. ápr. 17. 20:42

A prof. azt mta ,szemesztol kell igazolas, a szemeszdoki meg ir igazolast,hgy Ok nem vallaljak a felelosseget. A szulesz-nogyogyasz 4 dioptriaig "vallalja" a sima szules levezenyleset, de minel rosszabbul latsz,anna nagybb az eselye,hogy nem engedik sima uton.

Bizti dokifuggo,de ugy gndolom,Ok sem a csaszart favorizaljak,ha nem muszaj...

Elvileg,ha megmutteted es nem romlik vissza, akkor akar lehet

termeszetesen is. Csak ott varni kell asszem 1 evet.

65. Krisz42 (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2013. ápr. 17. 20:38
Sajnos a fájdalomcsillapítókkal is lehet gond,de az altatással is.Mikor vakbéllel műtöttek,a szobatársam egy 16éves lány volt.Az egyik dolog,h olyan csúnyán varrták össze a sebét,h az katasztrófa,de az altatásban ébren volt.Mindent ézett,de mozdulni se tudott,mert izombénítót kap mindenki,h nehogy megmozduljon.Tehát mindent érzett és minden fájt neki nagyon.Mintha élve boncolnának.Még jó,h ezt utána mondta,mikor már túl voltam az egészen.Nagyon sajnáltam.Mondták,h ezerből 1-nél előfordul.
2013. ápr. 17. 20:15
nagyon jó sztori gratulálok Nektek:)
2013. ápr. 17. 19:24
Nekem volt egy sima fejvegu egy faros 25.hetre szuletett lanyom aki most lesz iden 7eves es egy 29.hetre jott koraszulott csaszaros lanyom ( nah itt mar nem engedtek hogy megszuljem hanem ki is kaptak belolem) annyit hogy tenyleg meg a kohoges a nevetes is annyira fajdalmas volt jobb volt siman szulni egy vagas varras nelkul az biztos de mind a 3gyermekem megerte :D Mindig azzal viccelodunk jelenlegei parommal most marcsak ikreket nem szultem es lehet jovoheten hetfon meg ez fog kiderulni ( ugyanis semmi jele a rosszulletnek de semmi csak a cickoim feszulnek neha olyasmit kivanok amit elotte alig.. Gratulalok a picurkadhoz sok turelmet erot hozzajuk 24oraban vagyunk anyak :D
62. Hannapanni (válaszként erre: 51. - Lara1984)
2013. ápr. 17. 18:54
Nem tudom mi a hivatalos álláspont, de nekem mindkét szemem 4 felett van, 5 gyereket szültem, egy sem császár. Kettő volt kórházi, egyik doki sem kérdezett rá a szememre, mert kontaktlencsém volt és csak a második után derült ki, hogy van akit ezért császároznak. Lehet, hogy mázlim volt... Egyik szülésnél sem volt semmi baja a szememnek.
2013. ápr. 17. 18:51

Szöszmöszke, tetszett az írásod. Eredeti és szórakoztató volt (kicsit én is megkönnyeztem - még csak három hónapja szültem utoljára).


A "legenda" amúgy szerintem sem volt félreérthető. Rólunk a is beszéltek az osztályon a második fiam szülésénél, mert ő is extra gyorsan jött. És előtte, a lányomnál is, mert ő meg óriásbaba volt a maga kis 4,75 kg-jával... :)


Sok örömet kívánok a babához!

60. M0ncsa (válaszként erre: 47. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 18:46

Pontosan :) Remelem, errol a nagyon okos "baratnodet" is felvilagositottad...

Azt meg, hogy egy PASI mondjon ilyet, nem is kommentalnam. Van ra modszer, hogy ateljek a szulesi fajdalmakat, parancsoljon, lehet kiprobalni (kulonben nem is igazi apa :D)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook