Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legenda született fórum

Legenda született (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Legenda született

1 2 3
29. 07016ed7ac (válaszként erre: 27. - Krisz42)
2013. ápr. 17. 11:33

Azért voltak baba nélkül akkor,mert reggel ugye 7-10 elviszik a babákat. Vizit,egyebek. Amúgy ott voltak velük,éjszaka is,természetesen.

ÉS persze császáros és császáros közt is van különbség.

Az egyik csak aznap velem vetette ki a bőröndjéből a zokniját,amikor én is 3 órája szültem és haldoklott egész nap. A másik csajszi összeszorította a fogát és mindent megcsinált. Ugyanez igaz a "rendes" szülősökre is. Kinek könnyebb,kinek nehezebb,de ez nagyjából testalkat,fájdalomtűrés,regenerálódás és akaraterő különbsége. Értitek,na :)

És persze láttam első babás és második babás császárost is,az sem mindegy. Hogy tudod-e mi vár rád,vagy ledöbbensz a dolgok nehézségén.


Sokmindentől függ,és valahol nem is lényeges (szerintem). Tudjátok,mindenki anya,aki..a fájdalom meg előbb utóbb elmúlik. :)

28. megi04 (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 11:32
Miért? Nem az???:) Nekem mind a 4 fiam a KIRÁLYOM!:)
2013. ápr. 17. 11:26
Ên is gratulâlok,de furcsa,h ott mindenki baba nélkül volt.Tőlem csak pár percre vették el az elején,amíg megvizsgálták és ruhát kapott.A mellettem levő császáros 2óra múlva ment a babájáért és kivetetni a csövet.A másiknam benn volt éjszaka a férje is,ő segìtett,de baba végig velük volt,egyébként meg biztatták a császárosokat,h kelljenek fel,sétáljanak,h könnyebb legyen regenerálòdni.
26. megi04
2013. ápr. 17. 11:25

Szép történet:) Ahogy olvastam,úgy szenvedtem veled,már azt hittem,itt szülök meg,néha figyelmeztettem magam,nem is várok babát:)

Borzalmas,hogy némelyik orvos mekkora bunkó!:(

De ez már a múlté!:) Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!:)

2013. ápr. 17. 11:24
És hallottam már olyanról is, aki normál szülés után 3 hónapig feküdt, mert annyira megviselte. Nem hitték el, hogy én császárral már mindent csinálok.
2013. ápr. 17. 11:23
Sziasztok! Nagyon tetszett a cikk. Én császárral szültem, és én erre is készültem, mert már a 30. héttől farfekvéses volt a babám, és nem akart megfordulni. A kiírtnál 1 nappal hamarabb a flowmetrián már nagyon kevés volt a magzatvíz, így nem volt más választásom, másnap megvolt a császár. Én nem vagyok az a fajta, aki elengedi magát, és a látogatok csodálkoztak is rajta, hogy amikor jöttek látogatni másnap a saját lábamon mentem ki hozzájuk. Én viszont bababarát kórházban szültem, ahol szinte az első perctől veled van a babád. Nincs is ezzel gond, csak egy császármetszés után, amikor az ágyból felállás legalább 2 hétig maga a pokol, elég nehéz még egy babát is 24 órában ellátni. És ráadásul a kórteremben sehol nem volt egy szék se, és nem is lehetett bevinni, így vagy feküdtél, vagy ültél az ágy szélén, ami nem túl kényelmes, mivel nem tudod minek nekitámasztani a hátad. Ráadásul én a második naptól teljesen egyedül voltam a kórterembe, így még szólni se tudtam kihez. Mivel télen szültem, a kórteremben legalább 30 fok volt, amikor tudott volna pihenni az ember, mert elvitték reggel a babát fürdetni és vizsgálatokra, akkor fél óránként jöttek be. Vagy gyógyszert beadni, amit nem tudtak egyszerre behozni, felmosni, stb és minden nap 4 órától ment így. A babát nem lehet kivinni, így ha jöttek látogatóba, vagy nem mentem ki, vagy otthagytam egyedül a kórterembe.
23. vikke
2013. ápr. 17. 11:01

jaj ezt de jó volt olvasni! úgy ahogy van, elejétől a végéig! :)

köszönöm és gratulálok! :)

22. Babeck (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2013. ápr. 17. 10:49
Így igaz!
21. Babeck
2013. ápr. 17. 10:45

Szuper a cikk, nagyokat mosolyogtam és mégis megkönnyeztem :)

Gratulálok a kis karácsonyi ajándékhoz :)

2013. ápr. 17. 10:40

Először is grat a Babucihoz és jó egészséget!


Megkönnyeztem, amit a császáros anyukákról írtál. Soha, senkit nem hallottam így nyilatkozni..mint császáros anya, aki 15 órát küzdött 3 ujjnyi tágulásért, és átéltem mindazt, amit leírtál, nagyon köszönöm Neked!!!

19. Hannapanni (válaszként erre: 10. - Blaha Lujza)
2013. ápr. 17. 10:40

Van egy pár orvos, aki nem alkalmas a választott "hivatására".

Egy szülésztől elvárható alapkövetelmény (kellene legyen), hogy tisztelje az embereket, a nőket és a szülés/születés misztériumát... Na majd egyszer talán ez is eljön és ha nem lesz annyi mindenáron való beavatkozás, talán csökken majd a "muszáj" császárok aránya is.

Nekem az első szülésemnél az ügyeletes doki azt kérdőjelezte meg,h a magzatvíz folyt el. Aztán kiderült később, hogy kettőn közül nem én voltam a hülye, mert vele ellentétben nekem tapasztalatom van arra nézve,h valami a húgycsövemből vagy a hüvelyemből folyik. Csak sajnos (?) egy várandós ill. szülő nő lelkivilága sokkal érzékenyebb az ilyen "beletaposásra", az ember elhiszi,h a doki jobban tudja. De nem. :-)

18. M0ncsa (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 10:38

...tehat ugy kommenteltel, hogy vegig sem olvastad a cikket, mert ugy ertelmet nyert volna a cim.

Imadom az ilyen embereket :)))


Jo a cikk, vicces :) Nem olyan unalmas es snassz, mint amikhez itt hozzaszoktam ;)

2013. ápr. 17. 10:32
Végig vigyorogtam a cikked, nagyon jóra sikeredett. :-) Gratula a törpikéhez! Ha tudsz, tegyél fel ide a népeknek egy képet, megöl a kíváncsiság, milyen a babóca. :-)
16. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - Szabina1984)
2013. ápr. 17. 10:24

Ezzel maximalisan egyetertek. Van par anyuka,aki el sem tudja kepzeli,hgy O csaszarral szuljon,de megis vannak esetek(es nem "divatbol") amikor muszaj. A mi novemberi babas klubunkban is tobben elkepzeltek,hgy fognak szulni,aztan csaszar lett a vege...

Nem ezen mulik.

Boldog babavarast neked:))

2013. ápr. 17. 10:18

Jó, hát felőlem legyen legenda:))))

A sajátja mindenkinek az.

2013. ápr. 17. 10:16

Nagyon jó volt olvasni a történetet..és köszönöm szépen, a szavaid is nagyon jól estek..


3ik babámat várom júniusra, sajnos 3ik császár lesz már..Eddig nagyon rosszul estek azok a hozzászólások, ahol egyes nők a császáros anyukákról vélekednek, miszerint mi nem is vagyunk rendes anyák..De sajnos ha máshogy nem megy, akkor nem megy. Én is inkább szülnék rendesen, ha lehetne, de a sors másként hozta, ezt kell elfogadni..


Gratulálok a kisfiadhoz és a szuper szüléshez.:-)) Ügyes vagy.:-)

13. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 10:15
Sok boldogsagot nektek:))
12. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 10:14
Nekem is megcsapta volna a fulemet( ha hallom) ezert is ovastam el, de bizti nem "uuuugy" ertette:o)
11. 07016ed7ac (válaszként erre: 8. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 10:07
Egyél egy kis csokit,mert nagyon keserű vagy ma,Kedves.. :)
2013. ápr. 17. 10:05

Mire a doktor úr teljes szakértelmét és emberségét összegyűjtve válaszolt : "Én nem látok semmi fájástevékenységet, ne hisztériázzon és ne képzelegjen, maga nem érez semmit."


Anyád.


És még jól le is szúrják ezek után, hogy tolókkal ment be szülni. De tudnám szeretgetni az ilyeneket...

Mindenesetre nagyon ügyesen csináltad kedves cikkíró, az a mondat, hogy "hát nem magának szültem, Drága", MEGALÁJK! :D

Sok boldogságot és egészséget, a harmadiknál hátha összejön, hogy a férjed vágja el a köldökzsinórt! Ugye nem neheztel Rád emiatt, hogy gyorsan szültél? Nem mintha lenne jogalapja, de a férfiak néha olyan gyermetegek tudnak lenni...;)

2013. ápr. 17. 10:00

Ezt jó volt olvasni. :)

Enyém is legenda volt a mérete miatt. Az ottani turnusban kilógott a többi közül. :D

De mi van, ha tényleg csak mimóza vagy és beképzelted a fájásokat? :DDDD

8. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 09:56

Semmi:)

Jó, hogy nem azt írta, hogy megszületett a kiskirály....

7. Free
2013. ápr. 17. 09:49
Hát ez tök jó :) 4,5 hónapos várandósként itt-ott bőgve-örömmel olvastam a sztorit :) Erőt, egészséget kívánok a kispasinak :)
2013. ápr. 17. 09:46

"Felhívtam a férjem fél órára rá, miután rendbe tettek, mondta, hogy most indul, tartsak ki. Szinte szégyelltem vele közölni, hogy fél órája megszületett a fia."


Jaj hát ez iszonyúan tetszett! :))


Köszönöm a cikket, élmény volt, sok boldogságot nektek! :)

5. 07016ed7ac (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 09:42
Mi a probléma,kedves Irisz?
4. gallipoli1 (válaszként erre: 1. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 09:37
Nagyon jó kis cikk, történet, születés elbeszélése :) Gratulálok a kis eberhez, sok egészséget kívánok neketek! Nekem is van kettő fiam, mindkettő császáros volt, de megérte :D
3. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2013. ápr. 17. 09:35
Még akár az is lehet belőle ;)
2013. ápr. 17. 09:10
Legenda?
2013. ápr. 17. 09:08
December 18-ra vártuk kisfiamat, Dominikot, a lassan 4 éves nagylányom mellé. Rettegtem, mert nem volt nagy élmény az első szülésem sem, bár utólag megszépülnek az élmények. Dominik születése még friss, így nagyon nincs eltorzulva a kép, ezt szeretném megosztani veletek.

Ugrás a teljes írásra: Legenda született
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook