Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legenda született fórum

Legenda született (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Legenda született

1 2 3
59. M0ncsa (válaszként erre: 37. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 18:36

"Akkor válsz anyává amikor átéled a gyermekedért az iszonyatos kínokat."


Ez egy jo nagy marhasag. Mindenkinek jobb, ha az anya epidurallal szul, az anyanak is, meg a gyereknek is (ha valakit erdekel, elmagyarazom, hogy miert).

2013. ápr. 17. 18:25

Hálás vagyok az ilyen történetekért. Elhitetik velem, hogy vannak csodák is nem csak a sok horror:)

Mázlista vagy:)

57. 41676d7567 (válaszként erre: 30. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 18:15
Ne foglalkozz senkivel. Én értettem a címet és nagyon tetszett a történet is. Aranyos volt, vicces, olvasmányos. Jól esett olvasni, köszönöm :)
2013. ápr. 17. 16:48

Nekem is nagyon tetszett a cikk! Jókat mosolyogtam rajta! Ezen nagyon röhögtem: "Ha ehhez az kell, hogy kiteleportálják, vagy fejen állva kelljen kántálni egy félig teli vizesvödörben, akkor legyen így" - legközelebb kipróbálom ezt a kántálást egy félig teli vizesvödörben! Hátha jobban sikerül majd a szülésem, mint az első.

Amúgy én 33 órát vajúdtam, egy iszonyat volt, míg nem kaptam epidruált ( a 26. órában), ami csak fél oldalra hatott, és amikor 6 centi tágulásnál tolófájásoktól visítottam senki nem hitte el, hogy nem hat az epidurál és hogy tolófájásaim vannak. Majd 1,5 óra múlva csak kaptam még egy adagot. Onnantól jó volt. A kitolásnál (ami laza 1,5 órás volt a végén vákuum-mal) is alig éreztem valamit. De addigra már lassan 3 napja nem ettem és egyáltalán nem aludtam. Szóval totál kész voltam. Ráadásul szanaszéjjel szabdaltak. Én akkor és most is azt mondom, hogy bármikor inkább császár, mivel a gátseb, főleg, ha annyi van, mint nekem is nagyon lassan gyógyul. Nekem elég magas a fájdalomküszöböm, de ez szörnyű volt, járni is alig bírtam. És én még azon "szaranyák" közé is tartozom, aki szívesen aludt és pihent volna egy napig, úgy, hogy csak szoptatni hozzák a gyerekét, de itt nem volt ilyenre lehetőség. Első pillanattól fogva nekem kellett ellátni, fürdetni, öltöztetni, pelenkát cserélni, miközben az ájulás szélén voltam. Szóval én meg minden császárost irigylek, és nem gondolom, hogy bármivel kevesebbek lennének nálunk...


Viszont epidurál lesz legközelebb is! Minden tiszteletem azoké, akik végig tudják csinálni a dolgot fájdalomcsillapítás nélkül is. Hősök vagytok! :) De én inkább használom a modern technika adta lehetőségeket. :)

55. Lara1984 (válaszként erre: 54. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 15:13

"Valami szemtengely bizbaszon"!...

Szöszmöszke, te beloptad magad a szívembe! :-)

54. 07016ed7ac (válaszként erre: 51. - Lara1984)
2013. ápr. 17. 15:06

Ácsi,Csajok,nekem mindkét babánál -4.75 volt a szemem.


Nem a drioptrián múlik,hanem vmi szemtengely bizbaszon,szóval ez nem olyan fekete-fehér..

2013. ápr. 17. 14:55

Mosolyogva könnyeztem a történeteteken! :)


5 hét van még hátra a második kisfiam születéséig, talán ezért az extra érzékenység...


Jó egészséget nektek!

2013. ápr. 17. 14:46

Köszönöm, hogy megosztottad a történetedet!Gratulálok a gyerekekhez!

És külön köszönöm, ahogy a császár, kontra sima szülés témát leírtad.Én kétszer szültem természetes úton, fogalmam sincs milyen érzés a császár, de minden elismerésem az úgy szült anyáknak.

Milyen igaz:"Mindenki anya, akinek gyermeke van."

51. Lara1984 (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2013. ápr. 17. 14:46

Ha jól értem, azt írtad, hogy természetes úton 4 dioptriáig lehet szülni. Korábban is volt afféle információm, hogy aki elég rosszul lát, annak császárral kell szülnie a látása érdekében.

Nos, az én (jobb) szemem már most -4,25 dioptria... És folyamatosan romlik... :-(

Tisztában vagyok azzal, hogy ha majd eljön az ideje, a doki fel fog világosítani a lehetöségekröl. Csak ez a 4 dioptria (ha valóban ennyi a határérték) nekem azt jelent(het)i, hogy 100,00% császár... (?)

50. Cucicsillag (válaszként erre: 39. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 14:44
Ezt majd a kissrac megmondja ugy 20 ev mulva,de igyexem:))
49. Cucicsillag (válaszként erre: 44. - Sikeresnő)
2013. ápr. 17. 14:40

Bakker... Kimeletes szules? Ertem...

Nalam az billentette a merleget,hgy mar mutott volt es vissza is romlott:(

A lenyeg,hgy a gyerkocok jol vannak:)

2013. ápr. 17. 14:20
Szöszmöszke, ez a legvidámabb szüléstörténet, amit valaha olvastam! :-) Valóban legendás!
47. devonshire (válaszként erre: 46. - Li Dzsin)
2013. ápr. 17. 13:47

Pff...ez gusztustalan...szerintem nem az számít, hogyan sikerül megszülni, hanem utána hogyan sikerül felnevelni.

Lemértem a 37 centit, nem tudom hogy jönne ki belőlem :D

46. Li Dzsin (válaszként erre: 43. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:42

Ohh, azt én is megkaptam, ráadásul nem is nőtől, hanem PASItól, hogy mivel császárral szültem, én nem is dolgoztam meg a lányomért, hanem egyszerűen kivették belőlem, bezzeg a felesége a fiaival..

Hát jah, kitolás tényleg nem jött össze, csak a vajúdás max tágulásig. Ez van. De én nem bánom, hogy a 60 centis, 4170 grammos és 37 centis fejkörfogatú lányomat végül nem hüvelyileg szültem meg :)

Mondjuk nekem a császár is teljesen pozitív élmény volt, a közbeni komplikációk ellenére, de utána pikkpakk felépültem, még különösebb fájdalmaim sem voltak. A felülés és a közlekedés tényleg nehézkes volt, de én csak röhögtem magamon, hogy gyakorlok öreg koromra :)

2013. ápr. 17. 13:40
Nagyon tetszett a cikk, jókedvet csinál a szüléshez. Én egy 36 hetes kismama vagyok, első babámat várom és pont tegnap volt egy nehéz napom, mert a doki azt mondta, hogy ha a szülés megindulásánál minden tuti és ideális, akkor hagynak csak szülni, egyébként császár, mert nem kockáztatnak. 42 éves elmúltam, ez az első babám. Nekem a lényeg, az egészséges baba és mama, oszt kész.
44. sikeresnő (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2013. ápr. 17. 13:36

Ellenpélda: nekem 6 ill. 6.5-es a szemem. Szülés előtt szemészeti véleményem: KÍMÉLETES SZÜLÉS JAVASOLT. Ki hallott már ilyet?!

Erre kórházba értünk hajnali fél4kor (jelzem este fél 10körül kezdődtek a fájások), és a gyermekem majdnem este, 17.52-kor született meg, természetes úton, huszonóra vajúdás után, köldökzsinór nyakára tekeredve, végül vákuum segítségével, az én egyik gyenge szemem pedig TOTÁLISAN bevérezve :-((( Majdnem 6 hét volt, mire a szemem fehérje látszott...

43. devonshire (válaszként erre: 42. - Megi04)
2013. ápr. 17. 13:26
Igen, sajnos lehetnek hosszú távú következményei, de végülis én arra akartam kitérni, hogy nekem volt olyan ismerősöm, hogy aki fájdalomcsillapítóval szül, az nem is igazi anya. Inkább nem osztottam meg vele a véleményemet..
42. megi04 (válaszként erre: 37. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:20

Az epi nem azért rossz,mert "fájdalommal KELL szülni a magzatokat",hanem azokért a dolgokért,amik utána jönnek.Nem mindenkinek ugyan az,sokan azt sem tudják,hogy ha valami bajuk van,akkor éppen ATTÓL. Én is úgy jártam,a doki azt mondta,én vagyok a tankönyvbeli 1 ezrelék,mert nem hatott az epi...:) Később hatott ugyan,csak akkor már nem kellett volna,mert jött a kitolás..A doki felszólított fogjam meg a lábam,és...Én meg mondtam,fogja meg ő,mert én nem érzem a lábam..:)

Nem EZ a rossz.A rossz az,hogy azóta,van egy ..idegszál vagy mi a fene,a belső combomnál,le a bokámig,mint egy...hegedű húr...Na most ha nedves front közeleg,akkor úgy emberesen be tudnék randítani...

Én megbántam.Nem kicsit.

41. devonshire (válaszként erre: 40. - Li Dzsin)
2013. ápr. 17. 13:16
ohh köszi..ezt nem is gondoltam volna :)
40. Li Dzsin (válaszként erre: 37. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:15
Akkor már előre ajánlom, hogy ha terhes leszel, akkor direkt kérdezz rá, hogy van-e lehetőség epidurálra, mert sajnos van pár kórház, ahol nem csinálják meg. Nálunk (megyeszékhelyi kórház) csak gáz van, illetve méhszájpuhító injekció a gyorsabb tágulásért. Ennyi :(
39. devonshire (válaszként erre: 38. - Cucicsillag)
2013. ápr. 17. 13:09

Sajnálom, hogy ezt kellett átélned.

Szóval neked sem egy spirituális élmény volt, mégis minden bizonnyal szuper anya vagy :)

38. Cucicsillag (válaszként erre: 37. - Devonshire)
2013. ápr. 17. 13:07

En tuti nem kovezlek meg emiatt,amugy meg milyen jogon tenne barki is? Viszont, mivel meg nem vagy terhes elmeselhetem diohejban az en esetemet... (tavol alljn tolem,hgy allapotos mamikat remisztgessek,szval,aki terhes ne olvassa tvabb! "spoiler"

Nalam a csaszar a szemem miatt volt indokolt,mert 4 dioptriaig vallalhato,de nekem majdnem 6 volt,amirol mar egyszer mutottek,majd visszaromlott, a prof.azt mta azt nem kockaztatjuk,hgy hosiesen megszulok es utana nem latom a gyerekemet pl. Szval spinalban csnaltak volna, de a gerincbe adott erzestelenito csak az egyik oldalamn hatott, a jobb oldaln pedig mindent vagast ereztem, ami igen ritka-de valszeg van ott egy blokk vagy goc,ami akadalyozta,hgy hasson a cucc. Igy sosban be is altattak, pedig az volt a "terv" hgy ebren leszek es a mellkasomra teszik... Ugyhgy azt a par pillanatot amig meg magamnal vtam, az ellensegemnek se!

2013. ápr. 17. 12:47

Nagyon kedves történet, mely tele van igazságokkal.

Én rettenetesen vágyom egy kisbabára, sajnos már 2 éve nem jön, de az egy másik történet.


Viszont tudom, ha lehetőségem van rá, én epidurállal szülök. Sok anyuka erre azt mondja, de hát a szülést át kell élni, a gyermekedért kell, hogy fájjon. Akkor válsz anyává amikor átéled a gyermekedért az iszonyatos kínokat.


Hát most nem érdekel mit gondolnak rólam, de bármennyire is szeretnék gyereket, rohadtul nem vágyom a fájdalomra. Így is egy kis anyámasszony katonája vagyok, aki még az infúziótól és a vérvételtől is fél. Hát én nem akarom átélni azt a földöntúli fájdalmat, ha nem muszáj. Szerintem valaki nem ettől lesz jó anya. Ezért tetszik a történet. Én nem akarom a véres, nyálkás szülésemet videóra venni, és a szülőszobai képeket facebookra posztolni, nem akarok átszellemülni a "megtisztelő" fájdalmak között. Én most is azt érzem, és ha majd ott leszek akkor is így fogom: csak legyek túl rajta, legyünk mindketten egészségesek, és kész. Nincs tovább. Nem akarom visszanézni évek múlva ahogyan a hüvelyemet szétfeszíti a gyermekem feje. Számomra nem a születés az anyatermészet legcsodálatosabb dolga, hanem maga a gyermek. És ezért meg lehet kövezni, én így érzem.

36. gallipoli1 (válaszként erre: 14. - Szabina1984)
2013. ápr. 17. 12:31
Így van, ahogy írod. Imádom azokat az ősanyákat, akik szertint a császáros gyereket a gólya hozza, előtte ő nevelgeti a fészkében 9 hónapig, aztán átadja és továbbáll. Nem égetik tüzes vassal az ember sebét, amikor először felállítják, nem vágnak szinte félbe és ugrik rá a doki a gyomrszájadra, mint egy pankrátor. Nem vagy órákon keresztül kiszolgáltatott, béna lábakkal, nehéz homokzsákkal a hadadon. Nem szakad meg a szíved, hogy hosszú órákon keresztül még csak nem is láthatod a babádat, ha nincs egy férj vagy nagyszülő aki behozza neked....áááá....ragozhatnánk. A harmadik nekem is császáros lesz, ha lesz.
35. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 12:28
csak ma? szinte mindig :)
2013. ápr. 17. 12:17

Nagyon tetszett a cikked :)


Nálam is meglepődött a doki, mikor a szülés után egy órával nem talált az ágyban: az ágy mellett guggolva matattam a táskában, kerestem valamit.


És: emlékszem, nővéremék nagyon sokáig Királynak becézték az első gyereket. Mert természetesen mindenki ugrált körülötte. Ma már 15 éves. És csodálatos kölök :)

2013. ápr. 17. 12:08

Szia!

Nagyon tetszett a cikked!

Mindíg szeretem olvasni a szüléstörténeteket. Az első gyerekkel nekem 12 órás volt a 2.al pedig két és fél óra,de én esküszöm a homeopátiára! :D

32. megi04 (válaszként erre: 30. - 07016ed7ac)
2013. ápr. 17. 11:38

Hogy őszinte legyek,én sem értem!:)

Azt viszont pontosan értettem a cikkből,miért legenda!:)

Karácsonykor született,gyorsan született,és igenis KIRÁLY,mint minden gyerek!:)

2013. ápr. 17. 11:38
Nagyon jó cikk...sokat olvastam már itt el de ez különösen tetszett. Főleg a végén levő "Különvélemény" :)))
30. 07016ed7ac (válaszként erre: 28. - Megi04)
2013. ápr. 17. 11:36

A legendát úgy értettem,h abban a 4 napban külön volt ránk emlékezve,meg lett említve mindig a körülmény,külön kifejezés volt ránk. ABBAN A 4 NAPBAN. Persze,ennek sok köze lehetett ahhoz,h karácsony volt,olyankor még a kórházban is más a hangulat,lazább,viccelődősebb. Aztán hazajöttünk és az én fiam is ugyanolyan átlagos baba,mint bármelyik másik. Nincs kényszerképzetem,h most akkor ő hú de különleges maradt,de ott akkor a szitu az volt.

Istenazatyám ,nem értem,hogy lehet ilyenbe belekötni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook