Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lefejt anyatejet egy 8 hónapos babának érdemes adni ha nem akar szopni? fórum

Lefejt anyatejet egy 8 hónapos babának érdemes adni ha nem akar szopni? (tudásbázis kérdés)


16. Jucás
2012. okt. 10. 09:06

Szia!


Végre van valaki, aki hasonló cipőben jár mint én! Az én fiam 6 hónapos múlt, de 3 hónapos korától szinte csak üvegből hajlandó enni. én meg fejek.

Nálunk rosszabb a helyzet, mert csak reggel ébredés után hajlandó bekapni a cicit, sőt van úgy, hogy még akkor sem. Kialakítottam egy napirendet, naponta 3-szor fejek, és azt kapja üvegből. Változtatni már nem tudok rajta. Többször megpróbáltam visszaszoktatni a cicire, sikertelenül. Elfogadtam, és megpróbálok együtt élni a helyzettel.


Nálam is van úgy, hogy nem indul meg a tejcsi egyszere. Ilyenkor abbahagyom, egy picit játszok a fiammal,aztán újra megpróbálom.


Szerintem érdemes tovább fejned! Én -ha lehet- szeretném legalább 1 éves koráig "szoptatni".

2012. okt. 7. 16:14

az a baj, hogy rászokott arra, hogy csak elalváskor szopik, de akkor van, hogy a lefejt ciciből is még negyed óráig nyel, és ez az úgymond nasi, mert elalváskor akkor is szopik, ha előtte itta meg az adagját üvegből, vagy evett valamennyi főzeléket, viszont éber állapotba nem hajlandó bevenni sem

tehát a kaja üveg, a nasi cici

nem hiszem, hogy ezen tudok már változtatni, így viszont fejnem kell....

2012. okt. 7. 14:47

úgy szoktam fejni, hogy előtte megmasszírozom a bimbót míg nem érzem a reflexet és ha beindul akkor már lejön az aventtel is

de van hogy nem jön a reflex, na akkor semmivel se jön le

kb 8-9 deci tejem van még

13. mese habbal (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2012. okt. 7. 14:39
ezt megerősítem.. először én is a medela mini electricet használtam... és amikor átálltam az avent kézire, akkor sokkal jobb lett a hatékonyság, és kevésbé is fájt (persze enélkül is lehet kézzel, az sem rossz).. meg persze azt is meg kell tanulni, hogy hogyan kell masszírozni, mert az sem mindegy ...
2012. okt. 7. 14:28

Próbáltad már a kézzel fejést?

Nekem sem ment a leghiperszuperebb géppel sem és nagyon sok utána olvasás és kérdezősködés után ráálltam a kézzel fejésre és olyankor amikor a gép semmit nem tudott kifejni akkor Én kézzel pár perc alatt kifejtem 40 milit. Volt, hogy géppel fejtem kb 40 perc alatt 80 milit, ezután kézzel lefejtem 10 perc alatt 90-100 milit.

De tényleg nem szabad csak úgy neki állni cibálni a cicit. Gyengéden kell vele bánni, hogy a tejcsatornák nehogy sérüljenek.

De az tényleg érdeke, hogy ugye nem a cicihez ragaszkodik és enni sem akar szilárd ételt.

11. mese habbal (válaszként erre: 2. - 342bae44d8)
2012. okt. 7. 14:13

szia,


nálunk az volt, hogy egy hónapos korától nem akart szopizni... de ugye akkor ég nem is lehet hozzátáplálni... tejem meg volt bőven...

így fejtem, és úgy kapta cumisüvegből... de sokszor azt sem kérte... nekem 4,5 hónapos korában orvosi tanácsra le kellett állítani az egészet, mert kb 3-szor gyulladt be ez idő alatt annyira a mellem, hogy antibiotikumot adtak, vagy be kellett menni a kórházba, hogy ott szakszerűen kimasszírozzák, és lefejjék.. én eléggé ki voltam attól, hogy van tejem, és mégsem tudom azzal táplálni, más 4,5 hónapos korától tápszeres lett.. persze azt sem akarta enni az elvárt mennyiségben, később a hozzátáplálásnál is mindig nagyon keveset, vagy semmit...


az segített egy picit, hogy elveimmel ellentétesen, átszoktunk a 3-4 óránkénti evésre, és nem igény szerint adtam... így valóban éhes volt már annyira, hogy azért evett...

mondjuk addig is azért mindig megvolt a minimálisan elfogadható hízása hónapról hónapra, így túl nagy aggódásra nem adott okot, de persze engem zavart, így én is végigkérdeztem az összes szoptatási tanácsadót, meg mindenkit akit élőben vagy a neten megtaláltam.. kaptam ezer tanácsot, de igazából egyik sem vált be... egy idő után azért kialakult a napirendünk, tényleg azóta is figyelek mindig, hogy nincs nasizás, mert akkor nem eszik rendes kaját (persze nem is egy nassolós, mert alapból nem annyira evős, de azért simán elfogadja a kekszet, ha kínálják).. sokszor mostanában is nagyon keveset eszik... de azért szép magas, és nem is sovány, hanem pont jó testalkata van.. mindjárt 3 éves lesz... :)


nálunk kb azóta állt be egy normálisabb szintre az evés, amióta nem görcsölök rajta, napirend van, és nem igény szerintiség...


természetesen nem biztos, hogy ugyanaz igaz a Te gyerekedre is, ami az enyémmel volt.. mindenki maga tapasztalja ki, hogy náluk mi a gond, és mi segít... legtöbbször mire az ember rájön, addigra el is múlik a probléma, és lesz másik, amin agyalhatsz :D


azt akarom mondani ezzel, hogy pl az elvek, mint az igény szerinti szoptatás, nagyon jó, de nem minden gyereknek... nem tudom, te hogyan szoptatsz, de néha ki kell próbálni olyasmit is, ami nem annyira áll hozzánk közel, mert lehet, hogy a gyerekhez viszont igen :)

2012. okt. 7. 14:13

de ha mindig nehezen jött a fejésnél, lehet kicsit szűkek is a tejcsatornáid


próbáld meg a száraz meleg borogatást fejésnél, az kitágítja a csatornákat

2012. okt. 7. 14:12

még egy kérdés: mindig nehezen ment a fejés? lassan, nehézkesen jött a tejci vagy ez csak most van


csak mert mellszívóval elég nehéz fenntartani a kínálatot, mert mégsem ugyan az az inger ér, mintha a baba szívná


(tesóm pl egyáltalán nem tudott fejni, egy csepp sem jött neki mellszívóval, a kezdeti időkben sem, hiába voltak bedurranva a mellei, de a babának jön):)

8. eperlevél (válaszként erre: 6. - 342bae44d8)
2012. okt. 7. 14:09
az ok, csak,h. ciciből nem kell neki, ez az érdekes, a nagyon cicifüggő babáknál nem szokott menni a hozzátáplálás
2012. okt. 7. 14:08
Keress meg mást!!! elég a telefon, én akit javasolni tudok és merek az Gondos Móni! Rendkívül profi!!!
6. 342bae44d8 (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2012. okt. 7. 14:03
anyatej kell de zömmel üvegből
5. 342bae44d8 (válaszként erre: 3. - Eperlevél)
2012. okt. 7. 14:02

már próbáltuk

semmi változás, pedig személyesen voltunk

2012. okt. 7. 13:58

egyébként érdekes amit írsz, h. szopizni sem akar, de az evés sem megy


nekem mindkét gyerekemmel az volt,h. csak szopi, nagyon nehezen fogadtak el kaját, a fiam csak 1 éves kora körül, a lányom most lesz kettő és még mindig alig ezsik valamit, még mindig vannak napok,h. csak szopi

2012. okt. 7. 13:57

[link]


hívj fel egy ibclc-s szotatási tanácsadót


náluk jobban senki sem ért hozzá, jobban jársz és még segítséget is kapsz...ténylegeset

2012. okt. 7. 13:50

Már csak elalváshoz cicizik és csak az egyikből, a másikat be se veszi. Elkezdtem fejni neki a tejet és ha nem szopott megkapta üvegből, kb 5-6 hónapos korától van így.

A legnagyobb gondom, hogy a hozzátáplálás se megy! Szinte 4 hónapos szinten tartunk. Leginkább ezért fejtem neki a tejet, hogy ne tápszert igyon egész nap. A tej így több lett, de előjöttek olyan gondok , hogy néha az istennek se tudom lefejni. Már úgy érzem kezdek belehülyülni, van, hogy este 11ig kínlódok mire elindul. Amikor szopik egy kicsit neki rögtön beindul a reflex, olyankor könnyebb a máskiat is lefejni.

Volt valaki hasonló cipőben? Adjatok tanácsot, mit tegyek, mert kezdek megőrülni, hogy itt lenne a tej, nem szopik és van, hogy le se tudom fejni, kb 1 hónapja a jobb mellem be is gyulladt, de ez megoldódott.

2012. okt. 7. 13:50
Lefejt anyatej egy 8 hónapos babának...nem akar szopni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook